Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα για καποιον που θελει και μετρηση πιεσης το AW 4 ειναι η μοναδικη επιλογη ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μέτρηση πίεσης δεν έχει το aw

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί παιδεύεστε; Στην ενημέρωση το λεει καθαρά ότι η εφαρμογή με το store για τα watch face θα είναι διαθέσιμη από μέσα Απρίλη

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μέτρηση πίεσης δεν έχει το aw

 

 

 

Εχεις δικιο, το μπερδεψα με το καρδιογραφημα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Είμαι νέος κάτοχος του watch gt και μετά από μια εβδομάδα χρήσης μου έχει δημιουργηθεί μια απορία όσο αφορά τις ειδοποιήσεις που έρχονται στο κινητό... έχω συγχρονισει το ρολοι με iPhone 7 και την εφαρμογή huawei health. Οι ειδοποιήσεις που έρχονται στο κινητό από mail ή από μυνηματα καποιες φορές εμφανίζονται στο ρολοι και άλλες όχι. Επισης εχω όλες τις ρυθμίσεις στο on στην εφαρμογή huawei health. Υπάρχει κάποια ιδιαιτερότητα ή κάποια άλλη ρύθμιση έτσι ώστε να εμφανίζονται πάντα οι ειδοποιήσεις απ το κινητό στο ρολοι; Μήπως πρέπει στο κινητό να τρέχει μόνιμα στο παρασκήνιο η εφαρμογή health;

 

Επίσης όσο αφορά τις μετρήσεις για το υψόμετρο ειναι σχεδόν πάντα λάθος! Κ με αρνητικό πρόσημο! Μιλάω για τις μετρήσεις που προβαλονται στα διαφορα watchfaces Κ στην εφαρμογή του menu. Κ όχι στις μετρήσεις που γίνονται όταν ενεργοποιείται το gps στα διαφορα σπορ. Ξέρεις κανεις πως μπορεί να διορθωθεί αυτό; Κ αν γενικά διορθώνεται;

Edited by antonis7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο Θέμα με το τελευταίο update και δεν φωτίζεται η οθόνη κάθε φορά που σηκώνεις το χέρι?

Το έχω ενεργοποιημενο φυσικά από την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο. Προς το παρον δουλευει μια χαρα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Το watch gt από το watch gt active τι διαφορά έχουν?

Θέλω να πάρω το GT, αλλά αν είναι καλύτερο το active τότε να πάρω αυτό.

Επειδή το κινητό μπαίνει σε τσαντάκι το καλοκαίρι και δεν το κούω στο μηχανάκι, θέλω να βλέπω αν έχω κλήσεις και sms, εφαρμογές με ειδοποιήσεις συνήθως δεν χρησιμοποιώ.

Επίσης θέλω καλή μέτρηση καρδιακών παλμών και καταγραφή και στο τρέξιμο.

Το κινητό μου είναι το Ρ20 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Το watch gt από το watch gt active τι διαφορά έχουν?

Θέλω να πάρω το GT, αλλά αν είναι καλύτερο το active τότε να πάρω αυτό.

Επειδή το κινητό μπαίνει σε τσαντάκι το καλοκαίρι και δεν το κούω στο μηχανάκι, θέλω να βλέπω αν έχω κλήσεις και sms, εφαρμογές με ειδοποιήσεις συνήθως δεν χρησιμοποιώ.

Επίσης θέλω καλή μέτρηση καρδιακών παλμών και καταγραφή και στο τρέξιμο.

Το κινητό μου είναι το Ρ20 Pro.

 

Για το ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ των και ποιο ειναι καλύτερο, δεν νομίζω ότι έχουν κάτι το φοβερό ή κάτι που δεν θα πάρει και το δικό μας το "παλιό" μοντέλο με κάποια αναβάθμιση. Αν ξέρει κάποιος σε λεπτομέρεια ας πει.

Πάντως για όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις παρακάτω, είναι σούπερ. Εγώ σπάνια το βγάζω το κινητό από την τσάντα, (μόνο όταν θέλω να πάρω τηλέφωνο) και όλα τα κάνω με το ρολόι και το bluetooth ακουστικό. Η δόνηση του είναι πάρα πολύ καλή και την καταλαβαίνεις θες δεν θες.

Για καρδιακούς παλμούς είναι πολύ ακριβές καθώς επίσης σε βόλτα με ποδήλατο (καταγραφή με gps, θερμίδες, χιλιόμετρα, υψομετρικό κλπ) ήταν πολύ αναλυτικό και ακριβές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει κανεις αλλος συχνες αποσυνδεσεις του bluetooth?

 

Όχι κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα. Εκτός αυτού όταν τύχει και απομακρυνθώ από το τηλέφωνο σχεδόν αμέσως επανασυνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα. Εκτός αυτού όταν τύχει και απομακρυνθώ από το τηλέφωνο σχεδόν αμέσως επανασυνδέεται.

 

Και για κάποιους αφηρημένους σαν και εμένα, το να σε ειδοποιεί ότι απομακρύνθηκες από το τηλέφωνο σου (disconected δόνηση) είναι σωτήριο..

Link to comment
Share on other sites

Και για κάποιους αφηρημένους σαν και εμένα, το να σε ειδοποιεί ότι απομακρύνθηκες από το τηλέφωνο σου (disconected δόνηση) είναι σωτήριο..

Αυτο το παθαινω κι εγω αρκετες φορες και μου το υπενθυμιζει!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά έχει συχνά αποσυνδέσεις,ακόμα και διπλα μου να έχω το κινητό.και σίγουρα δεν επανασυνδεεται μόνο του.πρέπει να μπω στην εφαρμογή.

Τι μπορεί να φταίει;

Xiaomi mi 6 το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά έχει συχνά αποσυνδέσεις,ακόμα και διπλα μου να έχω το κινητό.και σίγουρα δεν επανασυνδεεται μόνο του.πρέπει να μπω στην εφαρμογή.

Τι μπορεί να φταίει;

Xiaomi mi 6 το κινητό.

 

Σβήσε και ξαναστήσε την εφαρμογή (Υγεία) από την αρχή, μήπως και βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Για το ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ των και ποιο ειναι καλύτερο, δεν νομίζω ότι έχουν κάτι το φοβερό ή κάτι που δεν θα πάρει και το δικό μας το "παλιό" μοντέλο με κάποια αναβάθμιση. Αν ξέρει κάποιος σε λεπτομέρεια ας πει.

Πάντως για όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις παρακάτω, είναι σούπερ. Εγώ σπάνια το βγάζω το κινητό από την τσάντα, (μόνο όταν θέλω να πάρω τηλέφωνο) και όλα τα κάνω με το ρολόι και το bluetooth ακουστικό. Η δόνηση του είναι πάρα πολύ καλή και την καταλαβαίνεις θες δεν θες.

Για καρδιακούς παλμούς είναι πολύ ακριβές καθώς επίσης σε βόλτα με ποδήλατο (καταγραφή με gps, θερμίδες, χιλιόμετρα, υψομετρικό κλπ) ήταν πολύ αναλυτικό και ακριβές.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi 6 το κινητό.

 

Και εγώ με Poco f1 το δουλεύω χωρίς πρόβλημα. Όταν πέρασα από Huawei σε Xiaomi κινητό μου έκανε κάτι βλακείες, έλεγα θα το πουλήσω το Poco (δεν μου αρέσει πολύ η MIUI, τούβλο σε σχέση με το p10 lite), αλλά ξαναπέρασα την εφαρμογή Υγεία (που κρατάει τα δεδομένα) και από τότε δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η 1.0.7.36 μόλις ήρθε...

Και πλέον -μετά το update- στο Health app εχει εμφανιστεί το watch face store...

Edited by vegos

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Που το εχει και δεν το βλέπω;

 

Στην εφαρμογή υγεία, όταν επιλέγεις το ρολόι σου δείχνει τα faces που έχεις και αυτά που μπορείς να εγκαταστήσεις.

 

Είμαστε σε καλό δρόμο :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εμένα δεν το βγάζει.δεν ξέρω γιατί. Έκανα επανεκκίνηση τα πάντα αλλά πάλι όχι. Έχω το active και xiaomi redmi note 3 pro.

 

Σου ήρθε η αναβάθμιση 1.0.7.36 και δεν το βλέπεις το μενού για τα faces? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αλτιμετρο δουλεύει σωστά σε εσάς; Σε μένα μόνιμα είναι με αρνητικό πρόσημο! Άσε Κ που όταν είμαι ακίνητος αυτό αλλάζει ενδείξεις από μόνο του. Κ από εκεί που είναι στο -20 μπορεί να πάει στο -50 χωρίς να έχω κάνει την παραμικρή κίνηση! Συμβαίνει Κ σε σας αυτό; Υπάρχει καποιος τροπος να γίνει calibration στο αλτιμετρο;
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή υγεία, όταν επιλέγεις το ρολόι σου δείχνει τα faces που έχεις και αυτά που μπορείς να εγκαταστήσεις.

 

Είμαστε σε καλό δρόμο :)

 

Fixes some known issues

Μονο αυτο γραφει στις πληροφοριες του update....

Update...

Οντως εμφανιζονται νεα faces στην εφαρμογη "υγεια" .

Ηδη εγκαταστησα το bluelight , το οποιο ειναι εκπληκτικο!!!!!

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Fixes some known issues

Μονο αυτο γραφει στις πληροφοριες του update....

 

Ναι αυτό γράφει άλλα εμφανίζεται όταν πας στο ρόλοι, μέσα από την εφαρμογή υγεία, το μενου για την επιλογή faces

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...