Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://consumer.huawei.com/gr/wearables/watch-gt/

 

Μιας και άρχισε η πώληση του mate 20 στην Ελλάδα και περιλαμβάνει το smartwatch huawei GT είπα να ανοίξω αυτό το θεματάκι μιας και θα μας απασχολήσει πολλούς αυτές τις μέρες, μαζί και μένα αφού σκέφτομαι να το αγοράσω, μιας και έχει την καλύτερη μπαταρία σε smartwatch της αγοράς.

Edited by makismakis2004
Link to comment
Share on other sites

Καλα για την καλυτερη μπαταρια το συζηταμε. Κατσε να το δουμε στην πραξη. Η Huawei με ολες τις λειτουργιες ανοικτες λεει 22 ωρες. Το galaxy watch με ολα ανοικτα μου κραταει 1.5 μερα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες λέει με gps συνέχεια ανοιχτό.

Με aod και ειδοποιήσεις σίγουρα 5 μέρες θα τις βγάζει γιατί λέει 14.

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα για την καλυτερη μπαταρια το συζηταμε. Κατσε να το δουμε στην πραξη. Η Huawei με ολες τις λειτουργιες ανοικτες λεει 22 ωρες. Το galaxy watch με ολα ανοικτα μου κραταει 1.5 μερα.

 

Απο τις πρωτες εκτιμησεις με την ιδια ακριβως χρηση που το S3 frontier βγαζει 3 μερες, το huawei watch gt βγαζει 10+...

Εγω θα ηθελα απο τους κατοχους να δωσουν φωτο ή βιντεο, αν γινεται, με τη λειτουργια των ειδοποιησεων...

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως και βάση spec έχει την καλύτερη οθόνη σε smartwatch. Απλά να δούμε τις ειδοποιήσεις αν έχει Ελληνικά κανονικά αν και νομίζω πως έχει...

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να και ένα αναλυτικό review

http://in2mobile.gr/2018/1...tch-gt-review/

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να και ένα αναλυτικό review

http://in2mobile.gr/2018/1...tch-gt-review/

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://in2mobile.gr/2018/10/28/huawei-watch-gt-review/

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να και ένα αναλυτικό review

http://in2mobile.gr/2018/1...tch-gt-review/

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://in2mobile.gr/2018/10/28/huawei-watch-gt-review/

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://in2mobile.gr/2018/10/28/huawei-watch-gt-review/

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως και βάση spec έχει την καλύτερη οθόνη σε smartwatch. Απλά να δούμε τις ειδοποιήσεις αν έχει Ελληνικά κανονικά αν και νομίζω πως έχει...

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου απαντησα και στο αλλο thread για το Mate 20 Pro.

Κανονικα ολα υποστηριζονται.

Γενικα σαν ρολοι ετσι που το πηραμε (δωρο μαζι με το Mate 20 Pro) αξιζει παρα πολυ και απο εμφανιση-design απλα τα σπαει..

Ομως δεν νομιζω εδινα 250 Ευρω για να το παρω ξεχωριστα..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Samsung watch. Η αυτονομία του φαίνεται τουλάχιστον εντυπωσιακή.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα να φορτίζεις κάθε μέρα το ρολόι. Καταντάει κουραστικό μετά από κάποιον καιρό. Για μένα το άλφα και το ωμεγα είναι η μπαταρία. Μπορεί το huawei gt να μην είναι τόσο smart όσο το samsung watch αλλά σε θέμα μπαταρίας και σε θέμα αισθητήρων νομίζω πως τα πάει πολύ καλύτερα. Κάτοχος τώρα garmin fenix 3 με 10 μέρες αυτονομία μπαταρίας είσαι άρχοντας. Τα samsung ακόμα και τώρα από τηλέφωνο και ρολόι σε δημιουργούν ψυχολογικά σε θέματα μπαταρίας. Απλά θα αγοράσω εναλλακτικό το huawei gt γιατί έχει καλύτερη οθόνη από το garmin και ποιο φωτεινή ίσως μιας και λόγω ηλικίας δεν βλέπω και πολύ καλά τα γράμματα των ειδοποιήσεων γιατί στο garmin δεν μπορείς να ανεβάσεις την φωτεινότητα ίσως αυτό να είναι και το μόνο μείον στα garmin. Θα ήθελα το huawei watch gt να είχε built in μικρόφωνο αλλά δεν πειράζει εξάλλου δεν μιλάμε και πολλές φορές με ανοιχτή ακρόαση.

Πιστεύω πως το software σταδιακά θα το φτιάξει μιας και είναι δικό της θα έχει καλή υποστήριξη και πως θα πάρει αρκετά update μιας και τώρα είναι φτωχό.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ειναι smartwatch. Ειναι activity trucker που μοιαζει με ρολοι . Δεν μπορεις να φορτωσεις τραγουδια και να πας μια βολτα χωρις το κινητο με 128mb RAM η οποια δεν ειναι αποκλειστικη για τον χρηστη. Και με 16mb ram δεν μιλαμε για εφαρμογες απο τριτους κατασκευαστες, ποτε...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Samsung watch δεν είναι άλλα από μπαταρία και οθόνη τα σπάει. Δεν θα μπορούσα να φορτίζω όμως το ρολόι κάθε βράδυ όσο Σμαρτ και να είναι.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by makismakis2004
Link to comment
Share on other sites

Το έχω 3 ημέρες. Με συνεχή παρακολούθηση καρδιακών παλμών και τρέξιμο μία ώρα (με GPS) η μπαταρία έπεσε 12%.Απλά ήθελα περισσότερα watchfaces, έχει 11 δικά του που δεν με εντυπωσίασε κανένα.Στις 3 ημέρες έκανε 2 αναβαθμίσεις firmware. Το suunto που είχα έκανε μια το χρόνο. Είναι πανάλαφρο και έχει εκπληκτική οθόνη ακόμα και στον ήλιο.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελληνικα εχει σε ρυθμισεις/menu ? Πως το βλέπετε γενικα? ποιοτικο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω 3 ημέρες. Με συνεχή παρακολούθηση καρδιακών παλμών και τρέξιμο μία ώρα (με GPS) η μπαταρία έπεσε 12%.Απλά ήθελα περισσότερα watchfaces, έχει 11 δικά του που δεν με εντυπωσίασε κανένα.Στις 3 ημέρες έκανε 2 αναβαθμίσεις firmware. Το suunto που είχα έκανε μια το χρόνο. Είναι πανάλαφρο και έχει εκπληκτική οθόνη ακόμα και στον ήλιο.

 

3 μερες 12% κατω??? απλα απιστευτο και λογος αγορας

Edited by arxif
Link to comment
Share on other sites

Το έχω 3 ημέρες. Με συνεχή παρακολούθηση καρδιακών παλμών και τρέξιμο μία ώρα (με GPS) η μπαταρία έπεσε 12%.Απλά ήθελα περισσότερα watchfaces, έχει 11 δικά του που δεν με εντυπωσίασε κανένα.Στις 3 ημέρες έκανε 2 αναβαθμίσεις firmware. Το suunto που είχα έκανε μια το χρόνο. Είναι πανάλαφρο και έχει εκπληκτική οθόνη ακόμα και στον ήλιο.

 

Καλησπερα,

επειδη με ενδιαφερει η αγορα του,

θα ηθελα να σε ρωτησω εαν φαινετε η ωρα συνεχεια στην οθονη,εννοιτε χωρις τον φωτισμο.δλδ σαν να ειναι always display on.

 

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο που έχει το κουτί είναι type-c!

 

Παιδια ελληνικα εχει σε ρυθμισεις/menu ? Πως το βλέπετε γενικα? ποιοτικο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

3 μερες 12% κατω??? απλα απιστευτο και λογος αγορας

Δεν έχει Ελληνικά,μόνο Αγγλικά αλλά δεν χρειάζεται. Απο τα εικονίδια βγάζεις άκρη.Στο huawei health έχει Ελληνικά.

Είναι πολύ ποιοτικό και πολύ λεπτό.

Καλησπερα,

επειδη με ενδιαφερει η αγορα του,

θα ηθελα να σε ρωτησω εαν φαινετε η ωρα συνεχεια στην οθονη,εννοιτε χωρις τον φωτισμο.δλδ σαν να ειναι always display on.

 

σε ευχαριστω

Όχι δεν φαίνεται, πιστεύω θα το βάλουν σε επόμενη αναβάθμιση firmware.Έχει λειτουργία μόλις σηκώσεις τον καρπό να ανοίξει η οθόνη.

Edited by gwgw
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι και γω το πήρα πριν από λίγο μόλις το φορτισα 100 % Οι πρώτες εντυπώσεις σαν ρολόι είναι πάρα πολύ όμορφο ελαφρύ και άνετο στο χέρι σαν να μην φοράς τίποτα. Η οθόνη του καταπληκτική δεν έχει όμως προς το παρόν always on αλλά μπορείς να το κρατήσεις 5 λεπτά ανοιχτή με το show time. Σαν λειτουργίες απλά πραματακια με τα στοκ watchfaces, ξυπνητήρια μπορείς να βάλεις αρκετά δεν έχει Ελληνικά οι ειδοποιήσεις όμως κλπ είναι όλα στα Ελληνικά κανονικά. Στο messenger δεν εμφανίζει τα animation. Αυτά προς το παρόν με λίγα λεπτά χρησης. Ότι άλλη απορία δεκτή ....

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το tempered glass του samsung watch κάνει για το huawei gt ;

Το fenix3 πάντως δεν κάνει είναι μεγαλύτερο.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το tempered glass του samsung watch κάνει για το huawei gt ;

Το fenix3 πάντως δεν κάνει είναι μεγαλύτερο.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα ειναι μικροτερο ~2μμ , αν δεν σε πειραζει...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και το fenix 3 λέει πως είναι 1.2 η οθόνη αλλά σαν πλαίσιο είναι μεγαλύτερο και από τις 1.4

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το fenix 3 λέει πως είναι 1.2 η οθόνη αλλά σαν πλαίσιο είναι μεγαλύτερο και από τις 1.4

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοεις πλαισιο; Την κασα; Εγω στο galaxy βλεπω το τζαμι να καλυπτει ακριβως την οθονη χωρις καποιο μαυρο πλαισιο γυρω απο αυτην που να συνεχιζει το τζαμι.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα το ρολοι απο κοντα,

Εχει φοβερη οθονη,αλλα δεν εχει δυνατοτητα always on προβολης της ωρας χωρις φωτισμο,δεν μπορεις να κατεβασεις αλλα watch faces kai apps ,μεγαλο μειον αυτο.

Αρα απο τη μια μερια εχουμε μπαταρια κ οθονη κ στα μειον οχι always on kai apps .

Κανεις δεν ξερει εαν θα ενεργοποιηθει η δυνατοτητα για apps k always on.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα το ρολοι απο κοντα,

Εχει φοβερη οθονη,αλλα δεν εχει δυνατοτητα always on προβολης της ωρας χωρις φωτισμο,δεν μπορεις να κατεβασεις αλλα watch faces kai apps ,μεγαλο μειον αυτο.

Αρα απο τη μια μερια εχουμε μπαταρια κ οθονη κ στα μειον οχι always on kai apps .

Κανεις δεν ξερει εαν θα ενεργοποιηθει η δυνατοτητα για apps k always on.

Φιλε μου δεν θα μπορεις να βαλεις apps. Δεν ειναι smartwatch. Δεν εχει appstore και εχει λιγοτερα απο 128mb διαθεσιμα εσωτερικη μνημη. Επισης με 16Mb RAM δεν πιστευω οτι μπορει να τρεχει εφαρμογη τριτου που δεν εχει γινει σοβαρο optimization.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αρα με την αγορα του ,συναινεις με αυτες τις περιορισμενες δυνατοτητες.

Κριμα γιατι εχει κ καλα χαρακτηριστικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...