Jump to content

Cosmote Wifi Calling


petros_alonso
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε επανεκκίνηση έκανα ούτε τίποτα και ξαφνικά σήμερα δουλεύει κανονικά. Δε φταίει η συσκευή μου άρα.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Wifi calling δουλεύω από την πρώτη μέρα που βγήκε στην cosmote γιατί είχα θέματα στο σπίτι με το σήμα εσωτερικά.

Ελάχιστες φορές, έχει τύχει, να έχω μεγάλη κατανάλωση στην μπαταρία πχ, κολλάει κάτι στο ρούτερ και θέλει επανεκκίνηση και μετά στρώνει. Τεχνικά δεν ξέρω να το εξηγήσω, αλλά συμβαίνει σπάνια πλέον.

Βοηθάει πάντως παρά πολύ η τηλεφωνία μέσω του wifi.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι εντάξει, αυτό το θέμα που είχα εγώ και άλλοι εδώ μέσα δεν συνέβαινε σε όλους. Επισης είχα παρατηρήσει ότι όταν έβγαινε εκτός δικτύου τελείως, πάλι δεν συνδεόταν το VoWiFi. Εκεί που το χρειαζόσουν δηλαδή δεν δούλευε.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τώρα που το δοκίμασα με flight mode δουλεύει πλέον μετά από καιρό.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πόσο χαίρομαι που το βλέπω αυτό!! (Dual SIM Cosmote+VF. Τόσο καιρό μόνο η VF δούλευε σε flight mode).1d67136724c176c57e208ee0c220eb97.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Πόσο χαίρομαι που το βλέπω αυτό!!emoji23.png (Dual SIM Cosmote+VF. Τόσο καιρό μόνο η VF δούλευε σε flight mode).1d67136724c176c57e208ee0c220eb97.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Και εμένα ένα διάστημα είχε θέμα αλλά τώρα δουλεύει. 4CE2E316-0065-4DEB-9B33-D15C25E85DE6.thumb.png.f096bbb1dcc42c5e829959e67b71a77f.png

 

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχει υπάρξει πρόοδος αλλά όχι 100% επίλυση.
Και αυτό το λέω γιατί όντως παίζει αλλά δυστυχώς όχι πάντα. Δεν έχει την σταθερότητα της περιόδου πριν εμφανιστεί το πρόβλημα.
Επίσης σε άλλες συσκευές Alcatel έχει επανέλθει το VoWifi αλλά δεν λειτουργεί καθόλου το VoLTE.
Με λίγα λόγια μισές δουλειές ως τώρα.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα σε δικαρτο δεν μου δουλεύει καθόλου το vowifi, σε καμία απ'τις 2 SIM, ενώ έχω ενεργοποιηθεί με μήνυμα και στις 2 και στις ρυθμίσεις δείχνει ενεργοποιημένο, redmi note 9 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλέφωνο One Plus Nord CE 5g δεν λειτουργεί ούτε το VoLTE ούτε το WiFi Call. Ενώ πριν το Φεβρουάριο όλα έπαιζαν κανονικά.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, patrickdrd said:

κι εμένα τα ίδια στης γυναίκας, ότι να'ναι τα χουν κάνει

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την κάρτα σου για λίγο και μετά ενεργοποίησε τη πάλι. Πήγαινε στις ρυθμίσεις του κινητού σου - δίκτυα κινητής - βρες την κάρτα σου, πάτησε επάνω να ανοίξει και απενεργοποίησε την. Σε εμένα λειτούργησε αυτό και αποκαταστάθηκε το πρόβλημα. Δεν ξέρω αν λειτουργεί σε όλους.

 

 

IMG_20230318_185128.jpg

IMG_20230318_184138.jpg

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

Το VoLTE Roaming στη Cosmote δουλεύει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, zurabi_97 said:

Το VoLTE Roaming στη Cosmote δουλεύει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να γίνει ώστε να παίξει; Το ρωτάω για έναν φίλο μου που είναι στο εξωτερικό και έχει sim της Cosmote, σε ένα Oneplus 9 Pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zurabi_97 said:


Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να γίνει ώστε να παίξει; Το ρωτάω για έναν φίλο μου που είναι στο εξωτερικό και έχει sim της Cosmote, σε ένα Oneplus 9 Pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν είχα πειράξει κάτι όταν είχα πάει Βιέννη. Έχει σημασία όμως και σε ποιο δίκτυο θα συνδεθείς δεν θυμάμαι σε ποια από τις τρεις με είχε συνδεδεμένο συνήθως.

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2023 at 11:39 ΜΜ, zurabi_97 said:


Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να γίνει ώστε να παίξει; Το ρωτάω για έναν φίλο μου που είναι στο εξωτερικό και έχει sim της Cosmote, σε ένα Oneplus 9 Pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ποια χώρα; Ενεργοποιείται πολύ προσεκτικά, προς το παρόν παίζει σε ελάχιστες.

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι στιγμής σε κανένα ταξίδι δεν το έχω δει με Cosmote… Δεν έχουν βάλει τη λίστα στο site αν θυμάμαι σωστά 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, paanos said:

Πάντως μέχρι στιγμής σε κανένα ταξίδι δεν το έχω δει με Cosmote… Δεν έχουν βάλει τη λίστα στο site αν θυμάμαι σωστά 

Παίζει κανονικά Γερμανία με Telekom

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω σε πλοίο και τον τελευταίο 1,5 χρόνο είμαι β. Ευρώπη (β. Ισπανία, Γαλλία, Βέλγιο, Αγγλία). Σε όποιο δίκτυο και αν έχω συνδεθεί, δεν έχω δει Volte. Αφού το έχουν δει οι φίλοι πιο πάνω σε κάποιες χώρες σημαίνει ότι υπάρχει η δυνατότητα σε roaming - κάτι που δεν γνώριζα - αλλά δεν είναι τόσο συχνό.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια χώρα; Ενεργοποιείται πολύ προσεκτικά, προς το παρόν παίζει σε ελάχιστες.

Σουηδία


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

@rebel1 σε εμένα πάντως δεν δουλεύει το Wi-Fi calling με δεδομένα αλλου παροχου. Το εχω κανονικά ενεργοποιημένο. 
IMG_5391.thumb.jpeg.1c30c6036bc56b97a4b1bbff9803d64d.jpeg

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

@rebel1 σε εμένα πάντως δεν δουλεύει το Wi-Fi calling με δεδομένα αλλου παροχου. Το εχω κανονικά ενεργοποιημένο. 
IMG_5391.thumb.jpeg.1c30c6036bc56b97a4b1bbff9803d64d.jpeg

Είναι κλήσεις μέσω δεδομένων.
Μήπως παίζει από συγκεκριμένες κεραίες;
Θα κοιτάξω να βρεθώ ξανά στο σημείο όπου δεν είχε σήμα η Cosmote και να προσπαθήσω να κάνω κλήση μέσω αυτής. Θα ενημερώσω
Υγ κάνε μια επανεκκίνηση αν δεν έχεις κάνει τελευταίες μέρες.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, panos.kar said:

@rebel1 σε εμένα πάντως δεν δουλεύει το Wi-Fi calling με δεδομένα αλλου παροχου. Το εχω κανονικά ενεργοποιημένο. 
IMG_5391.thumb.jpeg.1c30c6036bc56b97a4b1bbff9803d64d.jpeg

Τι σχεση εχει το WiFi calling και τα δεδομενα;;; Μας στελνεις και σκριν.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...