Jump to content

Cosmote Wifi Calling


petros_alonso
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτυχε εγώ μια φορά πέτυχα HD+ ακόμη όταν και ο άλλος δεν έχει VoLTE.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε εγώ μια φορά πέτυχα HD+ ακόμη όταν και ο άλλος δεν έχει VoLTE.

Το ίδιο κι εγώ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω καθημερινά με άλλους που έχουν volte ενεργό και δεν είχε εμφανιστεί. Άρα το HD voice με HD voice ειναι ανώτερο σε ποιότητα κλήσης από το volte με volte? Ή ισως είναι ο συνδυασμός και των δύο ταυτόχρονα στην ίδια κλήση?
Link to comment
Share on other sites

https://r1.community.samsung.com/t5/Others/VoLTE-HD-Voice-EVS/td-p/582953

Ίσως είναι συνδυασμός συσκευών και παρόχου.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

HD+ εγώ βλέπω στη γυναίκα μου που έχει S9+ και με 2 φίλους με επίσης S9+ και εγώ έχω S10+ οπότε ναι είναι σίγουρα συνδυασμός. Με Cosmote είμαστε όλοι
Link to comment
Share on other sites

Το ViLTE στην Ελλάδα είναι διαθέσιμο;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει πολλές σελίδες το θέμα αυτό, βοηθάει στην μπαταρία καθόλου το wifi calling?

Υπάρχει δυνατότητα οταν επιλέγω wifi calling να κλείνει τελειως το σήμα κινητής?

 

Επίσης το volte σε σχέση με την μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις σε Wi-Fi, βάζεις λειτουργία πτήσης και όλες οι κλήσεις και τα SMS ισχύουν κανονικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://r1.community.samsung.com/t5/Others/VoLTE-HD-Voice-EVS/td-p/582953

Ίσως είναι συνδυασμός συσκευών και παρόχου.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Πολύ ενδιαφέρον, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις σε Wi-Fi, βάζεις λειτουργία πτήσης και όλες οι κλήσεις και τα SMS ισχύουν κανονικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ανάποδα. Πρώτα λειτουργία πτήσης και μετά ανοίγουμε το wifi.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα. Πρώτα λειτουργία πτήσης και μετά ανοίγουμε το wifi.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

 

Δεν κλείνει το Wi-Fi η λειτουργία πτήσης σε όλα τα λειτουργικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κλείνει το Wi-Fi η λειτουργία πτήσης σε όλα τα λειτουργικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όταν ανοίγεις την λειτουργία πτήσης, όλοι οι πομποί σήματος απενεργοποιούνται. Στο Android 10 και iOS 13, το Bluetooth παραμένει ανοικτό.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το ότι κλείνει τα πάντα όταν μπει η λειτουργία πτήσης στο Android, συμπεριλαμβανομένου και του wifi που χρειάζεσαι, είναι γνωστό. Δεν έχει παρά να το δοκιμάσει οποίος θέλει. Στα Samsung που έχω, και τα 2 με Android 10, κλείνει και το Bluetooth.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις την λειτουργία πτήσης, όλοι οι πομποί σήματος απενεργοποιούνται. Στο Android 10 και iOS 13, το Bluetooth παραμένει ανοικτό.

 

Και το WiFi μένει ανοιχτό στο iOS 13

Link to comment
Share on other sites

Το ViLTE στην Ελλάδα είναι διαθέσιμο;
Αν και εγώ είδα τι είναι εξηγήστε τι είναι το VILTE και τι διαφορές έχει από το VOLTE σε εμάς που είμαστε VLHTA

 

Χεχεχεχε

 

χαβαλέ κάνω δεν το λέω να προσβάλω κανέναν

 

 

EDIT το βάζω εγώ

 

 

Τι είναι το ViLTE;

 

Το ViLTE σημαίνει βίντεο μέσω LTE.*Είναι μια επέκταση του VoLTE, το οποίο βελτιώνει τις υπηρεσίες φωνής με ένα κανάλι βίντεο υψηλής ποιότητας.

 

Το ViLTE είναι υπηρεσία συνομιλίας - πρόσωπο με πρόσωπο - υπηρεσία βίντεο, βασισμένο στο βασικό δίκτυο IP Πολυμέσων Υποσύστημα (IMS).*Έχει συγκεκριμένα προφίλ για τον έλεγχο και τα επίπεδα πολυμέσων της υπηρεσίας βίντεο.*Το συνομιλητικό βίντεο είναι επίσης δυνατό μέσω ενσωματωμένου EPC Wi-Fi - δείτε το VoWi-Fi.

 

Για την ανάπτυξη του ViLTE, απαιτείται Voice over LTE (VoLTE).*Συνιστάται επίσης να συνδυάσετε το ViLTE με το RCS για να παρέχετε την καλύτερη προσφορά υπηρεσιών στους καταναλωτές.

 

 

Ποια είναι τα οφέλη του ViLTE;

 

Τόσο οι τελικοί χρήστες όσο και εκείνοι στον κλάδο των κινητών συσκευών θα επωφεληθούν από το ViLTE.

 

Καταναλωτές:

 

Επωφεληθείτε από την ασφάλεια που βασίζεται στον έλεγχο ταυτότητας που βασίζεται σε SIM, όπως για το VoLTE

 

Επωφεληθείτε από τις υπηρεσίες τηλεοπτικής τηλεφωνίας, οι οποίες παρέχονται από τον IMS και τον διακομιστή εφαρμογών MMTEL όπως και για το VoLTE

 

Έχετε έναν λογαριασμό για όλες τις υπηρεσίες που βασίζονται σε IMS

 

Απολαύστε μια εμπλουτισμένη εμπειρία κινητών τηλεπικοινωνιών (βιντεοκλήσεις point-to-point και multi-party)

 

 

(ΚΕΊΜΕΝΟ ΑΠΌ ΜΕΤΆΦΡΑΣΗ)

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις σε Wi-Fi, βάζεις λειτουργία πτήσης και όλες οι κλήσεις και τα SMS ισχύουν κανονικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες wifi call τέζα πλέον? Και στα δύο κινιτα ναι μεν δείχνει όλα οκ αλλά όταν με παίρνουν τηλέφωνο 9 στης 10 λει ότι είναι κλειστό
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε Xperia XZ premium, πως τις ενεργοποιούν;

Έστειλα μνμ, έλαβα επιβεβαίωση ενεργοποίησης αλλά δεν το βλέπω πουθενά στις ρυθμίσεις.... Καμία ιδέα;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις εγκατεστημένη την branded rom της cosmote για να εμφανιστούν οι ρυθμίσεις. Ενώ δέχεται το μήνυμα με όποια έκδοση ρομ και αν έχεις, οι ρυθμίσεις εμφανίζονται μόνο με την ρομ της cosmote
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις εγκατεστημένη την branded rom της cosmote για να εμφανιστούν οι ρυθμίσεις. Ενώ δέχεται το μήνυμα με όποια έκδοση ρομ και αν έχεις, οι ρυθμίσεις εμφανίζονται μόνο με την ρομ της cosmote
Μόνο με εκείνη τη rom;

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με εκείνη τη rom;

 

Καλήμερα και με την EUR εκδοσή.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...