Jump to content

Cosmote Wifi Calling


petros_alonso
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ώρα η cosmote αντιμετωπίζει κάποια θέματα στο δίκτυο, ίσως για αυτό. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχεις θέμα γιατί όταν δεν παίζει το voWifi πέφτει σε volte ή απλό 3g/2g.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πρόβλημα με το volte και wifi call σήμερα;

ενώ το μεσημέρι δούλευαν και τα δύο κανονικά τώρα δεν δουλεύει τίποτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πρόβλημα με το volte και wifi call σήμερα;

ενώ το μεσημέρι δούλευαν και τα δύο κανονικά τώρα δεν δουλεύει τίποτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κάποιοι έχουν πάλι θέμα με το 4g.

Link to comment
Share on other sites

Γενικό πρόβλημα πρέπει να έχει το δίκτυο της κοσμοτε σήμερα. Και στα κινητά και στα σταθερά πέφτει έρχεται το Ίντερνετ αυτό συμβαίνει την τελευταία ώρα περιοχή Χαριλάου Θεσσαλονίκη.
Link to comment
Share on other sites

Νότια προάστια, δεν έχει ούτε σύνδεση data.

Προσπάθεια επικοινωνίας ούτε κατά διάνοια, δεν απαντούν σε chat αλλά και σε τηλεφωνική επικοινωνία αφού πληκτρολόγησης τον αριθμό οτα6 είναι να σε συνδέσουν πέφτει η γραμμή ή σου βγάζει μήνυμα όλες οι γραμμές είναι κατειλημμένες καλέστε αργότερα...

 

Και ούτε μια ανακοίνωση είναι απαράδεκτοι..

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Moto G (4) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone 11 το ενεργοποίησα αλλά δεν λειτουργεί συνέχεια. Κάποιες φορές λέει ότι είναι απενεργοποιημένη η συσκευή. Τι μπορώ να κάνω για να λειτουργήσει σωστά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Το ίδιο ακριβώς αντιμετωπίζω και εγώ στο iPhone 11.

Έχω πάρει Cosmote και μου έχουνε πει ότι το γνωρίζουν αυτό το πρόβλημα για τα iPhone και στο μέλλον θα το διορθώσουν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπαιζε υποδειγματικά μήνες τώρα σε PocoF1. Τις τελευταίες 2 μέρες, ΑΘΗΝΑ δεν παίζει, μην "ψάχνεστε" άδικα, μια χαρά είναι τα κινητά σας, είναι πρόβλημα της ΚΟΤΕ!
Link to comment
Share on other sites

Χθες κατά 7 το απόγευμα Θεσσαλονίκη ούτε τηλέφωνο δεν μπορούσαν να με πάρουν η να πάρω. Ίντερνετ όμως είχα. Νόμιζα έφαγε κόλλημα το κινητό, κάνω επανεκκίνηση, και χάνετε το ίντερνετ αλλά κλήσεις μπορούσα να κάνω (όχι να μου κάνουν).

Έτσι συνέχισε και αργότερα η κατάσταση, και ευτυχώς πέτυχα wifi στο κέντρο και διάβασα την κατάσταση γιατί νόμιζα ήταν πρόβλημα συσκευής ή κάρτας.

Όχι τίποτα άλλο φεύγω από Ελλάδα τώρα και αντε βρες άκρη χωρίς ίντερνετ πουθενά, και χωρίς κατάστημα να αλλάξεις την κάρτα.

Πάντως δεν ήρθε κάποιο μήνυμα ειδοποίησης για βλάβη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δλδ. Έχετε και vowifi? Γιατί εγώ μόνο volte έχω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανεκκίνηση να δεις μήπως σου έρθει και αυτό.

 

Sent from my SM-G970F

Ευχαριστώ, αυτό ήταν
Link to comment
Share on other sites

Τελικά χρειάστηκε ξανά ενεργοποίηση της υπηρεσίας μετά τη μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητή. Όλα καλά :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σήμερα μου δουλεύει Γιαννιτσά.
Επανεκκίνηση έκανες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ερώτηση... Με VoWLAN μου γράφει HD κατά τη διάρκεια της κλήσης όταν είναι σε VoLTE δεν μου γραφει HD κατά τη διάρκεια της κλήσης. Έτσι πρέπει να είναι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ερώτηση... Με VoWLAN μου γράφει HD κατά τη διάρκεια της κλήσης όταν είναι σε VoLTE δεν μου γραφει HD κατά τη διάρκεια της κλήσης. Έτσι πρέπει να είναι?

 

Με κλήσεις προς τον ίδιο αριθμό και στις 2 περιπτώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ερώτηση... Με VoWLAN μου γράφει HD κατά τη διάρκεια της κλήσης όταν είναι σε VoLTE δεν μου γραφει HD κατά τη διάρκεια της κλήσης. Έτσι πρέπει να είναι?

Μόνο σε κλήσεις απο/σε ΟΤΕ/CοσμοOTE ενεργοποιείτε το HD.

Link to comment
Share on other sites

Με κλήσεις προς τον ίδιο αριθμό και στις 2 περιπτώσεις;

 

Σε εμένα συμβαίνει το αντίστροφο, καλώντας τον ίδιο αριθμό με volte βγάζει ένδειξη HD, όταν τον καλώ με wifi calling δεν δείχνει την ένδειξη και γενικά όταν κάνω κλήση με wifi calling δεν έχω δει ποτέ ένδειξη HD αν και η ποιότητα κλήσης είναι συγκρίσιμη για να μην πω η ίδια. Αυτό που κάνει με wifi calling κάποιες φορές και ειναι περίεργο είναι ότι ενώ έχω την ένταση του ακουστικού στο πιο χαμηλό ο ήχος ακούγεται σαν να το έχω στο τέρμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...