Jump to content

Cosmote Wifi Calling


petros_alonso
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πήρα στη μάνα μου ένα xiaomi note 8t και θέλω να ενεργοποιήσω το wifi calling γιατί σπίτι δεν έχουμε σήμα. Υποστηρίζεται στο τηλεφωνο; είναι αγορασμένο από infoquest (ελληνικο). Πώς μπορώ να το ενεργοποιήσω; έστειλα το sms στο 1333 αλλά λέει ότι δεν υποστηρίζεται. Ο πάροχος είναι cosmote what's up
Καλεις 13888 (ή 2106513888) ή από το chat του cosmote.gr και στο ενεργοποιουν.

Μετά πατάς στο πληκτρολόγιο *#*#86583#*#* και *#*#869434#*#* (πρέπει να βγάλει pop-up "disabled") και τα ενεργοποιείς από τις ρυθμίσεις.

Ίσως με το miui 11 να μην παίζει, κάνανε από την Xiaomi κάποια αλλαγή στο modem.

Link to comment
Share on other sites

Από το απογευμα ειναι off. Και το ειχα λειτουργία πτήσης πιστεύοντας ότι έχω τηλέφωνο...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

wifi calling volte είναι down από το απόγευμα και τελευταίες 3 ώρες ούτε data και πολλές φορές ούτε κλήση βγάζει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα στη μάνα μου ένα xiaomi note 8t και θέλω να ενεργοποιήσω το wifi calling γιατί σπίτι δεν έχουμε σήμα. Υποστηρίζεται στο τηλεφωνο; είναι αγορασμένο από infoquest (ελληνικο). Πώς μπορώ να το ενεργοποιήσω; έστειλα το sms στο 1333 αλλά λέει ότι δεν υποστηρίζεται. Ο πάροχος είναι cosmote what's up

 

Μάλλον η συγκεκριμένη συσκευή μπορεί να μην έχει μπεί ακόμα στις συμβατές συσκευές του WiFicalling.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα στη μάνα μου ένα xiaomi note 8t και θέλω να ενεργοποιήσω το wifi calling γιατί σπίτι δεν έχουμε σήμα. Υποστηρίζεται στο τηλεφωνο; είναι αγορασμένο από infoquest (ελληνικο). Πώς μπορώ να το ενεργοποιήσω; έστειλα το sms στο 1333 αλλά λέει ότι δεν υποστηρίζεται. Ο πάροχος είναι cosmote what's up

Για βάλε αυτό στο Google και ψάξε μπας και πετύχεις κάτι.Εχει πολλά για Xiaomi.Εγώ από το youtube κατάφερα να κάνω το Note 9 να δουλεύει με το wifi calling.

xiaomi note 8t wifi calling youtube .

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

To WiFi calling λειτουργει και σε περιοχή που δεν καλύπτει καθόλου με σήμα η κοσμοτε; Πχ σε υπόγεια που δεν έχει καθόλου σήμα, μπορείς να δεχτείς και να κανεις κανονικά κλησεις εφόσον υπάρχει διαθέσιμο WiFi?
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ Ηράκλειο Κρήτης μια απο τα ίδια..,δεν ειχα ποτε πρόβλημα μέχρι χθές

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

To WiFi calling λειτουργει και σε περιοχή που δεν καλύπτει καθόλου με σήμα η κοσμοτε; Πχ σε υπόγεια που δεν έχει καθόλου σήμα, μπορείς να δεχτείς και να κανεις κανονικά κλησεις εφόσον υπάρχει διαθέσιμο WiFi?
Ναι ακριβώς. Αυτή είναι η ουσία της υπηρεσίας αυτής

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε flight mode το κινητο αν εχεις wifi και υποστηρίζει το κινητο σου την υπηρεσια πιανει παντου δέχεσαι sms κλησεις τα παντα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

Σήμα οκ (πριν δεν είχα ούτε σήμα)

Volte οκ (έκανα και κλήση)

Data οκ (αν και σέρνεται)

WiFi calling Ακόμη δεν αν και είμαι στο wifi με έχει γυρισμένο στο volte

Link to comment
Share on other sites

Σε flight mode το κινητο αν εχεις wifi και υποστηρίζει το κινητο σου την υπηρεσια πιανει παντου δέχεσαι sms κλησεις τα παντα.

Δεν ισχύει αυτό που λες μόλις το δοκιμασα σε iPhone X.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ισχύει, σε λειτουργία πτήσης βγαίνει το COSMOTE WIFI στην μπαρα και παίρνεις τηλέφωνο / στέλνεις μηνύματα κανονικα, εφόσον έχεις ενεργό το WiFi calling και το δίκτυο είναι καλό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες μόλις το δοκιμασα σε iPhone X.

 

Μια χαρά ισχύει, σε λειτουργία πτήσης βγαίνει το COSMOTE WIFI στην μπαρα και παίρνεις τηλέφωνο / στέλνεις μηνύματα κανονικα, εφόσον έχεις ενεργό το WiFi calling και το δίκτυο είναι καλό.

 

 

Θα πρέπει να βάλεις λειτουργία πτήσης και αμέσως να ενεργοποιήσεις το WIFI. Αλλιώς δεν πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βάλεις λειτουργία πτήσης και αμέσως να ενεργοποιήσεις το WIFI. Αλλιώς δεν πιάνει.

Για κάποιο λόγο είχε φάει κάποιο κόλλημα. Ξαναεστειλα WIFICALL στο 1333, έκανα επανεκκίνηση και τώρα όλα οκ. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

To WiFi calling λειτουργει και σε περιοχή που δεν καλύπτει καθόλου με σήμα η κοσμοτε; Πχ σε υπόγεια που δεν έχει καθόλου σήμα, μπορείς να δεχτείς και να κανεις κανονικά κλησεις εφόσον υπάρχει διαθέσιμο WiFi?

 

ε ναι αυτη ειναι η λειτουργια του

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone 11 το ενεργοποίησα αλλά δεν λειτουργεί συνέχεια. Κάποιες φορές λέει ότι είναι απενεργοποιημένη η συσκευή. Τι μπορώ να κάνω για να λειτουργήσει σωστά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...