Jump to content

Xiaomi Mi Mix 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Και στο public 280 το έβαλαν.Δεν ξέρω,αν είναι όντως εκθεσιακό, αλλά αν δεν είναι, είναι πολύ καλή περίπτωση.
Ωραίος, το τσίμπησα μιας και ήθελα να το πάρω και αφού πλαίσιο δίνανε εκθεσιακα οι αθεόφοβοι.

 

Τρίτη έως Πέμπτη ή παραλαβή στο χώρο μου όπως αναγράφεται παραγγελία.

 

Σπάω παρθενιά με xiaomi συσκευή. :p

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Και στο public 280 το έβαλαν.Δεν ξέρω,αν είναι όντως εκθεσιακό, αλλά αν δεν είναι, είναι πολύ καλή περίπτωση.

 

Χάθηκε να το έβγαζαν μια εβδομάδα νωρίτερα; :angry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Και στο public 280 το έβαλαν.Δεν ξέρω,αν είναι όντως εκθεσιακό, αλλά αν δεν είναι, είναι πολύ καλή περίπτωση.

 

Με το που μπήκε χθές το μεσημέρι τσακίστηκα στο πιο κοντινό public και το χτύπησα...Ηταν για να απαντήσουν στην τιμή του πλαισίου (μονο που του πλαισίου ηταν εκθεσιακή τιμη :p- μα amoled εκθεσιακό?:lol:)

Το πήρα και με απαλλαγή φ.π.α.

225 €, σφραγισμένο, ελληνικό infoquest...νομίζω απο τις πιο δυνατές BlackFridιες που παίξανε μέχρι σήμερα...

Καλώς σας βρήκα τους λιγοστούς εδω πέρα παρεπιπτόντως...:mobile::)

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παραλαμβάνω και εγώ από acs αφού εχθές απεσταλει από Public.

 

Αντε να δούμε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω Βρει Ένα εκθεσιακό αξίζει; Φοβάμαι την amοled Οθονη....

 

Και ips να ήταν, πάλι δεν αξίζει.

 

Καμμένη μπαταρία, καμμένη οθόνη, χαλασμένη θύρα φόρτισης και ο επεξεργαστής να μετράει τόσους κύκλους λειτουργίας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και ips να ήταν, πάλι δεν αξίζει.

 

Καμμένη μπαταρία, καμμένη οθόνη, χαλασμένη θύρα φόρτισης και ο επεξεργαστής να μετράει τόσους κύκλους λειτουργίας.

 

ok,ευχαριστω

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα νωρίς απόγευμα από κουριερ και σαν πρώτη εντύπωση πολύ ντινεζατι συσκευή πολύ premium feeling,ιδιαίτερα στιβαρή με πάρα πολύ καλή οθόνη,άριστο λευκό,ψυχρό ομοιόμορφο όπως μου αρέσει και πολύ φωτεινή οθόνη.:up:

 

Εντυπώσεις και επόμενες ημέρες μιας και πρώτη μου γνωριμια με MIUI.

 

d6129a794bf92b28c7ed7752c7f45c27.mov7685f4ab022beb73ec3f86b12ada1d7b.mov92ddd88ec1d06d11ae8099cd0aeb4311.mov5b6fca8b44862a17a5fed9fc76743bdf.plist

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως η συσκευή μου αρέσει πολύ.

 

Παρέλαβα με 27% μπαταρία και σχετικά λίγο bloatware out of box

 

Περισσότερο Google σαβούρα παρά miui.

 

Σε αφήνει κανονικά uninstall ορισμένα gapps όπως και miui.

 

Η μόνη τριτη εφαρμογή social media app το Facebook που εξίσου σε αφήνει uninstall κάνεις όπως και έκανα.

 

Δεν δυσκολεύτηκα στο σεταρισμα, ούτε σε χρήση third-party launcher μιας και nova παντα δουλεύω, απλά σε κάποιες εφαρμογές έπρεπε δώσω κάποια δικαιώματα, να ορίσω manual On στα notification και ορίσω εξαίρεση από βέλτιστοποίηση μπαταρία.

 

Τα stock gesture navigation τα βρίσκω πιο βολικά και εύχρηστα από αντίστοιχα stock Android 10 που δούλεψα σε πολλές aosp Android 10 σε oneplus 7 pro.

 

Σφαίρα πάει γενικά, πολύ smooth εμπειρία, γενικά ευχάριστη συσκευή.

 

Μπαταρία λίγο που το δούλεψα έως πάει 8% και κάνω πλήρη φόρτιση την βρήκα ικανοποιητικοτατη, την περίμενα χειρότερη αλλά φαίνεται παρα τα 3200 αποδίδει καλύτερα.

 

Μου ήρθε out of box με miui 10 και security patch 11-18 και μου έβγαλε άμεσα αναβάθμιση σε miui 11 και security patch 10-19 που πραγματοποίησα άμεσα, έκανα μετά Hard reset να ξεκινήσω δουλεύω με καθαρή εγκατάσταση την νέα miui.

 

Εξαιρετικά δουλεύει το dark mode, έχει και AOD με αρκετό customization.

 

Αυτά πρώτες εντυπώσεις από λογισμικό.

 

e2567eb649c681037ba11d62032777fa.jpg2f8b5eb5dda6c7c3803c84d00037f78f.jpg96c393f8ca16ca3b55063f136cd82966.jpgddb689de65b1a64a690f5c53396c4a56.jpg

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι και οι δικές μου εντυπώσεις...

Λίγο πιο βαρύ απο οτι το περιμένα, κατι το οποία αυξάνει την πιθανότητα...θνησιμότητας σε περίπτωση πτώσης.

Προς το παρόν πήρα μια απλή wallet θήκη, αλλα θα δοκιμάσω και κάποια απο αυτές τις Slide που πρότειναν εδω παλιότερα

 

το σκέφτομαι για Nova... :blink:

 

Ασχετο, μου άρεσε πολύ το κουτί του...:lol:

Γενικά νομίζω οτι σε αυτά τα χρήματα δεν έπαιζε κατι καλύτερο, πόσο μάλλον για ελληνικό...

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Στα χρήματα του εννοείται ήταν εξαιρετική προσφορά.

 

Ρολαρει γενικά πολύ καλά miui το μόνο bug συνάντησα ότι το double tap από lock screen σποραδικά και που δεν πιάνει με τη μία.

 

Επίσης παρατήρησα εχθές ότι λίγες φορές όταν πάταγα το double tap η οθόνη έσβηνε άμεσα για να ξανανοίξει μετά ένα 1-2 δευτερόλεπτα και ξαναπαταγα double tap και τότε έσβηνε οριστικά.

 

Κατά τα άλλα όπως ανέφερα άψογη η υλοποίηση miui gesture navigation αλλά έχω συνηθίσει και μου ταιριάζουν καλύτερα τα αντίστοιχα σε oneplus και έτσι έβαλα τριτη εφαρμογή.

 

Να αναφέρω ότι μου λείπουν κάποια πράγματα που έχω συνηθίσει σε oxygen η aosp rom.

 

Πχ τα off screen gestures.

 

Δεύτερων σε lock screen σε ακρόαση μουσική δεν εμφανίζεται album art το ίδιο ειχα συναντήσει σε Vivo όπως και Huawei.

 

Επίσης μου λείπει substratum themes που κάνω εκτεταμένη χρήση σε OOS η stock /aosp android πχ μου τη δίνει σε whatsapp που δεν έχω μαύρο θέμα.

 

Πχ το dark mode σε play store δεν μου αρέσει σε dark gray το θέλω μαύρο χρώμα ή και με διαφάνεια σε menu από αριστερά όταν ανοίγω.

 

Τρίτων χρησιμοποιώ μια εφαρμογή wallpapers την backiee και ενώ με αφήνει να οριζω home screen wallpaper όταν θέλω να ορίσω σε lock screen δεν ορίζεται παραμένει η stock lock screen wallpaper.

 

Το wallpaper carousel το βρίσκω εξαιρετικά φτωχό μέρα με τη νύχτα με την πολύ καλύτερη υλοποίηση σε Vivo και Huawei.

 

Έχει σαν βάση μόνο 4-5 φωτογραφίες και όχι 15-20 όπως στους άλλους 2 Κινέζους και δεν έχω παρατηρήσει έως τώρα να ανανεώνεται η βάση δεδομένων με νέα wallpaper.

 

Επίσης να αναφέρω ότι από developer menu έχω απενεργοποιησει και το miui optimization.

 

Θέματα ορισα Ινδία region και έτσι έχω πρόσβαση.(θα το ψάξω και τρίτα θέματα από xda διότι δεν μου έκαναν κλικ αυτά που είδα σε theme store)

 

Aod δουλεύει άψογα και εξαιρετική η υλοποίηση με μπόλικο customization είναι κάτι που μου λείπει από oxygen, θα προσεγγιζε το τέλειο αν έβαζε η xiaomi επιλογή διαχείριση music control όπως σε Samsung.

 

Μπαταρία θα σε βγάλει άνετα μια ημέρα και με βαρβατη χρήση σε πιο χαλαρή χρήση όπως συνήθως είναι η χρήση μου πιστεύω 1.5 ημέρα θα μου βγάζει.

 

Ασύρματη φόρτιση προσωπικά αδιάφορο feature αν και θα το δοκιμάσω μια φορά έτσι για την εμπειρία και δοκιμή :lol:

 

Το vibration το βρίσκω μετριότατο στη καλύτερη υπολείπεται πολύ σε σχέση με oneplus 7 pro θα περίμενα πιο ποιοτική υλοποίηση για το επίπεδο της συσκευής.

 

Στα θετικά μη παραληψω αναφέρω το Led notification που πάει να εκλείψει από όλους σταδιακά. :up:

 

Notification όλα άψογα κανένα θέμα όλα έρχονται στη ώρα τους.

 

Ίσως κάποια στιγμή ρουταρω και βάλω aosp rom μιας και ταιριάζει καλύτερα στα γούστα μου.

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έριξα και παραγγελία 2 skin από extremeskin μιας και πλάτη η γυαλάδα και γλίτσα που μαζεύει δεν χωνεύεται :p

 

Έριξα και μια Nilkin tempered glass πιστεύω η τοποθέτηση να είναι εύκολο μιας και flat οθόνη βοηθάει σε σχέση με άλλες συσκευές με edge που αποτελεί πονοκέφαλο η τοποθέτηση glass :lol:

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος το γυαλι της nilkin H+Pro που αγόρασα κακιστη υλοποίηση αφηνει μεγάλο κενο περιμετρικά.

Παρηγγειλα το Nilkin CP+ που υποτίθεται δεν αφήνει κενα περιμετρικά.

Ελπίζω έτσι να είναι στην πράξη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος το γυαλι της nilkin H+Pro που αγόρασα κακιστη υλοποίηση αφηνει μεγάλο κενο περιμετρικά.

Παρηγγειλα το Nilkin CP+ που υποτίθεται δεν αφήνει κενα περιμετρικά.

Ελπίζω έτσι να είναι στην πράξη.

 

Το H+Pro έβαλα και εγω, αλλά εχω χοντροκομμένη θήκε που είναι αρκετά intrusive και αγκαλιάζει την οθόνη, οπότε μπορώ να πω οτι με βόλεψε κιόλας το κενό περιμετρικά...

Αν δεν εχεις θήκη που να "αγκαλιάζει" στα άκρα την οθόνη, η αλήθεια έιναι οτι φαίνεται λίγο περίεργο...

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Το H+Pro έβαλα και εγω, αλλά εχω χοντροκομμένη θήκε που είναι αρκετά intrusive και αγκαλιάζει την οθόνη, οπότε μπορώ να πω οτι με βόλεψε κιόλας το κενό περιμετρικά...

 

Αν δεν εχεις θήκη που να "αγκαλιάζει" στα άκρα την οθόνη, η αλήθεια έιναι οτι φαίνεται λίγο περίεργο...

 

 

 

Ναι η CP+ είναι η πλέον κατάλληλη για εμένα.

Δεν αφήνει σχεδόν παρά πολύ ελάχιστο περιθώριο ακαλυπτα,πολύ καλύτερα σε σχέση με την H+Pro τουλάχιστον για εμένα που το δουλεύω γυμνό χωρίς θήκη.

 

Μένει skin να παραλάβω να δέσει το γλυκό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βάλαμε πλέον το Amazing CP+ γυαλί της nilkin, βάλαμε και skin να γλιτώσουμε καθρέπτη και μαγνήτης αποτυπωμάτων και πολύ καλύτερο grip και σε λίγο ξεκλείδωμα bootloader και τα συναφή και να δέσει το γλυκό :p

 

Άριστο το miui 11 από αποψη σταθερότητα, ομαλότητα και διαχείριση μπαταρίας αλλά μου λείπουν κάποια πραγματάκια κυρίως στο κομμάτι εμφάνιση UI.

 

e289414b19fc17591d5a96f0541c343b.jpg79e283a9cefb1214e5fa94792bfba27f.jpgfe96f92011c11619a196b4735944b117.jpg

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έχει esim; Κάτι λέγανε πως θα έχει την δυνατότητα μετά απο update. Και αν έχει το έχετε δοκιμάσει δουλευει κανονικά;

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον εδώ και 2 ημέρες με aosp rom και συγκεκριμένα evolution x με Android 10 και βρήκαμε το λιμάνι μας.

 

Πλεον ευχαριστιεμαι πολύ περισσότερο την συσκευή, έχοντας πολύ παραπάνω customization και features και UI στα γούστα μου.

 

Να έχω και τη δυνατότητα χρήση των αγαπημένων μου substratum themes που μου ελειψαν πολύ όσο ήμουν με miui 11.

 

Μπαταρία άριστη μέχρι τώρα το ίδιο σε smoothness και σταθερότητα.

 

2e93c6b9b0d998ba293c798d6f72de73.jpg

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάτοχος το mi mix 3 5g εδώ και ένα μήνα.απιστευτη συσκευή και ειδικά στον τομέα της μπαταρίας που υστερούσε το προηγούμενο κινητό μ mi9.ειμαστε λίγο πίσω στις αναβαθμίσεις ακόμη με miui10 (10.3.19).είναι κανείς άλλος με την ίδια συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος το mi mix 3 5g εδώ και ένα μήνα.απιστευτη συσκευή και ειδικά στον τομέα της μπαταρίας που υστερούσε το προηγούμενο κινητό μ mi9.ειμαστε λίγο πίσω στις αναβαθμίσεις ακόμη με miui10 (10.3.19).είναι κανείς άλλος με την ίδια συσκευή?

 

Είναι μεγαλη η διαφορά στην μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγαλη η διαφορά στην μπαταρία?

Σε σχέση με το mi9 που έβλεπα με το ζόρι 5 ώρες sot και δεν έβγαινε πάντα η μέρα ναι.τωρα έχω τουλάχιστον 6-6:30.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ευαισθητο τελικά το τηλέφωνο και φοβάμαι να το βγάζω απο την θήκη....

Και είναι και γκουμούτσα...

Θα δειξει...

Edited by scorpion8283
Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Official stable global version android 10 διαθέσιμη πλέον.

https://www.xda-developers.com/download-xiaomi-mi-mix-3-receives-stable-android-10-update-with-miui-11/

 

Όσοι πιστοί προσέλθετε εμένα λίγο με αγγίζει μιας και προτιμώ παίζω μπάλα με custom rom:p

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...