Jump to content

Xiaomi Mi Mix 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να είναι κουφή η ερώτηση, μόλις πήρα το κινητό, bokeh πως κάνεις....?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να είναι κουφή η ερώτηση, μόλις πήρα το κινητό, bokeh πως κάνεις....?
Επιλέγοντας το πορτρέτο για λήψη φωτογραφίας! Τουλάχιστον έτσι είναι και στο mi8.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγοντας το πορτρέτο για λήψη φωτογραφίας! Τουλάχιστον έτσι είναι και στο mi8.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποια είναι η τελευταία έκδοση που έχετε στο κινητό? Του έχω βάλει recovery twrp και root.Αν βγάλει καινούργια θα μου την εμφανίσει? Αν ναι θα μπορώ να κάνω εγκατάσταση κανονικά και απλά θα ακυρώσει το magisk και μετά θα πρέπει να το ξαναπεράσω μέσω twrp ή θα φάει κανένα σκάλωμα? Έχει δοκιμάσει κάποιος? Ευχαριστώ...

Επίσης να ρωτήσω αν θέλω να περάσω αλλά fonts μπορώ να τα περάσω μέσω recovery?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία...με bt, δεδομένα και wifi...?
Φαντάζομαι ότι θα έχεις θέμα με την μπαταρία. Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις του gps μετά πήγαινε σάρωση και απενεργοποίησε τις 2 επιλογές που έχει. Εγώ μετά από αυτό είδα άλλο τηλ. Κάπου το διάβασα στο xda και ήθελα να το μοιραστώ. Δοκίμασε το.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι θα έχεις θέμα με την μπαταρία. Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις του gps μετά πήγαινε σάρωση και απενεργοποίησε τις 2 επιλογές που έχει. Εγώ μετά από αυτό είδα άλλο τηλ. Κάπου το διάβασα στο xda και ήθελα να το μοιραστώ. Δοκίμασε το.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκλεισα και την πρόσβαση πειράζει...;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα και την πρόσβαση πειράζει...;
Εγώ την έχω στην εξοικονόμηση...

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω στην εξοικονόμηση...

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως είδα τεράστια διαφορά ευχαριστώ,το μόνο μελανό σημείο, διορθώθηκε,με δύο κινήσεις

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ ενός Mix3 μπλε χρώματος, πανέμορφο κινητό!!Όπως έχουνε πει και άλλοι εδώ μέσα το κινητό είναι φοβερό, πανέμορφη οθόνη χωρίς notch , τρύπες κτλπ ,η κάμερά του φοβερή σε όλα του τα σημεία, γρήγορο και απροβλημάτιστο κινητό.Το μόνο που είναι λίγο βαρύ , εμένα προσωπικά δε με ενοχλεί και όσον αφορά τη μπαταρία του διότι είμαι μέτριος χρήστης αυτή τη στιγμή είμαι με ποσοστό 32%, έχω 2 μέρες και 10 ώρες περίπου , οθόνη 2 ώρες και 57 λεπτά με αρκετή χρήση δεδομένων και wifi , νομίζω είναι πολύ καλά!Επίσης πολυ εύχρηστο οι χειρονομίες πλήρους οθόνης δηλαδή πλοήγηση χωρίς πλήκτρα!!

 

Παρήγγειλα αυτή τη θήκη https://www.aliexpress.com/item/CAFELE-Hard-PC-Plating-Case-for-Xiaomi-Mi-Mix-3-Clear-Transparent-Luxury-Cover-for-xiaomi/32968042923.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4f8c4c4d6K2vne, γενικά προτιμώ τις διάφανες , έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι διαφορετικό να μας πει εντυπώσεις?Η θήκη που είχε στο κουτί του καλή αλλά το κάτω μέρος είναι εκτεθειμένο.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ ενός Mix3 μπλε χρώματος, πανέμορφο κινητό!!Όπως έχουνε πει και άλλοι εδώ μέσα το κινητό είναι φοβερό, πανέμορφη οθόνη χωρίς notch , τρύπες κτλπ ,η κάμερά του φοβερή σε όλα του τα σημεία, γρήγορο και απροβλημάτιστο κινητό.Το μόνο που είναι λίγο βαρύ , εμένα προσωπικά δε με ενοχλεί και όσον αφορά τη μπαταρία του διότι είμαι μέτριος χρήστης αυτή τη στιγμή είμαι με ποσοστό 32%, έχω 2 μέρες και 10 ώρες περίπου , οθόνη 2 ώρες και 57 λεπτά με αρκετή χρήση δεδομένων και wifi , νομίζω είναι πολύ καλά!Επίσης πολυ εύχρηστο οι χειρονομίες πλήρους οθόνης δηλαδή πλοήγηση χωρίς πλήκτρα!!

 

 

 

Παρήγγειλα αυτή τη θήκη https://www.aliexpress.com/item/CAFELE-Hard-PC-Plating-Case-for-Xiaomi-Mi-Mix-3-Clear-Transparent-Luxury-Cover-for-xiaomi/32968042923.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4f8c4c4d6K2vne, γενικά προτιμώ τις διάφανες , έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι διαφορετικό να μας πει εντυπώσεις?Η θήκη που είχε στο κουτί του καλή αλλά το κάτω μέρος είναι εκτεθειμένο.

Δεν ανοίγει το link. καλορίζικο ....

 

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ ενός Mix3 μπλε χρώματος, πανέμορφο κινητό!!Όπως έχουνε πει και άλλοι εδώ μέσα το κινητό είναι φοβερό, πανέμορφη οθόνη χωρίς notch , τρύπες κτλπ ,η κάμερά του φοβερή σε όλα του τα σημεία, γρήγορο και απροβλημάτιστο κινητό.Το μόνο που είναι λίγο βαρύ , εμένα προσωπικά δε με ενοχλεί και όσον αφορά τη μπαταρία του διότι είμαι μέτριος χρήστης αυτή τη στιγμή είμαι με ποσοστό 32%, έχω 2 μέρες και 10 ώρες περίπου , οθόνη 2 ώρες και 57 λεπτά με αρκετή χρήση δεδομένων και wifi , νομίζω είναι πολύ καλά!Επίσης πολυ εύχρηστο οι χειρονομίες πλήρους οθόνης δηλαδή πλοήγηση χωρίς πλήκτρα!!

 

Παρήγγειλα αυτή τη θήκη https://www.aliexpress.com/item/CAFELE-Hard-PC-Plating-Case-for-Xiaomi-Mi-Mix-3-Clear-Transparent-Luxury-Cover-for-xiaomi/32968042923.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4f8c4c4d6K2vne, γενικά προτιμώ τις διάφανες , έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι διαφορετικό να μας πει εντυπώσεις?Η θήκη που είχε στο κουτί του καλή αλλά το κάτω μέρος είναι εκτεθειμένο.

 

Παιδιά καλησπέρα. Οποιος θέλει πλήρη προστασία του κινητού να δοκιμάσει αυτές τις θήκες

https://www.aliexpress.com/item/GKK-Original-Case-for-Xiaomi-Mi-Mix-3-Case-Slide-Armor-2-in-1-Hard-Matte/32969813551.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7c1c4c4dlVGwob

Μου ήρθαν πριν μια εβδομάδα και έχω πάθει πλάκα με την ποιότητα και το πόσο καλά δουλεύει ο slide μηχανισμός. Τελικά οι Κινέζοι έχουν κάνει τεράστια βήματα προόδου. Πήρα 2 μια μαύρη και μια διάφανη με μπλέ περίγραμμα και έκλεισα από θήκες. Οσο για την τιμή αφήστε τα , εδώ θα ζητάγανε 30€ για μια τέτοια θήκη και εκεί με 8 € πήρα δυο. Σημειώνω ότι η ασυρματη φόρτιση δουλεύει κανονικότατα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Οποιος θέλει πλήρη προστασία του κινητού να δοκιμάσει αυτές τις θήκες

https://www.aliexpress.com/item/GKK-Original-Case-for-Xiaomi-Mi-Mix-3-Case-Slide-Armor-2-in-1-Hard-Matte/32969813551.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7c1c4c4dlVGwob

Μου ήρθαν πριν μια εβδομάδα και έχω πάθει πλάκα με την ποιότητα και το πόσο καλά δουλεύει ο slide μηχανισμός. Τελικά οι Κινέζοι έχουν κάνει τεράστια βήματα προόδου. Πήρα 2 μια μαύρη και μια διάφανη με μπλέ περίγραμμα και έκλεισα από θήκες. Οσο για την τιμή αφήστε τα , εδώ θα ζητάγανε 30€ για μια τέτοια θήκη και εκεί με 8 € πήρα δυο. Σημειώνω ότι η ασυρματη φόρτιση δουλεύει κανονικότατα .

 

Α μπράβο κοιτούσα και αυτή και ήθελα να ρωτήσω!Για την ακρίβεια κοιτάω αυτή https://www.aliexpress.com/item/GKK-2-in-1-Slide-Case-for-Xiaomi-Mi-Mix-3-Case-Plating-Transparent-Shockproof-Hard/32973225554.html?spm=2114.search0604.3.9.2cb03a597LfDcI&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536,searchweb201603_54,ppcSwitch_0&algo_expid=1cdc4c06-2c22-45e2-af97-c4c813c3c627-1&algo_pvid=1cdc4c06-2c22-45e2-af97-c4c813c3c627 αυτή δε λές?Ήθελα να ρωτήσω μπροστά δε φαίνεται άσχημα το πλαστικό?

 

Εγω πήρα αυτή https://www.aliexpress.com/item/CAFELE-Hard-PC-Plating-Case-for-Xiaomi-Mi-Mix-3-Clear-Transparent-Luxury-Cover-for-xiaomi/32968042923.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4f8c4c4d6K2vne και μια σιλικονάτη διάφανη..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ναί αυτή πήρα για δεύτερη. Μια χαρά φαίνεται, αλλά προτιμώ την μαύρη μάτ γιατί είναι είναι πιο ευχάριστη στην αφή. Η διάφανη γλιστράει λίγο. Πάντως και οι δύο προστατεύουν πλήρως το κινητό. Βάζεις και ένα τζαμάκι και είσαι κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή officesuite ( όχι τη pro έκδοση)? Πάω να γράψω κάτι σε ένα αρχείο Excel και μου πετάει συνεχώς για αναβάθμιση στη pro έκδοση, δε με αφήνει να γράψω...

 

Επίσης το χρησιμοποιεί κανείς παράλληλα με ρολόι garmin fenix 3?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή officesuite ( όχι τη pro έκδοση)? Πάω να γράψω κάτι σε ένα αρχείο Excel και μου πετάει συνεχώς για αναβάθμιση στη pro έκδοση, δε με αφήνει να γράψω...

 

Επίσης το χρησιμοποιεί κανείς παράλληλα με ρολόι garmin fenix 3?

 

Το officesuite γ.....ι στην κυριολεξία. Το είχα αγοράσει πριν χρόνια 10-12 ευρώ και τα τελευταία χρόνια αυτή η paid έκδοση έγινε απλή και τώρα ζητάνε και άλλα λεφτά για την νέα pro!

Link to comment
Share on other sites

Το officesuite γ.....ι στην κυριολεξία. Το είχα αγοράσει πριν χρόνια 10-12 ευρώ και τα τελευταία χρόνια αυτή η paid έκδοση έγινε απλή και τώρα ζητάνε και άλλα λεφτά για την νέα pro!

 

Δημιουργήθηκαν αυτά τα apps παλιότερα, γιατί δεν υπήρχε official office στα κινητά.

 

Πλέον τα smartphones έχουν πολύ δυνατά χαρακτηριστικά και word και excel υπάρχουν official και δωρεάν.

 

Δε βλέπω που εξυπηρετούν πια.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήθηκαν αυτά τα apps παλιότερα, γιατί δεν υπήρχε official office στα κινητά.

 

Πλέον τα smartphones έχουν πολύ δυνατά χαρακτηριστικά και word και excel υπάρχουν official και δωρεάν.

 

Δε βλέπω που εξυπηρετούν πια.

 

Το συγκεκριμένο είναι στυλ Nova launcher, δουλεύει άψογα για πολλά χρόνια και προσθέτει χαρακτηριστικά. Αλλά να ζητάει κάθε τρεις και λίγο ένα σκασμό λεφτά, δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Όντως το συγκεκριμένο είναι από τα καλύτερα, επίσης είναι από τα λίγα που μπόρεσα βρω ώστε το αρχείο excel μπορεί να κλειδώσει με τετραψήφιο κωδικό ώστε να μη το ανοίγει άλλος. Όμως σου σπάει τα νεύρα με το pro και για πρώτη φορά δε μπορώ να γράψω κάτι..τι να πω..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μου ήρθε και εμένα η ενημέρωση.... Να την κάνω? Θα την πάρει? Είμαι ροοτ και έχω και twrp...

 

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μου ήρθε και εμένα η ενημέρωση.... Να την κάνω? Θα την πάρει? Είμαι ροοτ και έχω και twrp...

 

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από ότι ξέρω με twrp δεν θα μπορέσει να την κανεί.

Θα πρέπει να την κατεβάσεις χειροκίνητα να την περάσεις μέσω twrp και μετά να ξανακάνεις ροοτ.

 

The power of the Mi 9 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω με twrp δεν θα μπορέσει να την κανεί.

Θα πρέπει να την κατεβάσεις χειροκίνητα να την περάσεις μέσω twrp και μετά να ξανακάνεις ροοτ.

 

The power of the Mi 9 be with you

Την κατέβασα...μπήκα στο twrp αλλά μου έβγαλε σφάλμα 7. Κάτι για fingerprint νομίζω έλεγε....

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
αντι για την εργοστασιακη θηκη που αφηνει την καμερα σε κινδυνο γρατζουτζιων ,εχετε παρει καποια αλλη που να μην το κανει 2πλασιο το κινητο...??
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...