Jump to content

Xiaomi Mi Mix 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο μπαταρία τι σου λέει φίλε μου?

Επίσης κάποιος να μας πει , στις αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα πως σε ενημερώνει , υπάρχει κάποια ένδειξη να το δεις απο μακριά?

 

εχει notification led

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, κάτοχος και εγώ από σήμερα.

Παρότι έχω ενεργοποιήσει το volte και wifi call και είναι ενεργοποιημένο και στη γραμμή μου (δουλεύει κανονικά με το Mi MAX 3) με το MIX 3 δεν λειτουργεί.

είμαι με την GLOBAL STABLE 10.0.11.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος και εγώ από σήμερα.

Παρότι έχω ενεργοποιήσει το volte και wifi call και είναι ενεργοποιημένο και στη γραμμή μου (δουλεύει κανονικά με το Mi MAX 3) με το MIX 3 δεν λειτουργεί.

είμαι με την GLOBAL STABLE 10.0.11.0

Τα σηματάκια τα βλέπεις στην status bar? Εμένα εμφανιστηκαν στην 10.2 global. Από ότι διαβάζω όμως δυστυχώς έχει αποσυρθεί το update για άγνωστο λόγο

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πρώην κάτοχος του s 7 edge.

Γενικά έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά Samsung....

Ότι σου γράφω είναι η γνώμη μου σε σχέση με τα μοντέλα που έχουν περάσει από τα χέρια μου s7 edge ,s 8+, p 10 pro, xz, mate 20 lite κλπ

Το mix 3 είναι απίστευτο.

Η οθόνη του δεν παίζεται!!!

Ο ήχος του καλός!

Επεξεργαστής απαιχτος!!!!

Γενικά και εγώ επιλέγω κινητό με βάση την καμερα

Η camera η selfie μακράν η καλύτερη που έχω δει...

Η κύρια κάμερα το πρωί επίσης ότι καλύτερο έχω δει ,το βράδυ έχει θέματα σε σχέση με τις ναυαρχίδες που κυκλοφορούν.

Όμως με επεξεργασία και όχι στο αυτόματο έχω δει ότι βγάζει πολύ καλές.

Γενικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ,εκτός κάποια θεματακια που μου κάνει στους ήχους κλήσεις π.χ στο viber μου χτυπάει σαν κανονικό μήνυμα.

Γενικά το κινητό είναι πάρα πολύ καλό ,νομίζω ότι στα λεφτά του και παραπάνω να πας δεν βρίσκεις τέτοιο κινητό.

Ελπίζω να βοήθησα

 

Και βέβαια με βοήθησες και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Εχθές πήγα και το είδα από κοντά και πραγματικά είναι υπέροχη συσκευή.

Ευχάριστο ήταν το ότι δεν μου φάνηκε παχύ και βαρύ όπως το περίμενα να είναι, και η full οθόνη είναι υπέροχη.

Επειδή δεν χρησιμοποιώ πολύ την selfie κάμερα ήθελα το τηλέφωνο μου να είναι notchless.

Το μόνο αρνητικό ήταν το μικρό μπαλάντζο που έχει η οθόνη όταν είναι κλειστό (και το θεωρώ φυσιολογικό και αδιάφορο επίσης)

Η σύζυγος ερωτεύτηκε το P20 Pro (και μάλλον βλέπω να ρίχνω κορώνα γράμματα για το ποιος θα πάρει κινητό φέτος...) :lol:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Επειδή είμαι και εγώ υποψήφιος κάτοχος της συσκευής, θα ήθελα να ρωτήσω από πού αγοράσατε την συσκευή και πόσο ούτως ώστε να βρω την ποιο οικονομική και αξιόπιστη πηγή αγοράς. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η Gcam υποστηρίζει και τις 2 κάμερες;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Αν εννοείς αυτό, ενεργοποίησε το Add AUX to camera switch στις ρυθμίσεις και μετά κάνε εναλλαγή της πίσω κάμερας με την μπροστινή δύο φορές ( πίσω - μπροστά - πίσω).

 

Αν είναι αυτό πες μας και σε τι χρησιμεύει.

 

Εγώ θέλω να ρωτήσω στην στοκ κάμερα, τα 960fps slow motion, Δεν υπάρχει κανένας πιο ευκολος τρόπος να πετύχουμε αυτό που θέλουμε να βγάλουμε ή έστω να επεξεργαστουμε μετά το κομμάτι που θέλουμε όπως τα 240fps?

 

Έτσι όπως το έχουν κάνει είναι πρακτικά άχρηστο, είναι για σκηνές 2-3sec που δεν σε νοιάζει τι ακριβώς θα ποιασεις σε slow lotion

 

ΥΓ. Μιας και πιάσαμε πάλι τις κάμερες γνώμη μου ότι η Gcam είναι πολύ ανώτερη και ας αργεί λίγο στο proccesing του HDR+

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει βρει κανένας λύση με τους ήχους στα μηνύματα στα email στο messenger και στο viber ?

Δεν μου χτυπάει του εργοστασιακούς ,αλλά λίγο μπερδεμένα μπορεί να μου χτυπήσει το email σαν viber κτλ...

Από τις ρυθμίσεις όσο και αν τις αλλάζω δεν βγάζω άκρη.

Αν ξέρει κάποιος ας μου στείλει please.

Και λινκ για να κατεβάσουμε την gcam.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου κάνει θετική εντύπωση διαβάζοντας και βλέποντας reviews, είναι τα αυξημένα nits φωτεινότητας, κάτι που για amoled (εκτός sammy) είναι πολύ καλό νούμερο το 616 που αναγράφει το phonearena.

Όσοι το έχουν στη κατοχή τους συμφωνούν;

Κάτω από το φως του ήλιου είναι τόσο καλό;

Link to comment
Share on other sites

Το gcam είναι app που πρέπει να κατεβάσουμε ή κάποιο tool? Πως το ενεργοποιουμε;

 

η εφαρμογη google camera ειναι πειραγμενη για να δουλευει στο mix 3. δεν θα την βρεις στο play store.

 

εδω https://forum.xda-developers.com/mi-mix-3/themes/gcam-6-manual-focus-long-exposure-t3885610

Link to comment
Share on other sites

Καμία θήκη που να προστατεύει τέρμα τα εξέχοντα τζαμαρία της πίσω κάμερας;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καμία θήκη που να προστατεύει τέρμα τα εξέχοντα τζαμακια της πίσω κάμερας;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα πάλι. Πριν 20 μέρες ίσως και λίγο παραπάνω είχα κάνει εδώ την εξής ερωτηση:

 

" Επειδή είμαι και εγώ υποψήφιος κάτοχος της συσκευής, θα ήθελα να ρωτήσω από πού αγοράσατε την συσκευή και πόσο ούτως ώστε να βρω την ποιο οικονομική και αξιόπιστη πηγή αγοράς. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια"

 

Δυστυχώς δεν βρέθηκε ούτε ένας από τους κατόχους της συγκεκριμένης συσκευής να απαντήσει η έστω να γράψει " ρε φίλε μη μας τα πρηζεις, πάρε φόρα τα skroutzμαγαζα, παγαινε και σε κάνα πλαισιο- κοτσοβολο- mediamarkt, άσε μας στην ησυχία μας".

Παρόλα ταύτα, καμιά απάντηση και να έλεγα πως ήταν κάτι δύσκολο στο να απαντήσετε. Σε εσάς που ήδη το έχετε ρώτησα.

Τέλος παντων, καλοδουλευτο να είναι, και όλα καλά.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα πάλι. Πριν 20 μέρες ίσως και λίγο παραπάνω είχα κάνει εδώ την εξής ερωτηση:

 

" Επειδή είμαι και εγώ υποψήφιος κάτοχος της συσκευής, θα ήθελα να ρωτήσω από πού αγοράσατε την συσκευή και πόσο ούτως ώστε να βρω την ποιο οικονομική και αξιόπιστη πηγή αγοράς. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια"

 

Δυστυχώς δεν βρέθηκε ούτε ένας από τους κατόχους της συγκεκριμένης συσκευής να απαντήσει η έστω να γράψει " ρε φίλε μη μας τα πρηζεις, πάρε φόρα τα skroutzμαγαζα, παγαινε και σε κάνα πλαισιο- κοτσοβολο- mediamarkt, άσε μας στην ησυχία μας".

Παρόλα ταύτα, καμιά απάντηση και να έλεγα πως ήταν κάτι δύσκολο στο να απαντήσετε. Σε εσάς που ήδη το έχετε ρώτησα.

Τέλος παντων, καλοδουλευτο να είναι, και όλα καλά.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Φιλε αυτο ειναι καθαρα θεμα τσεπης και πορτοφολιου,εγω π.χ. αγοραζω παντα απο επισημο καναλι τις συσκευες μου για να εχω και 2 χρονια εγγυηση,αλλοι παλι δεν εχουν θεμα οποτε κανουν αγορες απο σκρουτζ,η ρισκαρουν ακομα πιο πολυ απο Κινα.

Να σου πω εγω παρτο απο το εκαστοτε μη επισημο καναλι και να φας καποια φολα δεν το κανω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία ΑΙ τμσε ρι ακριβώς χρησιμεύει;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...προστασια οθονης απο Αθηνα εχουμε καποιο μαγαζι ? μηπως εχει κανεις καμια εξτρα κ την πουλαει ? ευχαριστώ Edited by airstam
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.... Θα ήθελα κάποιος που το έχει το κινητό να μου πει αν αξίζει να δώσεις τόσα..... Σχετικά πάντα με τρεις τομείς: α) φωτογραφία, β) μπαταρία και γ) γενικά ως συσκευή.... Εγώ είμαι κάτοχος Redmi note 3 pro και εκτός από φωτογραφία σε όλα τα άλλα είναι κορυφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.... Θα ήθελα κάποιος που το έχει το κινητό να μου πει αν αξίζει να δώσεις τόσα..... Σχετικά πάντα με τρεις τομείς: α) φωτογραφία, β) μπαταρία και γ) γενικά ως συσκευή.... Εγώ είμαι κάτοχος Redmi note 3 pro και εκτός από φωτογραφία σε όλα τα άλλα είναι κορυφή....

Εάν θες να έχεις f screen ναι παρτο αλλιώς έχεις και άλλες επιλογές

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εάν θες να έχεις f screen ναι παρτο αλλιώς έχεις και άλλες επιλογές

Επειδή είμαι αρκετά προβληματισμένος μπορείς να με βοηθήσεις;;; Θέλω ένα όμορφο κινητό, να μην κολλάει, να μην θέλει 2 φορές την ημέρα φόρτιση και να βγάζει και μια φωτογραφία της προκοπής.... Τι προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...