Jump to content

Xiaomi Mi Mix 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από τις 13 έχει κολλήσει Αθήνα αεροδρόμιο :mad::mad:

 

Φαντάζομαι στα τελωνεία θα έχουν κλείσει από 1 Δεκέμβρη..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

To banggood έχει την global έκδοση με κουπόνι στα 459.

Το θέμα για μένα είναι αξίζει τα +150-200 ευρώ παραπάνω από το mi8 ?το οποίο το παίρνεις και από Ελλάδα 360 είχε πάει και 340 πριν λίγες μέρες και αν αγοραζεις και χωρίς ΦΠΑ με 290.

Έχουν ίδιο επεξεργαστή ίδια κάμερα με λίγο καλύτερο software το mi mix. Δλδ βγάζει ελάχιστα καλύτερες φωτογραφίες με καλύτερο ντιζάιν ,αν και αμφιλεγόμενο για κάποιους, συν την ασύρματη φόρτιση. Αξίζουν αυτή την διαφορά τιμής;

Και για να το κάνω ακόμα πιο δύσκολο με 480 παίρνεις χωρίς ΦΠΑ από Ελλάδα το 1+t το οποίο σαν hardware είναι πιο πάνω φωτογραφίες πιο κάτω με πιο primium συσκευασία.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε αυτό το δίλημμα είμαι.Εγώ κολλάω και στη μπαταρία του Mix 3 που είναι λίγο χαμηλά αλλά είναι απο τα πιο όμορφα της αγοράς!

Εγώ κοιτάζω και αντίστοιχο το Honor Magic 2 που απο μπαταρία στέκεται πολύ καλά αλλά δε ξέρω αν θα έρθει και Ελλάδα.

Προσωπικά θα περιμένω να βγούνε το Γενάρη και άλλα πολύ καλά κινητά που θα ξεφεύγουνε απο τα notch!!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά!!!!

Υπάρχει κάποιος που να έχει πάρει το τηλέφωνο να μου πει σχετικά με την κάμερα είναι η καλύτερη της xiaomi?

Σε σχέση με p20 pro Huawei και Samsung s9+ που θα την κατατάσσεται;

Με ενδιαφέρει αποκλειστικά το κομμάτι της κάμερας.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Το κρατησα 3 μερες κ απ' οτι ειδα δεν ειναι κ το δυνατο του σημειο.Απλα καλη ,μην περιμενεις παρα πολλα.

Καμερα οντως πολυ καλη ,αλλα οχι σαν των κινητων που αναφερεις.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Το κρατησα 3 μερες κ απ' οτι ειδα δεν ειναι κ το δυνατο του σημειο.Απλα καλη ,μην περιμενεις παρα πολλα.

Καμερα οντως πολυ καλη ,αλλα οχι σαν των κινητων που αναφερεις.

Ενα κλικ πιο κατω η καμερα απο τις συσκευες του 1000ρικου.Θα ελεγα εξαιρετικη για τα χρηματα που δινεις φιλε μου....:rolleyes:

Καλυτερη απο το 1+ 6Τ και αλλων συσκευων της κατηγοριας τιμης.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κρατησα 3 μερες κ απ' οτι ειδα δεν ειναι κ το δυνατο του σημειο.Απλα καλη ,μην περιμενεις παρα πολλα.

Καμερα οντως πολυ καλη ,αλλα οχι σαν των κινητων που αναφερεις.

 

Από ποιότητα κατασκευής; Αυτό το κενό που υπάρχει ανάμεσα σε οθόνη και συσκευή και τον μικρό τζόγο που έχουν αναφέρει κάποιοι το διαπίστωσες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικο xiaomi flagship.Πολυ καλη ποιοτητα κ στιβαρο.Το κενο ειναι ελαχιστοτατο, και δεν παρατηρησα καποιο τζογο.Μαλλον αν προκυψει "τζογος" θα ειναι απο τη συνεχη χρηση-κ γω δεν ειμαι ο πλεον αρμοδιος να κρινω.

Εκεινο που με χαλασε κ το εδωσα γρηγορα ειναι οτι ειναι αρκετα στενομακρο για τη δικη μου αισθητικη.Προτιμησα να παω σε mate 20 -οχι το pro που ειναι πιο φαρδυ.

Παντως ειναι πυραυλος.Με καποια custom ευρωπαικη ρομ ,αφαιρωντας τις κινεζικες εφαρμογες σιγουρα θα απογειωθει η εμπειρια χρησης.

Εκτος αν καποιος αγορασει τη global version που ειναι ωστοσο ακριβοτερη.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα κατασκευής; Αυτό το κενό που υπάρχει ανάμεσα σε οθόνη και συσκευή και τον μικρό τζόγο που έχουν αναφέρει κάποιοι το διαπίστωσες;

Nαι το κενο υπαρχει,αλλα πρεπει να το προσεξεις καλα με φως απεναντι του,και εγω εαν δεν ειχα δει αλλα rev δεν θα το προσεχα ιδιαιτερα.

Ποιοτητα στις γνωστες ποσοτητες της σειρας mix,εξαιρετικη!:)

Και αυτο γλυστραει αρκετα....προσοχη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ενα κενό πολύ πολύ μικρο θεωρώ οτι πρέπει να υπάρχει για να μην εχει τριβή με το μέταλλο από κάτω.

Αυτό που δεν ειναι αποδεκτό ειναι να παιζει σαν τραμπολινο που έχοντας δει πολλά review στα μισά ετσι είναι στα άλλα όχι.

Δεν ξέρω αλλα στο honor 2 magic φαίνεται πιο στιβαρός ο μηχανισμός τουλάχιστον αυτήν την αίσθηση σου δινει

 

Στην πράξη βέβαια πως θα ειναι και τα 2 απο άποψη μακροβιοτητας μονο ο μέλλοντας χρόνος θα δείξει δηλαδή του χρόνου τέτοια εποχή θα έχουμε πιο ασφαλή συμπέρασμα όταν θα έχει δουλευτεί επι 1 σερί έτος απο χρήστη της συσκευής.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα κενό πολύ πολύ μικρο θεωρώ οτι πρέπει να υπάρχει για να μην εχει τριβή με το μέταλλο από κάτω.

Αυτό που δεν ειναι αποδεκτό ειναι να παιζει σαν τραμπολινο που έχοντας δει πολλά review στα μισά ετσι είναι στα άλλα όχι.

Δεν ξέρω αλλα στο honor 2 magic φαίνεται πιο στιβαρός ο μηχανισμός τουλάχιστον αυτήν την αίσθηση σου δινει

 

Στην πράξη βέβαια πως θα ειναι και τα 2 απο άποψη μακροβιοτητας μονο ο μέλλοντας χρόνος θα δείξει δηλαδή του χρόνου τέτοια εποχή θα έχουμε πιο ασφαλή συμπέρασμα όταν θα έχει δουλευτεί επι 1 σερί έτος απο χρήστη της συσκευής.

Στο 2 που αναφερεις δεν υπαρχει αυτο το κενο,ειναι και διαφορετικη η προσεγγιση κατασκευης βεβαια,το τσεκαρα και αυτο οσο το ειχα.Και στο 3 δεν προσεξα τραμπολινο,και εναι αρκετα εθιστικο το ανοιξε-κλεισε να πω την αληθεια.....

Τωρα βεβαια ναι ο χρονος θα δειξει,αλλα η εταιρια δεν εχει απογοήτευση σε θεματα αντοχης ποιοτητας τοσα χρονια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο 2 που αναφερεις δεν υπαρχει αυτο το κενο,ειναι και διαφορετικη η προσεγγιση κατασκευης βεβαια,το τσεκαρα και αυτο οσο το ειχα.Και στο 3 δεν προσεξα τραμπολινο,και εναι αρκετα εθιστικο το ανοιξε-κλεισε να πω την αληθεια.....

Τωρα βεβαια ναι ο χρονος θα δειξει,αλλα η εταιρια δεν εχει απογοήτευση σε θεματα αντοχης ποιοτητας τοσα χρονια.

Είμαι περίεργος τι θα κανει στο 4 αν θα εχει παρόμοιο μηχανισμό η το γυρίσει σε ********ες στην οθόνη όπως θα δούμε φέτος απο αρκετους.:lol:

Ελπίζω βέβαια δούμε και μια γενναία αύξηση μπαταρίας και πολύ πιο σύντομη κυκλοφορία στην αγορά διοτι σχεδόν 2.5 μήνες απο ανακοίνωση συσκευής και μολις εδω και λιγες ημέρες το 3 κυκλοφορεί με global out of box και αυτο μόνο απο Κίνα εισαγωγές.

Ευρώπη ακόμα να φανεί επίσημα.

 

Τραγική σε αυτό τομέα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος τι θα κανει στο 4 αν θα εχει παρόμοιο μηχανισμό η το γυρίσει σε ********ες στην οθόνη όπως θα δούμε φέτος απο αρκετους.:lol:

Ελπίζω βέβαια δούμε και μια γενναία αύξηση μπαταρίας και πολύ πιο σύντομη κυκλοφορία στην αγορά διοτι σχεδόν 2.5 μήνες απο ανακοίνωση συσκευής και μολις εδω και λιγες ημέρες το 3 κυκλοφορεί με global out of box και αυτο μόνο απο Κίνα εισαγωγές.

Ευρώπη ακόμα να φανεί επίσημα.

 

Τραγική σε αυτό τομέα.

Θα ερθει λιαν συντομος και εδω.Παντα αυτο γινεται με την εν λογο εταιρια,βεβαια σκεψου και το θετικο της ιστοριας.....θα ερθει με λυμενα τα οποια μικροθεματακια νεοτητας.:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Θα ερθει λιαν συντομος και εδω.Παντα αυτο γινεται με την εν λογο εταιρια,βεβαια σκεψου και το θετικο της ιστοριας.....θα ερθει με λυμενα τα οποια μικροθεματακια νεοτητας.:D

Σωστό αυτο,αρκεί και η τιμολογηση να ειναι επιθετική να δέσει γλυκό ακόμα καλύτερα:lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει στο GearBest το 6/128 στα 509.99$ + 1,28$ εξοδα αποστολης. Δηλαδη περιπου 444ευρω! Μονο μεσω της εφαρμογης του κινητου Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και τρεις ημέρες έχω πάνω την miui 10.2.1 eu stable. Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα προερχόμενος από το P20 Pro η κάμερα του μου φαίνεται κατώτερη. Η μπαταρία καλή αλλά όχι σαν του p20 Pro τώρα που σας γράφω με 44% υπόλοιπο έχω 4:30 ώρες οθονης.

Μου φαίνεται πιο smooth από το P20 Pro.

Το slider δεν έχει τζόγο και είναι πολύ στιβαρό. Η θήκη της xiaomi χάλια θα πάρω άλλη μέσω ebay η φορτιση γρήγορη και μαζί έχει και ασύρματο φορτιστή. Φωτογραφίες στο φως της ημέρας τέλειες σχεδόν στα επίπεδα του p20 Pro σε νυχτερινές λήψεις έχουν αρκετό θοριβο. Για εμένα αρνητικά είναι η έλλειψη ir blaster & στερεοφωνικου ήχου.

Link to comment
Share on other sites

παλι στα 510$ στο Gearbest με το κουπονι GBGR107 . Δε ξερω βεβαια κατα ποσο αξιζει με τις τιμες που ανοιξε στο skroutz. Με απαλλαγη ΦΠΑ βγαινει πιο φτηνο απο Κινα...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δικαιούνται αποφορολόγηση τους βγαίνει πιο φτηνά απο ότι να το αγοράσεις απ' έξω , αν όχι πιο φτηνά σίγουρα την ίδια τιμή!!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

How Durable is a Sliding Phone? - Xiaomi Mi Mix 3......ακλόνητο........:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με μόνο 128gb δεν πας πουθενά. Η xiaomi το ότι δεν βάζει sd στα high end της πχ mi8 η mix σειρά είναι deal breaker για πολλούς. Σε ένα poco βάζει μπαταριαρα sd fm radio και τα διπλάσιας αξίας τα καταστρέφει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...