Jump to content

Xiaomi Mi Mix 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγιναν σήμερα στην Κινα τα αποκαλυπτηρια της νέας ναυαρχίδας της ομώνυμης σειράς που εντυπωσιάζει με το απαράμιλλο σχεδιασμό και το πλούσιο εξοπλισμό πιο πλήρες από ποτέ.:)

https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-mix-3-launch-specifications-pricing-availability/

https://www.mi.com/mix3/

 

Τα βασικά χαρακτηριστικα τα παρακάτω.

 

-Οθόνη 6.39'' FHD+ AMOLED (2340 x 1080, 19.5:9, 60.000:1 αντίθεση, 600nits φωτεινότητα)

-Επεξεργαστής 64bit octa-core Qualcomm Snapdragon 845

-Επεξεργαστής γραφικών Adreno 630 GPU

-Μνήμη RAM 6GB/8GB/10GB

-Αποθηκευτικός χώρος 128GB/256GB

-Dual κάμερα 12MP Sony IMX363 f/1.8 με ευρυγώνιο φακό και 1.4μm pixels + 12MP f/2.4 με τηλεφακό και 1.0μm pixels, 4-axis -O.I.S., Dual Pixel AutoFocus, 960fps slow motion και λειτουργίες AI

-Dual εμπρόσθια κάμερα 24MP Sony IMX576 + 2MP 1.8μm SuperPixel με λειτουργίες AI

-Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

-Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων στο πίσω μέρος

-Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot,Bluetooth 5.0, NFC, 4G LTE

-GPS with A-GPS, GLONASS, BDS

-Λειτουργικό σύστημα MIUI 10 βασισμένο στο Android 8.1 Oreo

-Μπαταρία 3200mAh με υποστήριξη ασύρματης φόρτισης στα 10W

-Υποδοχή USB Type-C

-Διαθέσιμο στα εξής χρώματα: Jade Green, Sapphire Blue, Onyx Black

 

Οι τιμές και εκδόσεις διαμορφωνονται ως εξής

 

-6GB + 128GB 3299 yuan (περίπου $474)

-8GB + 128GB 3599 yuan (περίπου $515)

-8GB + 256GB 4999 yuan (περίπου $575)

-10GB+ 256GB 4999 yuan (περίπου $720)

 

Οι πρώτες 3 εκδόσεις θα κυκλοφορησουν απο 1 Νοεμβρίου ενω η 4η προς τα τέλη του ίδιου μηνός.

 

Σε κάθε συσκευασία θα δίνεται ασύρματος φορτιστής στα 10W.

 

8d358499c77675ccf1434fd24c76ad44.png

 

e003f31f0d8943de25dab4c3357671dc.jpg

 

1df5caa63643310dbafd901ac432a67e.jpg

 

ac9a7f4ca49285b7f24c08e206754dfc.jpg

 

ecee15e9236db264b9a9b55f7b912d17.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τουμπανακι αλλα η μπαταρια ειναι 3200 και οχι 4000 anyway σε αυτα τα χρηματα ειναι vfm ηρθε η ωρα να δωσο το mi5s μου
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι 3200 αλλάζουν προς τα χειρότερα τα δεδομένα και σίγουρα θα χάσει πολλούς πόντους.

Κρίμα και κάκιστη επιλογή της εταιρίας αν ισχυει οταν ο ανταγωνισμός παίζει απο 3700+(Samsung,Huawei,Oppo,Vivo,OnePlus):(

 

Και το σκεφτόμουν πολυ σοβαρά να τιμήσω πρωτη μου Xiaomi συσκευή απο τη μόνη σειρα που μου κεντρίζει ενδιαφέρον.

 

Edit:Διόρθωσα και τα της μπαταρίας βάση official Xiaomi site.

https://www.mi.com/mix3/specs/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι 3200 αλλάζουν προς τα χειρότερα τα δεδομένα και σίγουρα θα χάσει πολλούς πόντους.

Κρίμα και κάκιστη επιλογή της εταιρίας αν ισχυει οταν ο ανταγωνισμός παίζει απο 3700+(Samsung,Huawei,Oppo,Vivo,OnePlus):(

 

Και το σκεφτόμουν πολυ σοβαρά να τιμήσω πρωτη μου Xiaomi συσκευή απο τη μόνη σειρα που μου κεντρίζει ενδιαφέρον.

 

Με 3200 δεν παμε πουθενα. Δυστυχως τα γκρεμισαν ολα με αυτη την τραγικη μπαταρια. Κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο να καταφερναν μεγαλυτερη μαπαταρια αφου το κινητο ειναι δυο κομματια συρομενο.

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι προσπαθουν να τα κανουν οσο ποιο λεπτα μπορουν, αφου ειναι που ειναι παντοφλες το παχος θα τους πειραξει;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε στην λίστα για άμεση δοκιμή....έστω και με 3200 μπαταριά,θα κάνω τα στραβά μάτια.....:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με 3200 δεν παμε πουθενα. Δυστυχως τα γκρεμισαν ολα με αυτη την τραγικη μπαταρια. Κριμα...

 

To Zenfone 5z που έχεις έχει σχεδόν την ίδια μπαταρία και ελάχιστα μικρότερη οθόνη που όμως είναι LCD και όχι (θεωρητικά πιο οικονομική) AMOLED. Να υποθέσω πως η αυτονομία του είναι τραγική;

Link to comment
Share on other sites

να δούμε πόσο αντοχής θα είναι αυτό το slide σύστημα, επίσης βλέπω η μπαταρία όσο πάει και κατεβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Πότε το βλέπουμε να έρχεται skrouzt?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νομιζω το πρωτο flash sale για τη συγκεκριμενη συσκευη. Στα 528,60ε + 3,60ε μεταφορικα(priority line) για την 6/128 εκδοση

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009557519975.html

Link to comment
Share on other sites

νομιζω το πρωτο flash sale για τη συγκεκριμενη συσκευη. Στα 528,60ε + 3,60ε μεταφορικα(priority line) για την 6/128 εκδοση

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009557519975.html

 

CN Version βέβαια, να τονιστεί αυτό

Link to comment
Share on other sites

Δείτε στο 4.40 του βίντεο. Ανησυχητικό αν είναι σε όλα έτσι

 

 

Αλλά ακόμα και σε όλα να μην είναι αν έχει έρθει από Κίνα αντε να μπλέξεις με αντικατάσταση. Δυστυχώς ανεβαίνει αρκετά το ρίσκο από Κίνα μεριά για την συγκεκριμένη συσκευή

 

ΥΓ. Ο ίδιος έχει βίντεο και για το honor magic 2 δεν έχει παρόμοιο θέμα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Δείτε στο 4.40 του βίντεο. Ανησυχητικό αν είναι σε όλα έτσι

 

 

Αλλά ακόμα και σε όλα να μην είναι αν έχει έρθει από Κίνα αντε να μπλέξεις με αντικατάσταση. Δυστυχώς ανεβαίνει αρκετά το ρίσκο από Κίνα μεριά για την συγκεκριμένη συσκευή

 

ΥΓ. Ο ίδιος έχει βίντεο και για το honor magic 2 δεν έχει παρόμοιο θέμα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Αν ισχύει μάπα το καρπούζι. Εν το μεταξύ το Honor δεν έχει την μπάντα 20 (800) οπότε δεν κάνει για Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει μάπα το καρπούζι. Εν το μεταξύ το Honor δεν έχει την μπάντα 20 (800) οπότε δεν κάνει για Ελλάδα

 

Το Mi Note 3 μου που δεν έχει B20 και έχει μια χαρά σήμα παντού σε χαιρετάει :) Πέρα από την πλάκα, λογικά θα βγάλουν και κάποια global έκδοση, όπως κάνει συνήθως η Huawei με τα κινητά της.

Link to comment
Share on other sites

Με τι καρτα;

Αν εχεις Cosmote ok αλλα αν εχεις Wind Vodafone να σε παω εδω σε φιλο στο Περιστερι και αν καταφερεις να ανοιξεις σελιδα να με βρασεις.

 

Και εγω αυτο ελεγα ελα μωρε δεν θα εχω 4g θα εχω 3g σιγα τα αυγα αλλα στους αγιους Θεοδωρους καρφωσα ενα Leeco στον τοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Με τι καρτα;

Αν εχεις Cosmote ok αλλα αν εχεις Wind Vodafone να σε παω εδω σε φιλο στο Περιστερι και αν καταφερεις να ανοιξεις σελιδα να με βρασεις.

 

Και εγω αυτο ελεγα ελα μωρε δεν θα εχω 4g θα εχω 3g σιγα τα αυγα αλλα στους αγιους Θεοδωρους καρφωσα ενα Leeco στον τοιχο.

 

Που να δεις επαρχεία τι γίνεται. Ούτε 2G δεν πιανει εάν δεν έχεις την 20αρα. Πετάς το τηλέφωνο στην κυριολεξία!

Link to comment
Share on other sites

Με τι καρτα;

Αν εχεις Cosmote ok αλλα αν εχεις Wind Vodafone να σε παω εδω σε φιλο στο Περιστερι και αν καταφερεις να ανοιξεις σελιδα να με βρασεις.

 

Και εγω αυτο ελεγα ελα μωρε δεν θα εχω 4g θα εχω 3g σιγα τα αυγα αλλα στους αγιους Θεοδωρους καρφωσα ενα Leeco στον τοιχο.

 

Έχω Cosmote, και γι'αυτή την πολύ καλύτερη κάλυψη έχω Cosmote βασικά, γιατί για τις λίγες μου ανάγκες (κυρίως data χρησιμοποιώ, λίγες κλήσεις) είναι το πιο σημαντικό, και ας πληρώνω ίσως 2-3 ευρώ παραπάνω σε σχέση με άλλες εταιρείες.

 

Σχετικά με το Mi Mix3 βρήκα και μια πρώτη κριτική από έναν youtube reviewer που τον έχω βρει αρκετά αξιόπιστο και η μπαταρία του φαίνεται να είναι πάνω κάτω στα επίπεδα του Mi Mix 2s.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καλυτερη καλυψη η Cosmote απλα δεν κανει εκπομπη στην B20 για 4G οποτε για αυτο δεν εχεις προβλημα.

Επειδη εχω και εγω Cosmote την μια καρτα και Wind την αλλη εχω προσεξει το εξης.

Σε σημειο που και τα δυο σηματα ειναι 4G πολλες φορες της Cosmote ειναι ψευτικο δεν εχω ταχυτητα σε αντιθεση με της Wind

 

Απλα στο τελος θα πανε ολοι στην B20 γιατι εχει καλυτερο σημα ειναι ηδη η Wind εκει οπως εχω μαθει και η Vodafone παει προς τα εκει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

το πηρα απο κινα με cn.english version..στα 480€

ελπιζω να πανε ολα καλα..:O:O

 

Καλορίζικο! Πρώτες εντυπώσεις; Πως σου φαίνεται η αυτονομία;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Πρώτες εντυπώσεις; Πως σου φαίνεται η αυτονομία;

Κάτσε να παραλάβει.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα ετοιμάσω ένα προχειρο unboxing μόλις παραλάβω..ελπίζω την άλλη εβδομάδα
Ωραίος

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...