Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδιά. Εγώ πάντως βρίσκω την κάμερα του xz3 εξαιρετική ακόμα και το βράδυ με πολύ χαμηλό φωτισμό. Συμφωνείτε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Εγώ πάντως βρίσκω την κάμερα του xz3 εξαιρετική ακόμα και το βράδυ με πολύ χαμηλό φωτισμό. Συμφωνείτε;

 

Καλησπέρα!

όχι δεν θα συμφωνήσω αν και έχω βγάλει καταπληκτικές φωτογραφίες σε manual με το ΧΖ3.

Το noise που έχει στις νυχτερινές είναι πολύ σπαστικό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με άλλα που βγήκαν μαζί με αυτό εχει πολύ λιγότερο θόρυβο.

όπως?

Μόνο η σημερινή γενιά των xperia έχει πολύ λιγότερο noise απο xiaomi,iphone ή sammy.

Το ΧΖ3 τότε σε σχέση με τον ανταγωνισμό σήκωνε πολύ iso, με καθόλου noise reduction και χάλαγε πολύ, ιδίως τα πρόσωπα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Οχι Νίκο , ξέχασες , το αντίθετο , σήκωνε ψηλα iso κ εκανε noise reduction για καλαμπόυρι με αποτελεσμα παστέλι κ ελαιογραφία σε κάθε φωτογραφία .
Link to comment
Share on other sites

Όπως s8, mi 8 κλπ.

 

με S10 πάντως ηταν χειρότερο το ΧΖ3 σε θόρυβο.

Το πρόβλημα μου με το ΧΖ3 ήταν ο θόρυβος στα πρόσωπα ακόμα και σε απογευματινές φωτογραφίες!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

ποσταρω μετα απο χρονια δημιουργιας του λογαριασμου καθως το 19 που εφτιαξα το account δεν μπορουσα να ποσταρω τπτ (ασχολιαστο αλλα τεσπα)

στο θεμα μας

1)οταν πεφτει η μπαταρια μετα απο 7% το κινητο αρχιζει να σερνεται υπερβολικα να κολλαει απειρα και να μην ανταποκρινεται γρηγορα στις λειτουργεις --το κανει σε κανεναν αλλον?

2)ξερει κανεις εαν υπαρχει γρηγορος και ευκολος τροπος για root στο xz3? οποιο το εχει κανει ας δωσει τα φωτα του .ευχαριστω.

Edited by alzcore397
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για την μπαταρία και ότι σέρνεται το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι κόβει για να μπορεί να ανταποκριθεί σε αυτά που του ζητάς μιας και η μπαταρία είναι πλέον στα τελευταία τής.
Δεν μου κάνει για κακό.
Για root δεν ξέρω θα πρέπει να απευθυνθείς μάλλον σε ξένα forums που είναι καθαρά τεχνολογικά και όχι εδώ!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εγώ αρκετές φορές, ιδικά μέσα στην καραντίνα που προσπαθούσα να διορθώσω το πρόβλημα που είχε.
Ρώτα...

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 το εχω γραψει και εδω αλλα δεν μου απανταει κανενας 

https://github.com/Androxyde/Flashtool/issues/182

δεν μπορω να το φλασαρω διοτι στο flashtool δεν μου βγαζει την επιλογη h9436 και μου πεταει σφαλμα δες λιγο πιο πανω στο λινκ

 

αν μπορεις να με βοηθησεις θα σ ειμαι υποχρεος.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ήρθε πράγματι! Εμ τι θα είναι? ασφαλείας είναι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

 το εχω γραψει και εδω αλλα δεν μου απανταει κανενας 
https://github.com/Androxyde/Flashtool/issues/182
δεν μπορω να το φλασαρω διοτι στο flashtool δεν μου βγαζει την επιλογη h9436 και μου πεταει σφαλμα δες λιγο πιο πανω στο λινκ
 
αν μπορεις να με βοηθησεις θα σ ειμαι υποχρεος.....
Δεν σου τη βγάζει, γιατί αυτό το variant δεν υπάρχει μέσα στο devices.
Βασικά κολλάς όταν έχεις κατεβάσει το firmware και θέλεις να το κάνεις ftf για να το φλασαρεις έτσι;
Καταρχήν ψάξε το μήπως το βρεις κατευθείαν να το κατεβάσεις σε ftf , οπότε και θα το φλασαρεις κατευθείαν με το flashtool
Αν δεν το βρεις σε ftf μπορείς να κάνεις το παρακάτω ΜΕ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΥΘΎΝΗ.
Βρες τον φάκελο .flashTool και μέσα εκεί το devices. Δημιούργησε ένα φάκελο με το όνομα Η94ΧΧ και κάνε copy εκεί μέσα ότι βρεις στο H84XX. Κατόπιν αλλάζεις το όνομα του Properties σε Η94ΧΧ.Properties και κάνε edit το αρχείο.
Μέσα εκεί όπου βλέπεις Η8416 θα το κάνεις Η9436 (είναι σε δύο σημεία) και στη δεύτερη σειρά το Η84ΧΧ θα το κάνεις Η94ΧΧ. Αποθηκεύεις το αρχείο κάνεις ένα restart και δοκιμάζεις. Το 52.fsc δεν το πειράζεις καθόλου.

Με το companion της sony γιατί δεν έχεις δοκιμάσει να το φλασαρεις;
Αν είναι επειδή έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader, η sony δίνει για τους developers ένα προγραμματάκι που μπορείς να το φλασαρεις και ξεκλείδωτο bootloader.

Edit αγνόησε όλα τα παραπάνω που σου είπα (εκτός και αν θέλεις να πειραματιστείς)
Κατέβασε το newflasher_v52, διάβασε τις οδηγίες και θα φλασαρεις με αυτό, όπως το έχεις κατεβάσει από το xperiFirm, δεν χρειάζεται μετατροπή σε ftf. Διάβασε τις οδηγίες είναι σχετικά απλή διαδικασία την έκανα χθες σε ένα XZ1 που έχω και μου έβγαζε λάθος το flashtool στο script φλασαρισματος

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 31/7/2022 at 2:56 ΜΜ, arasparadiser said:

Παιδιά ήρθε ενημέρωση. Να είναι ασφαλείας;

τι build εχει? γτ στο xperiafirm εχει ακομα την 52.1.A.3.137-R1C

εκανα την τρομερη εξυπναδα και ξεκλειδωσα τον bootloader τωρα δεν κλειδωνει με τπτ εχασα προσβαση σε netflix και software updates..το πιο περιεργο παντως ειναι οτι στην εναρξη της οθονης οταν το ανοιγω το xz3 λεει please lock the bootloader.....

προσπαθησα να τον κλειδωσω με το flashtool αλλα πεταει σφαλμα

Cannot invoke "String.split(String)" because the return value of "java.util.Properties.getProperty(String)" is null

Edited by alzcore397
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...