Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην περσινή Black Friday, Γερμανός και Κωτσόβολος έριξαν την τιμή του Sony XZ1 στα 399 ευρώ από 699 ευρώ που ήταν τότε η επίσημη λιανική τιμή.

Για να δούμε φετος αν παιξει θα είναι εξαιρετικό deal.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να δούμε φετος αν παιξει θα είναι εξαιρετικό deal.:)

 

Είμαστε σε αναμονή αν και κρατάω μικρό καλάθι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 800 εκκινηση ειναι στα 644 τωρα στα εμπορικα και 639 ανευ μεταφορικων κλπ στα υπολοιπα μαγαζια.Απλα οπου ρωταω,ειναι λιγο δυσευρετο. Και εκπτωση να μην παιξει λογω black friday, μια ελπιδα υπαρχει να βγει ξανα 20% επιστροφη με πιστωτικη της eurobank σε καμια αλυσιδα μεγαλη οποτε θα παιξει αυτοματως γεναια εκπτωση. Εγω ομως σημερα δινω το Huawei και δεν εχω αλλη επιλογη απο το να προχωρησω στην αγορα του. Το wifi calling παιζει σε συσκευες αγορασμενες εκτος Cosmote-Γερμανος?
Link to comment
Share on other sites

Απο τα 800 εκκινηση ειναι στα 644 τωρα στα εμπορικα και 639 ανευ μεταφορικων κλπ στα υπολοιπα μαγαζια.Απλα οπου ρωταω,ειναι λιγο δυσευρετο. Και εκπτωση να μην παιξει λογω black friday, μια ελπιδα υπαρχει να βγει ξανα 20% επιστροφη με πιστωτικη της eurobank σε καμια αλυσιδα μεγαλη οποτε θα παιξει αυτοματως γεναια εκπτωση. Εγω ομως σημερα δινω το Huawei και δεν εχω αλλη επιλογη απο το να προχωρησω στην αγορα του. Το wifi calling παιζει σε συσκευες αγορασμενες εκτος Cosmote-Γερμανος?

 

Πιστευω να μπει σε προσφορα το ΧΖ3 στο προσεχες διαστημα, εχω πετυχει το ΧΖ premium στα 380 ευρω με τα ακουστικα δωρο απο 750.

Για το wifi calling δεν ειναι απαραιτητο να ειναι απο το δικτυο κοσμοτε αλλα να συγκαταλεγεται στην γκαμα συσκευων που υπαρχει, προς το παρον δεν ειναι μεσα, με ενδιαφερει και αν το εχει ενεργοποιησει καποιος ας μας δωσει τα φωτα του.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να ενημερώνουμε για τις προσφορές live ..Το XZ3 μάλλον θα γίνει best seller ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό είναι να ενημερώνουμε για τις προσφορές live ..Το XZ3 μάλλον θα γίνει best seller ..

 

Ακόμα δεν βγήκε προσφορά και εμείς το βγάλαμε best seller; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου εκτίμηση ανεξάρτητα από τυχόν προσφορές ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα και το πηρα με τα χιλια ζορια εδω Θεσαλονικη. Ολοι κατοπιν παραγγελιας σε 3-4 μερες λογω Σ/Κ. Απο Mediamarkt και συμφωνα με τα λεγομενα υπαλληλου στον Γερμανο,δεν θα εχω wifi calling παρολο που το εχουν στο site της cosmote με υποσημειωση. Του βαλα και ζελατινα επιτοπου που εφαρμοζει απ ακρη σ ακρη,την οποια βαζει το Mediamarkt. Eιναι αρκετα μπελαληδηκες οι edge οθονες για τζαμακια και ζελατινες οποτε μια και εξω αυτη και αν ξεκολλησει,την αντικαθιστουν μου ειπαν οσες φορες χρειαστει.

Η συσκευη ειναι ΠΡΟΣΤΥΧΗ. Κουκλα. Νεοτερα σε λιγες ωριτσες που θα το στησω.

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα και το πηρα με τα χιλια ζορια εδω Θεσαλονικη. Ολοι κατοπιν παραγγελιας σε 3-4 μερες λογω Σ/Κ. Απο Mediamarkt και συμφωνα με τα λεγομενα υπαλληλου στον Γερμανο,δεν θα εχω wifi calling παρολο που το εχουν στο site της cosmote με υποσημειωση. Του βαλα και ζελατινα επιτοπου που εφαρμοζει απ ακρη σ ακρη,την οποια βαζει το Mediamarkt. Eιναι αρκετα μπελαληδηκες οι edge οθονες για τζαμακια και ζελατινες οποτε μια και εξω αυτη και αν ξεκολλησει,την αντικαθιστουν μου ειπαν οσες φορες χρειαστει.

Η συσκευη ειναι ΠΡΟΣΤΥΧΗ. Κουκλα. Νεοτερα σε λιγες ωριτσες που θα το στησω.

Καλομιλητο Δημητρη να το χαρεις το θηριο :):) χρωμα ; προσεχε το γλυστραει τρελα, και για το τζαμακι πες εντυπωσεις.

Ασε τι λενε οι υπαλληλοι θα εχουμε συντομα wifi calling πιστευω, τελικα ποσοι εχουμε το θηριο.....διψηφιο παντως χλωμο :ninja::ninja:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαυρο. Δεν νομιζω οτι τα αλλα τρια χρωματα ερχονται στην Ελλαδα τωρα. Δεν ειναι τζαμακι,αλλα ζελατινα που κολλαει και στις κουρμπες. Ευχαριστω πολυ. Λιγοι και καλοι. Με αερατο καθαρο android 9 εξαρχης,ουτε skins, emui κλπ.

Το ιδιο γινοτανε και το Huawei P10 που δηθεν μονο τα branded της cosmote παιζαν αλλα τελικα επαιζαν ολα το wifi calling.

 

To ονοματακι της: Η9436

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Μαυρο. Δεν νομιζω οτι τα αλλα τρια χρωματα ερχονται στην Ελλαδα τωρα. Δεν ειναι τζαμακι,αλλα ζελατινα που κολλαει και στις κουρμπες. Ευχαριστω πολυ. Λιγοι και καλοι. Με αερατο καθαρο android 9 εξαρχης,ουτε skins, emui κλπ.

Το ιδιο γινοτανε και το Huawei P10 που δηθεν μονο τα branded της cosmote παιζαν αλλα τελικα επαιζαν ολα το wifi calling.

 

To ονοματακι της: Η9436

Μια χαρα :) δεν γνωριζα για τα αλλα χρωματα, ειναι πανεμορφα ολα παντως, και χωρις notch, εισαι και συμπολιτης, καποτε καναμε συναντηση οι κατοχοι με Z ultra, περιμενω τις πρωτες εντυπωσεις. :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και ασφαλιση ενος ετους για ζημιες χωρις κλοπη.79 ευρω τα οποια μπηκαν και αυτα στις δοσεις. Ποτε δεν ξερεις ποτε μπορει να κατσει η στραβη. +3 ευρω το μηνα για 24 μηνες.

Πουλησα λοιπον σημερα το P10 και τα λεφτα πηγα στο καινουριο. Εχω και γεννεθλια οποτε μου εκανα ενα δωρακι!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και ασφαλιση ενος ετους για ζημιες χωρις κλοπη.79 ευρω τα οποια μπηκαν και αυτα στις δοσεις. Ποτε δεν ξερεις ποτε μπορει να κατσει η στραβη. +3 ευρω το μηνα για 24 μηνες.

Πουλησα λοιπον σημερα το P10 και τα λεφτα πηγα στο καινουριο. Εχω και γεννεθλια οποτε μου εκανα ενα δωρακι!

Χρονια πολλα :D την καλυτερη κινηση εκανες, μετα το Ρ10 φανταζομαι ενα σοκ θα το επαθες.:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην παρέα μετά από χρόνια και τελευταίο σονυ το x5.

Το συγκρίνω. Με το note 9 που έχω και δεν μπορώ. Να αποφασίσω ποιο μου αρέσει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το συγκρίνω. Με το note 9 που έχω και δεν μπορώ. Να αποφασίσω ποιο μου αρέσει περισσότερο

 

Ένα mini συγκριτικό από μέρους σου θα είχε ενδιαφέρον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην παρέα μετά από χρόνια και τελευταίο σονυ το x5.

Το συγκρίνω. Με το note 9 που έχω και δεν μπορώ. Να αποφασίσω ποιο μου αρέσει περισσότερο

Καλως ηρθες :) το Νοτελι λογω γραφιδας ειναι μια κατηγορια μονο του, πιο πολυ με το s9 plus ερχεται σε συγκριση.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκινησουμε απο τα βασικα.

Ενεργοποιηση συσκευης και πρωτο update περιπου 487 ΜΒ.

Πλεον η υπαρχουσα εκδοση σε εμενα ειναι η 52.0.Α.3.27

Φυσικα για οποιον δεν ξερει,το κινητο ερχεται κατευθειαν με android 9.

Oυτε emui, mui, κλπ εχει οπως αλλες γνωστες εταιριες.

 

Βαζω μαυρο σε φουλ φωτεινοτητα wallpaper και δεν ξεχωριζουν καν τα μπεζελς επανω κατω. Σοκαριστικη η οθονη μεχρι στιγμης και στο μαυρο αλλα και στα χρωματα της και φυσικα στο μεγεθος της.Δεν βλεπω αλλοιωση χρωματος στα κυρτα σημεια. Απο αυριο τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης που ερχεται μεσα στην συσκευη ειναι τοσο τραγικος οσο αναφερει το gsmarena?

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz3-review-1822p7.php

Even though third-party chargers can up the speed, the bundled adapter is way too slow

 

Τωρα που μπηκε amoled οθονη,εχει Always on display?

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης που ερχεται μεσα στην συσκευη ειναι τοσο τραγικος οσο αναφερει το gsmarena?

 

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz3-review-1822p7.php

 

Even though third-party chargers can up the speed, the bundled adapter is way too slow

 

 

 

Τωρα που μπηκε amoled οθονη,εχει Always on display?

 

Έχει ναι και μάλιστα τολμώ να πω η καλύτερη υλοποίηση στο χώρο του Android διότι συνδυάζει και ambient display λειτουργία και AOD και επιλέγεις.

 

Και full app notifications και customization σε ρολόγια σε background image σε χρώματα κλπ.

e77b6e14040b2ab53e9f02135fcd63c3.png

 

Του χρόνου αν βάλει και in display finger sensor άνετα γύριζα σε Sony μετά 3.5 έτη από τελευταία εμπειρία μου και z3

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα mini συγκριτικό από μέρους σου θα είχε ενδιαφέρον.

 

βεβαιως

σαν form factor προτιμω το σονυ, οπως προτιμουσα το s9+ εναντι του note

Σαν οθονη και οι 2 διπλα διπλα ειναι κορυφαιες θα ελεγα βρισκω του σονυ ειναι ανεπαισθητα 1 κλικ καλυτερη

και τα 2 κινητα γλυστρανε αλλα το σονυ μιλαμε γλυστραει παααρα πολυ ....οπωςδηποτε θηκη αλλιως το να σου πεσει ειναι σιγουρο στοιχηματακι

σαν μπαταρια ειναι νωρις ακομα να πω

στερεοφωνικα ηχεια θα ελεγα ισαξια

στα συν του νοτε φυσικα η γραφιδα απιστευτα χρησιμη για να κρατησεις μια σημειωση στο τσακ μπαμ

καμερες δεν πολυχρησιμοποιω αλλα ειναι και των 2 συσκευων πολυ καλες

δαχτυλικο αποτυωμα και στα 2 ακαριαια ....

Βεβαια το σονυ δεν εχει ξεκλειδωμα με προσωπο και αυτο το θεωρω μειον

οτι αλλη απορια υπαρχει αν μπορω ευχαριστως να απαντησω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βασικά στάθηκα στο ότι η οθόνη του σου φάνηκε (έστω και λίγο) καλύτερη και από του Note 9 που σύμφωνα με αναφορές έχει από τις καλύτερες οθόνες αν όχι την καλύτερη οθόνη μέχρι σήμερα. Εντυπωσιακό!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα η οθονη του ΧΖ3 δινει την αισθηση οτι υπερεχει ελαφρως εναντι του Νοτε.

Στο αρθρο που εδωσα πιο πισω γινεται αναφορα για πανελ απο την LG.....:ninja::ninja:στα οποια ευτηχως απουσιαζει ο Χουλκ.:lol:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 24ωρο χρησης και στησιματος,το εχω ερωτευτει το κινητο. Απο 82% εχω τωρα 20% με χρηση οθονη 3 ωρες και 35 λεπτα με χρηση απ ολα χωρις παιχνιδια. Δεν ξερω που συγκαταλεγεται αλλα ειναι πολυ νωρις,αναγραφεται και μεσα αυτο. Συμφωνα με τις οδηγιες,ηθελε αρχικο φορτισμα για 30 λεπτα τουλαχιστον.Προτινεται το κινητο να φορτιζεται πληρως καθε φορα και εχει ειδικες εφαρμογες οπου το κινητο μαθαινει τις συνηθειες μας ποτε το φορτιζουμε και προσαρμοζει την ταχυτητα φορτισης οταν παει πανω απο 90%. πχ. αν συνηθισω να το βαζω βραδυ οταν κοιμαμαι,απο 90 σε 100% θα φορτισει πολυ αργα.Ο φορτιστης ειναι μια σταλια και με 30 λεπτα φορτισης ανεβηκε περιπου 20% στη πρωτη φορτιση.

 

Αγορα θηκης πλατης απο ελληνικο μαγαζι με 7.5 ευρω, σιλικονης με carbon(την περιμενω) και ζελατινα αψογη απο mediamarkt η οποια εντος 6 μηνων καλυπτεται απο εγγυηση για γρατζουνιες,ξεφτισματα κλπ οποτε αντικαθισταται δωρεαν. Καλυπτει ολα τα κυτα μερη ως τις ακρεςΔεν θελω να μπω ξανα σε διαδικασια να ψαχνω τζαμακια που ειναι δυστροπα και δινουν ογκο ή ζελατινες που δεν κολλανε στην ακρη. Το αποτυπωμα συνηθιζεται σιγα σιγα για την θεση του. ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ υπερβολικα πολυ το κινητο οποτε μεγαλη προσοχη.

 

Η οθονη ειναι υπεροχη. Πρεπει να ειναι lg αλλα προφανως οχι σαν της Huawei που πρασινιζουν. Εχει αλλη φιλοσοφια κατασκευης και αλλα χαρακτηριστικα. Και προφανως αλλο ποιοτικο ελεγχο η Sony.

 

Κατασκευαστικα η συσκευη ειναι ανωτερη απο Samsung Νote και Huawei Mate 20 pro, ισως και λογο βαρους.Κριμα που ερχεται μονο σε μαυρο χρωμα. Ρολαρει πολυ ομαλα και εννοειται δεν εχει σκαλωσει πουθενα.

 

Η καμερα δεν εχει δοκιμαστει περα απο 3-4 φωτο. Η λειτουργια που οριζοντιωνεις τη συσσκευη και ανοιγει η καμερα,ειναι παρα πολυ βολικη. Οι χειρονομιες του nova που φοβομουν,παιζουν αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τα γραφεις Δημητρη, θα επιμεινω και σε αυτην τη συσκευη να την εχω χωρις προστασια και θηκες αν και πραγματικα εχει μεγαλο ρισκο, για τα χρωματα βλεπω οτι υπαρχουν και αλλα δυο αλλα σε τιμη αποτρεπτικη, για ενα White Silver θα ηταν κοσμημα. :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...