Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον το συγκεκριμένο κινητό της Sony, κυρίως η απίστευτη οθονάρα αλλά και το στήσιμο - design του.

Τι λέτε αξίζει στα ~600 που παίζει αυτή τη περίοδο;

 

sony-xperia-xz3-header.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε για μενα η σονυ ειναι σταθερη αξια...σε αυτα τα λεφτα νομιζω αξιζει..ειναι μια πολυ καλη all around συσκευη...ειχα xperia x compact και μεχρι και το σεπτεμβρη που το χα επαιρνα security updates..

 

Οποτε τα χεις ολα(οθονη,καμερα,ηχο,μπαταρια) και θα χεις και τις αναβαθμισεις σου στην ωρα τους(η σονυ ειναι απο τις γρηγοροτερες) και νομιζω εισαι καλυμμενος σε ολα σου...

 

Δες και κριτικες αναλυτικες..ψαξε στο youtube το καναλι pixelpeepers..ο τυπος κανει συγκριτικα τα σονυ με αλλα και τα εξηγει ωραια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :) το εχω στην κατοχη μου εδω και δυο ωρες :D παιδια εκπληκτικη υλοποιηση.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :) το εχω στην κατοχη μου εδω και δυο ωρες :D παιδια εκπληκτικη υλοποιηση.
Μεγιες άρχοντα .....

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Μεγιες άρχοντα .....

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ :) στα 530 ευρώ που το βρήκα συσκευή ημερών πιστεύω ότι έκανα deal.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες, τι κόσμημα είναι αυτό, το δακτυλικο όμως στην θέση που τοποθετήθηκε άβολο εντελώς, καταργήθηκε και η θύρα ακουστικών αδιάφορο όμως, έγραψε η σονυ αυτή τη φορά.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες, τι κόσμημα είναι αυτό, το δακτυλικο όμως στην θέση που τοποθετήθηκε άβολο εντελώς, καταργήθηκε και η θύρα ακουστικών αδιάφορο όμως, έγραψε η σονυ αυτή τη φορά.
Τρομερο τηλέφωνο. Να πέσει η τιμή λίγο και μάλλον θα το χτύπησω.

Το δακτυλικο και μένα μου κάνει άβολο αλλά θα πρέπει να το πιάσω για σιγουριά . Το jack είναι ένα μικρό μείον αν και χρησομοποιω bluetooth ακουστικά .

 

Γενικά από τα καινούργια αυτό με ψήνει και το pixel 3 όχι το XL με το σεμεδακι .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Edited by Kanenask
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Τρομερο τηλέφωνο. Να πέσει η τιμή λίγο και μάλλον θα το χτύπησω.

Το δακτυλικο και μένα μου κάνει άβολο αλλά θα πρέπει να το πιάσω για σιγουριά . Το jack είναι ένα μικρό μείον αν και χρησομοποιω bluetooth ακουστικά .

 

Γενικά από τα καινούργια αυτό με ψήνει και το pixel 3 όχι το XL με το σεμεδακι .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Μεταβαση απο μηλο Χ σε ανδροιντ ομολογω πως δεν ειχα υποψην το συγκεκριμμενο κινητο, μετα απο σ9 πλας και Νοτε9, το βρηκα σε εξαιρετικη τιμη και προχωρησα, ποιοτικη και με ωραιο σχεδιασμο, στα κυρτα μερη της οθονης εχει απολυτη καθαροτητα σε αντιθεση με τα σαμμυ που εβγαζαν εναν αποχρωματισμο, ερχεται με την 9, πολυ χρησιμη βρηκα και την υλοποιηση του υπομενου που ανοιγει στο πλαι.:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεταβαση απο μηλο Χ σε ανδροιντ ομολογω πως δεν ειχα υποψην το συγκεκριμμενο κινητο, μετα απο σ9 πλας και Νοτε9, το βρηκα σε εξαιρετικη τιμη και προχωρησα, ποιοτικη και με ωραιο σχεδιασμο, στα κυρτα μερη της οθονης εχει απολυτη καθαροτητα σε αντιθεση με τα σαμμυ που εβγαζαν εναν αποχρωματισμο, ερχεται με την 9, πολυ χρησιμη βρηκα και την υλοποιηση του υπομενου που ανοιγει στο πλαι.:)
Αν έχεις εικόνα για μπαταρία θα ενδιέφερε σίγουρα κάποιους

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εικόνα για μπαταρία θα ενδιέφερε σίγουρα κάποιους

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστως, οταν εχω πληρη εικονα θα δωσω εκτιμηση της μπαταριας :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θέλει μια εξαιρετική συσκευή με φοβερή οθόνη που δε σκαλώνει πουθενά τότε xz3 με κλειστά τα μάτια...

 

Το μόνο αρνητικό με τη συσκευή πως αν κάποιος αλλάζει συχνά ίσως δυσκολευτεί με τη μεταπώληση.

 

Εξαιρετικό!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θέλει μια εξαιρετική συσκευή με φοβερή οθόνη που δε σκαλώνει πουθενά τότε xz3 με κλειστά τα μάτια...

 

Το μόνο αρνητικό με τη συσκευή πως αν κάποιος αλλάζει συχνά ίσως δυσκολευτεί με τη μεταπώληση.

 

Εξαιρετικό!

Ετσι ακριβως ειναι, για εμενα που αλλαζω συχνα συσκευες ειναι η πρωτη φορα που την εχω προς πωληση χωρις ουσιαστικο ενδιαφερον.

Στα της συσκευης η μπαταρια ειχα την εντυπωση οτι ειναι μετρια αλλα μετα απο κυκλους φορτισης δειχνει μια σταθεροτητα, η αυτοματη φωτεινοτητα επισης εχει καποιες εντονες διακυμανσεις σε εξωτερικες συνθηκες, κουραστικες θα ελεγα και γιαυτο την απενεργοποιησα.

Η συσκευη αξιζει πραγματικα και εαν ειχε αλλο μπραντ το παρον νημα θα απαριθμουσε πολλες σελιδες. :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα πως να υπαρχει ενδιαφερον οταν εχει ηδη κυκλοφορησει 3 μοντελα φετος(xz2,xz2 premium,xz3)?

 

Γιατι sony μονο στο xz2 premium διπλη καμερα και 6gb ram?

 

Για ποιο λογο να δωσει καποιος 50% παραπανω χρηματα απο οσα ζηταει το xz3 σε σχεση με το XZ2 περαν της amoled οθονης?

 

Αν μπει σε τιποτα 350-400ευρω σε black friday οπως εγινε περυσι με το XZ1 μονο τοτε θα υπαρξει ενδιαφερον και απο το forum.

Link to comment
Share on other sites

Μα πως να υπαρχει ενδιαφερον οταν εχει ηδη κυκλοφορησει 3 μοντελα φετος(xz2,xz2 premium,xz3)?

 

Γιατι sony μονο στο xz2 premium διπλη καμερα και 6gb ram?

 

Για ποιο λογο να δωσει καποιος 50% παραπανω χρηματα απο οσα ζηταει το xz3 σε σχεση με το XZ2 περαν της amoled οθονης?

 

Αν μπει σε τιποτα 350-400ευρω σε black friday οπως εγινε περυσι με το XZ1 μονο τοτε θα υπαρξει ενδιαφερον και απο το forum.

Από μια πλευρά δεν έχεις άδικο αλλά απ την άλλη απ τη στιγμή που το τηλέφωνο πάει σφαίρα και δεν κολάει πουθενά δεν υπάρχει λόγος να ασχολείται κάποιος με τη μνήμη.

 

Το παίρνεις καθαρά για να έχεις τουλάχιστον για μια διετία μια ναυαρχίδα ταχύτατη με άμεσες αναβαθμίσεις και δεν ασχολείσαι με τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το Σονακυ παντως ειναι αυτη την στιγμη απο τα καλυτερα κινητα που κυκλοφορουν, το ειχα προς πωληση αλλα με κερδισε σε εμπειρια χρησης, ειναι πανεμορφο και αποκτηθηκε σε σουπερ τιμη, εχω θεσει προς αγορα τα Sony WF-1000X και πιστευω οτι θα με διευκολυνει ακομα περισσοτερο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οσο περνανε οι μερες τοσο το χαιρομαι το θηριο :) ημερες Z ultra θυμηθηκα, κριμα τετοια απαξιωση την στιγμη που ετρεξαν με το χιλιαρικο στο χερι μη χασουν το νεο οικολογικο κινητο της χουα χα χα γουει........:lol::lol::lol:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου παραμένουν οι σκηνές εκτός από το manual mode και το superior auto;στην κάμερα;

Γιατί εγώ με το z5c τα έχω μάθει και παίρνω από ένα και καλά κακό κινητό σε φωτογραφία πολύ καλά αποτελέσματα.

Π.χ έχω κόντρα φως (hdr οπίσθιος φωτισμός)

Είναι νύχτα και θέλω να βγάλω κάποια θέα χωρίς θόρυβο (νυχτερινό σκηνικό)

Νύχτα αλλά θέλω να φωτίσω καλά το κάδρο και να πάρω λεπτομέρεια (υψηλή ευαισθησία iso).

Τα έχει αυτά τα έτοιμα;

Ο κόσμος δυστυχώς ποτέ δε τα χρησιμοποίησε στα Sony.

Με έχεις καψουρεψει και δε διαθέτω τόσα χρήματα για αυτή την αγορά ρε ****το.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου παραμένουν οι σκηνές εκτός από το manual mode και το superior auto;στην κάμερα;

Γιατί εγώ με το z5c τα έχω μάθει και παίρνω από ένα και καλά κακό κινητό σε φωτογραφία πολύ καλά αποτελέσματα.

Π.χ έχω κόντρα φως (hdr οπίσθιος φωτισμός)

Είναι νύχτα και θέλω να βγάλω κάποια θέα χωρίς θόρυβο (νυχτερινό σκηνικό)

Νύχτα αλλά θέλω να φωτίσω καλά το κάδρο και να πάρω λεπτομέρεια (υψηλή ευαισθησία iso).

Τα έχει αυτά τα έτοιμα;

Ο κόσμος δυστυχώς ποτέ δε τα χρησιμοποίησε στα Sony.

Με έχεις καψουρεψει και δε διαθέτω τόσα χρήματα για αυτή την αγορά ρε ****το.

 

Καλησπερα φιλε μου, βλεπω οτι συμμετεχεις και σε ενδιαφερει αρκετα το κομματι της φωτογραφιας σε αντιθεση με εμενα που δεν εχω ασχοληθει εκτενως, ουτε μεσα απο rewie στο youtube μπορεις να γνωριζεις εαν ειναι αντικειμενικα, εαν ησουν θεσσαλονικη μιας και εχω αδεια αυτες τις ημερες ευχαριστως να το δοκιμαζες απο κοντα.

Η υλοποιηση σε αυτο το κινητο της Σονυ ειναι κορυφαια και στεκομαι σε αυτο ιδιαιτερα γιατι μεσα στην χρονια ειχα αρκετες ναυαρχιδες αλλων εταιριων.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

αθηνα ειμαι φιλε μου δε πειραζει να εισαι καλα σε ευχαριστω,το διαβασα οτι περασανε απο τα χερια σου δυνατα εργαλεια για αυτο κ κολλησα ακομα περισσοτερο γιατι η γνωμη σου μετρα περισσοτερο απο καποιον αλλο που ηρθε απο παλιο η κατωτερο,οπως επισης και γνωμες απο ανθρωπους που ειχαν μονο sony.

με βλεπω να μη κρατιεμαι κ να το χτυπαω Χριστούγεννα με το δωρο.

στο κατω κατω τα κραταω εγω τα κινητα οποτε μαλλον στην sony θα μεινω.

το εχω πει και εχω καταντησει κουραστικός,το z5c αυτη τη στιγμη δουλευει οπως ακριβως το αγόρασα!

Link to comment
Share on other sites

αθηνα ειμαι φιλε μου δε πειραζει να εισαι καλα σε ευχαριστω,το διαβασα οτι περασανε απο τα χερια σου δυνατα εργαλεια για αυτο κ κολλησα ακομα περισσοτερο γιατι η γνωμη σου μετρα περισσοτερο απο καποιον αλλο που ηρθε απο παλιο η κατωτερο,οπως επισης και γνωμες απο ανθρωπους που ειχαν μονο sony.

με βλεπω να μη κρατιεμαι κ να το χτυπαω Χριστούγεννα με το δωρο.

στο κατω κατω τα κραταω εγω τα κινητα οποτε μαλλον στην sony θα μεινω.

το εχω πει και εχω καταντησει κουραστικός,το z5c αυτη τη στιγμη δουλευει οπως ακριβως το αγόρασα!

 

Γιωργο να εισαι καλα :) μετα απο s9 plus και Note9 δεν μου εδωσαν αυτη την ωραια αισθηση τοσο ποιοτικα οσο και σαν υλοποιηση.

Οταν ειχα το Z ultra μαζι με Νοτε 3 το σονυ υπερτερουσε πλην καμερας, φυσικα τοτε το ελεγαν παντοφλα ρακετα κτλπ και τωρα υοθετησαν οι κατασκευαστες τις 6,4'' στανταρ.

Πιστευω οτι το ΧΖ3 για χρηστες που αλλαζουν ανα δυο τρια ετη συσκευη ιδανικο και χωρις να χρειαστει να δαπανησεις τα παραλογα πλεον ποσα που εχουν καθιερωσει οι εταιρειες.

Φωτογραφιες εχω αρκετες χωρις ομως να εχω μπει στην διαδικασια που βλεπω στο αντιστοιχο νημα, ειμαι φυσικα ικανοποιημενος στην δικη μου οπτικη.

Στο ΧΖ3 ξεφευγει επιτελους η Σονυ απο τον ιδιο σχεδιασμο που κουρασε με τα bezel και προς τιμην της δεν υοθετει το notch.

Το παρον νημα δεν το βλεπω να εχει κινηση αλλα καλυτερα λιγα ουσιωδη και απροβληματιστα παρα να δινεις ενα σωρο χρηματα και να ψαχνεσαι πως θα το ξεφορτωθεις. ;)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το νήμα δε πρόκειται να δει κόσμο,γιατί τα Sony δε τα λογιζει κανένας πλέον καθώς έχουν πέσει στην αφάνεια λόγο επίμονων λαθών της εταιρείας.

Επίσης δεν υπάρχουν στις μεγάλες αλυσίδες να δει κ να τα πιάσει ο πελάτης.

Το xz2p ας πούμε είναι άφαντο.

Το xz2c επίσης το μοναδικό μικρό και δυνατό πουθενά.

Κακα τα ψέματα ο κόσμος ηθελε και oled οθόνη στα ακριβά κινητά οπότε εάν αυτό το τηλέφωνο δε πουλήσει έστω κ ελάχιστα τότε δε ξέρω πότε θα γίνει.

Θέλω να πιστεύω ότι εδώ θα είμαι κ εγώ να λέμε σε λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Πρωην κατοχος 2 συσκευων Sony (Xperia S και Z1 compact)

Πηγα σε Oukitel,μετα σε Huawei p10 και τωρα ψαχνοντας αναμεσα σε γνωστες εμπορικες ναυαρχιδες, ειδα και απο κοντα το XZ3. Η βασικοτερη μου ανησυχια ειναι η αυτονομια του για την οποια αλλοι λενε καλα,αλλοι οχι. Εντυπωσιαστηκα διαβαζοντας για την οθοναρα του και η αληθεια ειναι οτι απο κοντα το προσπερασα πολυ γρηγορα για να παιξω με αλλες συσκευες. Επειδη ο κολοσσος SONY κανει δυναμικη εισοδο σε τετοιου ειδους συσκευη,το βεβαιο ειναι οτι θα δωσει τρομερο πακετο σε νορμαλ τιμη οποτε φανταζει μια εξαιρετικη ευκαιρια αυτον τον καιρο. Απο νυκτερινες φωτο πως τα παει? Η σχεδιαση της οθονης με τις καμπυλωτες πλευρες και απουσια notch ειναι ισως ο βασικοτερος παραγοντας στην προσεχη επιλογη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για τα χρήματα της είναι πολύ τίμια συσκευή και αυτό είναι που την κάνει να ξεχωρίζει από τις ναυαρχίδες των υπόλοιπων εταιριών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...