Jump to content

Amazfit bip


arkolykos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχει κάποιος άποψη για το ρολογακι αυτό; φαίνεται τίμια επιλογή από τα review αλλα θα ήθελα και γνώμες όσων το έχουν δουλέψει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

λίγες μέρες το έχω. Γενικά οκ ρολογάκι, μετράει μια χαρά βήματα, έχει notifications κτλ αλλά από παλμούς μόνο για ενδεικτικά είναι.

Π.χ. πήγα λίγο ποδήλατο χθες και ενώ το hrm του ποδηλάτου (με strap) με έδειχνε 140-150 bpm το amazfit άντε να ανέβαινε 110-115...και μετά ξαναέπεφτε κάτω από 100. Όταν είμαι μέσα στο σπίτι και όταν κοιμάμαι λέει περίπου σωστά bpm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για το bip, μήπως γνωρίζετε στην εισερχόμενη κλήση απεικονιζεται κανονικά στα Ελληνικά το όνομα καλούντος; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για το bip, μήπως γνωρίζετε στην εισερχόμενη κλήση απεικονιζεται κανονικά στα Ελληνικά το όνομα καλούντος; Ευχαριστώ πολύ

 

Επειδή το είχα, όπως είναι όχι, πιο πάνω τα παιδιά λένε πως να το κάνεις...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπέρα να ρωτήσω όταν μου στέλνουν μηνύματα στο Viber δεν μου εμφανίζει το περιεχόμενο. Μόνο ότι ο τάδε σας έστειλε μήνυμα. Υπάρχει κάποιος τρόπο να το εμφανίζει;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ρυθμίσεις το ίδιο το Viber να εμφανίζει και περιεχόμενο των μηνυματων στο τηλεφωνο ωστε να εμφανιζονται και στο ρολοι.Το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει ρυθμιση ωστε να εμφανιζονται και τα επομενα μηνυματα εφοσον δε διαβασες το πρωτο,οποτε εκει η ειδοποιηση λεει πως εχεις Χ αριθμό μηνυματων
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παρέλαβα σήμερα και εγώ το Bip. Το υψόμετρο εσάς δουλεύει κανονικά; Εμένα γράφει loading αλλά δεν βγάζει τίποτα. Η πίεση εμφανίζει τιμή ωστόσο. Είμαι με το mi fit του play store να σημειώσω, δεν ασχολήθηκα ακόμα με custom app.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το υψόμετρο για να δουλέψει θέλει λήψη σήματος GPS.Αν εισαι σε εξωτερικό χώρο χωρίς εμπόδιο στον ουρανό πρέπει να σου δεειξει σε 20 δευτερολεπτα το πολυ υψος και συντεταγμενες.Το βαρόμετρο δουλευει ανεξαρτητα απο το GPS παντου.

Πριν 2 εβδομάδες πήρα δεύτερη αναβάθμιση λογισμικου σε συνολικα σχεδον 3 μηνες κτησης του.Η τελευταια αναβαθμιση ηταν διπλή ,εκανε 2 μεταφορτωσεις λογισμικου στο ρολοι.Δε ξερω τι καναν οι μαγκες καθως διαφορα δεν έιδα σε κάτι....αλλα η αυτονομια εκτιναχθηκε στο Θεο με αυτη την αναβαθμιση!

Ενω οι πρωτες 2-3 φορτισεις ειχαν διαρκεια 22 εως 25 μερες, τωρα ειμαι στην 11η μέρα και έχω υπολοιπο μπαταριας....71%!

Αν συνεχίσει ετσι θα ξεπερασω το μηνα με κανονικη χρηση (χωρις αυτοματη ανιχνευση παλμων και υπνου ομως)

Link to comment
Share on other sites

Η χαμηλότερη τιμή που παίζει τώρα ποια είναι?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ο καιρός συγχρονίζει μόνο με κινητά Xiaomi; Μία βδομάδα τώρα που άλλαξα συσκευή (oneplus) δεν συγχρονίζει ο καιρός στο ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα και με xiaomi δεν συγχρονιζε. Μάλλον έχει κάποιο θέμα η εφαρμογή, δεν φτιάχνει ότι και να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα.

Μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει Ελληνικά?

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα το mi band 4, λόγω των καλών κριτικών. Η αλήθεια είναι ότι δεν με βόλεψε καθόλου και στις 3 μέρες το πούλησα. Συγκεκριμένα δεν μου άρεσε ότι την ώρα έπρεπε να πατάς για να την δεις ή να κουνάς το χέρι, αποσυνδέοταν συνέχεια επειδή ξεχναγα το κινητό χωρίς κάποια ειδοποίηση. Δοκίμασα to amazfit και με ικανοποίησε στο ότι έχει always on οθόνη και δείχνει πάντα την ώρα, ενώ όταν έβγαινα από την εμβέλεια Δονούσας και θυμόμουν να το έχω μαζί μου. Δεν είναι τόσο παιχνιδιάρικο όσο mi αλλά με καλύπτει σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό. Αυτό που είχα εγώ είχε αγγλική γλώσσα και ο καλών δεν εμφανιζόταν, για εμένα δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα. Οπότε η ερώτηση μου είναι να πάω εκεί ή υπάρχει και άλλο ρολόι στην αγορά με ανάλογη τιμη-μπαταρια του bip? Τα στρατός και λοιπά πυροβολικό δεν μοιάζουν να έχουν την ίδια αυτονομία...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Στις εισερχόμενες κλείσεις, σας εμφανίζει το όνομα ή έστω το τηλέφωνο του καλούντος? Εμένα όχι. Μου γράφει μόνο εισερχόμενη κλήση (στα αγγλικά)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στις εισερχόμενες κλείσεις, σας εμφανίζει το όνομα ή έστω το τηλέφωνο του καλούντος? Εμένα όχι. Μου γράφει μόνο εισερχόμενη κλήση (στα αγγλικά)
Γεια σου φίλε Montoya! Λοιπόν για να φαίνεται το όνομα πρέπει να βάλεις την γλώσσα ΚΙΝΗΤΟΥ στα Αγγλικά.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο καιρός συγχρονίζει μόνο με κινητά Xiaomi; Μία βδομάδα τώρα που άλλαξα συσκευή (oneplus) δεν συγχρονίζει ο καιρός στο ρολόι.
Μια χαρά συγχρονίζει το δικό μου με LG...

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγόρασα πρόσφατα το mi band 4, λόγω των καλών κριτικών. Η αλήθεια είναι ότι δεν με βόλεψε καθόλου και στις 3 μέρες το πούλησα. Συγκεκριμένα δεν μου άρεσε ότι την ώρα έπρεπε να πατάς για να την δεις ή να κουνάς το χέρι, αποσυνδέοταν συνέχεια επειδή ξεχναγα το κινητό χωρίς κάποια ειδοποίηση. Δοκίμασα to amazfit και με ικανοποίησε στο ότι έχει always on οθόνη και δείχνει πάντα την ώρα, ενώ όταν έβγαινα από την εμβέλεια Δονούσας και θυμόμουν να το έχω μαζί μου. Δεν είναι τόσο παιχνιδιάρικο όσο mi αλλά με καλύπτει σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό. Αυτό που είχα εγώ είχε αγγλική γλώσσα και ο καλών δεν εμφανιζόταν, για εμένα δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα. Οπότε η ερώτηση μου είναι να πάω εκεί ή υπάρχει και άλλο ρολόι στην αγορά με ανάλογη τιμη-μπαταρια του bip? Τα στρατός και λοιπά πυροβολικό δεν μοιάζουν να έχουν την ίδια αυτονομία...
Φίλε η γλώσσα κινητού πρέπει να είναι στα Αγγλικά και πρόσεξε τώρα τι γίνεται. Μόλις αλλάξει η γλώσσα κινητού από ελληνικά στα Αγγλικά, όταν πας να μπεις στην εφαρμογή mi fit, θα σου ζητήσει άδεια πρόσβασης στις επαφές σου. Πρέπει να την δώσεις για να σου δείχνει ποιος καλεί. Μετά θα δεις ότι κάνει αναβάθμιση firmware ξανά (έχει να κάνει με την αλλαγή της γλώσσας).

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε Montoya! Λοιπόν για να φαίνεται το όνομα πρέπει να βάλεις την γλώσσα ΚΙΝΗΤΟΥ στα Αγγλικά.

 

 

Χαθήκαμε βρε ψυχή...... :)

Αρα ελληνικά στο κινητό και αναγνώριση κλήσης στο ρολογάκι, τα ξεχνάμε....

Επίσης, τα ελληνικά είναι χάλια. Με τον παρακάτω οδηγό έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα?

 

https://itechnews.gr/2019/03/xiaomi-amazfit-bip-kante-to-diko-sas-tora/

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαθήκαμε βρε ψυχή...... :)

 

Αρα ελληνικά στο κινητό και αναγνώριση κλήσης στο ρολογάκι, τα ξεχνάμε....

 

Επίσης, τα ελληνικά είναι χάλια. Με τον παρακάτω οδηγό έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα?

 

 

 

https://itechnews.gr/2019/03/xiaomi-amazfit-bip-kante-to-diko-sas-tora/

Ναι δυστυχώς.. Το πολύ θετικό βέβαια των αγγλικών στο κινητό είναι τα εκπληκτικά νέα που εμφανίζει το Google news. Πολύ πιο ενδιαφέροντα θέματα, από την απλή καταγραφή ειδήσεων της Ελλάδας. Ταυτόχρονα έχει και τα ελληνικά νέα αλλά πιο κάτω.

 

Προσωπικά δε με ενόχλησε καθόλου και μου είναι απαραίτητο γιατί το κινητό γλιτώνει πολλά βάλε βγάλε... Επίσης πολύ δυνατό το "ignore" του amazfit που κάνει και σιγαση στο κινητό.

 

Τον οδηγό τον έχω δει, αλλά ακόμη δεν έχω ανάγκη να κάτσω να ασχοληθώ...

 

ΥΓ.: Στο "χάος" του Android φίλε Montoya πλέον!!

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ.: Στο "χάος" του Android φίλε Montoya πλέον!!

 

 

Χαχαχα, ωραίος.... :)

 

Προσωπικά με χαλάνε και τα χρώματα. Το μαύρο δεν είναι μαύρο, το κόκκινο δεν είναι κόκκινο κλπ. Σαν ξεθωριασμενα. Κάτι άκουσα για amazfit bip 2. Για να δούμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαθήκαμε βρε ψυχή...... :)

Αρα ελληνικά στο κινητό και αναγνώριση κλήσης στο ρολογάκι, τα ξεχνάμε....

Επίσης, τα ελληνικά είναι χάλια. Με τον παρακάτω οδηγό έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα?

 

https://itechnews.gr/2019/03/xiaomi-amazfit-bip-kante-to-diko-sas-tora/

 

Χρησιμοποιωντας αυτη την επι πληρωμη εφαρμογη , εχεις ΚΑΙ ελληνικά , ΚΑΙ αναγνωριση κ λοιπες λειτουργίες.

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.amazfittools&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Ίσως το δοκιμάσω αν και βασικά το έχω βάλει αγγελία για πώληση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιωντας αυτη την επι πληρωμη εφαρμογη , εχεις ΚΑΙ ελληνικά , ΚΑΙ αναγνωριση κ λοιπες λειτουργίες.

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.amazfittools&hl=el

Ελληνικά χωρίς την διαδικασία του να περάσεις τα Firmware;

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μια ερωτηση.

Θελω να το παρω για εντοπισμο θεσης μεσω του gps του. θα μου κανει την δουλεια που θελω? δηλ να ξερω που βρισκεται αυτος που το φοραει. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μια ερωτηση.

 

Θελω να το παρω για εντοπισμο θεσης μεσω του gps του. θα μου κανει την δουλεια που θελω? δηλ να ξερω που βρισκεται αυτος που το φοραει. ευχαριστω

Οχι δεν εχει τέτοια λειτουργία.

 

Δεν είναι αυτη η δουλειά του

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dihnekis300

 

Ελληνικά χωρίς την διαδικασία του να περάσεις τα Firmware;

 

 

Αναφέρομαι στην ελληνικη γλωσσα του κινητου, οτι δεν χρειαζεται να αλλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...