Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, nikaki71 said:

Δεν εχει τελωνειο αυτη?

Από Ιταλία για ποιο λόγο να έχει τελωνείο;
Amazon.it / .de / .es οι αγορές μας εδώ και καιρό για αποφυγή τελωνείου, μετά το Brexit.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, stark said:

Από Ιταλία για ποιο λόγο να έχει τελωνείο;
Amazon.it / .de / .es οι αγορές μας εδώ και καιρό για αποφυγή τελωνείου, μετά το Brexit.

Ok ευχαριστω.Δεν ηξερα,μιας και δεν κανω αγορές απο το εξωτερικό...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2022 at 11:17 ΜΜ, SCHUMIFER said:

Υπάρχει και το σουηδικό εδώ και κάνα δυο χρόνια

Δεν ξέρω αν είμαι εγώ άτυχος, αλλά όσες φορές έχω ψάξει κάτι στο Amazon Σουδίας, λαμβάνω το γνωστό:
 

Quote

This item cannot be shipped to your selected delivery location. Please choose a different delivery location.

p.s. στα .it, .es, .de, προσθέτω και το .fr, αν και πολύ συχνά φαίνεται να είναι κατά τι ακριβότερο στις τιμές του σε σχέση με τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
7 ώρες πριν, dentaltech_13 said:

Μετά το mate 20 pro σε τι πήγατε ή σε τι σκέφτεστε να πάτε; Τα mi11 ultra ή p40 pro είναι μια ουσιαστική αναβάθμιση;

Εγω προσωπικα δεν καιγομαι να παω σε κανενα άλλο,μιας και ακομα και σημερα με καλυπτει απολυτα.....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, dentaltech_13 said:

Μετά το mate 20 pro σε τι πήγατε ή σε τι σκέφτεστε να πάτε; Τα mi11 ultra ή p40 pro είναι μια ουσιαστική αναβάθμιση;

Εγώ άλλαξα από android, μετακόμισα σε ios και 13 pro. Ανάμεσα στα 2 που λες, ξεκάθαρα θα πήγαινα σε p40 pro αν δεν έχεις θέμα gms. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2022 at 4:13 ΜΜ, tsiftsism said:

Την άλλαξα τον Νοέμβριο, και πλήρωσα ή € 21,00 ή € 22,00.
Δε θυμάμαι ακριβώς το ποσό γιατί πλήρωσα και σχεδόν άλλα τόσα για μεταφορικά από και προς τη Θεσσαλονίκη (σύνολο € 42,00).

Το κόστος ήταν αυτό γιατί έστειλα το κινητό τις τελευταίες μέρες του μήνα όπου υπάρχει έκπτωση στο service των συσκευών.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

 

Καλησπέρα φίλε που πήγες Θεσαλονίκη για την αλλαγή, έμεινες ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα? Και το δικό μου άρχισε να τα παίζει!

Thanasis Thessaloniki
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Είχα γράψει σε προηγούμενο post για αλλαγή μπαταρίας στο mate.

Τελικά την μπαταρία την άλλαξα τελη τιυ προηγούμενου μήνυμα με κόστος 23€.

Η αλλαγή μπαταρίας τελικά άξιζε, το τηλέφωνο πλέον κρατάει μπαταρία και το φορτίζω μια φορά την ημέρα και το βράδυ. Αναλόγως και την μέρα πάντα αλλά και με τον τρόπο χρήσης.

Η αλλαγή έγινε στο service της hua στην Αθήνα.

Παιδιά όσοι έχετε θέμα η αλλαγή μπαταρίας αξίζει με χίλια και σίγουρα θα μεταμορφώσει το τηλέφωνο σας.

Καλή συνέχεια σε όλους,

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα αλλάξει παλαιότερα μπαταρία στο P9 lite μου και επιβεβαιώνω. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snoo said:

Καλησπέρα σε όλους,

Είχα γράψει σε προηγούμενο post για αλλαγή μπαταρίας στο mate.

Τελικά την μπαταρία την άλλαξα τελη τιυ προηγούμενου μήνυμα με κόστος 23€.

Η αλλαγή μπαταρίας τελικά άξιζε, το τηλέφωνο πλέον κρατάει μπαταρία και το φορτίζω μια φορά την ημέρα και το βράδυ. Αναλόγως και την μέρα πάντα αλλά και με τον τρόπο χρήσης.

Η αλλαγή έγινε στο service της hua στην Αθήνα.

Παιδιά όσοι έχετε θέμα η αλλαγή μπαταρίας αξίζει με χίλια και σίγουρα θα μεταμορφώσει το τηλέφωνο σας.

Καλή συνέχεια σε όλους,

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τελικά σου άλλαξαν και το πίσω καπάκι ή αυτό χρεώνεται ξεχωριστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε που πήγες Θεσαλονίκη για την αλλαγή, έμεινες ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα? Και το δικό μου άρχισε να τα παίζει!
Το κινητό το έστειλα στην Μιχαλακοπούλου, στην Αθήνα.

Στη Θεσσαλονίκη, το κατάστημα service που υπήρχε στην Ίωνος Δραγούμη έκλεισε κατά την 1η καραντίνα.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2022 at 4:01 ΠΜ, dentaltech_13 said:

Μετά το mate 20 pro σε τι πήγατε ή σε τι σκέφτεστε να πάτε; Τα mi11 ultra ή p40 pro είναι μια ουσιαστική αναβάθμιση;

 

On 1/7/2022 at 11:05 ΠΜ, nikaki71 said:

Εγω προσωπικα δεν καιγομαι να παω σε κανενα άλλο,μιας και ακομα και σημερα με καλυπτει απολυτα.....

Συμφωνώ με τον nikaki71 κι εγώ νιώθω υπερκαλυμένος με το 20 pro, ειδικά όσο βλέπω τα νεότερα κινητά και διακρίνω ότι έχουν βαρέσει ένα τέλμα με ανούσιες αναβαθμίσεις. Αλλά αν θέλεις κάτι κοντινό σε Huawei ME google services ίσως να κοιτούσες και προς την αποσχισθείσα Honor, πχ το Magic 4 Pro.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
16 ώρες πριν, mike3550 said:

ρε παιδια υπαρχει επιλογη διπλο πατημα στην οθονη για αφυπνιση?

Από όσο θυμάμαι όχι, είτε αγγίζεις στην περιοχή του οπτικού αναγνώστη δακτυλικού αποτυπώματος είτε ενεργοποιείς την δυνατότητα αφύπνισης του κινητού με το σήκωμα. εμένα αυτό το τελευταίο είναι που με έχει βολέψει μιας και αρκούν 20 30 Μοίρες ανύψωσης του άνω τμήματος του κινητού για να ξυπνήσει η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, SCHUMIFER said:

Από όσο θυμάμαι όχι, είτε αγγίζεις στην περιοχή του οπτικού αναγνώστη δακτυλικού αποτυπώματος είτε ενεργοποιείς την δυνατότητα αφύπνισης του κινητού με το σήκωμα. εμένα αυτό το τελευταίο είναι που με έχει βολέψει μιας και αρκούν 20 30 Μοίρες ανύψωσης του άνω τμήματος του κινητού για να ξυπνήσει η οθόνη

Ναι καταλαβα οκ..απο μπαταρια πως εισαι?ποσο σου κραταει?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mike3550 said:

Ναι καταλαβα οκ..απο μπαταρια πως εισαι?ποσο σου κραταει?

Δεν μου έχει τύχει να χρειαστώ φόρτιση πριν τελειώσει η ημέρα αν και πρέπει να ομολογήσω ότι το τελευταίο διάστημα χρησιμοποιώ το 40 προ. Οπότε ενδεχομένως λόγω αχρηστίας να έχει πέσει λίγο και η μπαταρία του 20

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Καλησπέρα και χρονια πολλά σε όλους. Όπως θα έχετε και εσείς διαπιστώσει με τα update έχει χαλάσει η ποιότητα της κάμερας. Υπάρχει λύση με κάποια άλλη εφαρμογή; Η τρόπος να εγκαταστήσουμε την Gcam; 

Link to comment
Share on other sites



Καλησπέρα και χρονια πολλά σε όλους. Όπως θα έχετε και εσείς διαπιστώσει με τα update έχει χαλάσει η ποιότητα της κάμερας. Υπάρχει λύση με κάποια άλλη εφαρμογή; Η τρόπος να εγκαταστήσουμε την Gcam; 


Με κλειδωμένο τον bootloader δεν έχεις δυνατότητα να flashάρεις gcam.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2022 at 5:09 ΜΜ, tsiftsism said:


 

 


Με κλειδωμένο τον bootloader δεν έχεις δυνατότητα να flashάρεις gcam.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

 

Σε αυτό το link έχει και έναν τρόπο, τον 3ο, χωρίς root για Gcam. Έχει δοκιμαστεί από κάποιον; 

https://www.gizmoconcept.com/how-to-enable-camera2-api/

Edited by palavas1986
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά και εγώ το εχω διαπιστώσει ,έχει χαλάσει δραματικά η κάμερα,,πόσο μάλλον όταν πας να τις ανεβάσεις στα σόσιαλ εκεί δράματα! κρίμα! 

Edited by paraskevas013
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το link έχει και έναν τρόπο, τον 3ο, χωρίς root για Gcam. Έχει δοκιμαστεί από κάποιον; 
https://www.gizmoconcept.com/how-to-enable-camera2-api/
Με κλειδωμένο bootloader ΔΕΝ μπορείς να έχεις custom recovery (TWRP) στην συσκευή, οπότε, όχι, δεν μπορείς να flashάρεις gcam.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro



Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...