Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους που έχουν αντικαταστήσει μπαταρία στην Huawei Ζωγράφου, ποιο είναι το κόστος;
 
Σας ευχαριστώ πολύ,
Την άλλαξα τον Νοέμβριο, και πλήρωσα ή € 21,00 ή € 22,00.
Δε θυμάμαι ακριβώς το ποσό γιατί πλήρωσα και σχεδόν άλλα τόσα για μεταφορικά από και προς τη Θεσσαλονίκη (σύνολο € 42,00).

Το κόστος ήταν αυτό γιατί έστειλα το κινητό τις τελευταίες μέρες του μήνα όπου υπάρχει έκπτωση στο service των συσκευών.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Snoo said:

Καλημέρα, την έλαβα και εγώ όπως ο φίλος παραπάνω. Φαίνεται αρκετά καλή χωρίς κολλήματα θα δείξει όμως και ο χρόνος.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους που έχουν αντικαταστήσει μπαταρία στην Huawei Ζωγράφου, ποιο είναι το κόστος;

 

Σας ευχαριστώ πολύ,

Νομίζω συμφέρει η πλήρη αντικατάσταση μεταλλικού πλαισίου / οθόνης / μπαταρίας στα 150 € περίπου που κάνει το κινητό σχεδόν καινούριο!

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, SCHUMIFER said:

Συγνώμη, αυτές οι τιμές είναι χωρίς να υπάρχει βλάβη εντός εγγύησης; Αν ναι, εξαιρετικές

Αυτη μου εδωσαν στη Μιχαλακοπουλου προ 3 μηνων για κινητο εκτος εγγυησης. 

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία ισχύει το 22;
Τηλεφώνησε τους και ρώτησε πόσο κοστίζει η αλλαγή της μπαταρίας σε service day.

Η τιμή που σου έγραψα ήταν του Νοεμβρίου.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τις τελευταίες τρεις μέρες κάθε μήνα βγάζει έκπτωση η Μιχαλακοπουλου 50% σε εργασία και ανταλλακτικό και βγαίνει όντως κάνα 25αρι η αλλαγή μπαταρίας. Το έχω κάνει σε p30 pro. Τις άλλες μέρες είναι 43 45 ευρώ περίπου. Το πότε έχει έκπτωση το λέει στο my huawei. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2022 at 10:07 ΠΜ, Snoo said:

Καλημέρα, την έλαβα και εγώ όπως ο φίλος παραπάνω. Φαίνεται αρκετά καλή χωρίς κολλήματα θα δείξει όμως και ο χρόνος.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους που έχουν αντικαταστήσει μπαταρία στην Huawei Ζωγράφου, ποιο είναι το κόστος;

 

Σας ευχαριστώ πολύ,

Huawei Πάτρα.....45€

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, πήρα σήμερα τηλ την hua και μου είπε το εξής:

15€ το ανταλλακτικό χωρίς το ΦΠΑ.

44 ευρώ με εργασία κομπλέ.

Τις 3 τελευταίες μέρες του μήνα θα έχουν έκπτωση στα εργατικά 20€.

Οπότε τότε, οποίος θέλει πληρώνει 23€ για αλλαγή μπαταρίας.

Συμφέρουσα τιμή θα έλεγα.

Ότι αφορά την εγγύηση: 3 μήνες.

Ευχαριστώ πολύ,

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τους έστειλα mail αλλά δεν μου απαντάνε. Να υποθέσω ότι μετά από αλλαγή μπαταρίας η αδιαβροχοποίηση θα υφίσταται; Επίσης ξέρετε αν έχουν κάπου τιμολόγιο; Για παράδειγμα για αλλαγή πίσω καπακιού;

Link to comment
Share on other sites

Γράφουν πως η αδιαβροχοποιήση παραμένει, καθώς κάνουν κάποιες διεργασίες κοκ

Ρίξε μια ματιά στο site του service.

Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια για οποιον γνωριζει το θεμα.Στα μαμα ακουστικα της συσκευης κοπηκε το καλωδιο.Αν παρω usb ακουστικά άλλης μαρκας θα παιζουν?Εχω δει στο σκρουτζ κατι Awei type C in ear......

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, nikaki71 said:

Mια βοηθεια για οποιον γνωριζει το θεμα.Στα μαμα ακουστικα της συσκευης κοπηκε το καλωδιο.Αν παρω usb ακουστικά άλλης μαρκας θα παιζουν?Εχω δει στο σκρουτζ κατι Awei type C in ear......

Αυτο που παιζει μεγαλη σημασια στην αποδοση ειναι το usb c adapter. Προτεινω ενα καλο τετοιο adapter με ενσωματωμενο DAC (κοστος γυρω στα 20 ευρω) σε συνδυασμο με ενα καλο συμβατικο ζευγος ακουστικων με βυσμα "καρφι". 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τους έστειλα mail αλλά δεν μου απαντάνε. Να υποθέσω ότι μετά από αλλαγή μπαταρίας η αδιαβροχοποίηση θα υφίσταται; Επίσης ξέρετε αν έχουν κάπου τιμολόγιο; Για παράδειγμα για αλλαγή πίσω καπακιού;
Ναι, το κινητό έχει και μετά την αλλαγή της μπαταρίας στεγανοποίηση.

Και στις περισσότερες περιπτώσεις να γνωρίζεις ότι με την αλλαγή μπαταρίας σού αλλάζουν και το πίσω καπάκι γιατί όταν προσπαθούν να ανοίξουν το κινητό, το καπάκι σπάει λόγω της κόλλας που έχει για την στεγανοποίηση.

Στην αναφορά του δικού μου διάβασα ότι το καπάκι το άλλαξαν.

Δεν αλλάζει φυσικά κάτι στο κόστος, μιας και υποθέτω ότι το έχουν υπολογίσει ήδη στην τιμή που ζητάνε να πληρώσουμε εξ αρχής.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας.Ευχαριστω για τις απαντησεις οσων αφορα τα ακουστικα..Κατι άλλο.

Κανενα αξιολογο cloud storage για φωτογραφιες και βιντεο,εχετε να προτεινετε,καθως το κοστος της nano memory card ειναι απαγορευτικό?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikaki71 said:

Kαλημερα σας.Ευχαριστω για τις απαντησεις οσων αφορα τα ακουστικα..Κατι άλλο.

Κανενα αξιολογο cloud storage για φωτογραφιες και βιντεο,εχετε να προτεινετε,καθως το κοστος της nano memory card ειναι απαγορευτικό?

Άσχετα από το κόστος, το nano memory ήταν για μένα σκέτη καταστροφή. Είχα τα πάντα μέσα, όλα τα αρχεία μου. Κάποια στιγμή, εντελώς ξαφνικά, δεν μπορούσα να τα διαβάσω. Μετά από πολύ ψάξιμο για να το επισκευάσω η ζημιά ήταν τελικά ανεπανόρθωτη. Ευτυχώς που τα περισσότερα αρχεία τα είχα σε άλλο δίσκο! Αφήστε που έπρεπε να αγοράσω και έξτρα nm adapter!

Link to comment
Share on other sites

Google, δυστυχώς ποτέ δεν μπορείς να εμπιστευτείς απόλυτα έναν τοπικό αποθηκευτικό χώρο

3 ώρες πριν, nikaki71 said:

Kαλημερα σας.Ευχαριστω για τις απαντησεις οσων αφορα τα ακουστικα..Κατι άλλο.

Κανενα αξιολογο cloud storage για φωτογραφιες και βιντεο,εχετε να προτεινετε,καθως το κοστος της nano memory card ειναι απαγορευτικό?

Google

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, StryGR said:

Άσχετα από το κόστος, το nano memory ήταν για μένα σκέτη καταστροφή. Είχα τα πάντα μέσα, όλα τα αρχεία μου. Κάποια στιγμή, εντελώς ξαφνικά, δεν μπορούσα να τα διαβάσω. Μετά από πολύ ψάξιμο για να το επισκευάσω η ζημιά ήταν τελικά ανεπανόρθωτη. Ευτυχώς που τα περισσότερα αρχεία τα είχα σε άλλο δίσκο! Αφήστε που έπρεπε να αγοράσω και έξτρα nm adapter!

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.Δυστυχως το πειραμα με τις nano memory cards απετυχε,πραγμα που το αποδεικνυει και η περιορισμενη εμφανιση τους στην αγορά....Και φυσικά αυτο που επαθε ο φιλος .Σκεφτειτε καποιος να δωσει 85 ευρω να αγορασει την 128αρα και να του χαλασει και να χασει και ολα τα αρχεια του!

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, StryGR said:

Άσχετα από το κόστος, το nano memory ήταν για μένα σκέτη καταστροφή. Είχα τα πάντα μέσα, όλα τα αρχεία μου. Κάποια στιγμή, εντελώς ξαφνικά, δεν μπορούσα να τα διαβάσω. Μετά από πολύ ψάξιμο για να το επισκευάσω η ζημιά ήταν τελικά ανεπανόρθωτη. Ευτυχώς που τα περισσότερα αρχεία τα είχα σε άλλο δίσκο! Αφήστε που έπρεπε να αγοράσω και έξτρα nm adapter!

Κι εμένα μου είχε σκάσει 128αρα αυθεντική Huawei Nano Memory (την είχα πάρει 52 ευρώ). 
Ευτυχώς εκεί είχα μόνο τα downloads του Spotify (premium) κι οχι και photos, κλπ.
Στην πορεία βέβαια διάβασα ότι το Spotify έχει την τάση να καταστρέφει τις memory cards (ακόμα και ακριβές / αντοχής microSD) οπότε δεν ξέρω τι έφταιγε περισσότερο τελικά. Στην πορεία οι τιμές των Huawei Nano Memory cards ανέβηκαν στο Θεό, αλλά λίγο μετά βγήκαν και από άλλες εταιρίες, όπως η HP (σε πολύ καλές τιμές) και κατέληξα με μια 64αρα που χωρίς Spotify downloaded songs φαίνεται να δουλεύει νορμάλ.
Το επόμενο κινητό μου θα είναι με 256GB internal memory. Κρίμα που δεν θα είναι Huawei γιατί έδινε τα πάντα και σε λογικές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, SCHUMIFER said:

Δεν ήξερα καν ότι βγάζουν και άλλες εταιρείες νάνους

https://www.amazon.it/HP-NM-Card-NM100-128/dp/B08M6F7ZSF/ref=mp_s_a_1_3?crid=J2UA030WPXMD&keywords=nano+memory+card&qid=1653076996&sprefix=Nano+memory%2Caps%2C125&sr=8-3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...