Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει λάβει κάποιος στη συσκευή του το update με το EMUI 11;

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Νομίζω δεν έχει έρθει ακόμα η σειρά του κινητού μας για αναβάθμιση. Προηγούνται τα νεότερα της σειράς P και mate.

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν έχει έρθει ακόμα η σειρά του κινητού μας για αναβάθμιση. Προηγούνται τα νεότερα της σειράς P και mate.
Έχει έρθει.

Και στο Reddit, στο subreddit της Huawei υπάρχουν posts που δείχνουν ότι χρήστες αναβάθμισαν τα Mate 20 Pro τους σε Android 11.

 

Απλά είναι server-side update και δεν έχει έρθει ακόμη σ' εμάς.

 

 

Πηγή: https://www.xda-developers.com/emui-11-stable-huawei-p30-mate-20/amp/

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Μιας και σχεδόν όλοι συμφωνούμε ότι με την πάροδο των updatesη κάμερα όλο και χαλούσε, μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στο εξής:

Α) ποια έκδοση είναι αυτή στην οποία η κάμερα ήταν στα καλύτερα της;

Β) ελπίζουμε με emui11 να επανέλθει η κάμερα στα καλύτερα της;

Γ) για να μη μείνω outdated σε όλα πλην της κάμερας, υπάρχει τρόπος για καμία gcam?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μιας και σχεδόν όλοι συμφωνούμε ότι με την πάροδο των updatesη κάμερα όλο και χαλούσε, μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στο εξής:

Α) ποια έκδοση είναι αυτή στην οποία η κάμερα ήταν στα καλύτερα της;

Β) ελπίζουμε με emui11 να επανέλθει η κάμερα στα καλύτερα της;

Γ) για να μη μείνω outdated σε όλα πλην της κάμερας, υπάρχει τρόπος για καμία gcam?

 

Α) Αυτή που είχε το κινητό όταν ήταν με EMUI 9.

B) Νομίζω τζάμπα ελπίζεις.

Γ) Από τη στιγμή που δεν μας αφήνει η μαμά Huawei να ξεκλειδώσουμε τον bootloader, όχι, δεν υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε GCam.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το κινητό. Όλες τις εφαρμογές μου τις κάνει force close, δεν μπορώ να ανοίξω καμία. Πάει να ανοίξει και στο δευτερόλεπτο την πετάει. Έκαναν επανεκκίνηση, clear cache, χωρίς αποτέλεσμα. Καμία ιδέα πριν την επαναφορά?

edit: βλέπω ότι από όλες τις εφαρμογές έχουν απορριφθει πολλές άδειες. Ενεργοποιώ πάλι τα δικαιώματα αλλά όταν κάνω επανεκκίνηση τα χάνει.

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αναφορές από χτες και από άλλους χρήστες κυρίως Huawei συσκευών, καθώς και άλλων συσκευών για παρόμοια προβλήματα με force close εφαρμογών. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δόθηκε ένα update πριν από λίγο (Σύστημα Android WebView) και το θέμα διορθώθηκε. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να μπω στο τόπικ, μου ήρθε αναβάθμιση 11.0.0.138 (1.84 GB)!

Να φανταστώ έχει έρθει και σε άλλους.

Νόμιζα πως δεν θα πάρουμε άλλη αναβάθμιση. Να σας πω την αλήθεια ΌΛΑ πάνε καλά με την κινητάρα και πραγματικά δεν θέλω ν' αλλάξει κάτι προς το χειρότερο. Όσοι την κάνατε είστε ευχαριστημένοι?

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να μπω στο τόπικ, μου ήρθε αναβάθμιση 11.0.0.138 (1.84 GB)!

Να φανταστώ έχει έρθει και σε άλλους.

Νόμιζα πως δεν θα πάρουμε άλλη αναβάθμιση. Να σας πω την αλήθεια ΌΛΑ πάνε καλά με την κινητάρα και πραγματικά δεν θέλω ν' αλλάξει κάτι προς το χειρότερο. Όσοι την κάνατε είστε ευχαριστημένοι?

Ναι είναι η τελευταία που θα πάρουμε.

Σ' εμένα δεν έχει έρθει ακόμη.

 

Είναι μόνο αναβάθμιση του EMUI από έκδοση 10 σε 11, ή αλλάζει και η έκδοση Android από 10 σε 11;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία παρατηρώ ότι το WiFi στα 5 ghz είναι τραγικό. Πρέπει να είσαι δίπλα στο ρούτερ. Στα 2.4 δουλεύει κανονικά.. Έχω κάνει διαγραφή του ssid, έχω κάνει reset στις ρυθμίσεις network, έχω κάνει clear cage, τίποτε δεν έφερε αποτέλεσμα. Αν μπορώ να το συνδυάσω με κάποιο γεγονός είναι ότι το κινητό πήγε στο service για αλλαγή μπαταρίας. Περιμένω το καινούργιο update μήπως και..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα μόλις μου ήρθε αναβάθμιση σε EMIU11: 11.0.1 1.139. Το μόνο που μπορώ να πω προς το παρόν είναι ότι δεν είναι android 11. Τα υπόλοιπα στην πορεία, τις επόμενες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα μόλις μου ήρθε αναβάθμιση σε EMIU11: 11.0.1 1.139. Το μόνο που μπορώ να πω προς το παρόν είναι ότι δεν είναι android 11. Τα υπόλοιπα στην πορεία, τις επόμενες μέρες.
Δηλαδή είναι αναβάθμιση μόνο στο EMUI;

 

Αυτοί έλεγαν ότι θα είναι και Android 11 ταυτόχρονα !!!

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη το ξανάανεβάζω.
Σε πιστεύω, απλά έγραψα για το γεγονός ότι έλεγαν πως μαζί με το νέο EMUI θα έδιναν και τη νέα έκδοση του Android, και θα σταματούσαν εκεί όσον αφορά τις αναβαθμίσεις του κινητού μας.

 

Απ' ότι φαίνεται και αυτοί αλλά και οι της Xiaomi, ενδιαφέρονται περισσότερο για τις αναβαθμίσεις του UI τους παρά για το ίδιο το OS.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και κανένα κινητό τους δεν έχουν δώσει το Android 11. Εγώ έχω το p30 pro και έκαναν τα ίδια. Νομίζω ότι γενικά δε θα δώσουν νέο Android. Εγώ προσωπικά δεν ελπίζω πλέον. Ας δώσει τουλάχιστον το harmony αλλά με τέλειες τις δυνατότητες κάθε κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Και κανένα κινητό τους δεν έχουν δώσει το Android 11. Εγώ έχω το p30 pro και έκαναν τα ίδια. Νομίζω ότι γενικά δε θα δώσουν νέο Android. Εγώ προσωπικά δεν ελπίζω πλέον. Ας δώσει τουλάχιστον το harmony αλλά με τέλειες τις δυνατότητες κάθε κινητού.
Ούτε μπορούν άδεια δεν κατάφεραν να πάρουν ούτε θα πάρουν ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη ομάδα. Απέκτησα μεταχειρισμένο το Mate 20 pro. Νομίζω ότι η μπαταρία δεν κρατάει όσο θα έπρεπε.

Πχ στις 4:30 ώρες έχει πέσει στο 15% από πλήρης φόρτιση. Μήπως είμαι για μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη ομάδα. Απέκτησα μεταχειρισμένο το Mate 20 pro. Νομίζω ότι η μπαταρία δεν κρατάει όσο θα έπρεπε.

 

Πχ στις 4:30 ώρες έχει πέσει στο 15% από πλήρης φόρτιση. Μήπως είμαι για μπαταρία?

Πήγαινε το στο σέρβις στην Μιχαλακοπούλου για αλλαγή μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι είμαι Τρίκαλα εγώ. Λες ότι έχει θέμα η μπαταρια?

 

φιλε μου η χρηση του καθενος διαφερει οποτε δεν μπορει να σου απαντησει κανεις! ποσο καιρο μεταχειρισμενη ειναι η συσκευη? τον ηξερες αυτον που στο εδωσε? οσο εχεις εγγυηση δν εχεις να φοβασαι τπτ,,μπορεις να κλεισεις ραντεβου και να ερθουν να σου την παραλαβουν την συσκευη για ελγχο με πιθανη αντικατασταση μπαταριας ! εχω αλλαξει δυο φορες ,η τελευταια ηταν πριν κανα 2 μηνο οπου και εληξε η εγγυηση και πλεον εχω καινουρια συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η χρηση του καθενος διαφερει οποτε δεν μπορει να σου απαντησει κανεις! ποσο καιρο μεταχειρισμενη ειναι η συσκευη? τον ηξερες αυτον που στο εδωσε? οσο εχεις εγγυηση δν εχεις να φοβασαι τπτ,,μπορεις να κλεισεις ραντεβου και να ερθουν να σου την παραλαβουν την συσκευη για ελγχο με πιθανη αντικατασταση μπαταριας ! εχω αλλαξει δυο φορες ,η τελευταια ηταν πριν κανα 2 μηνο οπου και εληξε η εγγυηση και πλεον εχω καινουρια συσκευη!
Κάθε φορά που το έστελνες για αλλαγή μπαταρίας σού διέγραφαν ό,τι είχε μέσα και έπρεπε να το στήσεις πάλι από την αρχή;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει λήξει η εγγύηση του. Μάλλον θα παραγγείλω τη μπαταρία να τη περάσω μόνος μου. Κατέχω από τέτοια
Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω πριν ξεκινήσεις να το κάνεις μόνος σου να θυμάσαι ότι το τηλ είναι ip68 και αν δεν γίνει σωστά και καλά η διαδικασία μπορεί να αποκτήσεις περισσότερα προβλήματα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...