Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εσκασε νεα ενημερωση η 328 και οσο προλαβα στα κλεφτα πρεπει να ηταν ενημερωση οκτωβριου
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση ασφαλείας φαίνεται να μη δουλεύει το IFTTT όταν πρέπει να διαβάσει notifications. Τσεκαρα τα δικαιώματα να διαβάζει notifications και είναι ενεργοποιημένη. Έκανα απεγκατασταση και εγκατάσταση και πάλι δεν ανταποκρίνεται. Έχει κανένας άλλος παρόμοιο θέμα;

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του εδώ κι ένα χρόνο, τώρα θυμήθηκα ότι έχω κάποιες γνησιες θήκες της huawei (smart view flip cover, wallet cover, silicone case) που κάθονται και δεν έχουν καν ανοιχτεί. Αν κάποιος ψάχνει ας μου στείλει ενα PM.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ποιος μπορεί να μου θυμίσει! Έκανα επαναφορά εργοστασιακών στο mate και τώρα η οθόνη σβήνει πχ όταν ανοίγω μια εφαρμογή...πχ here maps.. Θέλω να μένει ενεργή όσο η εφαρμογή είναι ανοιχτή.
Link to comment
Share on other sites

Μετά και την τελευταία αναβάθμιση σε 328 η κάμερα δυσκολεύεται πάρα πολύ να ξεκλειδώσει το κινητό ....σχεδόν κάθε φορά αποτυγχάνει ..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παίξει κανείς με τς εκδόσεις μπρος πίσω για να δει διαφορά σε κάμερα και μπαταρίες όπως λένε πολλοί στο p30pro?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από καιρό αποφάσισα να παλέψω την προστασία οθόνης με uv glue.

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν καταργούνται όλες οι άλλες. Τρομερά εύκολη τοποθέτηση, και στραβά να την βάλεις έχεις άπλετο χρόνο να την διορθώσεις. Καθόλου μπουρμπουλήθρες (και να καταφέρετε να λάβετε μπουρμπουλήθρες όμως κατάφερα εγώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι λιγάκι μπελάς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αν χρειαστεί πως βγαίνει μετά;

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Ακόμη και στο βίντεο του φίλου από πάνω τα σχόλια λένε ότι το ασετόν είναι άχρηστο, απλά τραβάς το προστατευτικό λίγο λίγο και βγαίνει. Βέβαια φαντάζομαι ότι αν έχει ήδη σπάσει η οθόνη κινδυνεύεις να πάρεις κι ένα κομμάτι της μαζί σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Ξέρετε αν μπορούμε να περάσουμε gcam στο κινητό με Android 10?

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά

Ναι ξέρουμε

Όχι, δε γίνεται.

Κλάψε ελεύθερα(όπως όλοι)

Αν θέλεις να κλάψεις λίγο ακόμη, προσπάθησε να συγκρίνεις πορτραίτο, gcam (εγώ συγκρίνω με ένα htc) με του κινητού μας. Κοίτα στα μάτια και άσε το δάκρυ να τρέξει

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό έχω ένα σπαστικό θέμα με τις εφαρμογές what's up cosmo και f2g της wind. Αν κάνω καμιά μέρα να μπω μου βγάζει μνμ: εχετε αποσυνδεθεί για λόγους ασφαλείας. Έτσι κάθε λίγο και λιγάκι πρέπει να κάνω επιβεβαίωση στοιχείων.... Περισσότερο γίνεται με της wind την εφαρμογή. Επίσης άλλο 1 θέμα, όταν το αφήνω το βράδυ στην ησυχία του, την άλλη μέρα το πρωί μου ζητάει κωδικό ασφαλείας, όπως ζητάει όταν σβήνεις τη συσκευή και την ξανά ενεργοποιείς.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό έχω ένα σπαστικό θέμα με τις εφαρμογές what's up cosmo και f2g της wind. Αν κάνω καμιά μέρα να μπω μου βγάζει μνμ: εχετε αποσυνδεθεί για λόγους ασφαλείας. Έτσι κάθε λίγο και λιγάκι πρέπει να κάνω επιβεβαίωση στοιχείων.... Περισσότερο γίνεται με της wind την εφαρμογή. Επίσης άλλο 1 θέμα, όταν το αφήνω το βράδυ στην ησυχία του, την άλλη μέρα το πρωί μου ζητάει κωδικό ασφαλείας, όπως ζητάει όταν σβήνεις τη συσκευή και την ξανά ενεργοποιείς.

 

1-2 φορές περίπου τον μήνα, η εφαρμογή what's up μού ζητάει να στείλει ένα SMS με κωδικό στο κινητό μου για να μπορέσει να ανοίξει.

Το κάνει και σε 2 iPhone (6S και SE) των γονιών μου, οπότε είναι θέμα ασφαλείας υποθέτω, και όχι πρόβλημα του Mate.

 

Τον 6ψηφιο κωδικό κι εμένα μου τον ζητάει 1-2 φορές τον μήνα, κάποια πρωινά όταν βγάζω το κινητό από τον φορτιστή.

Δεν ξέρω κι εγώ γιατί το κάνει αυτό.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις εφαρμογές και εμένα μου το κάνει και όχι στο ματε, από πριν. Άρα μάλλον είναι των εφαρμογών.

 

Τον κωδικό μου το ζητάει κι εμένα πού και πού, αλλά το ίδιο και το htc μου, μάλλον για επιπλέον ασφάλεια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τέλος τα security updates για τη συσκευή μας.

 

http://"Huawei delists the Mate 20 X and Mate 20 Pro from its security update schedule - NotebookCheck.net News" https://www.notebookcheck.net/Huawei-delists-the-Mate-20-X-and-Mate-20-Pro-from-its-security-update-schedule.515275.0.html

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τέλος τα security updates για τη συσκευή μας.

 

http://"Huawei delists the Mate 20 X and Mate 20 Pro from its security update schedule - NotebookCheck.net News" https://www.notebookcheck.net/Huawei-delists-the-Mate-20-X-and-Mate-20-Pro-from-its-security-update-schedule.515275.0.html

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Δεν ισχύει αυτό. Τα συχνά major version updates (εκδόσεις Android και emui) σταματάνε. Θα παίρνει κανονικά software updates και security patches, όχι πλέον σε μηνιαία βάση, αλλά κάθε τρίμηνο. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ήδη κάποιοι πήραν την 11 σε beta μορφή. Άρα θα έρθει σε όλους κατά το Μάρτιο σύμφωνα με το roadmap. Μηνιαίες ενημερώσεις δε θα έχουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση

Ξαφνικά χωρίς να το καταλάβω στην οθόνη του κινητού μου εμφανίστηκε ένα σημαδάκι λευκό σαν κέρσορας.

Μετακινείται αριστερά δεξιά.

Μήπως ξέρει κανείς τι είναι;;

Μήπως πατήθηκε κάτι χωρίς να το καταλάβω;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση

Ξαφνικά χωρίς να το καταλάβω στην οθόνη του κινητού μου εμφανίστηκε ένα σημαδάκι λευκό σαν κέρσορας.

Μετακινείται αριστερά δεξιά.

Μήπως ξέρει κανείς τι είναι;;

Μήπως πατήθηκε κάτι χωρίς να το καταλάβω;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

6c06cc6ab5f562ddf79d655f04adcae4.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Έχει λάβει κάποιος στη συσκευή του το update με το EMUI 11;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει λάβει κάποιος στη συσκευή του το update με το EMUI 11;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Ναι εδώ και πολύ καιρό. Η κινεζική έκδοση που έχω εγώ την έχει πάρει.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...