Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Υπουργείο Εμπορίου των ΗΠΑ σταμάτησε να παρέχει προσωρινές άδειες στη Huawei ώστε αυτή να συνεχίσει την υποστήριξη των πελατών της.

 

Οποτε δεν θα παρουμε ουτε security patches ουτε νεα εκδοση android ουτε google apps updates???

https://www.google.com/amp/s/www.slashgear.com/huawei-promises-android-updates-to-continue-google-still-mum-18634188/amp/

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εδώ και κάνα 2μηνο το πολύ όταν πέφτω για ύπνο το βράδυ και ξυπνάω την επόμενη, πρέπει να μπω στις εφαρμογές ινσταγκραμ και φφεις για να δω τις ενημερώσεις η τα μηνύματα που μπορεί να έχω (ινσταγκραμ)! Δεν έχω αλλάξει κάτι, έχω κάνει clear cache αρκετές φορέςα δεν δείχνει να φτιάχνει! Πρέπει να τσεκάρω κάτι συγκεκριμένο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,ήρθε και μια αναβάθμιση ...10.1.0.278

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,ήρθε και μια αναβάθμιση ...10.1.0.278

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λύνει θέματακια? Εγώ έμεινα στη δέκα λόγω κάμερας

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα..δεν βλέπω κάτι διαφορετικό .. ούτος η άλλως η συγκεκριμένη εταιρία τελείωσε για εμένα,το επόμενο κινητό θα είναι άλλης εταιρίας .

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα..δεν βλέπω κάτι διαφορετικό .. ούτος η άλλως η συγκεκριμένη εταιρία τελείωσε για εμένα,το επόμενο κινητό θα είναι άλλης εταιρίας .

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί έτσι φίλε μου;;;;

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αγόρασα κινητό το οποίο στο μέλλον ως εταιρία δεν θα μπορεί να μου δώσει σωστή συνέχεια η εξέλιξη,δηλαδή παύει η υποστήριξη από google.

Επίσης έχουν χαλάσει τις κάμερες κατά πολύ πράγμα που με εξοργίζει .

Οπότε δεν τους έχω ανάγκη ..πάω αλλού άνετα .

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αγόρασα κινητό το οποίο στο μέλλον ως εταιρία δεν θα μπορεί να μου δώσει σωστή συνέχεια η εξέλιξη,δηλαδή παύει η υποστήριξη από google.

Επίσης έχουν χαλάσει τις κάμερες κατά πολύ πράγμα που με εξοργίζει .

Οπότε δεν τους έχω ανάγκη ..πάω αλλού άνετα .

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ το ίδιο όχι τόσο για την υποστήριξη από Google καθώς δεν φταίει η Huawei αλλά στο θέμα κάμερας το ξεφτυλισε τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα να το καταλάβω, για τις ενημερώσεις δεν το πιάνω.το play store θα δουλεύει κανονικά.σε ό,τι αφορά ενημερώσεις ασφαλείας, θα υποστηρίξει όσο θα υποστήριζε και πριν, δεν περιμένουμε εφόρου ζωής ενημερώσεις
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω γενικά και για τα επόμενα τηλέφωνα της .

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να φύγεις και να πας που;

Στην OP με τα διμηνιαία updates στην stable; εκτός αν γίνεις beta tester για να έχεις μηνιαία updates.

Στην xiaomi για να μπαίνεις στο forum κάθε φορά που σου έρχεται νέο update να ρωτήσεις αν είναι Ok να το περάσεις;

Μόνο στην Samsung για τα μηνιαία updates στην ώρα τους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Να φύγεις και να πας που;

 

Στην OP με τα διμηνιαία updates στην stable; εκτός αν γίνεις beta tester για να έχεις μηνιαία updates.

 

Στην xiaomi για να μπαίνεις στο forum κάθε φορά που σου έρχεται νέο update να ρωτήσεις αν είναι Ok να το περάσεις;

 

Μόνο στην Samsung για τα μηνιαία updates στην ώρα τους.

Πάντως είναι καλύτερα να έχεις διμηνιαία updates από το τίποτα.

Αλλιώς όπως έγραψες Samsung, ή να συμπληρώσω τα Pixel με τα οποία όμως δεν γνωρίζω τι γίνεται αν χρειαστείς service.

Είσαι τελείως ξεκρέμαστος ή υπάρχει τρόπος; Δεν το έχω ψάξει στα threads εδώ μέσα, να δω τι κάνουν όσοι έχουν αγοράσει κάποια συσκευή στην Ελλάδα.

 

 

Κάποιους εδώ μέσα μπορεί να μην τους πειράζει ότι δεν θα παίρνουν updates από την Google ή δεν θα έχουν Play Store, και θα παίρνουν updates από την ίδια την Huawei, αλλά για πολύ κόσμο θα είναι αποτρεπτικό.

 

Επίσης οι περισσότεροι παίρνουν τα κινητά του εκτός από τον προφανή λόγο, για τις κλήσεις, για την κάμερα και τα social.

Όταν ακούσουν από πολλούς χρήστες ότι μετά από κάποιο updateη η Huawei 'χαλάει' τις φωτογραφίες που βγάζεις, θα το σκεφτούν να αγοράσουν κάποια συσκευή τους.

 

 

Εγώ πάλι δεν θα συνεχίσω με Huawei συσκευή γιατί θα χάσω πόσες αγορασμένες εφαρμογές και icon packs.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα με βλέπω μετά από 10 χρόνια να πηγαίνω στο ios

Samsung ακαταλαβιστικα lag χωρίς λόγο, δεν γουστάρω τον exynos καθόλου

Pixel χάλια βίντεο κ bugs από το πουθενά

Huawei αν τελειώσει με τα play services στις παλαιότερες συσκευές θα φύγω κ από εκεί

Οπότε μάλλον πάμε σε iPhone

Κράξτε άφοβα κουβέντα να γίνεται :)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα με βλέπω μετά από 10 χρόνια να πηγαίνω στο ios

Samsung ακαταλαβιστικα lag χωρίς λόγο, δεν γουστάρω τον exynos καθόλου

Pixel χάλια βίντεο κ bugs από το πουθενά

Huawei αν τελειώσει με τα play services στις παλαιότερες συσκευές θα φύγω κ από εκεί

Οπότε μάλλον πάμε σε iPhone

Κράξτε άφοβα κουβέντα να γίνεται :)

 

Αυτοί οι αφορισμοί εταιρειών με εκατομμύρια συσκευές εκεί έξω, από τις οποίες 10 άτομα έχουν μία ξεκάθαρα κακή εμπειρία και τη γενικεύουν, μου προκαλούσαν πάντα ένα κάτι... (δε μιλάω για τους τελείως άσχετους)

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα διάβασες μιλάω από προσωπική εμπειρία κ έχω περάσει πολλές φορές από όλες τις εταιρίες αγοράζοντας και midrange και high end δεν αφορισα κανένα οπαδό ή κάποιο brand στο πυρ το εξώτερο μιλάω για μένα. Ισως η κριτική μου είναι έντονη όπως όμως και τα ποσά που μας ζητάνε οι εκάστοτε εταιρείες και ναι έχω απαιτήσεις μετά από τόσα χρόνια Android user αλλα και ως καταναλωτής.

Μετά από μερικά galaxy Pixel παλιά nexus xiaomi HTC Huawei και one plus αυτή είναι η εμπειρία μου από τις top εταιρείες Samsung Google και τώρα Huawei.

Αν δε συμφωνείς μπορείς να μας πεις την γνώμη σου.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει και εγώ από πολλές εταιρίες και θα συνεχίσω το ταξίδι και σε άλλες.

Δεν με ενδιαφέρουν οι ενημερώσεις ,δεν ζω για αυτές .

Το τηλέφωνο τώρα είναι αστέρι αλλά από ότι είδα εχεινμιανπτωση μπαταρίας ,τώρα που μιλάμε είμαι στο 50 της εκατό,άρα υπάρχει θέμα ..μάλλον η χθεσινή ενημέρωση δεν έκατσε καλά η ήταν για τα μπάζα.

Δεν ανέχομαι όμως να μου χαλάνε την κάμερα ..δεν με ενδιαφέρουν τα σοσιαλ οπότε αν και καταλαβαίνω γιατί το κάνουν ,δεν μουναρεσει .

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον θα του κάνω μια επαναφορά ....πριν 20 λεπτά ήμουν στο 50 τώρα έπεσε στο 47......

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσεις θα ερχονται κανονικα απλα με καθυστερηση.

Η Google την ενημερωση του Αυγουστου την στελνει στους OEM απο τον Ιουλιο ωστε να ετοιμασουν το update, τον Αυγουστο το κυκλοφορει στα Pixel κι επειτα τον ανεβαζει στο opensource οπου απο εκει το κατεβαζουν οι devs και το ενσωματονουν στις custom roms τους.

Με την ληξη της αδειας η huawei δεν θα περνει νωρις το update και απλα θα περιμενει να ανεβει στο open source.

Τωρα για υποστηριξη σε συσκευες που ηρθαν με GMS σε ενα χρονο θα τελειωσει ουτος η αλλως η υποστηριξη και της τελευταιας που κυκλοφορησε (P30 σειρα).

 

Τωρα για οσους δεν τους ενδιαφερει αν η συσκευη ειναι ενημερωμενη και θελουν την καλη καμερα και την αυτονομια που ειχαν θα ελεγα να γυρισουν μεσω HiSuite στην 9.1 και να μεινουν εκει μεχρι να δουν τι θα γινει στην 11.

Η 10 γενικα και σε αλλες μαρκες δεν ειναι καλη εκδοση. Τα εκαναν μανταρα οι dev της Google, εδω ο Chrome που ειναι δικο του app και δεν δουλευει καλα στην 10.

Ακομα για την καταναλωση μην ξεχνατε οτι τωρα πια η συσκευη εχει 2 mobile services ενω πριν ειχε της google, της huawei ηταν απλα για το backup και το health.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να λήξει σύντομα το πρόβλημα με την Google γιατι επαναλαμβανω ίσως για μένα ίσως είναι η μοναδική εταιρεία που μπορεί να με κρατήσει στο Android.

Η Google (μόλις διάβασα τα specs του νέου pixel) και η Samsung έχουν φάει άκυρο εκτός κ αν αποφασίσει η σαμυ να πουλήσει την σειρά galaxy στην Ευρώπη με Qualcomm chipset.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να λήξει σύντομα το πρόβλημα με την Google γιατι επαναλαμβανω ίσως για μένα ίσως είναι η μοναδική εταιρεία που μπορεί να με κρατήσει στο Android.

Η Google (μόλις διάβασα τα specs του νέου pixel) και η Samsung έχουν φάει άκυρο εκτός κ αν αποφασίσει η σαμυ να πουλήσει την σειρά galaxy στην Ευρώπη με Qualcomm chipset.

 

Δεν προβλεπεται να ληξει το θεμα (εκτος αν ο νεος προεδρος το ληξει) με την Google.

Τωρα για την σαμυ και τους snapdragon παλι δεν, εδω μετα το κραξιμο πηγε και κυκλοφορησε το fan edition και με exynos. Για το note 20 δεν θα πουμε τιποτα γιατι οι hardcore fans το εχουν κανει γαργαρα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν προβλεπεται να ληξει το θεμα (εκτος αν ο νεος προεδρος το ληξει) με την Google.

Τωρα για την σαμυ και τους snapdragon παλι δεν, εδω μετα το κραξιμο πηγε και κυκλοφορησε το fan edition και με exynos. Για το note 20 δεν θα πουμε τιποτα γιατι οι hardcore fans το εχουν κανει γαργαρα.

 

Ακριβώς εκεί αναφέρομαι μήπως ο νέος πρόεδρος λήξει το θέμα. Αυτό με την αναγκαστική προώθηση του exynos με βρίσκει κάθετα αντίθετο. Note 20 και την υγρασία στους φακούς πάλι i will pass.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει και εγώ από πολλές εταιρίες και θα συνεχίσω το ταξίδι και σε άλλες.

Δεν με ενδιαφέρουν οι ενημερώσεις ,δεν ζω για αυτές .

Το τηλέφωνο τώρα είναι αστέρι αλλά από ότι είδα εχεινμιανπτωση μπαταρίας ,τώρα που μιλάμε είμαι στο 50 της εκατό,άρα υπάρχει θέμα ..μάλλον η χθεσινή ενημέρωση δεν έκατσε καλά η ήταν για τα μπάζα.

Δεν ανέχομαι όμως να μου χαλάνε την κάμερα ..δεν με ενδιαφέρουν τα σοσιαλ οπότε αν και καταλαβαίνω γιατί το κάνουν ,δεν μουναρεσει .

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον θα του κάνω μια επαναφορά ....πριν 20 λεπτά ήμουν στο 50 τώρα έπεσε στο 47......

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χθες έβαλα σύγκριση cameras με p30 pro ενα ηταν με 9.1 το αλλο με 10.1 (τα πάντα αναφέρω στο post τι και πως) (απλα πρεπει να το δεις απο pc για να καταλαβεις)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8065824#post8065824

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω πως όλοι έχετε θέμα με κάμερα και μπαταρία.. για την μπαταρία είναι πολύ νωρίς για να καταλάβω, αλλά όλη τη νύχτα και δεν έχασε πάνω από 1%. Επίσης η κάμερα είναι μια χαρά, ίσως στα σημεία καλύτερη από πριν, με μόνο παράπονο τη μη ύπαρξη auto hdr (το έχουν πλέον σαν mode).
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω πως όλοι έχετε θέμα με κάμερα και μπαταρία.. για την μπαταρία είναι πολύ νωρίς για να καταλάβω, αλλά όλη τη νύχτα και δεν έχασε πάνω από 1%. Επίσης η κάμερα είναι μια χαρά, ίσως στα σημεία καλύτερη από πριν, με μόνο παράπονο τη μη ύπαρξη auto hdr (το έχουν πλέον σαν mode).

 

Αυτό που το HDR δεν υπάρχει στο photo είναι από πριν. Με ποια έκδοση είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...