Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστό σαν ιδέα, αλλά έχω το κάτω τμήμα της οθόνης ,περίπου το 1/6 να τρεμοπαίζει και στο αριστερό τμήμα μια μαυρίλα σαν μισό διευρο . Επίσης στο κάτω κομμάτι,που βγαίνει κ το πληκτρολόγιο,άλλου πατάω κ άλλο βγάζει δυστυχώς .

 

Ε, εντάξει, εσύ πρακτικά δεν έχεις επιλογή. Το u11 μου είχε σπάσει σε τόσες μεριές, κομματάκια τζάμι έπεφταν, αλλά έπαιζε μια χαρά!!!

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μέρα με την μέρα βλέπω πως η κάμερα είναι άθλια μετά την 10.1

Τόσο από χρηστικότητα όπου πρέπει να πας από κάμερα σε περισσότερα και στην συνέχεια υψηλή ανάλυση για να βγάλεις μια φωτογραφία αλλά και από απόδοση ανάλυσης που δεν είναι όπως ήταν.

Οι βραδυνές λήψεις απαράδεκτες....που είναι αυτές οι εντυπωσιακές εικόνες που βγάζαμε?

Λογικά ίσως να έχει ξανααναφερθεί γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να περάσουμε την 10 ή την 9?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μέρα με την μέρα βλέπω πως η κάμερα είναι άθλια μετά την 10.1

 

Τόσο από χρηστικότητα όπου πρέπει να πας από κάμερα σε περισσότερα και στην συνέχεια υψηλή ανάλυση για να βγάλεις μια φωτογραφία αλλά και από απόδοση ανάλυσης που δεν είναι όπως ήταν.

 

Οι βραδυνές λήψεις απαράδεκτες....που είναι αυτές οι εντυπωσιακές εικόνες που βγάζαμε?

 

Λογικά ίσως να έχει ξανααναφερθεί γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να περάσουμε την 10 ή την 9?

Έχει αναφερθεί παλιότερα ότι μόνο με hard reset μπορείς να πας πίσω στην 9άρα.

 

Το θέμα είναι ότι δεν γνωρίζω μετά από τόσο καιρό αν είσαι ακόμη εφικτό, ή αν η διαδικασία που χρειαζόταν να κάνεις πλέον δεν λειτουργεί.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για να πας στην προηγούμενη έκδοση emui απλά κατεβάζεις το hisuite.

Σημείωση ότι θα γίνει ολική διαγραφή οπότε παίρνουμε αντίγραφα απ'ότι χρήσιμο έχουμε.

Ακόμα ότι το μέγεθος της rom που θα κατεβάσει είναι 3.5-4 GB.

Μετά το downgrade θα πρέπει να γίνει απενεργοποίηση της εφαρμογής ενημερώσεων για όσο θέλουμε να παραμείνουμε στην παλαιά έκδοση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ακούω αυτά από όλους σας και παύω να αναμένω την 10.1 που για κάποιο λόγο δε μου έχει έρθει ακόμα (και ενώ τις προηγούμενες τις έπαιρνα από τους πρώτους εδώ μέσα)..
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να διορθωθεί η ποιότητα της κάμερας με κάποιο update ή είμαστε αναγκασμένοι να βγάζουμε χάλια φωτογραφίες όσοι έχουμε καινουριες εκδοσεις android; έχουν γίνει σαν φωτογραφίες ποιότητας φθηνού xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να διορθωθεί η ποιότητα της κάμερας με κάποιο update ή είμαστε αναγκασμένοι να βγάζουμε χάλια φωτογραφίες όσοι έχουμε καινουριες εκδοσεις android; έχουν γίνει σαν φωτογραφίες ποιότητας φθηνού xiaomi
Όχι καθος δεν χάλασε ακριβός ποιότητα αλλά άλλαξε orientation για το που θα είναι η χρήση της φώτο (social media oriented το έκαναν), το έκαναν σε όλα τα κινιτα της εταιρείας με το τελευταίο update και στο p20 p30 p40 κλπ
Link to comment
Share on other sites

Όχι καθος δεν χάλασε ακριβός ποιότητα αλλά άλλαξε orientation για το που θα είναι η χρήση της φώτο (social media oriented το έκαναν), το έκαναν σε όλα τα κινιτα της εταιρείας με το τελευταίο update και στο p20 p30 p40 κλπ

 

Όταν εννοείς media oriented εννοείς για να είναι πιο φιλική η φωτο στα social?

Έχει διαβάσει κανένας, κανένα άρθρο για παράπονα στο εξωτερικό και τι αναφέρουν?

Link to comment
Share on other sites

Tmax πλήρης απογοήτευση τόσο από την επιφάνεια κάλυψης(πραγματικά δεν πιάνει ούτε κατά διάνοια την οθόνη) όσο κ την τοποθέτηση καθώς κατάφερε να χωθεί ένας κοκος σκόνης ο οποίος έκανε φουσκαλα ακριβώς στη θέση του fingerprint sensor με αποτέλεσμα να το αφαιρέσω κ να το πετάξω.

Πρόταση για κάποιο άλλο τζάμι υπάρχει?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοείς media oriented εννοείς για να είναι πιο φιλική η φωτο στα social?

Έχει διαβάσει κανένας, κανένα άρθρο για παράπονα στο εξωτερικό και τι αναφέρουν?

 

ουσιαστικά αν δεν κάνεις zoom (η crop πες το όπως θέλεις) η ανοίξεις φώτο σε μεγάλη οθονη την βλέπεις καλύτερη από πριν ποιο εντυπωσιακή (αυτό δίνει τεράστιο ατου στα social media photos ) αν κάνεις crop ειναι μαύρα χάλια και σε μεγάλη ανάλυση το ίδιο

 

ουσιαστικά άλλαξε ρώτα κει θέλει να εντυπωσιάσει το μεγαλύτερο μέρος του κοινού της η huawei και ξεχνάει τους υπόλοιπους που θελουν κάτι το παραπάνω απο το να ανεβαζουν φωτο στο insta ........ απαράδεκτο μεν από την μια μεριά απο την άλλη καταλαβαίνω την κίνηση

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το call recording. Είμαι στην 10.1, δεν έχω κάνει hard reset. Λειτουργούσε κανονικά μέχρι πριν λίγες μέρες.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το call recording. Είμαι στην 10.1, δεν έχω κάνει hard reset. Λειτουργούσε κανονικά μέχρι πριν λίγες μέρες.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το native call record της Huawei σταμάτησε να δουλεύει στην 10.1

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Νόμιζα θα σταματούσε μόνο αν κάναμε hard reset.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, θεωρείτε ότι αξίζει η αγορά του σήμερα; διαβάζω για αρκετά προβλήματα με την 10.1. Το βρίσκω καινούριο 450 ευρώ

 

Στα λεφτά του είναι μια πολύ καλή επιλογή αυτήν την στιγμή, αλλά δεν ξέρω ποσό future proof είναι. Είναι ήδη 2 ετών κινητό και μπορεί να μην λάβει για πολύ ακόμα ενημερώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρεμπιπτόντως άλλαξα την οθόνη αθηνα με 150 ευρώ και είναι όπως η original.

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως άλλαξα την οθόνη αθηνα με 150 ευρώ και είναι όπως η original.

 

Δουλεύει ο αισθητήρας δαχτυλικων αποτυπωμάτων κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στην μαμισια δεν δουλεύει σωστά....

 

Μια χαρά δουλεύει σε μένα.

 

Απλά υπάρχουν οθόνες αντικατάστασης χωρίς δαχτυλικό αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από σήμερα ανήκω και εγώ στην ομάδα σας. Μόλις παρέλαβα από παπλικ το κινητό. Πρώτη εντύπωση στιβαρό, πολύ όμορφο και συμπαγές. Edited by kiriakos1963
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν είχε πάρει από τον Κωτσόβολο θήκες με 1€, έχει το e-shop αυτή τη βδομάδα με 4,9€ τη flip cover. Και πάλι αξίζει.

 

https://www.e-shop.gr/huawei-51992624-smart-flip-view-cover-mate-20-pro-deep-blue-p-TEL.057248

Link to comment
Share on other sites

To Υπουργείο Εμπορίου των ΗΠΑ σταμάτησε να παρέχει προσωρινές άδειες στη Huawei ώστε αυτή να συνεχίσει την υποστήριξη των πελατών της.

Οποτε δεν θα παρουμε ουτε security patches ουτε νεα εκδοση android ουτε google apps updates???

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

To Υπουργείο Εμπορίου των ΗΠΑ σταμάτησε να παρέχει προσωρινές άδειες στη Huawei ώστε αυτή να συνεχίσει την υποστήριξη των πελατών της.

Οποτε δεν θα παρουμε ουτε security patches ουτε νεα εκδοση android ουτε google apps updates???

 

Χτες πηρα κανονικα update στα google photos και drive.

Σημερα πηρα στα Google mobile services και Play Store.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...