Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι διαπίστωσα μέχρι τώρα δεν λαμβάνω καμία ειδοποίηση ..μόλις είχα μια κλήση από συνεργάτη αλλά δεν μου άφησε ένδειξη ως αναπάντητη πουθενά .

Υπάρχει δηλαδή θεματακι ...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα αργούσαν οι ειδοποιήσεις του messenger. Μετά το clear cache έφτιαξε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αργούσαν οι ειδοποιήσεις του messenger. Μετά το clear cache έφτιαξε και αυτό.

 

Το πρώτο πράμα που έκανα μετά την εγκατάσταση ήταν το wipe cache αλλά έχει σοβαρό θέμα με τις ειδοποιήσεις η αναβάθμιση :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε ποια ρύθμιση το δουλεύεται όσον αφορά την μπαταρία

Ως έχει

Performance

Power saving

Το power genie που αναφέρθηκε παραπάνω που είναι?

Τελικά αν η 10.1 εμφανίζει bug με τα push notifications με βλέπω να περιμένω πρώτα fix κ μετά να την περνάω

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε ποια ρύθμιση το δουλεύεται όσον αφορά την μπαταρία

 

Ως έχει

 

Performance

 

Power saving

 

Το power genie που αναφέρθηκε παραπάνω που είναι?

 

Τελικά αν η 10.1 εμφανίζει bug με τα push notifications με βλέπω να περιμένω πρώτα fix κ μετά να την περνάω

Το PowerGenie δεν θα το βρεις πουθενά από τη στιγμή που το κινητό δεν γίνεται root.

 

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις με adb command μέσω υπολογιστή.

 

 

Εγώ το έχω στο Performance γιατί το Assassin's Creed Rebellion που παίζω, σερνόταν χωρίς αυτή τη ρύθμιση από τη μέρα που το κινητό πήρε την 10άρα.

 

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Με την ηχογράφηση κλήσεων κανένα νέο???

 

Υπάρχει αξιόπιστη εφαρμογή σαν της Huawei???

Οχι δεν υπάρχει.Εαν δε βαριέσαι κάνε τα παρακάτω και θα εισαι οκ:

 

<< Πρέπει να κάνετε υποβάθμιση σε EMUI 9.1, μετά να εγκαταστήσετε τη συσκευή εγγραφής HwCall και να ενημερώσετε ξανά το Android 10 και ΜΗΝ κάνετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. >>

 

 

 

1.Συνδέουμε το τηλέφωνο στον υπολογιστή και επιλέγουμε "File Transfer"

 

2. Μεταβείτε στο "Ο Υπολογιστής μου" και κάντε διπλό κλικ στη μονάδα CD-ROM που εμφανίστηκε

 

3. Εγκαταστήστε τον υπολογιστή HiSuite και εκτελέστε το πρόγραμμα.

 

4. Στο τηλέφωνο, μεταβείτε στις Ρυθμίσεις / Ασφάλεια / Σύνθετες ρυθμίσεις και επιτρέψτε την πρόσβαση

 

5. Στην αναδυόμενη ειδοποίηση, επιτρέπουμε επίσης

 

6. Στο τηλέφωνο θα εγκατασταθεί μια μονάδα πελάτη HiSuite και θα εμφανιστεί ένας κωδικός, τον οποίο θα ξαναγράψουμε σε ένα παράθυρο στον υπολογιστή

 

7. Μετά την επαναφορά, όλα τα δεδομένα θα διαγραφούν, γι 'αυτό σας προτείνω να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας κάνοντας κλικ στο κουμπί "Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας" (κατά τη δημιουργία κωδικού πρόσβασης, σας συμβουλεύω να εισαγάγετε τον κωδικό πρόσβασης στη γραμμή εντολών και να υποδείξετε: ο υπολογιστής σου)

 

8. Μετά την δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας, κάντε κλικ στο "Ενημέρωση" και εκεί επιλέξτε "Άλλη έκδοση" και, στη συνέχεια, "Επαναφορά"

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα η καινούργια αναβάθμιση εξαφάνισε WiFi calling. Για καλό έγινε η αναβάθμιση η για κακό τελικά; οι υπόλοιποι που κάνατε την αναβάθμιση το έχετε το WiFi calling?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα η καινούργια αναβάθμιση εξαφάνισε WiFi calling. Για καλό έγινε η αναβάθμιση η για κακό τελικά; οι υπόλοιποι που κάνατε την αναβάθμιση το έχετε το WiFi calling?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ το έχω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Με την ηχογράφηση κλήσεων κανένα νέο???

 

Υπάρχει αξιόπιστη εφαρμογή σαν της Huawei???

 

οχι ουτε προκειτε (ειναι παράνομο) ο μόνος τρόπος ειναι να κάνεις downgrade να βάλεις την εφαρμογή και να κάνεις update απο το Menu

 

πληροφοριακά στο καινούργιο android θα μπει by default ηχογράφηση κλήσης απλά όταν θα πατάς ηχογράφηση θα παιζει αυτόματο μήνυμα ότι η κλήση σας ηχογραφείτε ετσι ώστε ο συνομιλητής να γνωρίζει και να είστε νομικά καλυμμένος και εσείς και η εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα η καινούργια αναβάθμιση εξαφάνισε WiFi calling. Για καλό έγινε η αναβάθμιση η για κακό τελικά; οι υπόλοιποι που κάνατε την αναβάθμιση το έχετε το WiFi calling?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Χάλασαν και τις ρυθμίσεις της κάμερας με την αναβάθμιση; Δεν βρίσκω πουθενά να επιλέξω πόσα μεγκαπιξελ. Απλά κάπου έχει νέο μενού και λέει υψηλή ανάλυση. Δηλαδή για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό στο κινητό σου. Ότι να ναι. Ξέραμε 10mp 40mp κλπ τώρα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Χάλασαν όντως την camera.... χθες έκανα την αναβάθμιση και τράβηξα ως συνήθως φώτο σε μια βάφτιση.... όταν σήμερα πήγα να δω τι τράβηξα η ανάλυση δεν ήταν καλή.... γιατί τράβαγε με την 10Mp και διαπίστωσα πως κάθε φορά που θες να τραβήξεις με την 40Mp πρέπει να πας επιλογές-περισσότερα και υψηλή ανάλυση.... απορώ το σκεπτικό τους....

Τα ίδια με την selfie.... ως προεπιλογή εμφανίζεται το πορτραίτο σε άνοιγμα και όχι απλή camera.... απλά πρέπει να το γυρίσεις.... οι selfie επίσης που τράβηξα τραγικές.....

Edited by BlueStelth1
Link to comment
Share on other sites

Χάλασαν όντως την camera.... χθες έκανα την αναβάθμιση και τράβηξα ως συνήθως φώτο σε μια βάφτιση.... όταν σήμερα πήγα να δω τι τράβηξα η ανάλυση δεν ήταν καλή.... γιατί τράβαγε με την 10Mp και διαπίστωσα πως κάθε φορά που θες να τραβήξεις με την 40Mp πρέπει να πας επιλογές-περισσότερα και υψηλή ανάλυση.... απορώ το σκεπτικό τους....

Τα ίδια με την selfie.... ως προεπιλογή εμφανίζεται το πορτραίτο σε άνοιγμα και όχι απλή camera.... απλά πρέπει να το γυρίσεις.... οι selfie επίσης που τράβηξα τραγικές.....

 

το παρατήρησα και στο p 30 pro την camera την έκαναν για πανηγύρια ..... καλα να μην πω τπτ για selfie ουτε κινιτο 15 χρονών δεν τραβάει τοσο χάλια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω παρατηρημένο και σε άλλες μάρκες κινητών όπως κι εδώ, οι αναβαθμίσεις που βγάζουν κάποια στιγμή σε παλαιότερα μοντέλα, αντί να τα κάνουν καλύτερα, γίνονται χειρότερα και πιστεύω ότι είναι σκόπιμο όλο αυτό για να "αλλάξεις" το τηλέφωνο σου σε πιο νέο μοντέλο.

Έχει βγει Mate 30, P30, P40 και σε λίγο Mate 40 και κάθεσαι ρε καταναλωτή με το ίδιο κινητό;

Ας στο "αναβαθμίσουμε" και να φαίνεται gg και πως ακόμη το υποστηρίζουμε, αλλά μέσα σε όλα ας βάλουμε μερικά... έξτρα στο background για να σε κάνουν να πεις "α το κινητό πάλιωσε δεν είναι όπως πριν, η μπαταρία, το λειτουργικό πιο αργό, το ένα, το άλλο... το κινητό δεν σηκώνει πια, ας πάω στο νέο μοντέλο που είναι πιο τούμπανο"...

Καλό, χρυσό το κινητό αλλά αυτές οι λεπτομέρειες είναι που κάνουν την διαφορά και με βάζουν σε τέτοιες σκέψεις.

 

Πάντως αυτά που διαφημίζουν στην σελίδα της huawei για νέες εφαρμογές και υπηρεσίες video call, celia assistant που μας βγήκε Today (ο Θεός να το κάνει assistant αυτό) και αρκετά πολυδιαφημισμένα εγώ δεν τα είδα στη νέα αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω παρατηρημένο και σε άλλες μάρκες κινητών όπως κι εδώ, οι αναβαθμίσεις που βγάζουν κάποια στιγμή σε παλαιότερα μοντέλα, αντί να τα κάνουν καλύτερα, γίνονται χειρότερα και πιστεύω ότι είναι σκόπιμο όλο αυτό για να "αλλάξεις" το τηλέφωνο σου σε πιο νέο μοντέλο.

 

Έχει βγει Mate 30, P30, P40 και σε λίγο Mate 40 και κάθεσαι ρε καταναλωτή με το ίδιο κινητό;

 

Ας στο "αναβαθμίσουμε" και να φαίνεται gg και πως ακόμη το υποστηρίζουμε, αλλά μέσα σε όλα ας βάλουμε μερικά... έξτρα στο background για να σε κάνουν να πεις "α το κινητό πάλιωσε δεν είναι όπως πριν, η μπαταρία, το λειτουργικό πιο αργό, το ένα, το άλλο... το κινητό δεν σηκώνει πια, ας πάω στο νέο μοντέλο που είναι πιο τούμπανο"...

 

Καλό, χρυσό το κινητό αλλά αυτές οι λεπτομέρειες είναι που κάνουν την διαφορά και με βάζουν σε τέτοιες σκέψεις.

 

 

 

Πάντως αυτά που διαφημίζουν στην σελίδα της huawei για νέες εφαρμογές και υπηρεσίες video call, celia assistant που μας βγήκε Today (ο Θεός να το κάνει assistant αυτό) και αρκετά πολυδιαφημισμένα εγώ δεν τα είδα στη νέα αναβάθμιση...

Και σε ποιο να πας το ίδιο χαλί παίζει και στην 40 σειρά τέρμα απλοποιημενα το έκαναν και με έμφαση στο πορτραίτο στα Έντονα χρώματα στο beauty Mode και social based photos. Πραγματική ποιότητα πήγε περίπατο
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει 3-4 φορές απανωτά, wipe cache και είχε στρώσει κάπως, αλλά σήμερα έβγαλε και αυτό το update στο AppGallery και φαίνεται μετά από αυτό να έχει συνέλθει αρκετά όσο αφορά τις ειδοποιήσεις... όχι τέλειο όπως πριν το update αλλά αρκετά κοντά!

 

Screenshot-20200713-152532-com-huawei-appmarket.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα τραγική η 10.1 είτε σε θέμα notifications είτε σε θέμα cameras

Ελπίζω η 10.2 ή όπως την ονομάσουν να τα φτιάξει τα πράγματα γιατί το κινητό είναι πολύ καλό

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα τραγική η 10.1 είτε σε θέμα notifications είτε σε θέμα cameras

Ελπίζω η 10.2 ή όπως την ονομάσουν να τα φτιάξει τα πράγματα γιατί το κινητό είναι πολύ καλό

 

camera απλα την εκαναν extremly social media friendly και αυτο δεν παιζει να αλλαξει με καμια (αφου 98% χρηστών για εκεί το εχει)

 

notifications ουσιαστικά ειναι μια μεταβατική περίοδος (καθώς παλιά έκανε χρήση google push services και τώρα περνάει στα δικά της)

Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια αν καποιος γνωριζει. Αγορασα ενα mate 20 pro απο κινα εκδοση 8gb και το ενεργοποιησα σημερα.Περασα google play και διαφορες εφαρμογες αλλα δεν μου εμφανιζει το εικονιδιο με τις τελειες να μπαινω στις εφαρμογες του τηλ.Δοκιμασα στυλ αρχικης οθονης τυπικο αλλα δεν τις βγαζει,Μονο στο συρταρι αλλα οχι τελειτσες μονο σκρολ προς τα επανω.Εχω δοκιμασει τα παντα δεν μπορω να βρω τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια αν καποιος γνωριζει. Αγορασα ενα mate 20 pro απο κινα εκδοση 8gb και το ενεργοποιησα σημερα.Περασα google play και διαφορες εφαρμογες αλλα δεν μου εμφανιζει το εικονιδιο με τις τελειες να μπαινω στις εφαρμογες του τηλ.Δοκιμασα στυλ αρχικης οθονης τυπικο αλλα δεν τις βγαζει,Μονο στο συρταρι αλλα οχι τελειτσες μονο σκρολ προς τα επανω.Εχω δοκιμασει τα παντα δεν μπορω να βρω τιποτα.

 

Στην 10 αφαιρέθηκε αυτό το κουμπί.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Φίλος με mate 20 pro by Voda έχει θέμα με την τελευταία αναβάθμιση. Συγκεκριμένα με την ανοιχτή συνομιλία κάνει διακοπές ο συνομιλητής.

Το δοκιμάσαμε με το δικό μου mate 20 pro (αγορασμένο από Ολλανδία) και COTE και δεν έχω κανένα θέμα...

Έχει κανείς άλλος αγορασμένο από Vodafone ?

Link to comment
Share on other sites

εγώ τελικά το άφησα σε Android 9.1 το δικο μου και ολα καλα.. δεν θα βάλω ακομη την αναβάθμιση γιατι εχει αρκετα bugs.. τωρα κάτι άκυρο... στην τελευταία έκδοση του chrome εχουν βαλει επιλογή για μια ρωσική μηχανή αναζήτησης αρχικα νόμιζα οτι μου την εμφανίζει με τον λογαριασμό google συνδεμένο αλλα το αποσύνδεσα έσβησα ολο το ιστορικό και έκανα επανεγκατάσταση του chrome αλλα αυτό παραμένει.. μετα τσεκαρα και αλλες συσκευές δικές μου αλλα και απο φίλους και το εχουν... θα μπορούσε κανεις να εξηγήσει πως η Google πρόσθεσε την συγκεκριμένη μηχανή αναζήτησης; μου φενεται αρκετά περίεργο... μηπως πρόκειται για κάποιο bug? δείτε παρακάτω screenshot

 

3c6062f3b27b7f5872ee4f85c177c8e8.jpg1af88dbc373a4acad83e252bb9233441.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ τελικά το άφησα σε Android 9.1 το δικο μου και ολα καλα.. δεν θα βάλω ακομη την αναβάθμιση γιατι εχει αρκετα bugs.. τωρα κάτι άκυρο... στην τελευταία έκδοση του chrome εχουν βαλει επιλογή για μια ρωσική μηχανή αναζήτησης αρχικα νόμιζα οτι μου την εμφανίζει με τον λογαριασμό google συνδεμένο αλλα το αποσύνδεσα έσβησα ολο το ιστορικό και έκανα επανεγκατάσταση του chrome αλλα αυτό παραμένει.. μετα τσεκαρα και αλλες συσκευές δικές μου αλλα και απο φίλους και το εχουν... θα μπορούσε κανεις να εξηγήσει πως η Google πρόσθεσε την συγκεκριμένη μηχανή αναζήτησης; μου φενεται αρκετά περίεργο... μηπως πρόκειται για κάποιο bug? δείτε παρακάτω screenshot

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σ' εμένα πάλι δεν το έχει, αλλά έχει κάποια άλλα. Bing, DuckDuckGo τα οποία τα γνωρίζω αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και δεν ξέρω πως μπήκαν, και ένα Ecosia το οποίο δεν γνωρίζω.

 

Το Yandex πάντως είναι πολύ γνωστή μηχανή αναζήτησης στην Ρωσία (μαζί και με εφαρμογή καιρού, και άλλα πολλά), δεν χρειάζεται να φοβάσαι.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μου ηρθε ειδοποιηση για να εγκατασταθει η 10.1. Επειδη διαβαζω για θεματάκια πως θα απενεργοποιησω την εγκατασταση;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...