Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γνωστό θέμα με τις αποσυνδέσεις κ το θαυμαστικό δίπλα στο σήμα.
Επαναφορά ρυθμισεις δεδομένων έκανες;

 

Huawei mate 20 pro

Edited by kouskous
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αν και off topic θελω μια ερωτηση να κανω, για να αγορασουμε απο banggood καποιο αξεσουαρ και εχουμε εκπτωτικο κουπονι,,,ποτε και που το τοποθετουμε για να αφαιρεθει η τιμη? δεν εχω ξανα κανει παραγγελια και λιγο που πηγα να το δω,σαν επισπετης που πηγα να βαλω στοιχεια,,δεν εχει καποιο πλαισιο να βαλω το κουπονι ενω ολα τα στοιχεια τα ζηταει μεχρι και το zip code της καρτας απο πριν! ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι εντολή πρέπει να δώσω μέσω υπολογιστή για να κάνω freeze την "μαμά" εφαρμογή Contacts/Phone;

 

Έχω εγκατεστημένο το Google Phone και πολλές φορές όταν έχω εισερχόμενη κλήση αντί να εμφανίζεται η οθόνη/skin του Google Phone, εμφανίζεται η "μαμά" οθόνη/skin.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι εντολή πρέπει να δώσω μέσω υπολογιστή για να κάνω freeze την "μαμά" εφαρμογή Contacts/Phone;

 

Έχω εγκατεστημένο το Google Phone και πολλές φορές όταν έχω εισερχόμενη κλήση αντί να εμφανίζεται η οθόνη/skin του Google Phone, εμφανίζεται η "μαμά" οθόνη/skin.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

pm disable-user --user 0 package.name

αφου το κανεις disable πας και το κανεις διακοπη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

pm disable-user --user 0 package.name

 

αφου το κανεις disable πας και το κανεις διακοπη.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Δοκίμασα αυτή την εφαρμογή για να βρω το package name, και νομίζω πως το βρήκα (αν και θα περίμενα να είναι στο tab με τα System App και όχι με τα User App).

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.csdroid.pkg

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μαγκες τα φωτα σας! σημερα ημουν εκτεθειμενος στον ηλιο για μπανιο,,οποτε ο ηλιος βαρουσε αντισταση,,καποια στιγμη που επιασα το κινητο στο κεντρο και λιγο ποιο κατω εμγανιζοταν ενα τετραγωνο σε μεγεθος σαν τις παλιες sim περιπου,,το εβλεπα σαν burn in! μετα την εκθεση στον ηλιο δεν φαινοταν κατι! πιθανολογω οτι μπορει να ειναι ο αισθητηρας δαχτυλικων,,αλλα ηταν πολυ εντονο,,δηλ εκαν σκρολ κατω απο το ηλιο και το εβλεπα να ξεχωριζει! το βλεπει και καποιος αλλος αυτο στην συσκευη του?

 

ΥΓ: εχω αλλαξει οθονη πλακετα μπαταρια τον μαιο δεν ξερω αν παιζει ρολο,,διοτι περσι το καλοκαιριι δεν θυμαμαι να το εβλεπα!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει και στο δικο μου, ειναι ο αισθητηρας δαχτυλικου αποτυπωματος κατω απο την οθονη.
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει και στο δικο μου, ειναι ο αισθητηρας δαχτυλικου αποτυπωματος κατω απο την οθονη.

 

τρομερο ετσι? ενω περασα ενα καλοκαιρι περσι δεν το ειδα και φετος εκανε μπαμ σημερα που το επιασα στα χερια,δεν ξερω αν παιζει ρολο που εγιναν αλλαγη τα παραπανω που ανεφερα!

Link to comment
Share on other sites

Ολα το εχουν.
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

https://www.huaweicentral.com/breaking-emui-10-1-starts-to-rollout-for-huawei-mate-20-and-20-pro-comes-with-colorful-3d-aod/

Δεν πιστεύω να αργήσει και πολύ στις ελληνικές συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια. Στο cloud της Huawei έχω επιλέξει να μου ανεβάζει κάποια πράγματα και να περνει backup της συσκευής.

Ο χωρος από τα 5 για είναι άδειος τα έσβησα όλα και πατάω χειροκίνητα να κάνει backup και μου λέει δεν έχω χώρο. Ξέρει κανείς πως φτιάχνει ???

 

Huawei mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια. Στο cloud της Huawei έχω επιλέξει να μου ανεβάζει κάποια πράγματα και να περνει backup της συσκευής.

Ο χωρος από τα 5 για είναι άδειος τα έσβησα όλα και πατάω χειροκίνητα να κάνει backup και μου λέει δεν έχω χώρο. Ξέρει κανείς πως φτιάχνει ???

 

Huawei mate 20 pro

 

κι εδώ τα ίδια...

λογικά, το μέγεθος του αρχείου backup, ξεπερνάει τα 5gb.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Καμία αξιόπιστη εφαρμογή για τον καιρό γνωρίζουμε? Όσες έχω δοκιμάσει ότι να ναι δείχνουν! Σε αυτό δίνω ένα τεραστιο ποιντ στα αιφον! Κατά 90% είναι μέσα! Για να δω τι καιρό θα έχει ρωτάω φιλαράκια που έχουν μηλαρακια!
Link to comment
Share on other sites

Καμία αξιόπιστη εφαρμογή για τον καιρό γνωρίζουμε? Όσες έχω δοκιμάσει ότι να ναι δείχνουν! Σε αυτό δίνω ένα τεραστιο ποιντ στα αιφον! Κατά 90% είναι μέσα! Για να δω τι καιρό θα έχει ρωτάω φιλαράκια που έχουν μηλαρακια!

 

Εγώ δουλεύω το another widget καθώς ήθελα να έχω το at a glance χωρίς να έχω τον Google assistant (αφού δεν δουλευει στα ελληνικά) και αυτό περνει από το openweather.

Μόνο που πρέπει να κάνεις ένα free λογαριασμό στο openweather για να πάρεις το key που το περνάς στο another widget.

 

Παρακολούθα αν είναι στο site του openweather τον καιρό και αν δεις ότι σου κάνει τοτε κάνεις την διαδικασία.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στα μέρη μου μόνο meteo.gr μέσω kiwi browser δίχως εκνευριστικες διαφημίσεις κλπ ... Δεν ασχολούμαι καν με widgets κλπ μόνο για να γεμίζουν και να δίνουν όμορφη πινελιά στην αρχική είναι... Βέβαια μπορεί σε άλλους και σε άλλες περιοχές να μην πέφτει μέσα, γι'αυτό λέω όπως και στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας πρώτα δοκιμάζεις και μετά επιλέγεις!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καμία αξιόπιστη εφαρμογή για τον καιρό γνωρίζουμε? Όσες έχω δοκιμάσει ότι να ναι δείχνουν! Σε αυτό δίνω ένα τεραστιο ποιντ στα αιφον! Κατά 90% είναι μέσα! Για να δω τι καιρό θα έχει ρωτάω φιλαράκια που έχουν μηλαρακια!
Για να είναι αξιόπιστη μία εφαρμογή καιρού πρέπει πρώτα απ' όλα ο μετεωρολογικός σταθμός από τον οποίο παίρνει δεδομένα να είναι κοντά στην περιοχή που βρίσκεσαι.

Στην δική μου περίπτωση οι περισσότερες εφαρμογές παίρνουν δεδομένα από τό αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης οπότε η πρόγνωση είναι τελείως λάθος για την Τούμπα όπου βρίσκομαι (κάτι που είναι πολύ λογικό βέβαια μιας και η απόσταση σειρές 2 περιοχές είναι μεγάλη, αλλά και το αεροδρόμιο μια ζωή έχει ομίχλη).

 

Τώρα, όσον αφορά τα iPhone στα οποία δίνεις τεράστιο point.

Η εφαρμογή τους παίρνει δεδομένα από το weather.com οπότε αν δε θέλεις να ρωτάς τους φίλους σου που έχουν iPhone, είτε κατεβάζεις την εφαρμογή του Weather Channel ή την εφαρμογή Google από το Google Play και βάζεις στην homescreen σου το widget που έχουν τα Pixel, και έτσι θα έχεις ακριβώς τις ίδιες προγνώσεις με τα iPhone αφού θα παίρνεις κι εσύ την πρόγνωση από το ίδιο site. ;)

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καιρός και ραντάρ δωρεάν λέγεται ...είναι από τα καλύτερα μακράν.δοκ8μασε το .

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια,,δοκιμαζω ξεχωριστα τις επιλογες και ολο και καπου θα καταληξω!
Link to comment
Share on other sites

1)Με ποια θήκη μείνατε ικανοποιημένοι?

Με τις γνησιες Huawei?

Βλέπω ότι έχουν καλές τιμές πχ σιλικόνης μπλε κάπου στα εφτά ευρώ.

2)Τζαμακι μάλλον όλοι tmax αν κ με ξενίζει λίγο η διαδικασία με την κόλλα κ το uv καθώς δεν έχω κάνει ποτέ τέτοια διαδικασία

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

1)Με ποια θήκη μείνατε ικανοποιημένοι?

Με τις γνησιες Huawei?

Βλέπω ότι έχουν καλές τιμές πχ σιλικόνης μπλε κάπου στα εφτά ευρώ.

2)Τζαμακι μάλλον όλοι tmax αν κ με ξενίζει λίγο η διαδικασία με την κόλλα κ το uv καθώς δεν έχω κάνει ποτέ τέτοια διαδικασία

 

Εγώ έμεινα ικανοποιημένος με τις γνήσιες. Αν τυχόν ενδιαφέρεσαι, έχω αρκετές σφραγισμένες ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έμεινα ικανοποιημένος με τις γνήσιες. Αν τυχόν ενδιαφέρεσαι, έχω αρκετές σφραγισμένες ακόμα..

 

Αν θες στείλε μου ποιες θήκες έχεις

 

SOS

δεν μου ανοιγουν τα settings οταν βαζω Nova launcher, πρεπει να βαλω default launcher αυτον της Huawei για να ανοιξουν τα settings....

εχω ακριβως αυτο το προβλημα https://forum.xda-developers.com/huawei-p30/help/emui-nova-launcher-settings-wont-t3921527

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...