Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, είναι γνωστό ότι η Huawei προσπαθεί από το EMUI 9 ακόμη να μην αφήνει να χρησιμοποιείς 3rd party launchers.

 

Υπάρχουν πάρα πολλά σχόλια στο internet από την 1η μέρα κυκλοφορίας του Mate στα οποία διαβάζεις ότι κάποιοι δεν μπορούσαν καν να βάλουν ως default τον Nova launcher.

 

Ο ίδιος ο δημιουργός του Nova launcher έχει απαντήσει πολλές φορές ότι η Huawei τον σαμποτάρει, και αν γράψεις οτιδήποτε στα σχόλια του Google Play ή ακόμη και στον ίδιο όσον αφορά τον launcher σε συσκευές Huawei, απλά σε αγνοεί, δεν σου απαντάει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

δουλεύω μόνο nova... είμαι στην 196.... οι αναβαθμίσεις ota, χωρίς hard reset.... μόνο wipe cache.... όλα ελβετικό ρολόι.... δεν πουλάω πνεύμα, ούτε αμφιβάλλω για τα θέματα που σου προκύπτουν.

.... και, μήπως, υπάρχουν πολλά... όπως πχ.... κάτι κάθησε στραβά, κάποια εφαρμογή δημιουργεί πρόβλημα, θέλει hard reset... άγνωστο

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. Ειχα εγκαταστησει το HwCallRecorder.apk για καταγραφή κλησεων. Δουλευε μια χαρα και με την 10. Πριν μερες εκανα μία ολικη επαναφορα στη συσκευή και τωρα που το ξανακανω εγκατάσταση δεν μπαίνει. Καμμιά ιδέα παιδια τι συμβαίνει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι γνωστό ότι η Huawei προσπαθεί από το EMUI 9 ακόμη να μην αφήνει να χρησιμοποιείς 3rd party launchers.

 

Υπάρχουν πάρα πολλά σχόλια στο internet από την 1η μέρα κυκλοφορίας του Mate στα οποία διαβάζεις ότι κάποιοι δεν μπορούσαν καν να βάλουν ως default τον Nova launcher.

 

Ο ίδιος ο δημιουργός του Nova launcher έχει απαντήσει πολλές φορές ότι η Huawei τον σαμποτάρει, και αν γράψεις οτιδήποτε στα σχόλια του Google Play ή ακόμη και στον ίδιο όσον αφορά τον launcher σε συσκευές Huawei, απλά σε αγνοεί, δεν σου απαντάει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Καλησπέρα. Δουλεύω hyperion με την τελευταία αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν έχω δοκιμάσει nova.
Kαλημερα. Ειχα εγκαταστησει το HwCallRecorder.apk για καταγραφή κλησεων. Δουλευε μια χαρα και με την 10. Πριν μερες εκανα μία ολικη επαναφορα στη συσκευή και τωρα που το ξανακανω εγκατάσταση δεν μπαίνει. Καμμιά ιδέα παιδια τι συμβαίνει;
Δυστυχώς τώρα μόνο αν κατέβεις σε 9 γίνεται. Βάζεις 9 κάνεις εγκατάσταση το apk και Ota αναβάθμιση χωρίς επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι γνωστό ότι η Huawei προσπαθεί από το EMUI 9 ακόμη να μην αφήνει να χρησιμοποιείς 3rd party launchers.

 

Υπάρχουν πάρα πολλά σχόλια στο internet από την 1η μέρα κυκλοφορίας του Mate στα οποία διαβάζεις ότι κάποιοι δεν μπορούσαν καν να βάλουν ως default τον Nova launcher.

 

Ο ίδιος ο δημιουργός του Nova launcher έχει απαντήσει πολλές φορές ότι η Huawei τον σαμποτάρει, και αν γράψεις οτιδήποτε στα σχόλια του Google Play ή ακόμη και στον ίδιο όσον αφορά τον launcher σε συσκευές Huawei, απλά σε αγνοεί, δεν σου απαντάει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Δεν το ήξερα αυτό

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δουλεύω hyperion με την τελευταία αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν έχω δοκιμάσει nova. Δυστυχώς τώρα μόνο αν κατέβεις σε 9 γίνεται. Βάζεις 9 κάνεις εγκατάσταση το apk και Ota αναβάθμιση χωρίς επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Σε ευχαριστω. Πως θα κατεβω στην 9; Υπάρχει καποιος οδηγός αξιόπιστος φιλε μου;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μόνο αν η συσκευή είναι ρουτ;

Να κάνεις downgrade εννοώ...

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μόνο αν η συσκευή είναι ρουτ;

Να κάνεις downgrade εννοώ...

Οχι δεν την εχω κανει root....

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Άρα, κατά 99 % δεν μπορεί να κατέβει έκδοση λογισμικού

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mπηκα https://www.huaweiupdate.com/downgrade-emui-10-to-emui-9-1/ που λέει οτι γινεται μεσω HISUITE αλλα δεν βγαζει παλιες εκδοσεις.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ακόμη η αγορά του μτχ;

Κύριο ενδιαφέρον η κάμερα, μπαταρία κ η απροβληματιστη συμπεριφορά σε στοιχειώδης λειτουργίες

Σε τι τιμές παίζει με υπόλοιπο εγγύησης;

Link to comment
Share on other sites

Mπηκα https://www.huaweiupdate.com/downgrade-emui-10-to-emui-9-1/ που λέει οτι γινεται μεσω HISUITE αλλα δεν βγαζει παλιες εκδοσεις.
Κι εγώ μέσω hisuite ήξερα ότι γίνεται. Αν δεν σου βγάζει παλιές εκδόσεις δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω.

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μέσω hisuite ήξερα ότι γίνεται. Αν δεν σου βγάζει παλιές εκδόσεις δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω.

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Τουλαχιστον καμμια εξωτερικη εφαρμογη...;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ακόμη η αγορά του μτχ;

Κύριο ενδιαφέρον η κάμερα, μπαταρία κ η απροβληματιστη συμπεριφορά σε στοιχειώδης λειτουργίες

Σε τι τιμές παίζει με υπόλοιπο εγγύησης;

 

Αναλόγως τι κινητό έχεις τώρα.μεταχειρισμενο σε insomnia το έχουν γύρω στα 350. Πιστεύω καλά είναι αν είναι σε άριστη κατάσταση με εγγύηση προστατευτικό τζάμι θήκες..

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τι κινητό έχεις τώρα.μεταχειρισμενο σε insomnia το έχουν γύρω στα 350. Πιστεύω καλά είναι αν είναι σε άριστη κατάσταση με εγγύηση προστατευτικό τζάμι θήκες..

 

Σε σχέση με honor 20 pro και mi note 10 μτχ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εύχομαι να είστε όλοι υγιείς!

 

Θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο στην procordia για την εξυπηρέτηση!

 

Έστειλα την συσκευή Παρασκευή απόγευμα και χθες πρωί την είχα στα χέρια μου(απο Θεσσαλονίκη)! Το έστειλα για αλλαγή μπαταρίας αλλαγή οθόνης, και πλάγιο σασί, αλλάχτηκε και πλακέτα! Ήρθε καινούρια συσκευη με αποτέλεσμα να μην το κουνήσω από εδώ!

 

Το κακό ήταν ότι έπρεπε να περάσω ολες τις αναβαθμίσεις από τότε που βγήκε η συσκευή και με πήρε πολύ ώρα! Έχω όμως δύο απορίες, έχει μείνει στην 189 Ιανουαρίου η αναβάθμιση(δεν θυμάμαι ποια ήταν η τελευταία)και δευτερον δεν ανοιγει η οθονη οταν δεχομαι μηνυματα ειδοποιησεις!

 

EDIT:το δευτερο το βρηκα με τις ειδοποιησεις,,αλλα το πρωτο μου κανει εντυπωση μαγκες,που εχει μεινει στην αναβαθμιση ιανουαριου ακομα,δοκιμασα Hisuite Και δεν βρισκει νεοτερη!με την αλλαγη πλακετας που κανανε, αυτη που βαλανε τωρα μηπως ειναι αλλης χωρας και πρεπει να περιμενω?καθε βοηθεια καλοδεχουμενη!

Edited by paraskevas013
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εύχομαι να είστε όλοι υγιείς!

 

Θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο στην procordia για την εξυπηρέτηση!

 

Έστειλα την συσκευή Παρασκευή απόγευμα και χθες πρωί την είχα στα χέρια μου(απο Θεσσαλονίκη)! Το έστειλα για αλλαγή μπαταρίας αλλαγή οθόνης, και πλάγιο σασί, αλλάχτηκε και πλακέτα! Ήρθε καινούρια συσκευη με αποτέλεσμα να μην το κουνήσω από εδώ!

 

Το κακό ήταν ότι έπρεπε να περάσω ολες τις αναβαθμίσεις από τότε που βγήκε η συσκευή και με πήρε πολύ ώρα! Έχω όμως δύο απορίες, έχει μείνει στην 189 Ιανουαρίου η αναβάθμιση(δεν θυμάμαι ποια ήταν η τελευταία

η τελευταία είναι η 196

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

η τελευταία είναι η 196

 

ναι ναι το θυμηθηκα και ειδα πως ειναι η 196! πριν φυγει για επισκευη την ειχα λαβει,,με την επιστροφη της εχει κολλησει στην 189 ιανουαριου ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εύχομαι να είστε όλοι υγιείς!

 

Θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο στην procordia για την εξυπηρέτηση!

 

Έστειλα την συσκευή Παρασκευή απόγευμα και χθες πρωί την είχα στα χέρια μου(απο Θεσσαλονίκη)! Το έστειλα για αλλαγή μπαταρίας αλλαγή οθόνης, και πλάγιο σασί, αλλάχτηκε και πλακέτα! Ήρθε καινούρια συσκευη με αποτέλεσμα να μην το κουνήσω από εδώ!

 

Το κακό ήταν ότι έπρεπε να περάσω ολες τις αναβαθμίσεις από τότε που βγήκε η συσκευή και με πήρε πολύ ώρα! Έχω όμως δύο απορίες, έχει μείνει στην 189 Ιανουαρίου η αναβάθμιση(δεν θυμάμαι ποια ήταν η τελευταία)και δευτερον δεν ανοιγει η οθονη οταν δεχομαι μηνυματα ειδοποιησεις!

 

EDIT:το δευτερο το βρηκα με τις ειδοποιησεις,,αλλα το πρωτο μου κανει εντυπωση μαγκες,που εχει μεινει στην αναβαθμιση ιανουαριου ακομα,δοκιμασα Hisuite Και δεν βρισκει νεοτερη!με την αλλαγη πλακετας που κανανε, αυτη που βαλανε τωρα μηπως ειναι αλλης χωρας και πρεπει να περιμενω?καθε βοηθεια καλοδεχουμενη!

 

τί παρουσίασε και σου άλλαξαν οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

τί παρουσίασε και σου άλλαξαν οθόνη?

 

ηταν στο ξεκινημα το φαινομενο burn in πανω στην οθονη στην καρτελα του Browser!

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι που ισως ειναι βλακεια... Ειχα κρατήσει ενα πληρες backup sto HiSuite που ηταν και η εφαρμογη για το call recorder που δουλευε μια χαρα. Οταν εκανα πρόσφατα hard reset το ξαναεστησα απο την αρχη σαν νεα συσκευη. Μηπως να παρω το backup (1/12/2019) ολο και να το βαλω μηπως δουλεψει παλι η εφαρμογη η συγκεκριμένη; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με κανεναν τροπο(hicare,hisuite,αλλη sim) δεν παιρνει την 196 που ειχα λαβει πριν φυγει για το επισκευαστικο,εχει κολλησει στην 189 patch ιανουαριου! υπαρχει κατι αλλο να δοκιμασω πριν επικοινωνησω με huawei δευτερα?η κοπελα στο Hicare μου ειπε κατι οτι μπορει να χρειαστει να σταλθει παλι στο service,παιζει κατι τετοιο για μια αναβαθμιση? ;)
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι που ισως ειναι βλακεια... Ειχα κρατήσει ενα πληρες backup sto HiSuite που ηταν και η εφαρμογη για το call recorder που δουλευε μια χαρα. Οταν εκανα πρόσφατα hard reset το ξαναεστησα απο την αρχη σαν νεα συσκευη. Μηπως να παρω το backup (1/12/2019) ολο και να το βαλω μηπως δουλεψει παλι η εφαρμογη η συγκεκριμένη;

 

και βέβαια όχι

 

Τελικα με κανεναν τροπο(hicare,hisuite,αλλη sim) δεν παιρνει την 196 που ειχα λαβει πριν φυγει για το επισκευαστικο,εχει κολλησει στην 189 patch ιανουαριου! υπαρχει κατι αλλο να δοκιμασω πριν επικοινωνησω με huawei δευτερα?η κοπελα στο Hicare μου ειπε κατι οτι μπορει να χρειαστει να σταλθει παλι στο service,παιζει κατι τετοιο για μια αναβαθμιση? ;)

 

σέρβις για την αναβάθμιση?...κάτσε όπως είσαι,θα έρθει....κι έρχεται και η 10.1

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

και βέβαια όχι

 

 

 

σέρβις για την αναβάθμιση?...κάτσε όπως είσαι,θα έρθει....κι έρχεται και η 10.1

 

Απλά προ σέρβις είχε έρθει η 196 μετά όταν παρέλαβα και πέρασα όλες τα update από την 9 κόλλησε σε αυτήν 189!δεν με καίει τόσο απλά δεν θέλω να έχει κάποιο θέμα και δεν λαμβάνω τις μελλοντικές αναβαθμίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εύχομαι να είστε όλοι υγιείς!

 

Θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο στην procordia για την εξυπηρέτηση!

 

Έστειλα την συσκευή Παρασκευή απόγευμα και χθες πρωί την είχα στα χέρια μου(απο Θεσσαλονίκη)! Το έστειλα για αλλαγή μπαταρίας αλλαγή οθόνης, και πλάγιο σασί, αλλάχτηκε και πλακέτα! Ήρθε καινούρια συσκευη με αποτέλεσμα να μην το κουνήσω από εδώ!

 

Το κακό ήταν ότι έπρεπε να περάσω ολες τις αναβαθμίσεις από τότε που βγήκε η συσκευή και με πήρε πολύ ώρα! Έχω όμως δύο απορίες, έχει μείνει στην 189 Ιανουαρίου η αναβάθμιση(δεν θυμάμαι ποια ήταν η τελευταία)και δευτερον δεν ανοιγει η οθονη οταν δεχομαι μηνυματα ειδοποιησεις!

 

EDIT:το δευτερο το βρηκα με τις ειδοποιησεις,,αλλα το πρωτο μου κανει εντυπωση μαγκες,που εχει μεινει στην αναβαθμιση ιανουαριου ακομα,δοκιμασα Hisuite Και δεν βρισκει νεοτερη!με την αλλαγη πλακετας που κανανε, αυτη που βαλανε τωρα μηπως ειναι αλλης χωρας και πρεπει να περιμενω?καθε βοηθεια καλοδεχουμενη!

 

Καλημέρα φίλε! Ερώτηση: Το πλάγιο σασί εννοείς το μεταλλικό πλαίσιο γύρω από την συσκευή; Αυτό το ζήτησες; Υπήρξε χρέωση γι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε! Ερώτηση: Το πλάγιο σασί εννοείς το μεταλλικό πλαίσιο γύρω από την συσκευή; Αυτό το ζήτησες; Υπήρξε χρέωση γι αυτό;

 

Είχε εισχωρήσει το power button αρκετά μεσα και το είχα γράψει σε χαρτί που μου είπαν να γράψω τα θέματα που αντιμετωπίζω! Όχι δεν υπήρξε χρέωση μέσα στην εγγύηση και είναι φυσιολογική φθορά γιαυτό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά προ σέρβις είχε έρθει η 196 μετά όταν παρέλαβα και πέρασα όλες τα update από την 9 κόλλησε σε αυτήν 189!δεν με καίει τόσο απλά δεν θέλω να έχει κάποιο θέμα και δεν λαμβάνω τις μελλοντικές αναβαθμίσεις!

 

Σε επικοινωνία με procordia μου ειπαν να κάνω επαναφορά (έχω κάνει από την περασμένη εβδομάδα 3φορές αλλα συνεχιζει να μην δεχεται) και αν δεν ξεκολλησει να το στειλω στο επισκευαστικο!

 

edit:εκλεισα να ερθουν να το παρουν για επισκευη,δυστηχως παλι θα την αποχωριστω,ποσο μαλλον για μια αναβαθμιση και δικο τους φταιξιμο!

Edited by paraskevas013
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...