Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι, αλλά και πάλι, καμία σχέση η νυχτερινή με σταθερό το κινητό και χερατη.

 

Εμένα με ενοχλεί που το κινητό σε κινούμενα αντικείμενα (πχ μικρά παιδιά) ακόμα και με απενεργοποιημενο το ΑΙ κάνει αργή εστίαση και λήξη. Το p20 pro που είχα πυροβολαγε. Τώρα για να βγάλω το παιδί μου τραβάω 20 φωτογραφίες και κρατάω μια.

 

σιγουρα δεν ειναι τοσο ακαριαιο γιατι κανει και επεξεργασια και αργει στην εστιαση, ομως το αποτελεσμα ειναι πολυ καλυτερο απο s10 πχ. Εγω με s10 ειχα πιο πολλες ληψεις αλλα κατωτερης ποιοτητας. ειναι καθαρα θεμα επιλογης του καθενος τι θα κρατησει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ποιος ειναι ο ποιο σωστος τροπος και αξιοπιστος στο να κρατησω back up φωτο μονο,ετσι οπως ειναι με φακελους! εφαρμογες δεν με νοιαζουν τοσο,,τις ξανακατεβαζω και στηνω απο την αρχη,αλλα τις φωτο θελω να τις περασω μετα απο επαναφορα ,ετσι οπως ειναι τωρα! ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ποιος ειναι ο ποιο σωστος τροπος και αξιοπιστος στο να κρατησω back up φωτο μονο,ετσι οπως ειναι με φακελους! εφαρμογες δεν με νοιαζουν τοσο,,τις ξανακατεβαζω και στηνω απο την αρχη,αλλα τις φωτο θελω να τις περασω μετα απο επαναφορα ,ετσι οπως ειναι τωρα! ;)

 

Copy paste...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν για το night mode για να βγει καλή και όχι με φουλ θόρυβο) θέλει το κινητό να είναι στερεωμένο κάπου. Αλλιώς ανεβάζει φουλ iso και βγαίνει έτσι.
Εγώ βγάλει πολλές καταπληκτικές φώτο χεράτες με night mode. Απλά στα τελευταία update κάτι έχει γίνει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Copy paste...

 

Μετά όμως όταν τα ξαναπερνας έτσι, και βγάλεις φώτο η σου στείλουν από μεσεντσερ η κάτι άλλο, δημιουργουνται επιπλέον φάκελοι και μπερδεύεται το πράμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά όμως όταν τα ξαναπερνας έτσι, και βγάλεις φώτο η σου στείλουν από μεσεντσερ η κάτι άλλο, δημιουργουνται επιπλέον φάκελοι και μπερδεύεται το πράμα ;)

 

Αν τα πάρεις με τους φακέλους θεωρώ ότι δε δημιουργεί νέους αλλά αποθηκεύει στους ίδιους. Παρόλα αυτά ακόμα και να κάνει νέους πας από το pc και ρίχνεις τα αρχεία από τον παλιό viber πχ στον νέο και σβήνεις τον παλιό, έτσι θα τα έχεις πάλι σωστά.. Εγώ πχ που τα έχω στην κάρτα μνήμης έχω κάνει κάτι ανάλογο, έχω τον ίδιο φάκελο αλλά στην sd.. Εξάλλου δεν είναι και τόσοι πολλοί, δε θα σου φάει ώρα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει.. Για ακαριαιες λήψεις μόνο iPhone και Samsung για εγγυημένο αποτέλεσμα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η αλλιος βάζεις manual mode (pro) με χαμηλό shutter
Link to comment
Share on other sites

Η αλλιος βάζεις manual mode (pro) με χαμηλό shutter

Στο shutter αν βάλεις κάτω από 1/100 επειδή υπάρχουν led φώτα, τρεμοσβηνει η οθόνη. Θα το δοκιμάσω όμως έως το 1/100 στη μικρή να δω.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες ημερες το τηλεφωνο οταν βαζω τους φορτιστες που εβαζα μεχρι τωρα δεν μου δειχνει την ενδειξη για ταχεια φορτιση (τα δεκαδικα δηλαδη στο ποσοστο φορτισης)

 

το εχετε συναντησει ξανα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα. Δεν θυμάμαι αν το είχα και πριν την αναβαθμίση στην .180

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα. Δεν θυμάμαι αν το είχα και πριν την αναβαθμίση στην .180

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Μόλις δοκίμασα με φορτιστή και καλώδιο της συσκευασίας. Μου δείχνει κανονικά τα δεκαδικά. Είμαι στην 180.

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

εμενα ηρθε προχθές η 10..

Ερωτηση : υπάρχει τρόπος να γινει, η μπαρα που κατεβαίνει με τα εικονιδια, μαυρη και οχι γκρι οπως ειναι τωρα.

και να αλλαξω σχημα στα εικονιδια να γίνουν μικρα και ομορφα οπως πριν? δεν εχω μυωπία βρε Huawei!!!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

εμενα ηρθε προχθές η 10..

 

Ερωτηση : υπάρχει τρόπος να γινει, η μπαρα που κατεβαίνει με τα εικονιδια, μαυρη και οχι γκρι οπως ειναι τωρα.

 

και να αλλαξω σχημα στα εικονιδια να γίνουν μικρα και ομορφα οπως πριν? δεν εχω μυωπία βρε Huawei!!!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.deishelon.lab.huaweithememanager βρες ένα μαύρο θέμα για emui 10. Εγώ χρησιμοποιώ το pitch black. Επίσης ωραίο μαύρο θέμα είναι και αυτό https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/themes/slim-dark-theme-emui-10-t4044547.

Τα εικονίδια να γίνουν πιο μικρά, όπως στην 9αρα, δεν νομίζω πως γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

μου αρχισε να μην φορτιζει καθολου μερικες φορες πλεον

χρειαζεται να βρει συγκεκριμενη γωνια με τον φορτιστη για να ξεκινησει

δοκιμασα κι αλλους φορτιστες

παμε για Service

Link to comment
Share on other sites

εμενα ηρθε προχθές η 10..

Ερωτηση : υπάρχει τρόπος να γινει, η μπαρα που κατεβαίνει με τα εικονιδια, μαυρη και οχι γκρι οπως ειναι τωρα.

και να αλλαξω σχημα στα εικονιδια να γίνουν μικρα και ομορφα οπως πριν? δεν εχω μυωπία βρε Huawei!!!

 

Για τα εικονιδια δοκιμασε αυτο το θεμα μηπως

https://drive.google.com/open?id=1T9Bdqb3O0v36YFfuw8s-_ZavHnjzBdLp

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Για τα εικονιδια δοκιμασε αυτο το θεμα μηπως

https://drive.google.com/open?id=1T9Bdqb3O0v36YFfuw8s-_ZavHnjzBdLp

 

αυτο το κατεβαζω απο το κινητό και λεει οτι δεν ανοιγει το αρχειο.

προφανώς θελει μεσω υπολογιστή?

εαν ναι πως γίνεται η διαδικασία?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.deishelon.lab.huaweithememanager βρες ένα μαύρο θέμα για emui 10. Εγώ χρησιμοποιώ το pitch black. Επίσης ωραίο μαύρο θέμα είναι και αυτό https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/themes/slim-dark-theme-emui-10-t4044547.

Τα εικονίδια να γίνουν πιο μικρά, όπως στην 9αρα, δεν νομίζω πως γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

 

Ευχαριστώ!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

αυτο το κατεβαζω απο το κινητό και λεει οτι δεν ανοιγει το αρχειο.

προφανώς θελει μεσω υπολογιστή?

εαν ναι πως γίνεται η διαδικασία?

 

Το κατεβάζεις και το μεταφέρεις στον φάκελο huawei\themes.

Μετά ανοίγεις την εφαρμογή θέματα και στην καρτέλα εγώ πατάς στο εικονίδιο θέματα.

Θα το δεις εκεί μέσα και θα το κάνεις εφαρμογή.

Πάντα μετά από εφαρμογή θέματος καλό είναι να κάνεις και μια επανεκκίνηση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα θεμα το cyan extreme όπου μου κάνει το συρτάρι ειδοποησεων αρκετά σκουρο προς μαυρο, όπτε μια χαρα! με ένα βιντεο-wallpaper και random wallpapers ξεκλειδωματος, μια χαρα!!
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Μου έπεσε καί έσπασε η οθόνη. Ρώτησα για κόστος καί ότι κοστίζει περίπου 380.

Βρήκα καί μία λύση στα 240 αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι original.

Αξίζει με τέτοιο κόστος νά φτιαχτεί; Κάποια άλλη λύση υπάρχει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μου έπεσε καί έσπασε η οθόνη. Ρώτησα για κόστος καί ότι κοστίζει περίπου 380.

Βρήκα καί μία λύση στα 240 αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι original.

Αξίζει με τέτοιο κόστος νά φτιαχτεί; Κάποια άλλη λύση υπάρχει;

Ευχαριστώ

 

Το δίνεις για ανταλλακτικά όσο όσο και καλύτερα να πας σε μεταχειρισμενο πάρα να φτιάξεις αυτό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μου έπεσε καί έσπασε η οθόνη. Ρώτησα για κόστος καί ότι κοστίζει περίπου 380.

Βρήκα καί μία λύση στα 240 αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι original.

Αξίζει με τέτοιο κόστος νά φτιαχτεί; Κάποια άλλη λύση υπάρχει;

Ευχαριστώ

Αυτό έχει η amoled οθόνη αν σπάσει η συσκευή την πετάς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μου έπεσε καί έσπασε η οθόνη. Ρώτησα για κόστος καί ότι κοστίζει περίπου 380.

Βρήκα καί μία λύση στα 240 αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι original.

Αξίζει με τέτοιο κόστος νά φτιαχτεί; Κάποια άλλη λύση υπάρχει;

Ευχαριστώ

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1527894-huawei-mate-20-pro-dual-twilight-%CF%80%CE%B5%CE%BD%CE%B1/

 

Στάλθηκε από το LM-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μου έπεσε καί έσπασε η οθόνη. Ρώτησα για κόστος καί ότι κοστίζει περίπου 380.

Βρήκα καί μία λύση στα 240 αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι original.

Αξίζει με τέτοιο κόστος νά φτιαχτεί; Κάποια άλλη λύση υπάρχει;

Ευχαριστώ

Κοιτα και αυτην την αγγελια https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1531516-%CE%B6%CE%B7%CF%84%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B1%CE%B9-mate-20-pro-blue-%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7/

Link to comment
Share on other sites

oxi βεβαια..με 370 παιρνεις αλλο ψαξε insomnia και my phone.ακομα και το twillight το βρισκεις σε αυτην την τιμη η μπλε
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...