Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ήρθε η 10.0.0.180 σε μένα αλλά δεν είχα κάνει την .154 είμαι ακόμη σε 9.1 έκδοση...Πλέον δεν αναφέρεται στην περιγραφή πουθενά για "δοκιμή νέων λειτουργιών" τύπου public beta όπως το 154 και δεν αναγράφονται τα γνωστά bugs που έγραφε στην περιγραφή της 154 που θεωρώ ότι θα έχουν εξαλειφθεί..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνεχίζω να έχω αποσυνδεσεις με το galaxy watch ακόμα και με την αλλαγή.....

 

Έκανες ακριβώς αυτό που είπε; Μήπως έκανες κάτι λάθος;

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Έκανες ακριβώς αυτό που είπε; Μήπως έκανες κάτι λάθος;

Λοιπόν το ξαναέκανα και σε κάθε εφαρμογή έβαλα μόνο on στο να εκτελείτε στο παρασκήνιο....

Όλα καλά ευχαριστώ πολύ...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το ξαναέκανα και σε κάθε εφαρμογή έβαλα μόνο on στο να εκτελείτε στο παρασκήνιο....

Όλα καλά ευχαριστώ πολύ...

 

δεν ειναι μονο αυτο για να εισαι σηγουρος

 

1. ξετσεκαρεις την αυτόματη εκκίνηση και τσεκάρεις και τα 3 (αυτόματη εκκίνηση, δευτερεύουσα εκκίνηση και εκκίνηση στο παρασκήνιο)

2. πας στο ρυθμίσεις->εφαρμογές->εφαρμογές->πατάς της τρις τελιτσες πάνω αριστερά->ειδική πρόσβαση->βελτιστοποίηση μπαταρίας->πατάς όλες εφαρμογές και βρισκεις ότι έχει σχέση με το watch και τα βάζεις δεν επιτρέπετε

 

μια σημείωση αν δεν κάνω λάθος το watch της samsung οταν το περνάς περνάει πάνω από μια εφαρμογή (κατι services κλπ) αν δεν κάνω λάθος τότε πρέπει να πας και να κάνεις το ιδιο σε οτιδιποτε άλλο έχει περαστεί

Link to comment
Share on other sites

ο πιο εύκολος τρόπος....δυο χτυπήματα στην οθόνη όπως χτυπάς την πόρτα να σου ανοίξουν.

...κι αν χτυπήσεις μια και κολλήσεις το δάχτυλο και τραβήξεις οριζόντια γραμμή,κάνεις split screen.

 

Ευχαριστω.

Και το βιντεακι πολυ κατατοπιστικο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα τίποτα για 10. Προσωπικά δε με βιάζει, ειδικά που ακούω εδώ μέσα από κάποιους ότι χάλασε η λεπτομέρεια στην κάμερα (δε ξέρω, λέω ότι έχω διαβάσει). Επίσης είμαι της λογικής δεν αλλάζεις ότι δουλεύει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! Ξέρετε τι έχω παρατηρήσει; Είχα το p20 pro και τώρα το mate 20 pro. Το p20 pro σε θέμα φωτογραφίας έπιανε πουλιά άμεσα στον αέρα. Το Mate 20 pro σα να αργεί να εστιάσει. Μέχρι να κλείσει το κλείστρο έχει φύγει η σκηνή. Ειδικά αν πας να τραβήξεις παιδί τότε είναι χάλια. Δε βγαίνει ποτέ. Ενώ το p20 pro κενταγε. Υπάρχει τρόπος βελτίωσης;
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! Ξέρετε τι έχω παρατηρήσει; Είχα το p20 pro και τώρα το mate 20 pro. Το p20 pro σε θέμα φωτογραφίας έπιανε πουλιά άμεσα στον αέρα. Το Mate 20 pro σα να αργεί να εστιάσει. Μέχρι να κλείσει το κλείστρο έχει φύγει η σκηνή. Ειδικά αν πας να τραβήξεις παιδί τότε είναι χάλια. Δε βγαίνει ποτέ. Ενώ το p20 pro κενταγε. Υπάρχει τρόπος βελτίωσης;

 

εκει σε βοηθουσε η ασπρομαυρη camera

 

για να λιθει το θεμα σου μην το εχει σε auto βαλε pro mode και χαμηλό shutter time (ανάλογα με της συνθήκες) κάτι άλλο δεν εχω στο μυαλό

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο γι αυτό αλλά, πάλι θα χαθεί πολύτιμος χρόνος και θα χαθεί η στιγμή. Προσωπικά τελικά νιώθω υποβάθμιση που ήρθα στο Mate. Τεσπα... Ας πρόσεχα! Δεν έχω βρει και καμιά εφαρμογή της προκοπής. Προσωρινή λύση έχω βρει να πατάω παρατεταμένα το κουμπι λήψης φωτογραφιών και να τραβάει καταριπας και μετά η εφαρμογή διαλέγει την πιο καθαρή.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο γι αυτό αλλά, πάλι θα χαθεί πολύτιμος χρόνος και θα χαθεί η στιγμή. Προσωπικά τελικά νιώθω υποβάθμιση που ήρθα στο Mate. Τεσπα... Ας πρόσεχα! Δεν έχω βρει και καμιά εφαρμογή της προκοπής. Προσωρινή λύση έχω βρει να πατάω παρατεταμένα το κουμπι λήψης φωτογραφιών και να τραβάει καταριπας και μετά η εφαρμογή διαλέγει την πιο καθαρή.

 

ουτε θα βρεις αυτη την στιγμή αν πας σε καινούργιο μόνο μια συσκευη κανει αυτο που θέλεις και τσούζει πολύ σε τιμή (ψεμμα δυο ειναι βασικα διο εταιριες)

Link to comment
Share on other sites

εγω που ηρθα παντως απο p20pro, δεν εχω θεμα με την καμερα, τουλαχιστον οχι στον βαθμο που το περιγραφετε

 

εννοειτε οτι αργει να βγαλει φωτογραφια?

μηπως ειναι θεμα του AI?

Link to comment
Share on other sites

εγω που ηρθα παντως απο p20pro, δεν εχω θεμα με την καμερα, τουλαχιστον οχι στον βαθμο που το περιγραφετε

 

εννοειτε οτι αργει να βγαλει φωτογραφια?

μηπως ειναι θεμα του AI?

Εννοείται ότι έχω κλειστά AI και HDR.

Link to comment
Share on other sites

με εκκαθαριση σε cache και data στην εφαρμογη της καμερας μηπως διορθωνεται το θεμα?

 

τραβας στα 40Mp?

 

 

υγ. το hdr που λες, από που το επιλεγεις, γιατι εγω δεν βλεπω επιλογη πανω πανω

Link to comment
Share on other sites

με εκκαθαριση σε cache και data στην εφαρμογη της καμερας μηπως διορθωνεται το θεμα?

 

τραβας στα 40Mp?

 

 

υγ. το hdr που λες, από που το επιλεγεις, γιατι εγω δεν βλεπω επιλογη πανω πανω

Με 10 mpixel τραβάω. Όχι 40. Το hdr εννοώ στη selfie.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο γι αυτό αλλά, πάλι θα χαθεί πολύτιμος χρόνος και θα χαθεί η στιγμή. Προσωπικά τελικά νιώθω υποβάθμιση που ήρθα στο Mate. Τεσπα... Ας πρόσεχα! Δεν έχω βρει και καμιά εφαρμογή της προκοπής. Προσωρινή λύση έχω βρει να πατάω παρατεταμένα το κουμπι λήψης φωτογραφιών και να τραβάει καταριπας και μετά η εφαρμογή διαλέγει την πιο καθαρή.

 

ετσι ειναι. το δουλευω σαν βασικο τηλεφωνο τους τελευταιους μηνες και αν και εχει καλη καμερα σε λεπτομερεια, εν τουτοις πολλες φορες αργει να κανει τη ληψη. πχ μπορει να ριξει ακαριαα αλλα μπορει και να κανει πανω απο 1 δευτερολεπτο, προφανως αναλογα με το πως θα του κατσει η στιγμη και να χασεις το στιγμιοτυπο που ηθελες. το παθαινω συνεχεια με τα παιδια μου. συμβαινει και σε αλλα κινητα αλλα οχι τοσο συχνα.

Επισης σε dynamic range ειναι πιο κατω απο σ10 που ειχα.

Προσωπικα αν ειχε καρτα sd ισως το κρατουσα, αλλα πλεον αποφασισα να το δωσω γιατι μερικα πραγματα στο μενου του με ενοχλουν πολυ, και σε συνδυασμο με την ελλειψη sd με εκαναν να παραγγειλω το επομενο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομαδα!

Ερχομενος απο s9+ εγω, ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο το κινητο. Ειδικα στο θεμα μπαταριας που ειμαι τουλαχιστον 30-40% πανω σε σχεση με το s9+.

Το μονο προβλημα μου ειναι το touch. Δεν πιανει χωρις να πατησεις καλα και με ακριβεια το εικονιδιο που θες...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξύπνησα και βρήκα να έχει κάνει αναβάθμιση στην 180 (154 είχε πριν).

Εγώ είμαι ακόμα στην 9.1.0.359

Ανάβαθμιση δεν έρχεται από πουθενά. Ουτε από τις ρυθμίσεις ούτε από το hicare.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε με vodafone sim μεσα και hi care αναζητηση..οχι cosmote καρτα!
Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές αυτό. Τίποτα :(

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές αυτό. Τίποτα :(

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις ένα VPN και μετά ζήτα την αναβάθμιση μέσα από το VPN. Σε μένα δούλεψε έτσι. Αφού έχεις δοκιμάσει όλες τις άλλες εκδοχές δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...