Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τρολαρουν δεν μπορεί. Μου έβγαλε ενημέρωση και πριν χαρώ είδα ότι δεν είναι η 10 αλλά η 9.1.0.358. Αν είναι δυνατόν. Θα βγει η 11 και θα περιμένω ακόμα την 10.

 

Μέσω hicare είδες;

Μήπως η συσκευή είναι αγορασμένη από Γερμανό ή oteshop;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

 

συγγνωμη ρε μαγκες αλλα το κατεβασα το επαιξα στο πισι και το βγαζει κρυσταλλο,,ιδανικο τοπιο ετσι απο ψηλα με τα σπιτια και την θαλασσα χαμηλα! μου αρεσε πολυ,,το χαλια δεν το ειδα εγω στο βιντεο! ;):confused:

Link to comment
Share on other sites

Wow πολύ χάλια ακόμη και την μερα.

Λοιπόν τελευταία δοκιμή, κατέβασε open Camera

Στης ρυθμίσεις βάλε στο video ανάλυση στο highest και video format meg 4 hevc

Δες αν υπάρχει διαφορά αν όχι πας για factory reset (κάνε backup μόνο πολυμέσα και επαφές)

Δεν ειδα διαφορα... Κανω factory reset να τελειωνω.Ποια μεθοδος ειναι καλυτερη για back up επαφων,εγκατεστημενων εφαρμογων,φωτο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συγγνωμη ρε μαγκες αλλα το κατεβασα το επαιξα στο πισι και το βγαζει κρυσταλλο,,ιδανικο τοπιο ετσι απο ψηλα με τα σπιτια και την θαλασσα χαμηλα! μου αρεσε πολυ,,το χαλια δεν το ειδα εγω στο βιντεο! ;):confused:

Το βραδυ ομως ειναι για κλωτσιες....

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα διαφορα... Κανω factory reset να τελειωνω.Ποια μεθοδος ειναι καλυτερη για back up επαφων,εγκατεστημενων εφαρμογων,φωτο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βραδυ ομως ειναι για κλωτσιες....

 

τώρα και είδα και εγώ απο το pc όντος είναι καλά .... τοτε το θέμα είναι ένα... έβαλαν aggrecive noice reduction που σημαίνει ότι και να κάνεις δεν αλλάζει τπτ πλέον παστέλι και στο video.......

 

edit: τσέκαρα και στο honor 20 pro που εχω στα χέρια μου την μέρα είναι τέλεια το βράδυ είναι παστέλι.... (και αυτο με την 10)

Link to comment
Share on other sites

τώρα και είδα και εγώ απο το pc όντος είναι καλά .... τοτε το θέμα είναι ένα... έβαλαν aggrecive noice reduction που σημαίνει ότι και να κάνεις δεν αλλάζει τπτ πλέον παστέλι και στο video.......

 

edit: τσέκαρα και στο honor 20 pro που εχω στα χέρια μου την μέρα είναι τέλεια το βράδυ είναι παστέλι.... (και αυτο με την 10)

Oποτε το αφηνω ετσι χωρις hard reset και η το κρατάω η το δίνω. Ειναι σπαστικό...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Oποτε το αφηνω ετσι χωρις hard reset και η το κρατάω η το δίνω. Ειναι σπαστικό...
Ναι φίλε τζάμπα κόπος δεν θα αλλάξει κάτι. Κάθε εταιρεία έχει δυνατά και αδύναμα σημεία, πχ η Samsung είναι κορυφή στο βίντεο αλλά υστερεί αλλού.

Πουθενά δεν υπάρχει η τέλεια συσκευή αλλιώς θα την έπαιρναν όλοι και θα φαλήριζαν οι υπόλοιποι..

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε τζάμπα κόπος δεν θα αλλάξει κάτι. Κάθε εταιρεία έχει δυνατά και αδύναμα σημεία, πχ η Samsung είναι κορυφή στο βίντεο αλλά υστερεί αλλού.

Πουθενά δεν υπάρχει η τέλεια συσκευή αλλιώς θα την έπαιρναν όλοι και θα φαλήριζαν οι υπόλοιποι..

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πριν έγραφε μια χαρα ειχε λιγο noice αλλα μεχρι εκει..... τώρα έβαλαν aggressive noice reduction και άντε για αρκεί να φαίνονται καλά στα social τα video..... έλεος.........

Link to comment
Share on other sites

πριν έγραφε μια χαρα ειχε λιγο noice αλλα μεχρι εκει..... τώρα έβαλαν aggressive noice reduction και άντε για αρκεί να φαίνονται καλά στα social τα video..... έλεος.........

Κρίμα για μία τετοια συσκευη...Επειδη με ενδιαφερει πρωτιστως η φωτογραφία και το βιντεο, παω για αλλο. Μαλλον σε Mi 9T PRO; Δε ξερω θα το ψαξω :(

Παιδια οσοι ασχοληθεικατε με το θεμα μου, ευχαριστω.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για μία τετοια συσκευη...Επειδη με ενδιαφερει πρωτιστως η φωτογραφία και το βιντεο, παω για αλλο. Μαλλον σε Mi 9T PRO; Δε ξερω θα το ψαξω :(

Παιδια οσοι ασχοληθεικατε με το θεμα μου, ευχαριστω.

 

κοίτα αν σε ενδιαφέρει όντος φωτο και video και δεν θέλεις τέτοιες αλλαγές στο ξεκάρφωτο (πχ αυτο καθαρά software είναι και όχι πρόβλημα απλά το θεωρούν οτι αυτό ειναι το σωστό.....) τοτε θα πρέπει να πας σε άλλη όχθη... θα πονέσει η τσέπη βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα, οποία φώτο κ να διαλέξω για την ταπετσαρία μου την ζουμάρει με αποτέλεσμα να την παραμορφώνει κ να μην φενεται σωστά.

;έχει κάποιος λύση?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

κοίτα αν σε ενδιαφέρει όντος φωτο και video και δεν θέλεις τέτοιες αλλαγές στο ξεκάρφωτο (πχ αυτο καθαρά software είναι και όχι πρόβλημα απλά το θεωρούν οτι αυτό ειναι το σωστό.....) τοτε θα πρέπει να πας σε άλλη όχθη... θα πονέσει η τσέπη βέβαια

Mιλας για iphone;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Mιλας για iphone;
Για να λέει για "άλλη όχθη", ναι, δε νομίζω να αναφέρεται σε άλλη Android συσκευή.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για να λέει για "άλλη όχθη", ναι, δε νομίζω να αναφέρεται σε άλλη Android συσκευή.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Καθηστε βρε παιδια. Δηλαδη ολες οι android συσκευές παστελιαζουν; Μονο τα iphone ειναι ενταξει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καθηστε βρε παιδια. Δηλαδη ολες οι android συσκευές παστελιαζουν; Μονο τα iphone ειναι ενταξει;

 

οχι, απλά τα iphone μαζί με τα pixel δίνουν το πιο φυσικό αποτέλεσμα πιστεύω ειδικά σε πορτρέτα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

οχι, απλά τα iphone μαζί με τα pixel δίνουν το πιο φυσικό αποτέλεσμα πιστεύω ειδικά σε πορτρέτα

 

δυστιχος ναι και ηταν για μενα μονόδρομος μεχρι που άρχισε να βγάζει huawei καλές cameres.... της οποίες κάποια στηγμη της εκανε social only με τα φιλτρα και noice reduction της...

Link to comment
Share on other sites

Καθηστε βρε παιδια. Δηλαδη ολες οι android συσκευές παστελιαζουν; Μονο τα iphone ειναι ενταξει;
Δεν είναι ότι παστελιαζουν δεν μπορείς να πάρεις κάτι σαν σύνολο (για αυτό η huawei πήγε μπροστά γιατί έδινε ένα σύνολο)

Out of the box ολα

Καλή camera χωρίς πολλά πολλά point and shot και με πολλά mods

Καλή οθόνη και γενικά όλο το σύνολο

Σταθερά και αξιόπιστα updates και γενικά σταθερό λογισμικό

 

Τα έδωσε αυτά και απέτισε μεγάλο κοινό έτσι στην πράξη κόντραρε την Apple που ήταν η μοναδική που πρόσφερε το κάτι τέτοιο

 

Τώρα που τα σκατοσε και όπως βλέπω όχι μόνο σε αυτό το κινιτο

Επόμενος που τα προσφέρει αυτά είναι η μηλου.

Link to comment
Share on other sites

Power και Volume down

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

ή κατεβάζεις την κουρτίνα ειδοποιήσεων και πατάς στιγμιότυπο οθόνης

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως κανουμε screenshot σε αυτό το κινητο;

 

ο πιο εύκολος τρόπος....δυο χτυπήματα στην οθόνη όπως χτυπάς την πόρτα να σου ανοίξουν.

...κι αν χτυπήσεις μια και κολλήσεις το δάχτυλο και τραβήξεις οριζόντια γραμμή,κάνεις split screen.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Μέσω hicare είδες;

Μήπως η συσκευή είναι αγορασμένη από Γερμανό ή oteshop;

 

Και hicare και hisuite και με κινέζικο account και τα πάντα δοκίμασα.

Είναι από skroutz και προοριζόταν για Γαλλία.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς το θέμα των updates/upgrades είναι απαράδεκτο και τραγικό στην Huawei.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...