Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τις αποσυνδεσεις στα smartwatch πηγαινετε μπαταρια , εκκινηση εφαρμογων , και βαζετε σε 'Μη αυτοματη διαχειριση" τα Galaxy watch plugin , galaxy wearable , samsung accessory service

 

Ευχαριστώ φίλε μου! Δεν έχει ξανακάνει αποσύνδεση μετά από την αλλαγή που είπες. ;)

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

P30 pro η note 10 plus η αν πας στο iphoni έχει το άψογο 11 max pro, αυτά κάτι άλλο δεν έχει που θα πάρεις και να πεις ναι έχει διαφορά, όσο για το ρολόι αν κάνεις αθλητισμό κλπ το active θα σε βολέψει παραπάνω αν όχι πας στο απλό gt

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου, p30 pro δεν ξέρω γιατί το έχουν φίλοι και σε συγκριτικά μεταξύ μας δεν βλέπω διάφορες τρελές, note δεν χρησιμοποιώ πενάκι! Μηλαρακια δεν Ειχα ποτέ και δεν ξέρω, δύσκολη η μετάβαση, ίσως περιμένω την νέα χρονιά με τα νέα galaxy η one plus! Ειμαι χρονια στον αθλητισμο, οπότε ναι θα με βοηθήσει σε αυτά! Άρα αποκλείεις το gt2 για πρώτο ρολογακι Ε?

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά έχω αγανακτήσει με το δαχτυλικό αποτύπωμα. Αν το αφήσω σε άλλο μέρος από το συνηθισμένο και το πάρω δεν πιάνει με τίποτα. Τραγικό ελπίζω να φτιάχνει κάπως με τη 10αρα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου, p30 pro δεν ξέρω γιατί το έχουν φίλοι και σε συγκριτικά μεταξύ μας δεν βλέπω διάφορες τρελές, note δεν χρησιμοποιώ πενάκι! Μηλαρακια δεν Ειχα ποτέ και δεν ξέρω, δύσκολη η μετάβαση, ίσως περιμένω την νέα χρονιά με τα νέα galaxy η one plus! Ειμαι χρονια στον αθλητισμο, οπότε ναι θα με βοηθήσει σε αυτά! Άρα αποκλείεις το gt2 για πρώτο ρολογακι Ε?

 

κοίτα αν είσαι fan της φώτο p30 pro θα σε βοηθήσει αρκετά το μηλαρακι δεν είναι τπτ αν διαθέτεις το ποσό για το pro max ευχαριστημένος θα είσαι, για το gt δεν λέω οχι προφανώς απλά από την στιγμή που δεν είσαι σίγουρος τι θέλεις θα έλεγα για πρώτο ρωλογακι κατι ποιο φτηνό

 

το μόνο τραγικό στο mate 20 pro για μένα είναι το fingerprint πάντως (όχι οτι στο p30 pro είναι πολύ καλό άλλα σίγουρα είναι καλύτερο) για να καταλάβεις αν έστω ένα κλικ να αλλαξει κάτι στο δέρμα σου λέμε ότι έκανες κάποια δουλειά και έχει μικρο παραμόρφωση στο δέρμα δεν το διαβάζει που να βαράς το κεφάλι σου...

 

επειδή η δουλειά μου έχει σχέση με δίκτυα εγκαταστάσεις το rack κλπ κάθε φορά που εκανα εγκατάσταση δικτυακή η γενικός κάποια χειρωνακτική δουλειά και μάζευα καμία γρατζουνιά στα δάχτυλα έπρεπε να ξανά περνάω το δαχτυλικό... ειναι το μόνο σοβαρό παράπονο για το mate 20 pro

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Να ρωτήσω κάτι παρακαλώ;

Από τη στιγμή που έβαλα την 10 (χωρίς hard reset) παρατηρω σε wifi συνδέσεις μια σχετική καθυστέρηση στην απόκριση του κινητού στο ιντερνετ

Μήπως πρέπει να κάνω reset;

Αν όχι τι μπορεί να χρειάζεται;

 

IMG-20191129-222608-184.jpg

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

κοίτα αν είσαι fan της φώτο p30 pro θα σε βοηθήσει αρκετά το μηλαρακι δεν είναι τπτ αν διαθέτεις το ποσό για το pro max ευχαριστημένος θα είσαι, για το gt δεν λέω οχι προφανώς απλά από την στιγμή που δεν είσαι σίγουρος τι θέλεις θα έλεγα για πρώτο ρωλογακι κατι ποιο φτηνό

 

το μόνο τραγικό στο mate 20 pro για μένα είναι το fingerprint πάντως (όχι οτι στο p30 pro είναι πολύ καλό άλλα σίγουρα είναι καλύτερο) για να καταλάβεις αν έστω ένα κλικ να αλλαξει κάτι στο δέρμα σου λέμε ότι έκανες κάποια δουλειά και έχει μικρο παραμόρφωση στο δέρμα δεν το διαβάζει που να βαράς το κεφάλι σου...

 

επειδή η δουλειά μου έχει σχέση με δίκτυα εγκαταστάσεις το rack κλπ κάθε φορά που εκανα εγκατάσταση δικτυακή η γενικός κάποια χειρωνακτική δουλειά και μάζευα καμία γρατζουνιά στα δάχτυλα έπρεπε να ξανά περνάω το δαχτυλικό... ειναι το μόνο σοβαρό παράπονο για το mate 20 pro

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ μόνο face και αυτό το κάνει τέλεια! Δακτυλικο είχα νομίζω καλοκαίρι και λόγω θάλασσας και τα σχετικά καθυστερούσε! Όπως βολεύει τον καθένα! Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου! Δεν έχει ξανακάνει αποσύνδεση μετά από την αλλαγή που είπες. ;)

 

Εγώ συνεχίζω να έχω αποσυνδεσεις με το galaxy watch ακόμα και με την αλλαγή.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Να ρωτήσω κάτι παρακαλώ;

Από τη στιγμή που έβαλα την 10 (χωρίς hard reset) παρατηρω σε wifi συνδέσεις μια σχετική καθυστέρηση στην απόκριση του κινητού στο ιντερνετ

Μήπως πρέπει να κάνω reset;

Αν όχι τι μπορεί να χρειάζεται;

 

IMG-20191129-222608-184.jpg

Έντονη καθυστέρηση σε WiFi συνδεση

Γιατί;

Πρέπει να κάνω κάτι;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Ήδη μπήκα στη διαδικασία να το δώσω, αλλά, είναι παράξενο leica συνεργασία αλλά το βίντεο υπολείπεται πολύ.

Χρόνια Πολλά! Και εγω παιδια πηρα μεγαλη απογοητευση χθες το βραδυ,από το βίντεο. Τραβηξα κατι καλαντα εξω σε δρομο με σχετικα καλό φωτισμό...Το αποτελεσμα χάλια δυστυχώς.Πολύ θαμπούρα και το χρώμα ειδικά σε πρόσωπα, παστέλ. Καμμια σχεση με την πραγματικότητα. Σκεφτομαι σοβαρα πλεον να το δωσω. Η δουλεια που κανω εκτος απο φωτο στιγμιαιες θελω να εχω και βιντεο αξιοπρεπες...:(

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τραβήξω ποτέ βίντεο με το κινητό, οπότε ακόμη και αν το κάνω δεν θα έχω μέτρο σύγκρισης με την ποιότητα που είχε με το EMUI 9, και πιθανότατα δεν θα καταλάβω και σε τι αναφέρεστε (είμαι άσχετος με το θέμα λήψη φωτογραφίας και εγγραφή βίντεο, οπότε μη πέσετε να με φάτε).

 

Έψαξα αρκετά σε xda και reddit, και δεν βρήκα αναφορές ίδιες με τις δικές σας όσον αφορά την χρήση της κάμερας μετά την εγκατάσταση του EMUI 10.

 

Μήπως είστε υπερβολικοί, ή τυχαίνει το πρόβλημα στο οποίο αναφέρεστε να έχει εμφανιστεί μόνο σ' εσάς, και ίσως να λύνεται με ένα full wipe;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

εγω οσα βιντεο εχω τραβηξει εως τωρα ειμαι αρκετα εντυπωσιασμενος ,ακομα και σε νυχτερινα μαγαζια μεσα!και φυσικα δεν εχει περασει απο τομυαλο μουνα το δωσω γιατι δεν εχω διαπιστωσει θεμα στο βιντεο! χρονια πολλα καλα χριστουγεννα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο καθυστέρηση για να πάρουμε κάποιοι το update. Έχει περάσει σχεδόν 1.5 μήνας από όταν άρχισαν να το παίρνουν κάποιοι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τραβήξω ποτέ βίντεο με το κινητό, οπότε ακόμη και αν το κάνω δεν θα έχω μέτρο σύγκρισης με την ποιότητα που είχε με το EMUI 9, και πιθανότατα δεν θα καταλάβω και σε τι αναφέρεστε (είμαι άσχετος με το θέμα λήψη φωτογραφίας και εγγραφή βίντεο, οπότε μη πέσετε να με φάτε).

 

Έψαξα αρκετά σε xda και reddit, και δεν βρήκα αναφορές ίδιες με τις δικές σας όσον αφορά την χρήση της κάμερας μετά την εγκατάσταση του EMUI 10.

 

Μήπως είστε υπερβολικοί, ή τυχαίνει το πρόβλημα στο οποίο αναφέρεστε να έχει εμφανιστεί μόνο σ' εσάς, και ίσως να λύνεται με ένα full wipe;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Δε ξερω φιλε μου τι να πω... Την ημερα ειναι μια χαρά αν και δεν εχει σταθεροποιηση στο βιντεο.Πως κανουμε full wipe; Δε θυμαμαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω οσα βιντεο εχω τραβηξει εως τωρα ειμαι αρκετα εντυπωσιασμενος ,ακομα και σε νυχτερινα μαγαζια μεσα!και φυσικα δεν εχει περασει απο τομυαλο μουνα το δωσω γιατι δεν εχω διαπιστωσει θεμα στο βιντεο! χρονια πολλα καλα χριστουγεννα

Χρονια Πολλα. Περιεργο με αυτα που αναφερεις για την ποιοτητα του βιντεο. Μπορεις σε παρακαλώ να μου πεις τι ρυθμισεις του εχεις για βιντεο; Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω φιλε μου τι να πω... Την ημερα ειναι μια χαρά αν και δεν εχει σταθεροποιηση στο βιντεο.Πως κανουμε full wipe; Δε θυμαμαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρονια Πολλα. Περιεργο με αυτα που αναφερεις για την ποιοτητα του βιντεο. Μπορεις σε παρακαλώ να μου πεις τι ρυθμισεις του εχεις για βιντεο; Ευχαριστω.

 

φιλε μου δεν το εχω ψαξει και πολυ να σου πω την αληθεια ,το εχω στην δευτερη επιλογη (18:9)1080p 30 fps και δεν εχω κανενα παραπονο μερα νυχτα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν το εχω ψαξει και πολυ να σου πω την αληθεια ,το εχω στην δευτερη επιλογη (18:9)1080p 30 fps και δεν εχω κανενα παραπονο μερα νυχτα!

 

στα 30fps δουλεύει η ηλεκτρονική σταθεροποιηση (EIS) ενω στα 60 οχι, ίσως οι συμφορουμιτες παραπάνω το χουν στα 60..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

στα 30fps δουλεύει η ηλεκτρονική σταθεροποιηση (EIS) ενω στα 60 οχι, ίσως οι συμφορουμιτες παραπάνω το χουν στα 60..

Βρε παιδια λετε να ηταν αυτο; Το είχα στα 60fps. Να το βαλω στο 18.9 30fps η στο 16.9 30fps που λεει οτι συνισταται; Εαν φιλοι μου ηταν αυτο, τότε αναθεωρω την αποφαση μου να το δώσω.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια λετε να ηταν αυτο; Το είχα στα 60fps. Να το βαλω στο 18.9 30fps η στο 16.9 30fps που λεει οτι συνισταται; Εαν φιλοι μου ηταν αυτο, τότε αναθεωρω την αποφαση μου να το δώσω.:)

 

βάλε 18.9 στα 30 και δοκίμασε..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

βάλε 18.9 στα 30 και δοκίμασε..

Μπα τα ιδια μου παρουσιαζει. Παστελ εικόνα. Η σταθεροποιηση μπορω να πω ειναι οκ τωρα. Οταν μου ηρθε η 10 απλα εκανα clear cache.Μηπως ηθελε και κατι αλλο να κανω; Μηπως απο κει εχει θεμα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μπα τα ιδια μου παρουσιαζει. Παστελ εικόνα. Η σταθεροποιηση μπορω να πω ειναι οκ τωρα. Οταν μου ηρθε η 10 απλα εκανα clear cache.Μηπως ηθελε και κατι αλλο να κανω; Μηπως απο κει εχει θεμα;
Για τραβά ένα video να δούμε λίγο να δούμε τι παίζει ακριβός

Λοιπόν βάλε 30 fps 16:9 και 1080 και πάνω

 

Πχ για να ξεκαθαρίσουμε αυτό το βλέπεις σαν φισιολογικο η παστέλ (το λέω γιατί παίζει λίγο aggrieve noice reduction)(άνοιξε το στο pc καλύτερα)

https://www.youtube.com/watch?v=1v6CQC_CaqM

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Για τραβά ένα video να δούμε λίγο να δούμε τι παίζει ακριβός

Λοιπόν βάλε 30 fps 16:9 και 1080 και πάνω

 

Πχ για να ξεκαθαρίσουμε αυτό το βλέπεις σαν φισιολογικο η παστέλ (το λέω γιατί παίζει λίγο aggrieve noice reduction)(άνοιξε το στο pc καλύτερα)

https://www.youtube.com/watch?v=1v6CQC_CaqM

Tραβηξα πριν λιγο εξω απο το απιτι μου.Κατεβαστε το απο δω να δειτε: https://www.mediafire.com/file/6egf3ix3l2qc66u/VID_20191226_024534.mp4/file

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Tραβηξα πριν λιγο εξω απο το απιτι μου.Κατεβαστε το απο δω να δειτε: https://www.mediafire.com/file/6egf3ix3l2qc66u/VID_20191226_024534.mp4/file

 

σαν να κατάλαβα τι γινεται αν δεν σου κάνει κόπο σε παρακαλώ βγάλε ενα video με καλό φως δλδ μέρα όπως τώρα να είναι όλα καθαρά όχι με κακό φωτισμό

Link to comment
Share on other sites

σαν να κατάλαβα τι γινεται αν δεν σου κάνει κόπο σε παρακαλώ βγάλε ενα video με καλό φως δλδ μέρα όπως τώρα να είναι όλα καθαρά όχι με κακό φωτισμό

Καλημερα. http://www.mediafire.com/file/x6disvo6e0jrgvb/VID_20191226_111733.mp4/file

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Wow πολύ χάλια ακόμη και την μερα.

Λοιπόν τελευταία δοκιμή, κατέβασε open Camera

Στης ρυθμίσεις βάλε στο video ανάλυση στο highest και video format meg 4 hevc

Δες αν υπάρχει διαφορά αν όχι πας για factory reset (κάνε backup μόνο πολυμέσα και επαφές)

Link to comment
Share on other sites

Με τρολαρουν δεν μπορεί. Μου έβγαλε ενημέρωση και πριν χαρώ είδα ότι δεν είναι η 10 αλλά η 9.1.0.358. Αν είναι δυνατόν. Θα βγει η 11 και θα περιμένω ακόμα την 10.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...