Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Μια ερώτηση προς τους φίλους με emui 10 και έχουν κανείς hard reset.

Οι ειδοποιήσεις του mail σας λειτουργούν;

Όταν έκανα αναβάθμιση από 9 στην 10 όλα ήταν οκ. Όταν έκανα reset για να έχω καθαρή εγκατάσταση του νέου emui σταμάτησαν οι ειδοποιήσεις στο εμαιλ. Έχω κάνει άνω κάτω τις ρυθμισεις μπαταρίας και ειδοποιησεων όπως και δεύτερη φορά hard reset αλλά τίποτα. Μουγκα.

καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πια εφαρμογή χρησιμοποιείς για email?

 

Huawei mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Outlook από τότε που πήρα το τηλέφωνο και δεν είχα πρόβλημα μέχρι να κάνω το reset. Δοκίμασα κι άλλες mail εφαρμογές αλλά το ίδιο. Sms, messenger, klpklp δουλεύουν κανονικά.

 

Να προσθέσω ότι δεν έχει καμία απολυτως ένδειξη ότι έλαβα mail. Ούτε ήχο ούτε ειδοποίηση στην οθόνη. Μου έχει συμβεί να μην λειτουργεί ένα από τα δύο αλλά και τα δύο να είναι μουγκά... πρώτη φορά. Τα νεύρα μου.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kdxgr
Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ειδοποιήσεις εάν δεν κάνω λάθος έχουν αφαιρεθεί ως δυνατότητα από το android 10 ...δηλαδή δεν είμαι σφάλμα της συσκευής μας ..δεν ξέρω αν ισχύει αυτό καθολικά ...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Outlook από τότε που πήρα το τηλέφωνο και δεν είχα πρόβλημα μέχρι να κάνω το reset. Δοκίμασα κι άλλες mail εφαρμογές αλλά το ίδιο. Sms, messenger, klpklp δουλεύουν κανονικά.

 

Να προσθέσω ότι δεν έχει καμία απολυτως ένδειξη ότι έλαβα mail. Ούτε ήχο ούτε ειδοποίηση στην οθόνη. Μου έχει συμβεί να μην λειτουργεί ένα από τα δύο αλλά και τα δύο να είναι μουγκά... πρώτη φορά. Τα νεύρα μου.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, το ίδιο ειχα καιγω, λοιπόν ψαχουλευοντας το, δεν ξερω τι ακριβώς το εκανε και δουλεψε, αλλα πηγαινε ρυθμίσεις /εφαρμογές /outlook /ειδοποίησεις και απενεργοποιεις και ξαναενεργοποιεις την επιλογη, ψαξε και εκει σε κατι άδειες κλπ που λέει πχ να εχει προσβαση στην συσκευή κατι τετοια.

 

και μετα τσεκαρε και στις ρυθμισεις /μπαταρια/εκκίνηση εφαρμογών και βρες το Outlook και απενεργοποιεις το αυτοματη διαχείριση και εχεις κλικαρισμενα το αυτοματη εκκίνηση και το παρασκηνιο.

 

εμενα ετσι αρχισαν να έρχοται ειδοποίησεις!

 

 

ψαξτο λιγο σε αυτα, αλλα εαν δεις οτι ειναι ενερφοποιημενο οι ειδοποιήσεις στο πρώτο που σου ειπα, ξεκλικαρισε ρο και ξαναενεργοποιησε το.

για να "ξεμπλοκαρει" ας το πουμε.

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τον κόπο σου και τις συμβουλές. Τα έχω κοιτάξει όλα αυτά αλλά θα τα ξαναπεράσω άλλη μια ένα ενα. Αν δεν βρω άκρη σύντομα να ξέρετε ότι θα υπάρχει ένα mate 20 για πούλημα...χαχαχαχαχα...άψογη κατάσταση.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

θα την βρεις την ακρη!

α, μπες και στις ρυθμισεις /εφαρμογές /προεπιλεγμενες εφαρμογές /email και ορισε την εφαρμογή outlook μπας και....

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

ευτυχής κάτοχος κι εγώ από χθες καθώς έδωσα το P20pro και πήρα το Mate20pro με μια μικρή διαφορά

 

δύο τρία πράγματα που με προβλημάτισαν μέχρι στιγμής και ενώ έχω ήδη EMUI10:

 

1. δεν υπάρχει αρκετός χώρος στο notification bar για τις ειδοποιήσεις

2. υπήρξε αρκετά έντονο flare χθες το βράδυ που τράβηξα φωτογραφίες και υπήρχε στο πλάνο λάμπα από τον δρόμο

3. φάνηκε να θέλει αρκετό πάτημα για να ενεργοποιηθεί το fingerprint και να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο

 

κάθε βοήθεια θα ήταν πολύτιμη

 

καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

θα την βρεις την ακρη!

 

α, μπες και στις ρυθμισεις /εφαρμογές /προεπιλεγμενες εφαρμογές /email και ορισε την εφαρμογή outlook μπας και....

Το έκανα και αυτό.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Στη 10 παίζει??

 

Σε καθαρή εγκατάσταση δεν παίζει

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της 10, δεν παίζει η εφαρμογή go4more. Δοκίμασα απεγκατάσταση και εγκατάσταση εκ νέου,αλλά δυστυχώς δεν παίζει(με πετάει). Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες ξεπεράστηκε το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις.

Έκανα ξανα factory reset από recovery menu και όχι επαναφορά τηλεφώνου μέσα από το λειτουργικό. Δεν ξέρω ποιες οι διαφορές...αν έχουν.

Μετά το πρώτο boot δεν έκανα το update του παρόχου και πρώτη εφαρμογή που εγκατέστησα ήταν το outlook. Έκανα τις δοκιμές μου και όλα καλά. Ύστερα έβαλα και το update - restart και τελος όλα τα υπόλοιπα apps.

Πάλι καλά που συνήλθε γιατί έτοιμος ήμουν χαχαχαχαχα.

 

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την εγκατάσταση της 10, δεν παίζει η εφαρμογή go4more. Δοκίμασα απεγκατάσταση και εγκατάσταση εκ νέου,αλλά δυστυχώς δεν παίζει(με πετάει). Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό;
Και μένα το ίδιο κάνει. Μόλις το δοκίμασα. Μπορεί να θέλει κανένα update.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση, κατεβασα απο το PlayStore διαφορα πακετα εικονιδιων, ξερουμε που τα βρισκω τώρα για να τα δοκιμασω?

γιατι στις ρυθμίσεις /εμφάνιση δεν μου τα εβγαλε?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις εικονίδια στο Huawei Launcher; Οσο ξέρω είναι για 3rd party launchers.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρεθεί λύση για το θέμα με το auto brightness? Εχω δοκιμάσει ότι έχω βρει από το XDA χωρίς επιτυχία. Είναι πολύ ενοχλητικό.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει, ναι.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα σας. Σε μένα πάντως δεν μπορεί να δουλέψει. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος!!! Στην 9 δούλευε κανονικά χωρίς πρόβλημα

Edited by cretaman
Link to comment
Share on other sites

ευτυχής κάτοχος κι εγώ από χθες καθώς έδωσα το P20pro και πήρα το Mate20pro με μια μικρή διαφορά

 

δύο τρία πράγματα που με προβλημάτισαν μέχρι στιγμής και ενώ έχω ήδη EMUI10:

 

1. δεν υπάρχει αρκετός χώρος στο notification bar για τις ειδοποιήσεις

2. υπήρξε αρκετά έντονο flare χθες το βράδυ που τράβηξα φωτογραφίες και υπήρχε στο πλάνο λάμπα από τον δρόμο

3. φάνηκε να θέλει αρκετό πάτημα για να ενεργοποιηθεί το fingerprint και να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο

 

κάθε βοήθεια θα ήταν πολύτιμη

 

καλώς σας βρήκα!

 

Έχει κάποιος την καλοσύνη να απαντήσει τουλάχιστον για το θέμα με το flare με τις λάμπες στον δρόμο? Συμβαίνει μόνο σε εμένα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...σε φωτογραφία που τράβηξα μέσα στο σπίτι στο χριστουγεννιάτικο δέντρο ....είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα .

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, χρησιμοποιεί κανεις το instagram σκουρο θεμα?

 

Εγω , γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...σε φωτογραφία που τράβηξα μέσα στο σπίτι στο χριστουγεννιάτικο δέντρο ....είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα .

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι φυσιολογικό? Καταστρέφει την φωτογραφία τελείως. Το έχεις ξαναδεί σε σχόλιο κάποιου άλλου εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό? Καταστρέφει την φωτογραφία τελείως. Το έχεις ξαναδεί σε σχόλιο κάποιου άλλου εδώ?
Όχι ,δεν νομίζω ότι είναι και καλό αφού χάνει σε ευκρίνεια η φωτογραφία .

Πριν σου απαντήσω τράβηξα μια εδώ στο εργοστάσιο και πάλι μου το έκανε .

Βέβαια θεωρώ ότι η φωτό του είναι ακόμη παρά πολύ καλή και ίσως πολύ περισσότερο από ότι θα ζητούσε ο μέσος χρήστης .

 

Ελπίζω μόνο να έρθει κάποια βελτίωση μελλοντικά .

Σου συνιστώ να παρακολουθείς το φωτογραφικό θέμα ..έχει πολλά καλά σχετικά με τις κάμερες των κινητών μας.

Ανεβάζω και την φωτό που τράβηξα έτσι για να δεις τι εννοώ ..

4a8dea9e3254b9dbbaffad6ed59924ec.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω , γιατι?

 

πες μου σε παρακαλω τι κανω και που παω να το κανω σκουρο γιατι δεν το βρίσκω πουθενά...

στο p20 pro κάπου ειχα παει στις ρυθμίσεις εφαρμογής μεσα στο τηλέφωνο, αλλα εδω εψαξα παντού και τίποτα

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Όχι ,δεν νομίζω ότι είναι και καλό αφού χάνει σε ευκρίνεια η φωτογραφία .

Πριν σου απαντήσω τράβηξα μια εδώ στο εργοστάσιο και πάλι μου το έκανε .

Βέβαια θεωρώ ότι η φωτό του είναι ακόμη παρά πολύ καλή και ίσως πολύ περισσότερο από ότι θα ζητούσε ο μέσος χρήστης .

 

Ελπίζω μόνο να έρθει κάποια βελτίωση μελλοντικά .

Σου συνιστώ να παρακολουθείς το φωτογραφικό θέμα ..έχει πολλά καλά σχετικά με τις κάμερες των κινητών μας.

Ανεβάζω και την φωτό που τράβηξα έτσι για να δεις τι εννοώ ..

4a8dea9e3254b9dbbaffad6ed59924ec.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kαλημερα. Εγω παντως οταν τραβαω θεμα που εχει λαμπες,πρωτα καθαριζω καλα με ενα πανακι απο γυαλια ορασεως τους φακους και βγαινουν μια χαρα.Για δοκιμαστε το.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...