Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, θέλω να είναι η τελευταία μου λύση κάτι τόσο χρονοβόρο

 

Καλημέρα. Μια και έκανα εχτές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχω να σου πω το εξής. Αν χρησιμοποιείς το hisuite θα πάρεις backup από εκεί η διαδικασία θα είναι περίπου 5 λεπτά και θα έχεις αποθηκεύσει κλήσεις μυνηματα φωτογραφίες ρυθμίσεις εφαρμογές κλπ κλπ. Κλείνεις το τηλέφωνο μπαίνεις recovery κάνεις factory reset. Ανοίγεις συσκευή ρυθμίζεις τα πρώτα και όταν έρθεις στην αρχική εικόνα στο τηλ ξανασυνδεεις και σε 5 όλα πίσω. 9-10 εφαρμογές μου δουλέψανε χωρίς καν να βάλω κωδικούς μιας που το hisuite κρυπτογραφεί τα δεδομένα.

 

Huawei mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

τπτ ιδιαίτερο το αρνητικό κομμάτι παραμένει.. ακόμη και στο manual mode εχει πολύ παστέλι........ αν θέλεις πραγματικά φώτο αναγκαστικά τραβάς σε raw και μετά photoshop

 

Αν αλλάξεις camera app αλλάζει κάτι; π.χ. Open Camera?

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις camera app αλλάζει κάτι; π.χ. Open Camera?
Εγώ θα σου έλεγα να μην ακούς όποιον να ναι και να ζητάς δείγματα απο όσους το έχουν στην κατοχή τους και μπορούν να αποδείξουν έμπρακτα πως τραβάει η κάμερα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να μην ακούς όποιον να ναι και να ζητάς δείγματα απο όσους το έχουν στην κατοχή τους και μπορούν να αποδείξουν έμπρακτα πως τραβάει η κάμερα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ 100% μαζί σου

 

Huawei mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις camera app αλλάζει κάτι; π.χ. Open Camera?
Τραβάς σε pro mode και είσαι άρχοντας, ούτε άλλη Camera app ούτε τπτ
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι υπάρχει γνωστό πρόβλημα για Notification?

Εχω ένα app (ΙΒΜ VERSE - Email gia Lotus Notes) το οποίο δεν βγάζει ενημερώσεις για νέα email. Εψαξα στις ρυθμίσεις και υπάρχουν όλα τα persmission κλπ.

 

Κάτι άλλο που να μπορώ να κάνω; Είμαι στην 347.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κοίταξα τα χαρακτηριστικά και είδα ότι έχω oled οθόνη. Πως μπορώ να διαπιστώσω ότι έχω πρόβλημα? Αν θα έχω δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κοίταξα τα χαρακτηριστικά και είδα ότι έχω oled οθόνη. Πως μπορώ να διαπιστώσω ότι έχω πρόβλημα? Αν θα έχω δηλαδή.

 

για πρασινίλα εννοείς; βάλε dark mode ανέβασε τέρμα φωτεινότητα και άνοιξε τον dialer σε σκοτεινό δωμάτιο.. εκει θα φανεί

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οκ είμαι. Έβαλα υπερεξοιkoνομηση, full οθόνη και δεν είδα κάτι. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Και μιας και το θυμήθηκα, το τηλέφωνο είναι καινούργιο το πήρα Πέμπτη, όταν έλθει η 10 πρέπει να κάνω reset? Η απλώς την πάω από πάνω κατευθείαν?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οκ είμαι. Έβαλα υπερεξοιkoνομηση, full οθόνη και δεν είδα κάτι. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Και μιας και το θυμήθηκα, το τηλέφωνο είναι καινούργιο το πήρα Πέμπτη, όταν έλθει η 10 πρέπει να κάνω reset? Η απλώς την πάω από πάνω κατευθείαν?

 

εγω για ψυχολογικούς λόγους πάντα κάνω, αλλά πέρνα την πρώτα απο πάνω και αν δεις οτι όλα δουλεύουν καλά αστην όπως είναι

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Καλώς να έρθει η 10, θα το αφήσω για λίγο και βλέπω. Λογικά δε θα χρειάζεται κάτι καθώς είναι καινούργιο με όλες τις αναβαθμίσεις μαζί και δεν είναι ταλαιπωρημενο από τη χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το p30 pro και τώρα το mate 20 pro. Έχω παρατηρήσει ότι αν πάω να τραβήξω φωτογραφία σε άτομο γενικά αργεί λίγο να κάνει την λήψη, σα να θέλει πρώτα να εστιάσει καλά. Το κάνει και σε σας;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αναβάθμισα χθες σε 10 και έκανα hard reset από το recovery.

Συμβαίνει το εξής, Μπαίνω στις επιλογές προγραμματιστών, ενεργοποιώ τον εντοπισμό σφαλμάτων usb και επιστρέφω στις ρυθμίσεις. Εάν ξαναμπώ στις επιλογές προγραμματιστών, βλέπω τον εντοπισμό σφαλμάτων usb απενεργοποιημένο. Τον ενεργοποιώ πάλι και όταν αποχωρήσω από τις επιλογές προγραμματιστών συμβαίνει το ίδιο και το ιδιο συνεχώς.

Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αναβάθμισα χθες σε 10 και έκανα hard reset από το recovery.

Συμβαίνει το εξής, Μπαίνω στις επιλογές προγραμματιστών, ενεργοποιώ τον εντοπισμό σφαλμάτων usb και επιστρέφω στις ρυθμίσεις. Εάν ξαναμπώ στις επιλογές προγραμματιστών, βλέπω τον εντοπισμό σφαλμάτων usb απενεργοποιημένο. Τον ενεργοποιώ πάλι και όταν αποχωρήσω από τις επιλογές προγραμματιστών συμβαίνει το ίδιο και το ιδιο συνεχώς.

Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό;

Αυτο συνεβαινε και με την 9 . Νομιζω απο default παει σε απενεργοποιημένο μολις βγεις απο το μενου

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Έτσι είναι από την 9.

 

Ok. Δεν το είχα προσέξει γιατί το πήρα πριν μέρες, έκανα μόνο τις αναβαθμίσεις και όταν πήρε την 10 αμέσως hard reset και στήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Δεν το είχα προσέξει γιατί το πήρα πριν μέρες, έκανα μόνο τις αναβαθμίσεις και όταν πήρε την 10 αμέσως hard reset και στήσιμο.

 

Βρήκα αυτό στο XDA και νομίζω δουλεύει

 

Hi boys..

 

reasonable for this behaviour are the developer mode switches 1.) "Allow ADB debugging in charge only mode" and 2.) "Always prompt when connecting to USB"!!!

If switch 1.) is not set to "on", and switch 2.) is not set to "off", the switch "debugging allowed" would be cancelled every time you leave this menu!

So it does, what it have to do! Cancelling debug mode if phone would be connected to any other device without transferring data (if only charged). Easy, or not?

(see signature 1+2!)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό στο XDA και νομίζω δουλεύει

 

Hi boys..

 

reasonable for this behaviour are the developer mode switches 1.) "Allow ADB debugging in charge only mode" and 2.) "Always prompt when connecting to USB"!!!

If switch 1.) is not set to "on", and switch 2.) is not set to "off", the switch "debugging allowed" would be cancelled every time you leave this menu!

So it does, what it have to do! Cancelling debug mode if phone would be connected to any other device without transferring data (if only charged). Easy, or not?

(see signature 1+2!)

 

Ευχαριστώ. Φτάνει μόνο το: Allow ADB debugging in charge only mode.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μια ερώτηση προς τους φίλους με emui 10 και έχουν κανείς hard reset.

Οι ειδοποιήσεις του mail σας λειτουργούν;

Όταν έκανα αναβάθμιση από 9 στην 10 όλα ήταν οκ. Όταν έκανα reset για να έχω καθαρή εγκατάσταση του νέου emui σταμάτησαν οι ειδοποιήσεις στο εμαιλ. Έχω κάνει άνω κάτω τις ρυθμισεις μπαταρίας και ειδοποιησεων όπως και δεύτερη φορά hard reset αλλά τίποτα. Μουγκα.

καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...