Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ το Huawei Mate 20 Pro και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια

1. Το θέμα που είχαν οι πρώτες παρτίδες με τις οθόνες που πρασινίζουν υπάρχει ακόμα ή έχει διορθωθεί;

2. Αν μου τύχει και μενα, τι ισχύει με το service και την εγγύηση;

3. Βγάζει κάποιο άλλο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τempered glass t-max,, για να δουλεύει το αποτύπωμα.

Θήκη original H Spigen, δεν σηκώνει το τζαμακι,, το οποίο έχει φασαρία να περάστει.

Λοιπόν πήρα ένα τζαμάκι κάπως Panzer ή κάπως έτσι λέγεται , λίγο τσιμπημένο μεν , 23-25 ευρώ, αλλά μέχρι τώρα και μετά από ένα μήνα δεν έχει πάθει τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Εκανε και την 9.1.0.347 και σταμάτησε.

Θα βαλω μετα την σιμ κοσμοτε, να δω αν έχει ερθει η δεκσρα, γιατι τρεναρω να μην περάσω μεσα πραματα, και καθυστερω το p20pro αππ την γυναίκα μου....!!!

 

αυτή ειναι και η τελευταία πριν τη 10 κι εγω σ αυτη είμαι.. θα έρθει όπου να ναι υπομονή

 

Καλησπέρα σας

Σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ το Huawei Mate 20 Pro και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια

1. Το θέμα που είχαν οι πρώτες παρτίδες με τις οθόνες που πρασινίζουν υπάρχει ακόμα ή έχει διορθωθεί;

2. Αν μου τύχει και μενα, τι ισχύει με το service και την εγγύηση;

3. Βγάζει κάποιο άλλο πρόβλημα;

Ευχαριστώ

 

το θέμα εχει λυθεί εδω και καιρό, πέρασε και ενας χρόνος εξάλλου απο τοτε.. απροβλημάτιστη συσκευή προχώρα άφοβα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα σε μεγάλη αλυσίδα, στα 500€ λόγω Μπλάκ φραιντει,δυνατή συσκευή αλλά ο ήχος δεν πάει πουθενά γιατί τόσο κακός? Το είχα ψήσει αλλά χαλαστηκα.
Link to comment
Share on other sites

9.1.0.347 είναι η τελευταία πριν την 10; Δηλαδή εμείς που είμαστε ακόμα στο 9.1.0.346 πότε θα πάρουμε 10;

 

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

9.1.0.347 είναι η τελευταία πριν την 10; Δηλαδή εμείς που είμαστε ακόμα στο 9.1.0.346 πότε θα πάρουμε 10;

 

στην τελευταία είσαι.. εγω πχ. δεν πήρα 346, στην 323 ήμουν πριν

έχει να κάνει με τους παροχους μάλλον ο καθε κωδικός αναβάθμισης, δεν ξέρω πως τα χει στο μυαλό της η χαβαη

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα σε μεγάλη αλυσίδα, στα 500€ λόγω Μπλάκ φραιντει,δυνατή συσκευή αλλά ο ήχος δεν πάει πουθενά γιατί τόσο κακός? Το είχα ψήσει αλλά χαλαστηκα.

 

Γιατί να το πάρεις 500 και όχι 400 απο το Σκρουτζ; Πριν λίγες μέρες το είχε 400 ρίξε μια ματιά αν υπάρχει. Για μένα ο ήχος μια χαρά δυνατός και στέρεο είναι εντάξει θα μπορούσε να έχει καλύτερη ποιότητα αλλά οκ. Αλλού υστερεί σημαντικά το συγκεκριμένο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το πάρεις 500 και όχι 400 απο το Σκρουτζ; Πριν λίγες μέρες το είχε 400 ρίξε μια ματιά αν υπάρχει. Για μένα ο ήχος μια χαρά δυνατός και στέρεο είναι εντάξει θα μπορούσε να έχει καλύτερη ποιότητα αλλά οκ. Αλλού υστερεί σημαντικά το συγκεκριμένο κινητό.

 

Εννοείς την κάμερα και τα παστέλ αποτελέσματα;

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά αγοράς του Mate 20 Pro από το skroutz σε σχέση με Γερμανό για παράδειγμα; Εκτός φυσικά από την τιμή όπου στο skroutz το βλέπω 50 ευρώ πιο φθηνό. Έχω την ίδια εγγύηση (2 χρόνια από επίσημη αντιπροσωπεία) εάν αγοράσω από skroutz? Χάνω κάτι άλλο με την αγορά από skroutz?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το πάρεις 500 και όχι 400 απο το Σκρουτζ; Πριν λίγες μέρες το είχε 400 ρίξε μια ματιά αν υπάρχει. Για μένα ο ήχος μια χαρά δυνατός και στέρεο είναι εντάξει θα μπορούσε να έχει καλύτερη ποιότητα αλλά οκ. Αλλού υστερεί σημαντικά το συγκεκριμένο κινητό.
Αν το βρεις 400 και καταφέρεις να παραλάβεις, σου χαρίζω το δικό μου

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,το ήθελα από μεγάλη αλυσίδα λόγω δόσεων, αλλιώς το ξέρουμε όλοι περί Σκρουτζ.

Όλα αντικείμενικα είναι,είχε κόσμο το μαγαζί έβαλα αρκετές συσκευές το ίδιο τραγούδι και ένταση και αυτό δεν ακουγόταν σχεδόν καθόλου,το τώρα κινητό μου πάλι Huawei ακουγόταν μέσα από το μπουφάν.ειναι σημαντικό για μένα ο ήχος μιας και δουλεύω σε θορυβώδες περιβάλλον.στα αντίστοιχα λεφτά το s10e έχει 3πλη ένταση και το σκέφτομαι η να ανέβω αλλά 100€ να πάω για p30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.να ρωτήσω κάτι. Δεν μου ανεβάζει στο cloud της Huawei της φωτογραφίες και δεν κάνει backup γενικά της συσκευής;;;; Έχουμε ιδέα ή να πάω για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;;;; Είμαι με την 10

Ευχαριστώ

 

Huawei mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,το ήθελα από μεγάλη αλυσίδα λόγω δόσεων, αλλιώς το ξέρουμε όλοι περί Σκρουτζ.

 

Όλα αντικείμενικα είναι,είχε κόσμο το μαγαζί έβαλα αρκετές συσκευές το ίδιο τραγούδι και ένταση και αυτό δεν ακουγόταν σχεδόν καθόλου,το τώρα κινητό μου πάλι Huawei ακουγόταν μέσα από το μπουφάν.ειναι σημαντικό για μένα ο ήχος μιας και δουλεύω σε θορυβώδες περιβάλλον.στα αντίστοιχα λεφτά το s10e έχει 3πλη ένταση και το σκέφτομαι η να ανέβω αλλά 100€ να πάω για p30 Pro

Ο ήχος βγαίνει μέσα από τη θύρα φόρτισης που είναι αδιαβροχοποιημένη, γι αυτό και η χαμηλή ένταση. Αυτό και το βίντεο είναι τα μειονεκτηματα της συσκευής

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα μετα το στήσιμο της νεας συσκευής, και εύκολη μεταβαση απο το p20pro που ειχα, το μονο που πρέπει να "ρυθμίσω " ειναι οι ειδοποιήσεις διολα στο νοτς, γιατι δεν χωρανε ολες οσες ειχα στο p20 pro...

δλδ με κατι Bluetooth vowifi ξυπνητήρι κλπ, δεν μου δείχνει οταν κανει ληψεις ή οτι εχω μνμ..

 

 

και εκει που εχω παθει εγκεφαλικό μεγααααλο ειναξ οτι δεν μου εχουν μεταφερθει η σελιδες του Google Chrome απο την παλια συσκευή (η οποια εγινε reset)....

 

γνωρίζει κανεις για συγχρονισμό σας παρακαλω?!!

 

πανω απο 100 σαιτ με username ειχα αποθηκευμενα ολα αυτα τα χρονια...

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, στον κωτσοβολο στα 449€.
Είσαι σίγουρος; 499 το βλέπω στο site

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

θεωρω τον ηχο παρα πολυ καλο στην συσκευη,δεν με εχει προδωσει σε καμια φαση,καθαρος και με καλο μπασο! αλλα θα θελαμε να ειναι ποιο δυνατο ,ναι σε αυτο το κομματι μακαρι να υπηρχε τροπος να την ανεβαζαμε!πιστευω αν γινοταν θα ολοκληρωνοταν ακομα περισσοτερο η συσκευη!επιμενω οτι μετα την 10 η μπαταρια στην διαχειριση εχει ανεβει κατα πολυυ! και δεν εχω αλλαξει στην χρηση μου!πχ προχθες επειδη το ελιωσα με σοσιαλ και Bet365 τα χαραματα που πηγε 10% ειδα οτι ειχε 8 και κατι ωρες οθονη στο 24ωρο που με την 9αρα δεν μου το ειχε κανει ουτε μια φορα! ελπιζω να μην το χαλασουν στην συνεχεια!
Link to comment
Share on other sites

Αν το βρεις 400 και καταφέρεις να παραλάβεις, σου χαρίζω το δικό μου

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως φαίνεται στην εξέλιξη τιμής μέχρι πριν λίγες μέρες το είχαν 400 στο Σκρουτζ. Πρόλαβαν αλλοι από εκείνο το μαγαζί απλά και δεν έχει άλλα μέχρι στιγμής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείς την κάμερα και τα παστέλ αποτελέσματα;

Ναι αυτό. Υποτίθεται παίρνεις την καλύτερη κάμερα από τις περσινές ναυαρχίδες και πίσω. Αλλά η πραγματικότητα απέχει πολύ από αυτά που λένε στα review dxomark κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το αγόρασα.... από ότι μου είπαν είχαν λίγα κομμάτια, κατάστημα Σταδίου.

 

και το ειχαν 449 φιλε μου? τι χρωμα το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα σε όλα αυτά που αναγράφετε όλοι προλαλήσαντες έχει ο καθενας το δίκιο του από τη δική του προσωπική πλευρά. από τη δική μου αυτό που έχω να αναφέρω και μετά από την εμπειρία μου στο θέμα κινητής τηλεφωνίας εχω να πω ότι είμαι ικανοποιημένος με βάση τα γούστα μου στη φωτογραφική μηχανή και τα βίντεο που δεν με απασχολούν και ιδιαίτερα τα θεωρώ καλά. αν θα κάνω κάποια μετάβαση στο μέλλον θα ναι στο Mate 30 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα τηλεφωνο στα κεντρικα του κοτσωβολου και οντως μου ειπε οτι το εχει 449 την αφηνει το συστημα σε αυτην την τιμη οποτε οποιος γουσταρεις περνει τηλεφωνο και κλεινει και παει και το παιρνει η μπορει και να το στειλει μου ειπε...........:D:D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Χθες το αγόρασα.... από ότι μου είπαν είχαν λίγα κομμάτια, κατάστημα Σταδίου.

 

Επιβεβαιώνω, πριν μισή ωρίτσα ήμουν εκεί στα βιαστικά, είδα μόνο το μπλε βέβαια!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...