Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης πως εξαιρώ εφαρμογές απ την οικονομία μπαταρίας? Δε το βρίσκω πουθενά αυτό ενώ σε Samsung κλπ είναι στάνταρ.

 

Το menu το εχω στα Αγγλικα οποτε μπορει να διαφερουν λιγο οι ονομασιες.

 

Ρυθμισεις->Μπαταρια->Εκκινηση εφαρμογων->Βαζεις την εφαρμογη στο χειροκινητο και εχεις επιλεγμενα και τα 3 μετα.

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες->Πανω δεξια στις 3 τελιτσες->Ειδικη προσβαση->Βελτιστιποιηση μπαταριας->πατας στο μην επιτρετπεται κι επιλεγεις "ολες οι εφαρμογες"->πατας στην εφαρμογη κι επιλεγεις "να μην επιτρεπεται"

Συμβουλη εδω βαλτες ολες στο "να μην επιτρεπεται".

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε κάπως έτσι είναι τα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό γινόταν στα xiaomi. Την Παρασκευή ανέβαζαν το official firmware, το Σάββατο το κατέβαζαν, και αυτό πολλές φορές, και Σκόπιμα καθυστερουσα την ενημέρωση, γιατί είχε θέματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιώντας παιδιά το native call recorder

 

Αν θέλεις δώσε το link , για να το κατεβάσω,, αν και ξέρω σε android 9, δεν δουλεύει η ηχογράφηση.

Link to comment
Share on other sites

https://huaweiadvices.com/download-call-recorder-apk-huawei-honor-emui-9/

 

Ειναι η native εφαρμογη της Huawei οπου εχει αφαιρεθει στις ευρωπαικες συσκευες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το menu το εχω στα Αγγλικα οποτε μπορει να διαφερουν λιγο οι ονομασιες.

 

Ρυθμισεις->Μπαταρια->Εκκινηση εφαρμογων->Βαζεις την εφαρμογη στο χειροκινητο και εχεις επιλεγμενα και τα 3 μετα.

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες->Πανω δεξια στις 3 τελιτσες->Ειδικη προσβαση->Βελτιστιποιηση μπαταριας->πατας στο μην επιτρετπεται κι επιλεγεις "ολες οι εφαρμογες"->πατας στην εφαρμογη κι επιλεγεις "να μην επιτρεπεται"

Συμβουλη εδω βαλτες ολες στο "να μην επιτρεπεται".

 

επειδη εχω μπερδευτει με αυτο το θεμα με τις αδειες και το επιτρεπεται η οχι! τελικα τι ειναι καλο για την συσκευη να το εχουμε να επιτρεπετε η οχι? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Βελτιστοποίηση μπαταρίας για συγκεκριμένη εφαρμογή>> Να μην επιτρέπεται,, για να μην υπάρχει περίπτωση, να κλείσει την εφαρμογή το κινητό από μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Για την 9.1 πρωτα μεσα απο το HiCare κανεις την αιτηση και μετα θα ερθει η αναβαθμιση ως ΟΤΑ.

Αυτο για τους πρωτους μηνες μεχρι να το παρουν αρκετοι, μετα δεν θα χρειαζεται να κανεις την αιτηση μεσω HiCare.

 

Ευχαριστώ πολύ για το tip!

Δεν το γνώριζα πως γίνεται το παραπάνω. Δεν μου εμφάνιζε την αναβάθμιση και μπήκα στο HiCare, έκανα την αίτηση και μέσα σε 3 δευτερόλεπτα μου έβγαλε διαθέσιμη την αναβάθμιση v9.1.0.300(C432E10R1P16) μεγέθους 4,14GB :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

https://huaweiadvices.com/download-call-recorder-apk-huawei-honor-emui-9/

 

Ειναι η native εφαρμογη της Huawei οπου εχει αφαιρεθει στις ευρωπαικες συσκευες.

 

Κατέβασα το apk, ....κλπ

Πρώτον είναι ποινικό αδίκημα να μαγνητοφωνεις, χωρίς την συγκατάθεση του συνομιλητή.

Αν σε πάει στα δικαστήρια, πρέπει να ρίχνουν γερό πρόστιμο.

Ξέρω πως πολλοί μαγνητοφωνουν για την δουλειά κλπ κλπ

2ο πριν χρόνια είχα σε κινητό το acr, και κατεγραφα όλες τις κλήσεις για το καλαμπουρι, και μαζί και τις κλήσεις προς την εθνική τράπεζα, όπου εδωνα ΑΦΜ, Ταυτότητα, .... όλα τα στοιχεία.

Πούλησα το κινητό, σε γνωστό μου στην δουλειά, φυσικά έκανα factory reset, αλλά το φιλαράκι έκανε ανάκτηση δεδομένων, και τα ακουγανε εκεί στην δουλειά, για πλάκα φυσικά, ανέκτησε ένα μέρος από τις μαγνητοφωνησεις.

Του είπα ότι έχω από τράπεζα, και έσβησε όλες τις ηχογραφήσεις, και ευτυχώς που ήτανε γνωστός μου στην δουλειά.

Συμπερασμα , εγώ θα κάνω μια δοκιμαστική ηχογράφηση, και θα το απενεργοποιήσω, Και Αχρειαστο να είναι....( Δικαστήρια.. μακριά..)

Γιατί μπορεί να πάρω τηλέφωνο στην τράπεζα, και να ξεχάσω να το κλείσω, ενδεχομένως όταν πουληθεί, να μπορεί ο αγοραστής να κάνει ανάκτηση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω μπερδευτει με αυτο το θεμα με τις αδειες και το επιτρεπεται η οχι! τελικα τι ειναι καλο για την συσκευη να το εχουμε να επιτρεπετε η οχι? ευχαριστω

 

Λοιπόν αν το βάλεις στο επιτρέπεται τότε επιτρέπεις στο σύστημα να κλείσει (σταματήσει την λειτουργία) της εφαρμογής όταν κλείσει η οθόνη.

 

Αν το βάλεις στο να μην επιτρέπεται τότε δεν επιτρέπεις στο σύστημα να κλείσει την εφαρμογή όταν κλείσει η οθόνη.

 

Παράδειγμα: έχεις βάλει στο επιτρέπεται την εφαρμογή αναβάθμισης κι έχεις πατήσει να κατεβάζει την πλήρη έκδοση 3-4GB. Όταν κλείσεις την οθόνη αυτό μετά από λίγα δευτερόλεπτα θα σταματήσει να κατεβάζει. Αν όμως το έχεις στο να μην επιτρέπεται τότε συνεχίζει να κατεβάζει κανονικά.

 

Αθανάσιος το ξέρω ότι είναι παράνομο και δεν το υποστηρίζω αλλά εφόσον το θέλει κάποιος από το να το googlαρει και να κατεβάσει κάνα malware καλύτερα να του δώσω κάποιο σωστό Link με οδηγίες και φωτογραφίες.

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το apk, ....κλπ

 

Πρώτον είναι ποινικό αδίκημα να μαγνητοφωνεις, χωρίς την συγκατάθεση του συνομιλητή.

 

Αν σε πάει στα δικαστήρια, πρέπει να ρίχνουν γερό πρόστιμο.

 

Ξέρω πως πολλοί μαγνητοφωνουν για την δουλειά κλπ κλπ

 

2ο πριν χρόνια είχα σε κινητό το acr, και κατεγραφα όλες τις κλήσεις για το καλαμπουρι, και μαζί και τις κλήσεις προς την εθνική τράπεζα, όπου εδωνα ΑΦΜ, Ταυτότητα, .... όλα τα στοιχεία.

 

Πούλησα το κινητό, σε γνωστό μου στην δουλειά, φυσικά έκανα factory reset, αλλά το φιλαράκι έκανε ανάκτηση δεδομένων, και τα ακουγανε εκεί στην δουλειά, για πλάκα φυσικά, ανέκτησε ένα μέρος από τις μαγνητοφωνησεις.

 

Του είπα ότι έχω από τράπεζα, και έσβησε όλες τις ηχογραφήσεις, και ευτυχώς που ήτανε γνωστός μου στην δουλειά.

 

Συμπερασμα , εγώ θα κάνω μια δοκιμαστική ηχογράφηση, και θα το απενεργοποιήσω, Και Αχρειαστο να είναι....( Δικαστήρια.. μακριά..)

 

Γιατί μπορεί να πάρω τηλέφωνο στην τράπεζα, και να ξεχάσω να το κλείσω, ενδεχομένως όταν πουληθεί, να μπορεί ο αγοραστής να κάνει ανάκτηση δεδομένων.

Η τράπεζες κλπ γιατί σε ηχογραφούν; Γιατί σου το λένε δεν είναι παράνομο. Μπορείς να τους ενημερώνεις κι εσύ ότι ηχογραφείς την κλήση.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το apk, ....κλπ

Πρώτον είναι ποινικό αδίκημα να μαγνητοφωνεις, χωρίς την συγκατάθεση του συνομιλητή.

Αν σε πάει στα δικαστήρια, πρέπει να ρίχνουν γερό πρόστιμο.

Ξέρω πως πολλοί μαγνητοφωνουν για την δουλειά κλπ κλπ

2ο πριν χρόνια είχα σε κινητό το acr, και κατεγραφα όλες τις κλήσεις για το καλαμπουρι, και μαζί και τις κλήσεις προς την εθνική τράπεζα, όπου εδωνα ΑΦΜ, Ταυτότητα, .... όλα τα στοιχεία.

Πούλησα το κινητό, σε γνωστό μου στην δουλειά, φυσικά έκανα factory reset, αλλά το φιλαράκι έκανε ανάκτηση δεδομένων, και τα ακουγανε εκεί στην δουλειά, για πλάκα φυσικά, ανέκτησε ένα μέρος από τις μαγνητοφωνησεις.

Του είπα ότι έχω από τράπεζα, και έσβησε όλες τις ηχογραφήσεις, και ευτυχώς που ήτανε γνωστός μου στην δουλειά.

Συμπερασμα , εγώ θα κάνω μια δοκιμαστική ηχογράφηση, και θα το απενεργοποιήσω, Και Αχρειαστο να είναι....( Δικαστήρια.. μακριά..)

Γιατί μπορεί να πάρω τηλέφωνο στην τράπεζα, και να ξεχάσω να το κλείσω, ενδεχομένως όταν πουληθεί, να μπορεί ο αγοραστής να κάνει ανάκτηση δεδομένων.

 

Το φιλαράκι πως και κυρίως ΓΙΑΤΙ έκανε ανάκτηση δεδομένων; Αν ήταν κανένας άγνωστος;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν το βάλεις στο επιτρέπεται τότε επιτρέπεις στο σύστημα να κλείσει (σταματήσει την λειτουργία) της εφαρμογής όταν κλείσει η οθόνη.

 

Αν το βάλεις στο να μην επιτρέπεται τότε δεν επιτρέπεις στο σύστημα να κλείσει την εφαρμογή όταν κλείσει η οθόνη.

 

Παράδειγμα: έχεις βάλει στο επιτρέπεται την εφαρμογή αναβάθμισης κι έχεις πατήσει να κατεβάζει την πλήρη έκδοση 3-4GB. Όταν κλείσεις την οθόνη αυτό μετά από λίγα δευτερόλεπτα θα σταματήσει να κατεβάζει. Αν όμως το έχεις στο να μην επιτρέπεται τότε συνεχίζει να κατεβάζει κανονικά.

 

Αθανάσιος το ξέρω ότι είναι παράνομο και δεν το υποστηρίζω αλλά εφόσον το θέλει κάποιος από το να το googlαρει και να κατεβάσει κάνα malware καλύτερα να του δώσω κάποιο σωστό Link με οδηγίες και φωτογραφίες.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως με το νέο moon mode κάνει παπάδες, αν και μισοφέγγαρο σήμερα το έβγαλε αρκετά έως πάρα πολύ καλά! Σε ολόκληρο φεγγάρι θα βλέπουμε ακόμα μεγαλύτερη λεπτομέρεια!

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/www.bbc.com/news/amp/technology-48866148

 

Αυτό για τον φίλο σε προηγούμενη σελίδα που επέμενε ότι επειδή είναι IP68 το κινητό δεν πειράζει να το χρησιμοποιεί στην θάλασσα ή την πισίνα.

 

ΜΗΝ ΒΟΥΤΑΤΕ με τα κινητά στο νερό αν δεν θέλετε αργά ή γρήγορα να χάσετε την εγγύηση(και πιθανόν το κινητό). Ξεπλυνετε τα άφοβα σε τρεχούμενο νερό βρύσης αλλά ΟΧΙ σε χλωριωμένο πισίνας ή θαλασσινό. Η πιστοποίηση δεν καλύπτει τέτοιες περιπτώσεις.

 

Η σαμσουνγκ βέβαια καλά έκανε και έφαγε μήνυση εφόσον στη διαφήμιση δείχνει θάλασσες και σερφερς

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι τα κινητά έχουν εσωτερικά μικρές ταινίες, που όταν μπει νερό μέσα, αλλάζουν χρωματισμό, Και έτσι ξέρει ο τεχνικός, και δεν μπορειται να τον εξαπατησεται, και αν είναι θαλασσινό νερό, Η Εγγύηση Δεν ισχύει. Υπάρχουν αδιάβροχες θήκες, κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι τα κινητά έχουν εσωτερικά μικρές ταινίες, που όταν μπει νερό μέσα, αλλάζουν χρωματισμό, Και έτσι ξέρει ο τεχνικός, και δεν μπορειται να τον εξαπατησεται, και αν είναι θαλασσινό νερό, Η Εγγύηση Δεν ισχύει. Υπάρχουν αδιάβροχες θήκες, κλπ.
Ναι ακριβός, είναι λευκές και γίνονται κοκινες.... Και αντε μετά να τους εξειγησεις...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το σύνηθες κόλπο, που κάνει ο τεχνικός, αν θέλει να βγάλει το κινητό από την εγγύηση, επειδή έχουν αδιαβροχοποιηση, στην ουσία κάνει απάτη, σου λέει: δεν έκλεισες καλά το θηκακι της nanoSim, και πήρε νερό από εκεί.

Απάτη δηλαδή, γίνονταν στο εξωτερικό, και κατέφευγαν στον συνήγορο του καταναλωτή ..

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνατε οτι τις περισσοτερες φορες η διαβρωση ειναι λογω υγρασιας η οποια δημιουργηθηκε στο εσωτερικο.

Αυτο συνηθως γινεται τον χειμωνα οπου ενω η θερμοκρασια ειναι χαμηλη ανεβαινει ξαφνικα την ωρα της φορτισης ή κατα την χρηση και αυτη η αποτομη αυξηση δημιουργει υγρασια.

Εγω επειδη μενω και παραλιακα εχω φτιαξει μια βασουλα σαν πουγκι/μαξιλαρακι γεματη ρυζι κι εκει ακουμπαω την συσκευη. Ετσι ουτε υγρασια ουτε χτυπηματα διοτι ειναι μαλακη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα.Ειχα για λίγες μέρες το χειμώνα το P20 pro και το ευχαριστήθηκα πλήρως.Τωρα πρέπει να πάρω και είμαι ανάμεσα στο Mate 20 pro και στο P30 το απλό (θα προσπαθήσω για το Pro αλλά πολύ δύσκολο).Επειδη το βασικό μου κριτήριο θα είναι η κάμερα και θα ήθελα και κάτι έστω και λίγο καλύτερο από το P20 Pro αφού το έχω δοκιμάσει,ποιο από τα 2 προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο ίδιο δίλημμα ήμουν και επέλεξα το Mate 20 pro,αφου τα είδα δίπλα δίπλα. Νομίζω σε κάμερες είναι ίδια, σε κάτι επιμέρους έχουν διαφορές, αδιαβροχοποιηση θύρα 3.5mm, κ. ά.

Το βασικό είναι αν σε βολεύει η κυρτή οθόνη. Εμένα τελικά δεν με βολεύει τόσο, αλλά εμφανισιακά και ποιοτικά το Mate είναι ανώτερο κατά την άποψή μου. Από skroutz έχουν 30 ευρώ διαφορά, κι εκεί είναι ένα θέμα, λογικά συμφέρει να πάρεις αυτό με τα περισσότερα χαρακτηριστικά. Μην βλέπεις διαθεσιμότητα από 4-10 ημέρες και ξενερώνεις, εγώ σε δύο ημέρες το είχα στα χέρια μου σε επαρχία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχει λύσει κανένας το πρόβλημα με τον ήχο που είναι απίστευτα χαμηλός?
Εμένα μου φαίνεται δυνατός.

Ει αι σίγουρα ένα κλικ πιο δυνατός και πιο ποιοτικός από το mate 10 pro που είχα.

Που δεν σου άρεσε;

Πχ τι άκουγες;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχει λύσει κανένας το πρόβλημα με τον ήχο που είναι απίστευτα χαμηλός?

 

ενω ειναι ποιοτικοτατος θα τον ηθελα και εγω αν οχι 2 κλικ ποιο δυνατο ενα σιγουρα! αν υπαρχει καποια εφαρμογη η κατι να πειραξουμε για να ανεβει ας ενημερωσει καποιο τσακαλι!

Link to comment
Share on other sites

Στο ΜΑΤΕ 20Χ προ λιγου ηρθε μια μικρη αναβαθμιση που γραφει κατι για διορθωση στον ηχο...για δειτε μηπως ειναι διαθεσιμη και σε εσας...ειναι η πρωτη μετα την 9.1 που ηρθε προ λιγων ημερων...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς άλλος την ενημέρωση παιδιά τις τελευταίες 2-3 μέρες;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις μου έβγαλε μήνυμα για την αναβάθμιση, για δες και συ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...