Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς υπηρεσίες Google θα βγάζει 15 ώρες sot το κινητό :) :) :) :)

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε θα ειναι κινητο....τουβλο θα ειναι αξιας 700 ευρω....:rolleyes:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

ας ψαχνει και η Apple καλου κακου που θα συναρμολογει τα κινητα της σε λιγο καιρο γιατι τετοια τεχνογνωσια σε τοσο χαμηλο κοστος οπως στην Κινα δεν θα βρει πουθενα.

 

εχει κανει μεγαλη ******* ο Τραμπ.

 

καλα να ειμαστε και θα τα δουμε τα επεισοδια.

 

αντε επιτελους να ξεκολλησει και λιγο το Android που εχει κολλησει εδω και πολλα χρονια και οι αναβαθμισεις του ειναι να ειχαμε να λεγαμε, ενσωματωση χαρακτηριστικων απο εφαρμογες που δινονται free στο store.

 

και οκ. οι developers θα πουν ΟΧΙ στην Κινα των 1,4 δις ξερω γω για να μεταλλαξουν τις εφαρμογες τους σε ενα νεο κωδικα.

 

μιλαμε για αγορα κατα μισο δις μεγαλυτερη απο Ευρωπη και ΗΠΑ μαζι.

 

ΟΚ. Νταξ.

Edited by mobster21
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το εργαλείο, η κάμερα κάνει παπάδες, ο δε ευρυγωνιος βάζει τα γυαλιά στον ανταγωνισμό (πλην p30 pro) , η μπαταρία ατελείωτη και τα πάντα ανοίγουν σφαίρα και ομαλά ταυτόχρονα... Βούτυρο λέμε. Μια φωτογραφική τσέπης με αστείρευτες δυνατότητες όπου στα χέρια ικανού χειριστή με φαντασία και γνώσεις έχει ως αποτέλεσμα εξαιρετικά καδράκια ανεξαρτήτου συνθηκών... Μέχρι να κλατάρει... επιτέλους μια συσκευή για χρόνια δίπλα στο αγαπημένο μου s7 edge (γλύτωσα το βιδωνε, ξεβίδωνε του lens kit με τους φακούς). Mate 20 pro μαζί με την υπέροχη Sony Rx 100 πιστοί σύντροφοι των ταξιδιών μου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το εργαλείο, η κάμερα κάνει παπάδες, ο δε ευρυγωνιος βάζει τα γυαλιά στον ανταγωνισμό (πλην p30 pro) , η μπαταρία ατελείωτη και τα πάντα ανοίγουν σφαίρα και ομαλά ταυτόχρονα... Βούτυρο λέμε. Μια φωτογραφική τσέπης με αστείρευτες δυνατότητες όπου στα χέρια ικανού χειριστή με φαντασία και γνώσεις έχει ως αποτέλεσμα εξαιρετικά καδράκια ανεξαρτήτου συνθηκών... Μέχρι να κλατάρει... επιτέλους μια συσκευή για χρόνια δίπλα στο αγαπημένο μου s7 edge (γλύτωσα το βιδωνε, ξεβίδωνε του lens kit με τους φακούς). Mate 20 pro μαζί με την υπέροχη Sony Rx 100 πιστοί σύντροφοι των ταξιδιών μου.

 

ΌΠΩΣ ακριβώς τα λες αδερφέ, το κινητό είναι για φίλημα!

Όσο για τον "πόλεμο" που ξέσπασε, θέλει λίγη ηρεμία το θέμα και όχι πανικό ---->>> https://techmaniacs.gr/as-iremisoyme-ligo-me-tin-katastrofologia-kai-ta-clickbaits/

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν γνωρίζουν και συνεχίζουν να μιλάνε, να δούμε τι σημαίνει open source, να αναρωτηθούν γιατί το τόνισε στην ανακοίνωση της η huawei, να θυμηθούνε ότι ήδη η εταιρία έχει πει ότι εξελίσσει δικό της οικοσύστημα προφανώς στηριγμένο στο open source του android Άρα και οι εφαρμογές του Android πλην αυτών της Google θα υπάρχουν κανονικά χωρίς να πρέπει να είναι όπως ήταν τα Windows Phone π κάποιοι παραλληλιζουν λανθασμένα.

 

Οπότε το να λείπει το Gmail και το Google maps κτλ δεν είναι τόσο τραγικό, μπορεί πολύ εύκολα αυτά η huawei με λίγο προσοχή (ολόκληρη Κίνα είναι) να τα αλλάξει με ίδιες κ καλύτερες εφαρμογές.

 

Τίποτα από όλα αυτά δε θα γίνει αλλά κ να γίνει μπορεί να υπάρξει ένας λόγος παραπάνω να αγοράσει κάποιος huawei αν το χειριστούν καλά, και επειδή είναι εθνικό ζήτημα για αυτούς, θα το χειριστούν...

(όποιος θέλει να ξεφορτωθεί το κινητό του σε καλή τιμή το αγοράζω εγώ άμεσα)

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

Το ότι κάποιοι προσπαθούν να πείσουν (τους εαυτούς τους μάλλον) ότι δεν έγινε και τίποτα, φτάνοντας μάλιστα στο σημείο να λένε ότι μπορεί να είναι και καλύτερα χωρίς την υποστήριξη της Google και των εφαρμογών της, πραγματικά με ξεπερνά. Βλέπω χρήστες να αναφέρονται στους Κινέζους με τον ίδιο τρόπο που μιλάνε οι χασομερηδες στα καφενεια για τον πουτιν. Η ουσία της υπόθεσης είναι ότι αν ισχύσει η απαγόρευση, μάλλον όλοι θα βγουν χαμένοι. Η huawei θα πουλάει τις συσκευές της μόνο στην Κίνα, είτε με εξολοκλήρου δικό της λογισμικό, είτε με vanila Android χωρίς Google services. Και οσοι έχουν ήδη συσκευές της huawei, θα βασίζονται στην υποστήριξη μιας εταιρείας που θα έχει μεταφέρει τα περισσότερα resources της στην ανάπτυξη της νέας αυτής πλατφόρμας.
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλο θα διαβασουμε θεε μου σε αυτο το forum απο τους ανιδεους;

Δεν θα παρουν οι συσκευες λεει ο αλλος το επομενο Android και τελος τα security patches, την στιγμη που αυτα ειναι διαθεσιμα σε ΟΛΟΥΣ και ΔΩΡΕΑΝ λογο του OPEN SOURCE.

 

Αντε και για να γελασουμε λιγο, να σταματησει η Κινα να τροφοδοτει με βιδες της Αμερικη να δουμε μετα με τι θα βιδωνει τις συσκευες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλο θα διαβασουμε θεε μου σε αυτο το forum απο τους ανιδεους;

Δεν θα παρουν οι συσκευες λεει ο αλλος το επομενο Android και τελος τα security patches, την στιγμη που αυτα ειναι διαθεσιμα σε ΟΛΟΥΣ και ΔΩΡΕΑΝ λογο του OPEN SOURCE.

 

Αντε και για να γελασουμε λιγο, να σταματησει η Κινα να τροφοδοτει με βιδες της Αμερικη να δουμε μετα με τι θα βιδωνει τις συσκευες.

 

Αndroid μπορει να παρει αν το κανει develop η Huawei. Google services δεν θα εχει, αυτο λεμε και δεν εχετε καταλαβει οι μισοι. Και χωρις google services να δω τι θα κανει ο κατοχος του.

Link to comment
Share on other sites

Για τις ήδη υπάρχουσες συσκευές, όσων αφορά τα security updates :

The way these typically work is that Google gives Android device-makers the code for its software fixes about one month before it reveals details to the public about the vulnerabilities involved.

This gives manufacturers time to check the patches do not cause problems for their own proprietary software, and then to package up a customised version of the fixes as a download. Huawei will now only learn of the patches on the same day they are released to the Android Open Source Project (AOSP), meaning there will be a lag before it can distribute them. That could theoretically result in a situation in which a serious flaw is revealed and Huawei's devices remain exposed for several days or weeks.

Πανω κάτω τα ίδια ισχύουν και για τα Android updates, με τη διαφορά ότι εκεί η καθυστέρηση θα είναι πολύ μεγαλύτερη (αρκετοί μήνες), δεδομένου του όγκου του update.

Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι οι υπάρχουσες συσκευές θα είναι πιο ευαλωτες από τον ανταγωνισμό (λόγω της καθυστέρησης των security patches), και ότι ακόμα κ αν αποφασίσει η huawei να δώσει στους χρήστες τις μεγάλες αναβαθμίσεις λογισμικού, θα φτάσουν στα κινητά μας με τέτοια καθυστέρηση που η LG θα θυμίζει oneplus.

Υγ. Θα μπορούσα να γράψω ένα "ο Κινέζος είναι υπερδυναμη, ας τολμήσει κάποιος να τον κοντράρει και θα σας δείξει αυτός, θα δείτε τι θα πάθετε", και να κοιμάμαι το βράδυ ήσυχος για το χιλιάρικο που ακουμπησα. Αντί για αυτό, έχω βγάλει τα μάτια μου τόσες ώρες διαβάζοντας για να καταλάβω τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλο θα διαβασουμε θεε μου σε αυτο το forum απο τους ανιδεους;

Δεν θα παρουν οι συσκευες λεει ο αλλος το επομενο Android και τελος τα security patches, την στιγμη που αυτα ειναι διαθεσιμα σε ΟΛΟΥΣ και ΔΩΡΕΑΝ λογο του OPEN SOURCE.

 

Αντε και για να γελασουμε λιγο, να σταματησει η Κινα να τροφοδοτει με βιδες της Αμερικη να δουμε μετα με τι θα βιδωνει τις συσκευες.

 

μαλλον εσυ δε τα εχεις καταλαβει καλα,σου απαντησε ο φιλος παραπανω...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εσυ δε τα εχεις καταλαβει καλα,σου απαντησε ο φιλος παραπανω...

 

Εγώ μια χαρά έχω καταλάβει τι συμβαίνει σε αντιθεση με άλλους που θεωρούν ότι αυτό το "ban" επηρεάζει το λειτουργικό.

Οι συσκευές θα είναι όπως κυκλοφορούν στην Κίνα και είναι πλήρως λειτουργικές χωρίς τα Google play services.

Μακάρι να είναι μόνιμο αυτό το "ban" έτσι ώστε να αναπτύξει τις υπηρεσίες της κι εκτός Κίνας και μετά να πάρει σειρά η Samsung με το δικό της οικοσύστημα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://9to5google.com/2019/05/21/huawei-mate-20-pro-android-q-removal/

Δυσοίωνα τα πράγματα έτσι όπως δείχνουν τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι δυσοίωνα για τους Αμερικάνους βασικά και όχι για την Huawei, μην σπέρνετε (σπέρνουμε) άδικα τον πανικό.

Δείτε εδώ την πιο ορθή τοποθέτηση που διάβασα μέσα στην μαυρίλα που επικρατεί σε όλα τα blogs - sites - fb, κτλ ---->>> https://www.doctorandroid.gr/2019/05/huawei-vs-usa-google.html?spref=fb&fbclid=IwAR1-huF8utvsVVvX9Ibh6hLkrJnhmnRXuufEHnWUGr4fNQXEjBWUO1WR6y8

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν κατεβάζει την .238

Έχω το .210

 

Και εμενα το ιδιο αδερφε

κολλημενο στη 210.Αγορασμενο απο Κωτσοβολο με cosmote

Μαλλον τον ηπιαμε...:(

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εμφανίζει ούτε στον έλεγχο ενημέρωσης ,ούτε στο PC ούτε στο e-recovery.

Όταν είχα πάρει τη 210 είχε έρθει ota και αμεσα

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να πάρω το εν λόγο κινητό!! Με όλο αυτόν τον ντόρο που επικρατεί αυτές τις μέρες με το "ban" από την Google, λέτε να συνεχίσω την αγορά ή να κοιτάξω για κάτι άλλο???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να πάρω το εν λόγο κινητό!! Με όλο αυτόν τον ντόρο που επικρατεί αυτές τις μέρες με το "ban" από την Google, λέτε να συνεχίσω την αγορά ή να κοιτάξω για κάτι άλλο???

 

μπορείς να το αγοράσεις από κάποιο μέλος εδώ.....όλο και κάποιος θα το σκοτώσει......:lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έχω την παρακάτω θήκη μιας και η συσκευή μου είναι μαύρου χρώματος. Τέλεια εφαρμογή σε συνδυασμό με το γυαλί που του φοράω.

 

https://www.skroutz.gr/s/17120822/S-Case-0-3MM-Για-Huawei-Mate-20-Pro-Black.html

 

 

 

Επίσης έχω κι αυτήν σε διάφανη ένα τικ θα έλεγα πιο φαρδιά, γεμάτη δεν γλιστράει λόγω της υφής της (σιλικόνης).

 

https://www.cosa.gr/ell/product/Huawei-Mate-20-Pro-Silikoni-Ultra-thin-Diafanis-OEM

 

 

 

Το κινητό δείχνει κουκλί,πολύ μαζεμένο και στην όψη και στην αίσθηση και στο κράτημα. Με λίγα χρήματα δεν χαραμιζεις ούτε την εμφάνιση ούτε την '' υποτιθέμενη '' προστασία.

Καλημέρα... Τι γυαλί προστασίας να του φορέσω;

 

Huawei mate 20 pro

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το αγοράσεις από κάποιο μέλος εδώ.....όλο και κάποιος θα το σκοτώσει......:lol:

 

Το θεμα δεν ειναι αν θα το σκοτωσει καποιος(που δεν ειναι και ωραιο)αλλα μην το παρω και οντως γινει αυτο που λενε και μετα θα το εχω για διακοσμητικο...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος Tasker, Trigger ή Macrodroid στο Mate του;

 

Τόσα χρόνια είμαι με το Tasker (και κατά διαστήματα με το Trigger) τα οποίο χρησιμοποιώ έτσι ώστε να χαμηλώνει η ένταση του ήχου κλήσης όταν μπαίνω στο σπίτι και συνδέομαι στο WiFi, και για το αντίθετο.

 

Δυστυχώς από την μέρα που πήρα το Mate δεν δουλεύει κανένα.!!!

Το θεμα δεν ειναι αν θα το σκοτωσει καποιος(που δεν ειναι και ωραιο)αλλα μην το παρω και οντως γινει αυτο που λενε και μετα θα το εχω για διακοσμητικο...
Διακοσμητικό δεν θα είναι με τίποτα.

 

Στη χειρότερη θα παραμείνεις όπως κι εμείς με Android Pie, αλλά το κινητό θα είναι πλήρως λειτουργικό μέχρι να βγει έκδοση των Google Services που δεν θα είναι συμβατή με το Pie.

Τότε δεν ξέρουμε τι θα γίνει, αλλά πιστεύω θα αργήσει να γίνω κάτι τέτοιο (αν εν τω μεταξύ δεν αλλάξει κάτι μεταξύ κυβέρνησης ΗΠΑ/Google και Huawei).

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...