Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ χτυπάω 9 ώρες οθόνη στο 20ωρο νομίζω μια χαρά αντίπαλος είναι το s10 plus
Δεν ξέρω για το s10 plus μιας και δεν το είχα, μπορώ να πω με σιγουριά όμως ότι το Note 9 που είχα πριν ήταν μέτριο στην αυτονομία και σίγουρα κάτω από το Mate 20 pro

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις έσκασε μύτη και η 210

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η 210 ήρθε πριν 5 μέρες. Τπτ δεν έχει , μόνο την ενημέρωση ασφάλειας της Google

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορεί στην εφαρμογή της Eurobank ή σε αντίστοιχες να χρησιμοποιηθεί το Face id για login και όχι το δαχτυλικο;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πλέον πηγαίνω γαι 2 ημέρες χρήσης και το stand by drain μου δημιουργεί πρόβλημα, ξέρω ότι οι συσκευές τις Huawei σε 24 ωρη χρήση δεν έχουν αντίπαλο

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο μοντέμ έχεις; το άσπρο της cosmote?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθεί άπειρες φορές ότι υπάρχει drain με το router της cosmote.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω για το ρουτερ αυτο (το speedsport πιστευω να λετε) το οποιο το βραδυ σε πληρη ηρεμια και σε πτηση υπηρχε drain στο P10 (android 8) κατι που δεν ισχυει τωρα με το ΧΖ3. Δεν ξερω ποσο ρολο επαιζε το wifi calling ομως.
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθεί άπειρες φορές ότι υπάρχει drain με το router της cosmote.
Μόνο στα huawei;στο one plus 6t δεν είχα κανένα πρόβλημα γιατί;

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιβεβαιωνω για το ρουτερ αυτο (το speedsport πιστευω να λετε) το οποιο το βραδυ σε πληρη ηρεμια και σε πτηση υπηρχε drain στο P10 (android 8) κατι που δεν ισχυει τωρα με το ΧΖ3. Δεν ξερω ποσο ρολο επαιζε το wifi calling ομως.
Θα κλείσωvolte και WiFi call και θα ξαναδοκιμασω

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτές τις 2:

 

https://www.spigen.com/products/huawei-mate-20-pro-case-liquid-crystal

 

https://www.amazon.co.uk/TORRAS-Crystal-Transparent-Flexible-Silicone/dp/B07JKTF2SS

 

Η Spigen σταθερή αξία, πιο στιβαρή, πιο bulky βέβαια αλλά πιο ποιοτική με καλύτερη εφαρμογή και προστατεύει το κινητό στις πτώσεις

 

Η 2η είναι σαν να μη φοράς θήκη. Απίστευτα λεπτή, έχει την χάρη της διότι δεν προσθέτει καθόλου όγκο και νιώθεις το κινητό σχεδόν γυμνό. Όπως είναι φυσικό δεν έχει καλή προστασία σε πτώσεις παρά μόνο σε γρατσουνιές. Επίσης δεν έχει καλή εφαρμογή, ώρες ώρες νομίζεις ότι θα βγει μόνη της

 

H Spigen απο γυρω εχει λιγο υψος για προστασια ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμενα εχει ερθει μολις τωρα η 210,εχω ρωτησει για το wallpaper που εμφανιζεται οταν μιλαμε ξερει κανεις πως φευγει?

Kαποιοι ελεγαν οτι το MATE 20 PRO δεν ειναι καλο το 4Κ του στο P30 PRO δεν υπαρχει η επιλογη 4κ 60FPS διαβαστε το https://www.gsmarena.com/interview_huawei_ceo_richard_yu_discusses_p30_cameras_folding_phones_state_of_5g_and_competition-news-36263.php

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο πράγμα που με έχει εκνευρίσει, και δεν έχει διορθωθεί με τις αναβαθμίσεις, είναι που όταν το βάζω κλειστό για φόρτιση, αυτό ανοίγει.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο πράγμα που με έχει εκνευρίσει, και δεν έχει διορθωθεί με τις αναβαθμίσεις, είναι που όταν το βάζω κλειστό για φόρτιση, αυτό ανοίγει.
Αυτό δε θεωρείται πρόβλημα επομένως δε χρίζει διόρθωσης.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στα huawei;στο one plus 6t δεν είχα κανένα πρόβλημα γιατί;

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα κλείσωvolte και WiFi call και θα ξαναδοκιμασω

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο που είσαι συνδεδεμένος με το wifi Θα έχεις drain. Η θα περιμένεις να το διορθώσει η cosmote ή θα πρέπει να βρεις άλλη λύση. Πχ να βάλεις ρούτερ μετά το speedport ή να το αλλάξεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που είσαι συνδεδεμένος με το wifi Θα έχεις drain. Η θα περιμένεις να το διορθώσει η cosmote ή θα πρέπει να βρεις άλλη λύση. Πχ να βάλεις ρούτερ μετά το speedport ή να το αλλάξεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα που θα βάλω nova ίσως να στρώσει, αλλάζοντας παροχο

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα βάλω nova ίσως να στρώσει, αλλάζοντας παροχο

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχεις το speedport plus, βάλτο από τις ρυθμίσεις του ρούτερ να δουλεύει μόνο στα 2.4Ghz και όχι στα 5 και θα είσαι ΟΚ. Όταν δουλεύει στα 5 παρατηρείται drain.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εγώ έχω την παρακάτω έκδοση λογισμικού με επίπεδο ασφαλείας Φεβρουαρίου. Έχει βγει πιο καινούρια;

Screenshot-20190406-153711-com-huawei-android-hwouc.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στο mate, πέρασα διαφορά firmware, Apo xda, funkyHuawei, με τελευταία την .224

Το CTS είναι failed.

Πέρασα χθες με το erecovery την official .192, factory reset, και πάλι το CTS είναι failed, και αυτό δεν το πιστεύουν ούτε στο xda,, έπρεπε να επανέλθει το κινητό.

Ένας φίλος εδώ στο νήμα, είπε ότι μπορεί να κλειδωσε η CPU, επειδή έκανα ενημέρωση εκτός ΟΤΑ.

ΔΕΝ ξέρω αν είναι αλήθεια, πρακτικά το κινητό είναι εκτός εγγύησης, και θέλω να το πουλήσω, να πάρω το s10+.

Κάποια γνώμη για το safety net, που δείχνει failed ?????

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγγνώμη πέρασα την . 210 official firmware.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε θεωρείται πρόβλημα επομένως δε χρίζει διόρθωσης.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Δεν το ανάφερα σαν bug. Είναι λάθος επιλογή της εταιρίας. Αν κάποιος θέλει το τηλέφωνο ανοικτό όταν φορτίζει, απλά δεν το κλείνει. Εγώ που φορτίζω στον ασύρματο φορτιστή, αν το βάλω κλειστό θα ανοίξει, οπότε το βάζω ανοιχτό, και κρατώντας το με το ένα χέρι για να μην 'γλιστρήσει' πατάω το κουμπί με το άλλο για να το κλείσω. Είναι σπαστικό, ενώ η αυτόματη ενεργοποίηση όταν συνδέεται στην φόρτιση δεν προσφέρει τίποτα. Γι αυτό ελπίζω κάποια αναβάθμιση να το αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Στο mate, πέρασα διαφορά firmware, Apo xda, funkyHuawei, με τελευταία την .224

 

Το CTS είναι failed.

 

Πέρασα χθες με το erecovery την official .192, factory reset, και πάλι το CTS είναι failed, και αυτό δεν το πιστεύουν ούτε στο xda,, έπρεπε να επανέλθει το κινητό.

 

Ένας φίλος εδώ στο νήμα, είπε ότι μπορεί να κλειδωσε η CPU, επειδή έκανα ενημέρωση εκτός ΟΤΑ.

 

ΔΕΝ ξέρω αν είναι αλήθεια, πρακτικά το κινητό είναι εκτός εγγύησης, και θέλω να το πουλήσω, να πάρω το s10+.

 

Κάποια γνώμη για το safety net, που δείχνει failed ?????

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγγνώμη πέρασα την . 210 official firmware.

Και θα είναι failed πλέον στο Android 9 αρκετοί κατασκευάστε έχουν κάνει χρήση μιας δικλειδας ασφαλείας που αν μπει οτιδιοτε εκτός Ota official approved σε βγάζει για πάντα failed κάτι σαν Knox θεωρίσε το, από ότι ξέρω δεν αλλάζει αυτό ποια
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ανάφερα σαν bug. Είναι λάθος επιλογή της εταιρίας. Αν κάποιος θέλει το τηλέφωνο ανοικτό όταν φορτίζει, απλά δεν το κλείνει. Εγώ που φορτίζω στον ασύρματο φορτιστή, αν το βάλω κλειστό θα ανοίξει, οπότε το βάζω ανοιχτό, και κρατώντας το με το ένα χέρι για να μην 'γλιστρήσει' πατάω το κουμπί με το άλλο για να το κλείσω. Είναι σπαστικό, ενώ η αυτόματη ενεργοποίηση όταν συνδέεται στην φόρτιση δεν προσφέρει τίποτα. Γι αυτό ελπίζω κάποια αναβάθμιση να το αλλάξει.

 

Υπάρχει ένας διακόπτης στα developer options, όπου ορίζεις αν θα κλείνει το τηλέφωνο η όχι κατά την φόρτιση. Το έχεις ελέγξει ;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το speedport plus, βάλτο από τις ρυθμίσεις του ρούτερ να δουλεύει μόνο στα 2.4Ghz και όχι στα 5 και θα είσαι ΟΚ. Όταν δουλεύει στα 5 παρατηρείται drain.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Έχω το speedport entry 2i αν δεν κάνω λάθος αυτό δουλεύει στα 2.4ghz

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας διακόπτης στα developer options, όπου ορίζεις αν θα κλείνει το τηλέφωνο η όχι κατά την φόρτιση. Το έχεις ελέγξει ;

 

Αυτό που λέω, είναι ότι όταν το βάζω κλειστό για φόρτιση, αυτό ανοίγει, και πρέπει να το κλείσω ξανά ενώ φορτίζει για να μείνει κλειστό. Αν για κάποιο λόγο κοπεί, και επανέλθει η φόρτιση, αυτό θα ανοίξει ξανά. Δεν έχω βρει κάποια ρύθμιση που να το αποτρέπει. Το P20 pro και όποιο άλλο τηλέφωνο είχα μέχρι τώρα δεν έκανε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το speedport entry 2i αν δεν κάνω λάθος αυτό δουλεύει στα 2.4ghz

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγω το entry 2i και οντως μονο στα 2.4 δουλευει αλλα το drain υπηρχε

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω, είναι ότι όταν το βάζω κλειστό για φόρτιση, αυτό ανοίγει, και πρέπει να το κλείσω ξανά ενώ φορτίζει για να μείνει κλειστό. Αν για κάποιο λόγο κοπεί, και επανέλθει η φόρτιση, αυτό θα ανοίξει ξανά. Δεν έχω βρει κάποια ρύθμιση που να το αποτρέπει. Το P20 pro και όποιο άλλο τηλέφωνο είχα μέχρι τώρα δεν έκανε κάτι τέτοιο.

 

Αυτο το εκανε και σε μενα στο mate 8 !!!!! Ειναι οντως πολυ σπαστικο. Ακομη δεν το διορθωσανε;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου έτσι γίνεται όταν είναι κλειστή η συσκευή, ανοίγει βάζοντας την στην φόρτιση
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...