Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι φίλε μου δεν έχει χειρότερη οθόνη....Ούτε καν....Έχει ακόμη καλύτερη σε όλα....Στο λέω γιατί προ εβδομάδος ήμουν κάτοχος note 9 για 3 μήνες
Εγώ δοκίμασα με Vodafone και το μόνο που κατέβασε είναι το service pack της Vodafone, το οποίο δεν το πρόλαβα και έκανε και εγκατάσταση. Πως μπορώ να σβήσω αυτό το service pack; επειδή έχω cosmote φοβάμαι μην δεν λειτουργεί σωστά το volcall
Μάνο μόνο με factory reset σβήνει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. ΔΙαβασα αναφορες με θεματα συγχρονισμού της συσκευης στα instagram stories και στα βιντεο (αναφορες κανουν λογο για πιξελιασμενα και θολά βιντεος), και ειδα και εδω το σχετικο θεμα με παραπονα χρηστων.

https://uk.community.huawei.com/apps-39/instagram-video-s-out-of-sync-1561

https://forums.androidcentral.com/huawei-mate-20-huawei-mate-20-pro/929904-huawei-mate-20-pro-instagram-issues.html

 

Ορισμενοι με ενα απλο unistall & install ηρθαν στα ισα τους, καποιοι αλλοι ομως οχι...

 

Εχετε και εσεις παρατηρησει αντιστοιχο προβλημα;

 

Ναι φίλε και εγω το έχω πει και είναι το μοναδικό πρόβλημα στην συσκευή για όποιον ασχολείται ενεργά με το instagram! Κομμένες φώτο κια ξεθώριασματα! Όσα unistall και να έχω κάνει παραμένει!

Link to comment
Share on other sites

Με τον exynos δεν ειναι καλα τα πραγματα..

 

Κατέβα φτάσαμε....8af9ccd73803e142346d404ab085a15c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βαλε δεύτερη σιμ μέσα δούλεψε το σαν τηλέφωνο με καμιά κλήση και έλα πάλι με κανένα screenshot. Θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Βαλε δεύτερη σιμ μέσα δούλεψε το σαν τηλέφωνο με καμιά κλήση και έλα πάλι με κανένα screenshot. Θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι

 

Ναι κ μετά θα του πεις κάτσε δες κ καμία ταινία κ ξανά έλα... Μείνε με τον hulk σου εσυ κ άσε μας εμάς με τις χάλια οθόνες...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Βαλε δεύτερη σιμ μέσα δούλεψε το σαν τηλέφωνο με καμιά κλήση

 

Το γνωριζεις φανταζομαι οτι η πλειοψηφια του κοσμου

1)Δεν δουλευει 2sim

2)Πιο πολυ την βγαζει πλεον σε αλλες λειτουργιες παρα σε τηλεφωνα.

 

Αν καποιος θελει κινητο κυριως για τηλεφωνα,ας αγορασει το 3310 να του βγαζει 1μηνα,και δεν κανω καθολου πλακα σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ μετά θα του πεις κάτσε δες κ καμία ταινία κ ξανά έλα... Μείνε με τον hulk σου εσυ κ άσε μας εμάς με τις χάλια οθόνες...

 

Τυχαίνει να έχω και τις δύο συσκευές μαζί με άλλες 4-5 παράλληλα οπότε δεν το κατάλαβα το σχόλιο. Δεν έχω παντρευτεί με καμιά συσκευή

Μάγκες χαλαρώστε κινητά είναι για περνάει η ώρα που έρχονται και παρέρχονται

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε παιδιά πως θα ασχολούμαστε εμείς μετά να περνάει λίγο η ώρα.....Πρέπει κάτι να πούμε όλοι....by the way....σχεδόν όλοι μας πια τα smartphones μόνο για κλήσεις δεν τα έχουμε....για όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε....Και όποιος λέει το αντίθετο απλά δεν θα έγραφε εδώ μέσα....Τέλος....πετάω και το μικρόφωνο και άντε γεια....
Link to comment
Share on other sites

Το vs ας συνεχιστεί εδώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7807828#

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε και εγω το έχω πει και είναι το μοναδικό πρόβλημα στην συσκευή για όποιον ασχολείται ενεργά με το instagram! Κομμένες φώτο κια ξεθώριασματα! Όσα unistall και να έχω κάνει παραμένει!

 

Ασχολουμαι αρκετα.. και το εμαθα λιγο πριν αποφασισω να το αγορασω....τι να κανω;;;;:lol::lol::lol::lol::p:p

 

Δεν μπορουν να το λυσουν με update? Ή ο μονος τροπος να λυθει ειναι το νεο p30? χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

"To downgrade to your original firmware just turn your phone off,plug the charger,press volume up and power till you feel the vibration, release power while keep pressing volume up till you go to erecovery,from there download the latest recovery and firmware by connecting to wifi."

 

 

 

 

 

Με το erecovery, εγώ πρόσφατα κατέβασα δύο φορές την .198

 

Υπό Ιδίαν Ευθύνη, πάρε γνώμες από εδώ.........

 

Κρατάει τα δεδομένα μου ή κάνει factory reset; Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by angelo_ath
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν το ΕΜUIήταν λίγο πιο καλογραμμένο αν μόνο..

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Κρατάει τα δεδομένα μου ή κάνει factory reset; Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε μένα δεν έκανε factory reset.

Πάντως κάνε backup.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ μετά θα του πεις κάτσε δες κ καμία ταινία κ ξανά έλα... Μείνε με τον hulk σου εσυ κ άσε μας εμάς με τις χάλια οθόνες...

 

Εγώ στις 21 το πήρα οπότε αύριο μπορώ να πάω από Γερμανό. Αν δεν είναι φυσιολογικό έστω αυτό το λίγο που υπάρχει υπό γωνία που έχουμε διαβάσει ότι υπάρχει κ στις mate συσκευές που δεν έχουν θέμα.. Άρα αν δεν είναι φυσιολογικό δεν πρέπει να γίνει αντικατάσταση;

IMG-3bb26bb67319d52e1b0f75b347385a6d-V.jpg

 

 

πως το είπες?...μείνε με την hulk σου?:X:X:X

την είπες στον έναν...την είπες στον άλλον....και ήρθε η πληρωμή!!!

..και συνήθως θέλουμε να πιστεύουμε ότι τα προϊόντα που αγοράζουμε είναι πάντα τα καλύτερα.

δυστυχώς,σου έτυχε στραβή....και στραβή σε ότι πικάρισες.

Edited by XP130TD
κριτική σε πρόσωπο
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Μάζευα λεφτά να πάρω το σ10+.

Το mate 20 pro, είναι 2η συσκευή μετά από αντικατάσταση. Το σ20+ έχει ίδιο θέμα, πρόβλημα στις οθόνες ?

Link to comment
Share on other sites

IMG-3bb26bb67319d52e1b0f75b347385a6d-V.jpg

 

 

πως το είπες?...μείνε με την hulk σου?:X:X:X

την είπες στον έναν...την είπες στον άλλον....και ήρθε η πληρωμή!!!

...και συνήθως θέλουμε να πιστεύουμε ότι τα προϊόντα που αγοράζουμε είναι πάντα τα καλύτερα.

δυστυχώς,σου έτυχε στραβή....και στραβή σε ότι πικάρισες.

 

 

Μ αυτό στα πλαγια είναι πολύ έντονο. Δεν νομίζω τα mate 20 pro τα φυσιολογικά να ναι τόσο έντονα. Το δικό μου δεν είναι σε καμία περίπτωση. Επίσης στις φώτο παρατηρώ ότι και πάνω αριστερά βγάζει ροζ, πράσινο και γενικά είναι λίγο σαν ουράνιο τοξο. Μακρυά από τα mate 20 pro όμως. Χαχαχα.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Από το xda πέρασα διάφορα firmware, και το cts failed.

Πέρασα δυο φορές , από το erecovery την οfficial firmware .192, μετά factory reset, και πάλι CTS Failed.

Πέρασα από το funky Huawei την .210, μετά factory reset, .. CTS Failed.

Τώρα έχω την .224, από το funky Huawei,.

Γιατί δεν επανέρχεται το κινητό, πήρε μέσα το σύστημα ?

Link to comment
Share on other sites

Από το xda πέρασα διάφορα firmware, και το cts failed.

Πέρασα δυο φορές , από το erecovery την οfficial firmware .192, μετά factory reset, και πάλι CTS Failed.

Πέρασα από το funky Huawei την .210, μετά factory reset, .. CTS Failed.

Τώρα έχω την .224, από το funky Huawei,.

Γιατί δεν επανέρχεται το κινητό, πήρε μέσα το σύστημα ?

 

απο την 9 και μετά οτιδιποτε περαστεί με άλλο τρόπω περα απο ota update κατεβάζει έναν διακόπτη (κατι σαν samsung που έχει ενα πράγμα) είναι οδηγία απο την google σιγά σιγά την εφαρμόζουν όλοι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μ αυτό στα πλαγια είναι πολύ έντονο. Δεν νομίζω τα mate 20 pro τα φυσιολογικά να ναι τόσο έντονα. Το δικό μου δεν είναι σε καμία περίπτωση. Επίσης στις φώτο παρατηρώ ότι και πάνω αριστερά βγάζει ροζ, πράσινο και γενικά είναι λίγο σαν ουράνιο τοξο. Μακρυά από τα mate 20 pro όμως. Χαχαχα.

 

αυτό είναι λόγο της κυρτότητας της οθόνης σχεδόν ολες η σύγχρονες oled με κυρτότητα την έχουν καποιες πολύ λιγότερο καποιες πολύ περισσότερο...... αλλά είναι εκεί....

 

δεν είναι το κλασσικό hulkarisma που ειχαμε δει στο mate 20 pro που γεμιζε ολη την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Βαλε δεύτερη σιμ μέσα δούλεψε το σαν τηλέφωνο με καμιά κλήση και έλα πάλι με κανένα screenshot. Θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι

 

εισαι λαθος σε αυτο.το δοκιμασες σε 4G και τα δυο με δυο sim?για δοκιμασε το exynos να ειναι και οι δυο καρτες στο 2G γιατι το 4G καταναλωνει πολυ drain αν δεν ειναι σταθερο!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

@egodemis.

Ξέρεις αν υπάρχει τρόπος, να επανέλθει το CTS , είναι failed σε μένα ?

 

μέχρι τώρα όσα διάβασα μάλλον όχι (μιλάμε για hardware switch τυπου knox που εχουν πλεον ολα τα cpu ) αλλά αν δεν σε κάνει κόπο δοκίμασε από το hisuite απο το pc να εγκαταστήσεις οτι έκδοση σου δώσει μπας και........

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

αυτό είναι λόγο της κυρτότητας της οθόνης σχεδόν ολες η σύγχρονες oled με κυρτότητα την έχουν καποιες πολύ λιγότερο καποιες πολύ περισσότερο...... αλλά είναι εκεί....

 

δεν είναι το κλασσικό hulkarisma που ειχαμε δει στο mate 20 pro που γεμιζε ολη την οθονη

 

Λίγο που κοίταξα στο thread του s10+ κάποιος επικοινώνησε με Samsung μέσω live chat και είπαν ότι γνωρίζουν το θέμα και ότι όλα τα s10 δεν έχουν οθόνη Samsung αλλά και Boe λόγω αυξημένης ζήτησης. Στη φώτο πάντως φαίνεται πολύ έντονα στα πλάγια και επίσης κάνει διάφορα και πάνω αριστερά οπότε θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

αυτό είναι λόγο της κυρτότητας της οθόνης σχεδόν ολες η σύγχρονες oled με κυρτότητα την έχουν καποιες πολύ λιγότερο καποιες πολύ περισσότερο...... αλλά είναι εκεί....

 

δεν είναι το κλασσικό hulkarisma που ειχαμε δει στο mate 20 pro που γεμιζε ολη την οθονη

 

Λίγο που κοίταξα στο thread του s10+ κάποιος επικοινώνησε με Samsung μέσω live chat και είπαν ότι γνωρίζουν το θέμα και ότι όλα τα s10 δεν έχουν οθόνη Samsung αλλά και Boe λόγω αυξημένης ζήτησης. Στη φώτο πάντως φαίνεται πολύ έντονα στα πλάγια και επίσης κάνει διάφορα και πάνω αριστερά οπότε θα δείξει.

 

 

Φίλε μ samsung με πάνελ boe δεν υπάρχει....θελει να μας πει δλδ ότι απ την ζητήσει δεν είχε πάνελ η Samsung.....Ποια η Samsung.....Δλδ πέρυσι με note και σειρά s πως προλάβαινε....τοτε δεν πουλαγε δλδ.....τι άλλο θα ακούσουμε δεν μπορώ να καταλάβω....ο καθένας μπαίνει και πετάει μια ρουκέτα εδώ μέσα και άντε γεια

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που κοίταξα στο thread του s10+ κάποιος επικοινώνησε με Samsung μέσω live chat και είπαν ότι γνωρίζουν το θέμα και ότι όλα τα s10 δεν έχουν οθόνη Samsung αλλά και Boe λόγω αυξημένης ζήτησης. Στη φώτο πάντως φαίνεται πολύ έντονα στα πλάγια και επίσης κάνει διάφορα και πάνω αριστερά οπότε θα δείξει

 

 

Φίλε μ samsung με πάνελ boe δεν υπάρχει....θελει να μας πει δλδ ότι απ την ζητήσει δεν είχε πάνελ η Samsung.....Ποια η Samsung.....Δλδ πέρυσι με note και σειρά s πως προλάβαινε....τοτε δεν πουλαγε δλδ.....τι άλλο θα ακούσουμε δεν μπορώ να καταλάβω....ο καθένας μπαίνει και πετάει μια ρουκέτα εδώ μέσα και άντε γεια

 

καλά αυτο με την μπαταρία πως το κάνετε δεν ξέρω με καμία συσκευή δεν έχω περάσει 4 ωρε και 30 λεπτά

 

βεβαία θα μου πείτε άλλη χρήση κάνω εγώ άλλη εσείς αλλά και πάλι να βγάζετε 9 ώρες στην ίδια συσκευή που βγάζω εγω 4........ είναι κάπως

 

για παράδειγμα mate 20 pro

4g 24/24 σήμα συνήθως γύρο στης 2 γραμμές

location wifi nfc κλπ κλπ όλα ανοιχτά bluetooth συνδεδεμένο στο smartband και ακουστικά

φωτισμός 100% manual με white theme

max 5 ώρες βγάζω (σπάνια αυτό συνήθως 4 μισή)

 

s10+ που πέρασε απο τα χέρια μου 2 μέρες περίπου τα ίδια μου φάνηκαν .....

 

θυμάμαι εποχές που ειχα s6 edge πάλευα με 2 ωρες sot και αλλοι έβγαζαν κατι 6 ωρες......

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι αφορά στην μπαταρία μη σκοτιζεσαι φίλε μου. Η χρήση του καθενός είναι τόσο διαφορετική που σπάνια βγάζεις σωστά συμπεράσματα από στατιστικά τρίτων. Εκτός κι αν έχεις λόγο να υποψιάζεσαι battery drain κάπου, για τα δεδομένα σου μια χαρά είναι μάλλον η χρήση. Στο λέω διότι κι εγώ μια ζωή είμαι πολύ κάτω από τις αναφερόμενες στα φόρουμ αυτονομιες σε όλες μου τις συσκευές.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...