Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον exynos δεν ειναι καλα τα πραγματα..

 

Κατέβα φτάσαμε....8af9ccd73803e142346d404ab085a15c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Honor watch magic

Απίστευτα λεπτό και ελαφρύ. Φοβερό ρολογακι για απλή καθημερινή χρήση...

http://i66.tinypic.com/5l9pqx.jpg

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Honor watch magic

Απίστευτα λεπτό και ελαφρύ. Φοβερό ρολογακι για απλή καθημερινή χρήση...

http://i66.tinypic.com/5l9pqx.jpg

 

 

Φαίνεται πάρα πολύ ωραίο....Πόσο πήγε αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Θετικά : πανέμορφο, λεπτό, ελαφρύ, ότι πρέπει για ένα σπορ ρολόι που θέλεις να φοράς όλη μέρα χωρίς να ενοχλεί τον καρπό. Αρκετά μικρότερη μπαταρία από το watch gt, αλλά το θεωρώ πιο όμορφο. Κάπου στη βδομάδα αυτονομία το υπολογίζω. Στα συν η καλή ποιότητα κατασκευής κι η οθοναρα, που βρίσκεις μόνο σε Samsung ρολόγια.

Αρνητικά : Μικρή μπαταρία, η 1 εβδομάδα είναι σχετικά λίγη για proprietary OS. Περιορισμένες δυνατότητες για smartwatch, δεν παίρνει εφαρμογές, ελάχιστα watchfaces, με τα οποία θα πρέπει να αρκεστείτε.

Με άλλα λόγια, είναι κυρίως fitness tracker, καλυμμένο με το μανδύα ενός όμορφου ρολογιού.

Στα 150-170 κυμαίνεται η τιμή του παιδιά , αν ξέρετε γιατί το αγοράζετε αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται από την ευροπαικη νομοθεσία ηχογράφηση κλήσης, πέρα από συνγεκριμενες περίπτωσεις

 

Το ξερω, αλλα εγω ρωτησα αν εχει οπως τα xiaomi

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω, αλλα εγω ρωτησα αν εχει οπως τα xiaomi
Από την έκδοση 9 και πάνω βάση νόμου οποίος πουλάει επισιμα στην Ευρώπη θα πρέπει να κόβει την δυνατότητα αυτή
Link to comment
Share on other sites

Από την έκδοση 9 και πάνω βάση νόμου οποίος πουλάει επισιμα στην Ευρώπη θα πρέπει να κόβει την δυνατότητα αυτή

 

Ακριβώς έτσι. Και τα xiaomi που ανέφερε ο φίλος κι εισάγονται επίσημα στην Ευρώπη έχουν απενεργοποιημενη τη δυνατότητα...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο s10+, απλο, Ε... Λογω δουλειας βρισκομαι στην ΕΟ καθε νυχτα Αθήνα - Θεσσαλονίκη. Με 4g οπου εχει. Μονιμα ανοικτα τα data κ σερφαρισμα chat κλπ οταν δεν οδηγω. Ο συναδελφος με s9+ μονιμα με το φορτιστη στην επιστροφη.. (οπως κ εγω με ΟΛΑ τα sammy απο το s7 κ μετα). Το mate στη χειρότερη να γυρισω με 60% κ 4.30 ωρες ενεργη οθονη. Για φωτο δε μιλαω ειναι ΑΛΛΟΥ.Κ φυσικα ησυχασα με root, rom kernel κλπ..ΠΟΛΥ ποιοτικη συσκευή αν κ το πρωτο μου hyawei εχω εντυπωσιαστει!!
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν πάω να το πάρω καινούριο, πως θα καταλάβω αν έχει την καλή οθόνη ή την προβληματική???

Υπάρχει τρόπος???

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τσεκαρεις το s/n

 

Και μια οφ τοπικ ερώτηση

Το s10+ έχει χειρότερη οθόνη από το note 9.

( Sto you tube λένε ότι δεν υπάρχει καλύτερη οθόνη, από το σ10+).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μια απορία.. Ποια είναι η τελευταια OTA rom. Όταν αγόρασα το κινητό το Δεκέμβρη μου έκανε ένα update στην 9.0.0.122 κ από τότε δεν έχω πάρει άλλο!
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ δοκιμάζω διάφορες γνωστές και πανέμορφες γραμματοσειρές (roboto, Google sans, Samsung one font κλπ) κι όλες φαίνονται χάλια στο mate.

Είμαστε εγκλωβισμένοι στο χαλί emui και δε μπορούμε να βρούμε και μια γραμματοσειρά της προκοπής.

Άμεσα πρόσληψη Ευρωπαίου σχεδιαστή Huawei...

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας, μια απορία.. Ποια είναι η τελευταια OTA rom. Όταν αγόρασα το κινητό το Δεκέμβρη μου έκανε ένα update στην 9.0.0.122 κ από τότε δεν έχω πάρει άλλο!

 

198 η τελευταία.

Βάλε σιμ Vodafone αν έχεις σπίτι και δοκίμασε...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τσεκαρεις το s/n

 

Και μια οφ τοπικ ερώτηση

Το s10+ έχει χειρότερη οθόνη από το note 9.

( Sto you tube λένε ότι δεν υπάρχει καλύτερη οθόνη, από το σ10+).

 

 

Όχι φίλε μου δεν έχει χειρότερη οθόνη....Ούτε καν....Έχει ακόμη καλύτερη σε όλα....Στο λέω γιατί προ εβδομάδος ήμουν κάτοχος note 9 για 3 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ δοκιμάζω διάφορες γνωστές και πανέμορφες γραμματοσειρές (roboto, Google sans, Samsung one font κλπ) κι όλες φαίνονται χάλια στο mate.

 

Είμαστε εγκλωβισμένοι στο χαλί emui και δε μπορούμε να βρούμε και μια γραμματοσειρά της προκοπής.

 

Άμεσα πρόσληψη Ευρωπαίου σχεδιαστή Huawei...

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

198 η τελευταία.

 

Βάλε σιμ Vodafone αν έχεις σπίτι και δοκίμασε...

Δυστυχώς δεν έχω. Του έχω cosmote κ wind. Άρα, περιμένω;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ δοκιμάζω διάφορες γνωστές και πανέμορφες γραμματοσειρές (roboto, Google sans, Samsung one font κλπ) κι όλες φαίνονται χάλια στο mate.

Είμαστε εγκλωβισμένοι στο χαλί emui και δε μπορούμε να βρούμε και μια γραμματοσειρά της προκοπής.

Άμεσα πρόσληψη Ευρωπαίου σχεδιαστή Huawei...

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

198 η τελευταία.

Βάλε σιμ Vodafone αν έχεις σπίτι και δοκίμασε...

 

Εγώ δοκίμασα με Vodafone και το μόνο που κατέβασε είναι το service pack της Vodafone, το οποίο δεν το πρόλαβα και έκανε και εγκατάσταση. Πως μπορώ να σβήσω αυτό το service pack; επειδή έχω cosmote φοβάμαι μην δεν λειτουργεί σωστά το volcall

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ δοκιμάζω διάφορες γνωστές και πανέμορφες γραμματοσειρές (roboto, Google sans, Samsung one font κλπ) κι όλες φαίνονται χάλια στο mate.

Είμαστε εγκλωβισμένοι στο χαλί emui και δε μπορούμε να βρούμε και μια γραμματοσειρά της προκοπής.

Άμεσα πρόσληψη Ευρωπαίου σχεδιαστή Huawei...

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

198 η τελευταία.

Βάλε σιμ Vodafone αν έχεις σπίτι και δοκίμασε...

 

Κάνε έναν κόπο κ ανέβασε μια φώτο να καταλάβω πως δείχνει να δω αν έχεις δίκιο η απλά είσαι παραπονιαρης. Όσο και κακη να είναι έχει τόσα καλά οπότε μην τρελαίνεσαι για κάτι τέτοιο.. Ξέρω είναι έτσι για το γκαμωτο της υπόθεσης..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν κόπο κ ανέβασε μια φώτο να καταλάβω πως δείχνει να δω αν έχεις δίκιο η απλά είσαι παραπονιαρης. Όσο και κακη να είναι έχει τόσα καλά οπότε μην τρελαίνεσαι για κάτι τέτοιο.. Ξέρω είναι έτσι για το γκαμωτο της υπόθεσης..

 

Τι να ανεβάσω screenshot?

Ας πάρουν οι Κινέζοι ένα S10 plus να παίξουν λίγες ώρες να καταλάβουν τι σημαίνει ομοιογένεια/consistency στα μενού, σοβαρό iconography, όμορφες γραμματοσειρες... Με άλλα λόγια να καταλάβουν ότι το emui απαγορεύεται να μπαίνει σε σοβαρό κινητό εν έτει 2019. Το πλέον κακάσχημο skin της αγοράς συνεχίζει να δίνει η Huawei...

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δοκίμασα με Vodafone και το μόνο που κατέβασε είναι το service pack της Vodafone, το οποίο δεν το πρόλαβα και έκανε και εγκατάσταση. Πως μπορώ να σβήσω αυτό το service pack; επειδή έχω cosmote φοβάμαι μην δεν λειτουργεί σωστά το volcall

 

Δε μπορείς να το σβήσεις. Δεν επηρεάζει σε κάτι το volte, volwifi, άσε το όπως είναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δεν έχω. Του έχω cosmote κ wind. Άρα, περιμένω;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχουν κι εναλλακτικές για manual flash, αλλα έχουν μείον. Θα πρότεινα να περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό είναι το εύκολο είναι θέμα χρόνου να το φτιάξουν τώρα γιατί το έχουν παρατημένο μόνο αυτοί ξέρουν... μη ξεχνάς ότι και η σαμι μέχρι το s7 που άρχισε να είναι πιο σμουθ λαγκσουνγκ την λέγαν όλοι..

Επειδή διαβάζω πολλά παράπονα γιατί δεν βάζετε nova launcher που τον φέρνει οποίος θέλει στα μέτρα του.. Φυσικά κ ΔΕΝ εννοώ να το αφήσει η Huawei στη μοίρα της απλά για ναμην σας ενοχλεί στους κατόχους.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό είναι το εύκολο είναι θέμα χρόνου να το φτιάξουν τώρα γιατί το έχουν παρατημένο μόνο αυτοί ξέρουν... μη ξεχνάς ότι και η σαμι μέχρι το s7 που άρχισε να είναι πιο σμουθ λαγκσουνγκ την λέγαν όλοι..

Επειδή διαβάζω πολλά παράπονα γιατί δεν βάζετε nova launcher που τον φέρνει οποίος θέλει στα μέτρα του.. Φυσικά κ ΔΕΝ εννοώ να το αφήσει η Huawei στη μοίρα της απλά για ναμην σας ενοχλεί στους κατόχους.

 

Δεν είναι μόνο ο launcher, δυστυχώς.

Εικονίδια στις ρυθμίσεις, γραμματοσειρές, διαφορετικά icon/fonts size σε settings /dialer, ακόμα και σε υπομενου, τραγικη εμφανισιακά εφαρμογή ημερολογίου, εφαρμογή SMS δανεισμένη από Google (με Google Sans font εκεί)... Μπορώ να γράφω για ώρες.

Το emui είναι αχταρμάς. Είναι ένα project που δουλεύτηκε από software engineers remotely και τα παντρεψαν όλα μαζί ένα μια νυκτί. Όποιος έχει στοιχειώδεις γνώσεις εργονομίας λογισμικού μπορεί να το κατανοήσει. Όσοι, πάλι, δε μπορούν, αρκεί να έχουν λίγο καλό γούστο για να καταλάβουν γιατί λέω ότι το emui είναι απολύτως αναχρονιστικο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μια απορία.. Ποια είναι η τελευταια OTA rom. Όταν αγόρασα το κινητό το Δεκέμβρη μου έκανε ένα update στην 9.0.0.122 κ από τότε δεν έχω πάρει άλλο!

 

"To downgrade to your original firmware just turn your phone off,plug the charger,press volume up and power till you feel the vibration, release power while keep pressing volume up till you go to erecovery,from there download the latest recovery and firmware by connecting to wifi."

 

 

Με το erecovery, εγώ πρόσφατα κατέβασα δύο φορές την .198

Υπό Ιδίαν Ευθύνη, πάρε γνώμες από εδώ.........

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@v@gelis.

Γραμματοσειρά πως αλλάζει ς ??

Εγώ με μια εφαρμογή, από το play store, Huawei themes, άλλαξα την γραμματοσειρά, αλλά δεν υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα, τους ελληνικούς χαρακτήρες δηλαδή.

Με την εφαρμογή, θέματα, που έχει το κινητό, έβαλα μια γραμματοσειρά, την x-apal, πλήρωσα 1,99€, αλλά υπάρχει πρόβλημα, ζητά αριθμό τηλεφώνου κινητού, για επιβεβαίωση, και στο κινητό, αυτό γίνεται μόνον για αριθμούς Κίνας.

Με απλά λόγια,, μπορείς να αγοράσεις, θέματα, γραμματοσειρές, από το μενού του κινητού ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. ΔΙαβασα αναφορες με θεματα συγχρονισμού της συσκευης στα instagram stories και στα βιντεο (αναφορες κανουν λογο για πιξελιασμενα και θολά βιντεος), και ειδα και εδω το σχετικο θεμα με παραπονα χρηστων.

https://uk.community.huawei.com/apps-39/instagram-video-s-out-of-sync-1561

https://forums.androidcentral.com/huawei-mate-20-huawei-mate-20-pro/929904-huawei-mate-20-pro-instagram-issues.html

 

Ορισμενοι με ενα απλο unistall & install ηρθαν στα ισα τους, καποιοι αλλοι ομως οχι...

 

Εχετε και εσεις παρατηρησει αντιστοιχο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

"To downgrade to your original firmware just turn your phone off,plug the charger,press volume up and power till you feel the vibration, release power while keep pressing volume up till you go to erecovery,from there download the latest recovery and firmware by connecting to wifi."

 

 

Με το erecovery, εγώ πρόσφατα κατέβασα δύο φορές την .198

Υπό Ιδίαν Ευθύνη, πάρε γνώμες από εδώ.........

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@v@gelis.

Γραμματοσειρά πως αλλάζει ς ??

Εγώ με μια εφαρμογή, από το play store, Huawei themes, άλλαξα την γραμματοσειρά, αλλά δεν υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα, τους ελληνικούς χαρακτήρες δηλαδή.

Με την εφαρμογή, θέματα, που έχει το κινητό, έβαλα μια γραμματοσειρά, την x-apal, πλήρωσα 1,99€, αλλά υπάρχει πρόβλημα, ζητά αριθμό τηλεφώνου κινητού, για επιβεβαίωση, και στο κινητό, αυτό γίνεται μόνον για αριθμούς Κίνας.

Με απλά λόγια,, μπορείς να αγοράσεις, θέματα, γραμματοσειρές, από το μενού του κινητού ?

 

Με την εφαρμογή font manager και στη συνέχεια create font. Fonts κατεβάζω ttf από το διαδίκτυο και τα κάνω create μέσα από την εφαρμογή. Δυστυχώς στα ελληνικά φαίνονται ως επί το πλείστον χάλια...

Link to comment
Share on other sites

@v@gelis, ευχαριστώ για το font manager, πέρασα την roboto medium.

 

http://imgur.com/06DzVnx

 

http://imgur.com/5XcDbLe

 

H medium φαίνεται σχετικά καλά. Άφησα κι εγώ αυτή για την ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...