Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρωτώντας έτσι γενικά δε μπορείς να ξέρεις. Αν είσαι μόνιμα σε 2g μπορεί να είναι υπερβολικό το ποσοστό σου. Αν είσαι σε 4g μόνιμα πιθανόν να ειναι πολύ καλό. Η ερώτηση όπως τη έθεσες δεν έχει απάντηση.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

ειχα ρωτησει και στο παρελθον αλλα απαντηση δεν πηρα,ελπιζω τωρα που την εχουν περισσοτερα ατομα την συσκευη,να με διευκολυνουν!ετοιμοτητα κυψελης τι ποσοστα σας βγαζει,,το λιγοτερο που εχω δει ειναι 4% και δεν ξερω αν παιζει κατι που ειναι τοσο!διοτι δεν ειχα ξανα Huawei και οτι φιλαρακια εχουν το p20 pro ειναι μαξ 1%
Δύσκολα θα Πάρεις απάντηση στο σπίτι μου έχω κάτι τρελά 20% και βάλε όταν είμαι σπίτι της κοπέλας μου 1% αντε 2% βλέπω btw σήμα τέρμα και στα δύο σπίτια... Κάτι παίζει με την cosmote τώρα τι και πως δεν έχω ιδέα ούτε ασχολήθηκα
Link to comment
Share on other sites

Ρωτώντας έτσι γενικά δε μπορείς να ξέρεις. Αν είσαι μόνιμα σε 2g μπορεί να είναι υπερβολικό το ποσοστό σου. Αν είσαι σε 4g μόνιμα πιθανόν να ειναι πολύ καλό. Η ερώτηση όπως τη έθεσες δεν έχει απάντηση.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Λόγω του ότι στην δουλειά δεν έχω καλό σήμα το παίζω εναλλάξ και 4g αλλά ακόμα και σε 2g παρολαυτα το χαμηλότερο ήταν 4%! Στα p20 pro είναι στο 1% κοντά γιαυτό μου έκανε εντύπωση! Τεσπα θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα θα Πάρεις απάντηση στο σπίτι μου έχω κάτι τρελά 20% και βάλε όταν είμαι σπίτι της κοπέλας μου 1% αντε 2% βλέπω btw σήμα τέρμα και στα δύο σπίτια... Κάτι παίζει με την cosmote τώρα τι και πως δεν έχω ιδέα ούτε ασχολήθηκα

 

Εχει αναφερθει πολλες φορες οτι με speedport plus υπαρχει απιστευτο drain σε ορισμενα κινητα. Και στο Ρ20 pro που εχω εγω το ιδιο ισχυει,

Η λυση που εχω βρει ειναι να γυρισω σε 2,4 μονο και εχει βελτιωθει η κατασταση αρκετα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει πολλες φορες οτι με speedport plus υπαρχει απιστευτο drain σε ορισμενα κινητα. Και στο Ρ20 pro που εχω εγω το ιδιο ισχυει,

 

Η λυση που εχω βρει ειναι να γυρισω σε 2,4 μονο και εχει βελτιωθει η κατασταση αρκετα.

Εγώ περιμένω να βγάλει κάνα πρόγραμμα 20%ο Γερμανός για να πετάξω την μπακατέλα και να πάρω κάνα fritz. Απορώ τι τα δίνουν. Τουλάχιστον πάλι καλά στον ΟΤΕ μπορούμε να βάλουμε το δικό μας μόντεμ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει πολλες φορες οτι με speedport plus υπαρχει απιστευτο drain σε ορισμενα κινητα. Και στο Ρ20 pro που εχω εγω το ιδιο ισχυει,

Η λυση που εχω βρει ειναι να γυρισω σε 2,4 μονο και εχει βελτιωθει η κατασταση αρκετα.

 

Το εννοείς 2,4;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το speed port, έχει αναφερθεί στο adsl.gr, πριν μήνες, όταν πρωτοκυκλοφόρησε το ρούτερ.
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει πολλες φορες οτι με speedport plus υπαρχει απιστευτο drain σε ορισμενα κινητα. Και στο Ρ20 pro που εχω εγω το ιδιο ισχυει,

Η λυση που εχω βρει ειναι να γυρισω σε 2,4 μονο και εχει βελτιωθει η κατασταση αρκετα.

 

μπα δεν ειδα μεwifi διαφορά με wifi ανοιχτό όλη την νύχτα ειτε σε 5 είτε σε 2.4 το πολύ μου τρώει 2% αν ανοίξω το gsm (δεν σου λέω τα data σκέτο να βγω από το fly mode...... χάος έως και 20% πάντα σπίτι μου στο σπίτι της κοπέλας μου απο 1 έως και καθόλου ........

Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/YO7bIj7

 

Σε σας το safetynet, είναι passed ??

Πως γίνεται μην είναι passed με στοκ Ρομ???

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε σας το safetynet, είναι passed ??

 

Flashαρες ROM που δεν προοριζεται για την συσκευη και το region σου.

Τωρα ή περιμενεις να σου ερθει το επομενο ΟΤΑ (μπορει και να μην ερθει) ή περιμενεις να εγκριθει η εκδοση που περασες (μπορει και να μην εγκριθει) ή περνας με δικη σου παντα ευθυνη προηγουμενη ROM που ειναι 100% σιγουρα για την συσκευη και το region σου.

Για τα C432 η 198 με security patch ειναι 100% και η 210 με Μαρτιου αλλα στην Ελλαδα δεν εχει αρχισει ακομα η διανομη της 210.

 

Γοαυτο λεμε να αποφευγετε να flashαρετε ROMS αλλα να περιμενετε τα ΟΤΑ.

Οπως σωστα λεει η παροιμια "Οποιος βιαζεται σκονταφτει"

Ελπιζω να το λυσεις το προβλημα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο mi8 μου με official global developer rom και εβδομαδιαία updates (OTA), false μου βγάζει.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο mi8 μου με official global developer rom και εβδομαδιαία updates (OTA), false μου βγάζει.
Επειδή είναι developer rom (beta).

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι developer rom (beta).

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ Ιωάννη, με stable δε θεωρώ ότι θα έβγαζε false.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα και εγώ Ιωάννη, με stable δε θεωρώ ότι θα έβγαζε false.
Stable έχω εγώ και είναι passed κανονικά!

Επίσης άμα δοκίμασεις να πας στις ρυθμίσεις του Play store τέρμα κάτω θα γράφει μη πιστοποίημενη συσκευή στην global dev! 2d1646f7fa343875fc07dc6b9a1b53d7.jpg

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

@PapaDarxon

Πραγματικά φλασαρα, διάφορα firmware, και από το funky Huawei, kai από το xda.

Επειδή το safety net ήταν failed,

από το μενού του κινητού erecovery, κατέβασα την τελευταία Official firmware, 198, και την πέρασα, και έκανα και factory reset, αλλά το safety net είναι πάλι failed.

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/samsung-galaxy-s10-plus-vs-mate-20-pro-sti-nychta-tha-deis-ti-diafora-video/

 

Αυτό για όσους έλεγαν κάτι περίεργα για το s10+ που πράγματι είναι στα περισσότερα ουσιαστικά κ παρατηρήσιμα σημεία κατώτερο...

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/samsung-galaxy-s10-plus-vs-mate-20-pro-sti-nychta-tha-deis-ti-diafora-video/

 

Αυτό για όσους έλεγαν κάτι περίεργα για το s10+ που πράγματι είναι στα περισσότερα ουσιαστικά κ παρατηρήσιμα σημεία κατώτερο...

 

Ναι στον χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας κανείς δεν λέει το αντίθετο ότι υπάρχει αρκετή διαφορά αν κ λένε για βελτίωση με update προσεχώς ..

Αλλά βάλε την καλύτερη οθόνη δίχως θέματα... Ήχο.. Μικρότερο νοτς 8gb ram

Κ σε μέρα σε φώτο και ειδικά σε βίντεο στα συγκριτικά υπερτερεί το s10+ 4k60fps

Φορτίζει πιο γρήγορα το mate ένα + του

Και οι δύο συσκευές είναι αξιόλογες τώρα που λένε ότι ξεπεράστηκαν τα της οθόνης είναι κομπλέ και το mate

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

@PapaDarxon

Πραγματικά φλασαρα, διάφορα firmware, και από το funky Huawei, kai από το xda.

Επειδή το safety net ήταν failed,

από το μενού του κινητού erecovery, κατέβασα την τελευταία Official firmware, 198, και την πέρασα, και έκανα και factory reset, αλλά το safety net είναι πάλι failed.

 

Το εχουν αναφερει στο XDA αυτο το προβλημα. Εσυ βασικα κατσε με την εκδοση που εισαι τωρα και περιμενε να σου ερθει ΟΤΑ του Μαρτιου μηπως φτιαξει. Αν οχι τοτε μαλλον θα πρεπει να περιμενεις και του Απριλιου, μηπως εχεις υπολειμματα απο τις εκδοσεις του Μαρτιου, και αν ουτε τοτε γινει κατι μαλλον πας στο service να σου περασουν καθαρα την service rom.

Αν θες να το σκαλισεις μπορεις να ξαναπερασεις παλι μεσω eRecovery την τελευταια εκδοση ωστε να εχεις και στα 2 partition (A-B) του Φεβρουριου.

Παρατηρησα απο screenshot σου οτι εχεις C636, αυτα δεν ειναι ευρωπαικα και πιθανον να πρεπει να βρεις καποιον με C636 εκδοση οπου να κανει μονο ΟΤΑ updates να σου πει τι εκδοση εχει.

Εγω παντος σου προτεινω να μεινεις με την 198 για τωρα και να δεις οταν ερθει η εκδοση Μαρτιου σε ολους αν αλλαξει κατι.

Να υποθεσω οτι δεν εχεις ξεκλειδωσει ποτε τον BootLoader.

 

Στο XDA ειδα οτι παρολο που τους λεει failed οι εφαρμογες τραπεζων τους παιζουν κανονικα και μονο το Google Pay δεν παιζει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ναι στον χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας κανείς δεν λέει το αντίθετο ότι υπάρχει αρκετή διαφορά αν κ λένε για βελτίωση με update προσεχώς ..

Αλλά βάλε την καλύτερη οθόνη δίχως θέματα... Ήχο.. Μικρότερο νοτς 8gb ram

Κ σε μέρα σε φώτο και ειδικά σε βίντεο στα συγκριτικά υπερτερεί το s10+ 4k60fps

Φορτίζει πιο γρήγορα το mate ένα + του

Και οι δύο συσκευές είναι αξιόλογες τώρα που λένε ότι ξεπεράστηκαν τα της οθόνης είναι κομπλέ και το mate

 

Θεματα δεν υπαρχουν πλεον στις οθονες. BOE ολες, κανενα απολυτως θεμα. Επισης θα σου προτεινα να βαλεις το mate 20 pro διπλα στο s10 plus και πιθανως να αναθεωρησεις και για την ανωτεροτητα της οθονης του samsung. Καλυτερο λευκο, ανωτερη φωτεινοτητα, πιο "διαυγης" οθονη στο mate... προσωπικα θα την κατετασσα στα ιδια επιπεδα επειδη τα panel της samsung εχουν καλυτερο screen uniformity. Καλυτερη ομως, δεν...

Στα υπολοιπα τα θετικα και αρνητικα, ειναι πλεον μοιρασμενα. Με τη διαφορα οτι στο εμποριο εχουν αυτη τη στιγμη 250+ ευρω διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Θεματα δεν υπαρχουν πλεον στις οθονες. BOE ολες, κανενα απολυτως θεμα. Επισης θα σου προτεινα να βαλεις το mate 20 pro διπλα στο s10 plus και πιθανως να αναθεωρησεις και για την ανωτεροτητα της οθονης του samsung. Καλυτερο λευκο, ανωτερη φωτεινοτητα, πιο "διαυγης" οθονη στο mate... προσωπικα θα την κατετασσα στα ιδια επιπεδα επειδη τα panel της samsung εχουν καλυτερο screen uniformity. Καλυτερη ομως, δεν...

Στα υπολοιπα τα θετικα και αρνητικα, ειναι πλεον μοιρασμενα. Με τη διαφορα οτι στο εμποριο εχουν αυτη τη στιγμη 250+ ευρω διαφορα...

 

 

Ανώτερη φωτεινότητα

Πιο διαυγής οθόνη

Καλύτερο λευκο το mate

Κ κάπου εδώ γελάμε?

Θα σου έλεγα φίλε μ καλύτερα να τα έβαζες εσύ δίπλα δίπλα γιατί αυτό που λες ΔΕΝ στέκει με την καμία όμως....φιλικά παντα

Link to comment
Share on other sites

Ανώτερη φωτεινότητα

Πιο διαυγής οθόνη

Καλύτερο λευκο το mate

Κ κάπου εδώ γελάμε?

Θα σου έλεγα φίλε μ καλύτερα να τα έβαζες εσύ δίπλα δίπλα γιατί αυτό που λες ΔΕΝ στέκει με την καμία όμως....φιλικά παντα

 

Φιλικα παντα, στεκει μια χαρα - μιλησα για πολυ συγκεκριμενα πραγματα (αποδοση λευκου, clarity, brightness σε manual setting), που εκει, ΝΑΙ, ειναι ανωτερο το mate (BOE). τοσο απλα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλικα παντα, στεκει μια χαρα - μιλησα για πολυ συγκεκριμενα πραγματα (αποδοση λευκου, clarity), που εκει, ΝΑΙ, ειναι ανωτερο το mate (BOE). τοσο απλα...

 

Οκ....εγώ πάντως διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ όμως...μιας και έχω τις συζύγου πάρει mate 20 pro και για δικό μου έχω s10plus....Να σου πω για note9 που είχα πριν μια βδομάδα....Ε μπορεί εκεί κ εκεί είναι τα 2....

Για s10 plus Όχι φίλε μ με την καμία πάντως....τουλάχιστον στα δικά μου τα μάτια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είπες και για ανώτερη φωτεινότητα

 

Εκεί είναι όμως που δεν υπάρχει παντελώς μέτρο σύγκρισης.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...