Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε tresor διαβασα τοσο το δικο σου ποστ αλλα και απο ενα αλλο μελος οτι πηγαν Public και εγινε η ανταλλαγης χωρις ευτράπελα, δεν μπορουσα να πιστεψω την αντιμετοπιση που δεχτηκα στο πρωτο καταστημα και κοντευα να σκασω....... Οποτε τολμησα και τελικα βγηκα κερδισμενος.

 

Σχετικα με το λογισμικο, η τελευταια εκδοση ειναι η 187 ? Επισης μου εχει κατεβασει και ενα αλλο πακετο ενημερωσης κωδικα που εχει σχεση με την Vodafone, τι ειναι αυτο ? Branded μου δωσανε ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tresor διαβασα τοσο το δικο σου ποστ αλλα και απο ενα αλλο μελος οτι πηγαν Public και εγινε η ανταλλαγης χωρις ευτράπελα, δεν μπορουσα να πιστεψω την αντιμετοπιση που δεχτηκα στο πρωτο καταστημα και κοντευα να σκασω....... Οποτε τολμησα και τελικα βγηκα κερδισμενος.

 

 

 

Σχετικα με το λογισμικο, η τελευταια εκδοση ειναι η 187 ? Επισης μου εχει κατεβασει και ενα αλλο πακετο ενημερωσης κωδικα που εχει σχεση με την Vodafone, τι ειναι αυτο ? Branded μου δωσανε ?

Μάλλον Vodafone κάρτα έχεις μέσα.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ Vodafone SIM του εχω μεσα, την ιδια καρτα SIM που ειχα και στο MATE 10 PRO μεχρι χθες.

Στο MATE 10 PRO ομως δεν μου ειχε κατεβασει καποιο αναλογο πακετο κωδικα, γιαυτο ρωταω τι και πως.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ Vodafone SIM του εχω μεσα, την ιδια καρτα SIM που ειχα και στο MATE 10 PRO μεχρι χθες.

Στο MATE 10 PRO ομως δεν μου ειχε κατεβασει καποιο αναλογο πακετο κωδικα, γιαυτο ρωταω τι και πως.

 

Στο Mate 10 pro δεν κατεβαζει patch της Vodafone γιατι ολα ειναι builtin στο firmware. Στο P20 και στο Mate 20 κατεβαζει patches.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εμπειρία χρήσης το μόνο μου χαλάει είναι το τυροπιτε σήμα που.οι 6.4 είναι ανύπαρκτες. Λίγο πιο φαρδύ να ήταν όπως το mate8 π. χ θα ήταν μπόμπα.

Παρεμπιπτόντως καμία χαμένη ειδοποίηση και καμιά χαμένη κλήση

 

Καλησπερα. Ενδιαφερμαι και εγω για το κινητο αυτο.

 

Να σε ρωτησω, μεχρι ποσες ειδοποιησεις φαινονται εκει διπλα απο το notch στην οθονη? Φτανει τις 4? Οι υπολοιπες αν συρω κατω τη notification bar εμφανιζονται κανονικα;

π.χ. αν εχω αλλες 5 apps που δεν εμφανιζει στο notch, τις εμφανιζει εαν συρω την μπαρα;

Link to comment
Share on other sites

Κ 6 και 7 μαζί με την ώρα κ το σήμα μπορεί να σου εμφανίσει κ σε ειδοποιεί αν έχει κ άλλα από κάτω. Γενικά δεν έχει καθόλου πρόβλημα με το νοτσ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για το trade n save πως μπορώ να δω πόσα δίνει για το s9 plus από περιέργεια; σε αναζητήσεις μ στο Google μου βγάζει διάλεξε ποιο μοντέλο θες κ ποιο δίνεις αλλά όχι για την καινούργια προσφορά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επανέρχομαι παιδια στο θεμα της ανταλλαγης με τα Public ! ! !

 

http://i64.tinypic.com/2eobn1d.jpg

 

Αρχικα να πουμε μπραβο σου που επεμενες.Ετσι πηγα να την πατησω και εγω με υπαλληλο/υπευθυνο σε καταστημα Γερμανου για μια αλλη προσφορα και ευτυχως που δεν τον ακουσα.

 

Τωρα αυτο που σου ειπε ο υπευθυνος του Public για μεταχειρισμενο προσωπικα με προβληματιζει παρα πολυ(γιατι το Public δεν πουλαει μεταχειρισμενα....)αλλα τελος παντων δεν ειναι επι του θεματος.

 

Καλοριζικο και καλοδουλευτο.

 

Παντως και το mate10pro στο κομματι του στερεο ηχου ηταν και αυτο αδυναμο.

 

Παντως για οσους τους κανει εντυπωση η τιμη να τους δειξω οτι εχει ξεκινησει η κατηφορα στην τιμη του mate20pro,στα 700ευρω καινουργιο https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=mate+20+pro

Μην ψαρωνεται απο την ταχα μου αρχικη τιμη των 1050ευρω που κανει την εκπτωση το Public στην ανταλλαγη.

Αρα οποιος ριξει μια ματια και σε αγγελιες θα το βρει και αρκετα φθηνοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Κ 6 και 7 μαζί με την ώρα κ το σήμα μπορεί να σου εμφανίσει κ σε ειδοποιεί αν έχει κ άλλα από κάτω. Γενικά δεν έχει καθόλου πρόβλημα με το νοτσ.

 

Υπαρχει καποια ρυθμιση; Στο δικο μου υπάρχει κενο μονο για 1 εικονιδιο το οποιο "γεμιζει" απο το ξυπνητήρι, το "eye comfort", το πληκτρολόγιο κτλ, που σημαινει οτι ουσιαστικά δεν εχω κανενα εικονιδιο απο εφαρμογές

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά για το trade n save πως μπορώ να δω πόσα δίνει για το s9 plus από περιέργεια; σε αναζητήσεις μ στο Google μου βγάζει διάλεξε ποιο μοντέλο θες κ ποιο δίνεις αλλά όχι για την καινούργια προσφορά

 

478€ το s9+ dual 64

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια ρυθμιση; Στο δικο μου υπάρχει κενο μονο για 1 εικονιδιο το οποιο "γεμιζει" απο το ξυπνητήρι, το "eye comfort", το πληκτρολόγιο κτλ, που σημαινει οτι ουσιαστικά δεν εχω κανενα εικονιδιο απο εφαρμογές

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

478€ το s9+ dual 64

Σε ευχαριστώ πολύ

Στο public γράφει στη σελίδα του κάτι κ για το ΦΠΑ. Αν το έδιναν 869 κ όχι 1050 - 478 θα ήταν καλή προσφορά.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για το trade n save του public δείτε την τελική τιμή και κατά πόσο αυτή διαφέρει από την τιμή καταστήματος σήμερα.

 

Γιατί στην έκπτωση που βγάζει για κάθε κινητό έχει μέσα και το ΦΠΑ.

 

Γιατί και το iPhone 4S το κοστολογεί 146 ευρώ αλλά αφαιρώντας τον ΦΠΑ μένουν 11 ευρώ για την ανταλλαγή.

 

Μόνο την τελική λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Για το trade n save του public δείτε την τελική τιμή και κατά πόσο αυτή διαφέρει από την τιμή καταστήματος σήμερα.

 

Γιατί στην έκπτωση που βγάζει για κάθε κινητό έχει μέσα και το ΦΠΑ.

 

Γιατί και το iPhone 4S το κοστολογεί 146 ευρώ αλλά αφαιρώντας τον ΦΠΑ μένουν 11 ευρώ για την ανταλλαγή.

 

Μόνο την τελική λοιπόν.

 

 

Δεν καταλαβαίνω.. Αν πάω το s9 plus για ανταλλαγή με mate 20 pro πόσο θα πρέπει να δώσω επιπλέον;; το mate θα το δίνουν 1050 η 869;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω.. Αν πάω το s9 plus για ανταλλαγή με mate 20 pro πόσο θα πρέπει να δώσω επιπλέον;; το mate θα το δίνουν 1050 η 869;

 

Εαν το παρεις με ανταλλαγη το κοστολογουν 1050, εαν το παρεις "σκέτο" 869. Αρα θα πληρωσεις 478.

Δες εδω:

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/

Edited by giannis_lo
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο Mediamarkt και αγορασα το S10 PLUS 512GB για τη γυναικα.

Μια πρωτη ματια σε ποιοτητα φωτογραφιας μεταξυ MATE 20 PRO και S10 PLUS 512GB με τα παντα ολα στο AUTO...

Με το που ανοιξα το S10 PLUS, ηρθε κλασικα αναβαθμιση λογισμικου, ξανα μανα τα ιδια, το κινητο ζεματουσεεεεεε, α ρε SAMSUNG......

 

http://i66.tinypic.com/23sc8xu.jpg

 

http://i68.tinypic.com/23lyt21.jpg

 

http://i68.tinypic.com/2418ozd.jpg

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Εαν το παρεις με ανταλλαγη το κοστολογουν 1050, εαν το παρεις "σκέτο" 869. Αρα θα πληρωσεις 478.

Δες εδω:

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/

 

 

571 θα πληρώσω επιπλέον. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. δεν συμφέρει δυστυχώς αφού είναι με την παλιά τιμή του και για μένα είναι λάθος πολιτική

Π. Χ καινούργιο στο σκρουτζ στα 700 μεταχειρισμένο βρίσκεις 610

Αν δώσω έξω το s9 plus 400 χοντρικά βάζω 200 κάτι για μεταχειρ κ 300 κάτι για καινούργιο..

 

Για το s10 plus μου έδωσε ο Γερμανός 150 ευρώ έκπτωση άρα πέφτει στα 879 από πρώτη μέρα αν βγάλουν κ ανταλλαγή Γερμανός κ sasmung σύνολο 450-500 για το s9 plus νομίζω για πρώτη μέρα σε νέο s10+ είναι σχετικά συμφέρουσα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο Mediamarkt και αγορασα το S10 PLUS 512GB για τη γυναικα.

Μια πρωτη ματια σε ποιοτητα φωτογραφιας μεταξυ MATE 20 PRO και S10 PLUS 512GB με τα παντα ολα στο AUTO...

Με το που ανοιξα το S10 PLUS, ηρθε κλασικα αναβαθμιση λογισμικου, ξανα μανα τα ιδια, το κινητο ζεματουσεεεεεε, α ρε SAMSUNG......

 

Εντάξει, μόλις πάρει αναβαθμίσεις το s10+ ουσιαστικά θα μιλάμε για ισάξιες κάμερες.

S10+ ανώτερο σε οθόνη, ηχεία, μεγαλύτερο screen estate (ελέω διπλής κάμερας αντί για notch), microsd expansion αντι για proprietary SD expansion, +2gb ram, one ui (ανώτερο από emui κατά πολύ, θεωρώ)

Mate 20 pro ανώτερο σε αυτονομία, 3d face unlock, ταχύτητα φόρτισης

Συνολικά καλύτερο το s10+, περίμενα όμως περισσότερα από τη Samsung (ειδικά στο θέμα του exynos, που πρακτικά είναι στα επίπεδα απόδοσης του kirin 980)...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μόλις πάρει αναβαθμίσεις το s10+ ουσιαστικά θα μιλάμε για ισάξιες κάμερες.

S10+ ανώτερο σε οθόνη, ηχεία, μεγαλύτερο screen estate (ελέω διπλής κάμερας αντί για notch), microsd expansion αντι για proprietary SD expansion, +2gb ram, one ui (ανώτερο από emui κατά πολύ, θεωρώ)

Mate 20 pro ανώτερο σε αυτονομία, 3d face unlock, ταχύτητα φόρτισης

Συνολικά καλύτερο το s10+, περίμενα όμως περισσότερα από τη Samsung (ειδικά στο θέμα του exynos, που πρακτικά είναι στα επίπεδα απόδοσης του kirin 980)...

 

Ναι αλλά 250 ευρώ περίπου ακριβότερο.αν δεν κάνω λαθος

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά 250 ευρώ περίπου ακριβότερο.αν δεν κάνω λαθος

 

Εγώ δε μίλησα για χρήματα. Προφανώς στο σκρουτζ έτσι είναι. Στις αγγελίες το ίδιο. Η ψαλίδα θα μειωθεί σε ένα δίμηνο, αλλά θα παραμένει πάντα ένα +100 περίπου, μιλώντας πάντα για τα φθηνότερα κανάλια αγοράς...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε μίλησα για χρήματα. Προφανώς στο σκρουτζ έτσι είναι. Στις αγγελίες το ίδιο. Η ψαλίδα θα μειωθεί σε ένα δίμηνο, αλλά θα παραμένει πάντα ένα +100 περίπου, μιλώντας πάντα για τα φθηνότερα κανάλια αγοράς...

 

Απλά πάντα αναρωτιόμουν ένας μέσος χρήστης όπως είναι η πλειονότητα εδώ μέσα και γω μέσα σε αυτούς ποσό είναι σε θέση να ξεχωρίσουν π.χ τα +2gb ram ηηή τον ισχυρότερο επεξεργαστή ή όλα τα αλλά.ολα είναι θέμα μάρκετινγκ υπέρ των εταιρειών.δυστυχως.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Απλά πάντα αναρωτιόμουν ένας μέσος χρήστης όπως είναι η πλειονότητα εδώ μέσα και γω μέσα σε αυτούς ποσό είναι σε θέση να ξεχωρίσουν π.χ τα +2gb ram ηηή τον ισχυρότερο επεξεργαστή ή όλα τα αλλά.ολα είναι θέμα μάρκετινγκ υπέρ των εταιρειών.δυστυχως.

 

Μέσος; εδώ ούτε "προχωρημένος" δε μπορεί να δει πραγματική διαφορά. Gimmicks είναι οι περισσότερες διάφορες των σύγχρονων κινητών. Ειδικά σε περιπτώσεις τύπου Mate 20 pro vs s10+ μιλάμε για λεπτομέρειες, που είναι κυρίως θέμα brand loyalty κλπ κι όχι ουσίας ...

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο Mediamarkt και αγορασα το S10 PLUS 512GB για τη γυναικα.

Μια πρωτη ματια σε ποιοτητα φωτογραφιας μεταξυ MATE 20 PRO και S10 PLUS 512GB με τα παντα ολα στο AUTO...

Με το που ανοιξα το S10 PLUS, ηρθε κλασικα αναβαθμιση λογισμικου, ξανα μανα τα ιδια, το κινητο ζεματουσεεεεεε, α ρε SAMSUNG....

 

Τεράστιες διαφορές βλέπεις με γυμνό μάτι, μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το S10? Δεν είναι τόση η διαφορά στην ποιότητα των καμερών πάντως, αν και ανώτερη υλοποίηση έχει το Mate.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Το Mate έχει 3d face, έχει λίγο πολύ ίδια οθόνη, λίγο καλύτερη μπαταρία, ταχύτερη φόρτιση, καλύτερη κάμερα, το νοτς πολύ πιο βολικό (γούστα είναι βέβαια αυτά). Γενικά το Mate θα το έβαζα ένα κλικ επάνω, ο στην χειρότερη στα ίδια επίπεδα. Σίγουρα όχι κατώτερο και το λέω εντελώς αντικειμενικά!
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά τελευταία είδα ότι ''χάθηκαν''δύο επαφές μου , οι οποίες είχαν χαθεί και από το Google. Είναι κάτι που δεν είχα παρατηρήσει στο παρελθόν με άλλη συσκευή.Τι μπορεί να παίζει??
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα για αντικατάσταση του Mate 10pro στα 548 ευρώ από mediamarkt Γερμανία. Τζαμακι σωστό που να δουλεύει το δακτιλικο υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...