Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και παλι ακριβοτερα του βγαινει απο public.Στην περιπτωση του public πληρωνει 450ευρω παραπανω.

 

Στην περιπτωση που του πουλουσε 300ευρω,εβαζε αλλα 415ευρω και το αγοραζε απο σκρουτζομαγαζο

https://www.skroutz.gr/s/16154513/Huawei-Mate-20-Pro-Dual-128GB.html

 

Τωρα οκ δεν μιλαμε για τεραστιες διαφορες χρηματικα.

 

Προσωπικα ισως προτιμουσα να το αγορασω απο σκρουτζ και με τα ρεστα(35ευρω)να αγοραζα θηκη και τζαμακι πχ.

 

Δεν έχει νόημα. Θα φάει στην πλάτη μια πώληση ρε παιδιά και θα πάρει πάραεισαγωγή αντί για ελληνικό (ελάχιστα καλύτερη μεταπωληση στο μέλλον, στην περίπτωση του δεύτερου για 35 ευρώ; Μια χαρά είναι η τιμη του public και της προσφοράς της huawei...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

IFTT, Gmail και αν έχω ώρα να το ανοίξω boxer (mail client) και WhatsApp.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Whatsap, Gmail κανένα θέμα εδώ Γιωργο...

Τις άλλες εφαρμογές δεν τις χρησιμοποιώ...

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιες εφαρμογες Γιωργο, χάνεις ειδοποιησεις? Εγω το βρισκω εξαιρετικο και σε αυτο τον τομεα. Βασικα ειναι η πιο απροβληματιστη κι ολοκληρωμενη συσκευη που εχω πιασει ποτε μου...
Βαγγέλη μου κάνει εντύπωση που το λες εσύ αυτό. Ξέρεις ότι έχω την ίδια γνώμη.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μουφα η και καλα προσφορα των Public.

Πηγα σημερα το μεσημερι απο εκει με το κινητο το κουτι, την αποδειξη αγορας και τα παντα ολα......

 

Τ ο τεχνικος των Public και Ε εγω....

Η συζητηση......

Τ-- Τι κινητο εχετε ?

Ε-- Ματε 10 Pro και θελω να παρω το MATE 20 PRO, απ' οτι ειδα στο site σας η χρηματικη διαφορα ειναι 445 ευρω...

Τ-- Ναι αλλα..... πρεπει να εχετε αγορασει το παλιο σας κινητο απο τα Public και να ειναι αψεγαδιαστο, επισης να μην ειναι πιο παλιο απο 6 μηνες και να εχει ολα τα παρελκομενα του σε κατασταση βιτρινας...

Ε-- Οριστε το κουτι με τα παρελκομενα και η αποδειξη αγορας, οριστε και το κινητο μου ελεγχε τα και πειτε μου......

Το ειχε κανα 10λεπτο κατω απο ενα πορτατιφ γραφειου και το κοιταζε, το κοιταζε το κοιταζε το κοιταζε.....

Τ-- Αποτι βλεπω εχει αγοραστει απο το Πλαισιο πριν 13 μηνες, οταν το βαζω κατω απο την λαμπα σε μια συγκεκριμενη γωνια βλεπω κατι σαν ιστο αραχνης σε ενα σημειο της οθονης μηκους περιπου μισο εκατοστο που μειωνει πολυ το κοστος αγορας.

Ε-- Ποσο το περνεις γιατι αρχιζω και κουραζομαι......

Τ-- Δεν εχει αγοραστει απο τα Public το κινητο σας, η οθονη εχει ζημια αποτι ειδα και ειναι και 13 μηνων συσκευη με μπαταρια λογικα πεσμενη, πανω απο 200 ευρω δεν μπορω να στο αγοραω για ανταλλαγη.

E-- Θα επρεπε να ντρεπεστε, εχε χαρη που σεβομαι την ηληκια σου........

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μουφα η και καλα προσφορα των Public.

 

Πηγα σημερα το μεσημερι απο εκει με το κινητο το κουτι, την αποδειξη αγορας και τα παντα ολα......

 

 

 

Τ ο τεχνικος των Public και Ε εγω....

 

Η συζητηση......

 

Τ-- Τι κινητο εχετε ?

 

Ε-- Ματε 10 Pro και θελω να παρω το MATE 20 PRO, απ' οτι ειδα στο site σας η χρηματικη διαφορα ειναι 445 ευρω...

 

Τ-- Ναι αλλα..... πρεπει να εχετε αγορασει το παλιο σας κινητο απο τα Public και να ειναι αψεγαδιαστο, επισης να μην ειναι πιο παλιο απο 6 μηνες και να εχει ολα τα παρελκομενα του σε κατασταση βιτρινας...

 

Ε-- Οριστε το κουτι με τα παρελκομενα και η αποδειξη αγορας, οριστε και το κινητο μου ελεγχε τα και πειτε μου......

 

Το ειχε κανα 10λεπτο κατω απο ενα πορτατιφ γραφειου και το κοιταζε, το κοιταζε το κοιταζε το κοιταζε.....

 

Τ-- Αποτι βλεπω εχει αγοραστει απο το Πλαισιο πριν 13 μηνες, οταν το βαζω κατω απο την λαμπα σε μια συγκεκριμενη γωνια βλεπω κατι σαν ιστο αραχνης σε ενα σημειο της οθονης μηκους περιπου μισο εκατοστο που μειωνει πολυ το κοστος αγορας.

 

Ε-- Ποσο το περνεις γιατι αρχιζω και κουραζομαι......

 

Τ-- Δεν εχει αγοραστει απο τα Public το κινητο σας, η οθονη εχει ζημια αποτι ειδα και ειναι και 13 μηνων συσκευη με μπαταρια λογικα πεσμενη, πανω απο 200 ευρω δεν μπορω να στο αγοραω για ανταλλαγη.

 

E-- Θα επρεπε να ντρεπεστε, εχε χαρη που σεβομαι την ηληκια σου........

Ε προφανος για έναν και μοναδικό λόγο θα το πάρουν για μεταπολιση σαν εκθεσιακό σε αρκετά ακριβότερη τημη για αυτό καίγονται τόσο πολύ για την κατάσταση, στην πράξη μάλλον δεν θα μαζέψουν και τπρ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μουφα η και καλα προσφορα των Public.

Πηγα σημερα το μεσημερι απο εκει με το κινητο το κουτι, την αποδειξη αγορας και τα παντα ολα......

 

Τ ο τεχνικος των Public και Ε εγω....

Η συζητηση......

Τ-- Τι κινητο εχετε ?

Ε-- Ματε 10 Pro και θελω να παρω το MATE 20 PRO, απ' οτι ειδα στο site σας η χρηματικη διαφορα ειναι 445 ευρω...

Τ-- Ναι αλλα..... πρεπει να εχετε αγορασει το παλιο σας κινητο απο τα Public και να ειναι αψεγαδιαστο, επισης να μην ειναι πιο παλιο απο 6 μηνες και να εχει ολα τα παρελκομενα του σε κατασταση βιτρινας...

Ε-- Οριστε το κουτι με τα παρελκομενα και η αποδειξη αγορας, οριστε και το κινητο μου ελεγχε τα και πειτε μου......

Το ειχε κανα 10λεπτο κατω απο ενα πορτατιφ γραφειου και το κοιταζε, το κοιταζε το κοιταζε το κοιταζε.....

Τ-- Αποτι βλεπω εχει αγοραστει απο το Πλαισιο πριν 13 μηνες, οταν το βαζω κατω απο την λαμπα σε μια συγκεκριμενη γωνια βλεπω κατι σαν ιστο αραχνης σε ενα σημειο της οθονης μηκους περιπου μισο εκατοστο που μειωνει πολυ το κοστος αγορας.

Ε-- Ποσο το περνεις γιατι αρχιζω και κουραζομαι......

Τ-- Δεν εχει αγοραστει απο τα Public το κινητο σας, η οθονη εχει ζημια αποτι ειδα και ειναι και 13 μηνων συσκευη με μπαταρια λογικα πεσμενη, πανω απο 200 ευρω δεν μπορω να στο αγοραω για ανταλλαγη.

E-- Θα επρεπε να ντρεπεστε, εχε χαρη που σεβομαι την ηληκια σου........

 

Κρίμα, τσάμπα χάρηκα :p

Πάντως θυμάμαι και από άλλο κατάστημα παρόμοια προσφορά κάποια στιγμή.. Τέλος πάντων, το πολύ πολύ του χρόνου το σπρώχνουμε σε ιδιώτη αγοραστή, σιγά...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το s8 plus που το είχα σε πολύ κομπλέ κατάσταση ΑΛΛΑ χωρίς να έχω απόδειξη το κοίταξαν 5 λεπτά και μου έδιναν 500 ευρώ για να πάρω το s9 plus τελικά το πούλησα σε δικο μ ανθρωπο.. Γιατί βρήκα από Γερμανό καλύτερη τιμή με κουπόνι κ επιστροφή..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μου κάνει εντύπωση που το λες εσύ αυτό. Ξέρεις ότι έχω την ίδια γνώμη.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι όμως Δημήτρη, έτσι είναι. Ξέρεις ότι είμαι Samsung fan κι ότι έχω ιδιαίτερη αδυναμία στα Samsung. Ο, τι και να δοκιμάζω πάντα σε samsung επιστρέφω (είτε note είτε s series). Εδώ μιλάμε για μια συσκευή, όμως, που κυριολεκτικά δεν έχω τίποτα να της καταλογίσω. Αν πρέπει οπωσδήποτε να βρω ψεγάδι, αυτό είναι η ένταση του ήχου από το δεύτερο ηχείο - αλλά και πάλι η ποιότητα είναι δεδομένη. Οπότε βλεπω, σε σχέση με το αγαπημένο μου Note 9, δύο πράγματα. Το πρώτο ότι μιλάμε για μπαταρία μεσοσταθμικα καλύτερη κατά 25-30% (!), που είναι αρκετή για να κάνει τη διαφορά σε μια απαιτητική ημέρα και κατά δεύτερον ότι το κινητό διατηρεί αναλλοίωτη τη συμπεριφορά του (σπιρτάδα, αμεσότητα) σε βάθος χρόνου (δίχως να χρειάζεται επανεκκίνηση, wipe cache κλπ κλπ).

Ειδικά το θέμα της μπαταρίας, σε μια τόσο δυνατή συσκευή (η samsung κατάφερε να δώσει exynos chipset, ισάξιο του kirin 980, 5 μήνες μετά) με έχει αφήσει εντυπωσιασμενο (κι όσο και να επιμένουν κάποιοι στα νήματα των Samsung, οι κορεατες ΔΕΝ έχουν βρει ακόμα το "φάρμακο" για το ενεργειακό αιματοκυλισμα) κι έτσι βλέπω να μένει για καιρό ακόμα στα χέρια μου το mate, με πιθανότερο αντικαταστατη αυτή τη φορά το mate 30 pro κι όχι το Note 10... Για να δουμε...

@johnx2

Μια ωραιότατη αρνητική αξιολόγηση στο public είναι το λιγότερο που μπορείς να κάνεις, γιατί μιλάμε για διαφήμιση - παραπλάνηση του καταναλωτή κι αυτές τις πρακτικές πρέπει να τις στηλιτευουμε...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μουφα η και καλα προσφορα των Public.

Πηγα σημερα το μεσημερι απο εκει με το κινητο το κουτι, την αποδειξη αγορας και τα παντα ολα......

 

Τ ο τεχνικος των Public και Ε εγω....

Η συζητηση......

Τ-- Τι κινητο εχετε ?

Ε-- Ματε 10 Pro και θελω να παρω το MATE 20 PRO, απ' οτι ειδα στο site σας η χρηματικη διαφορα ειναι 445 ευρω...

Τ-- Ναι αλλα..... πρεπει να εχετε αγορασει το παλιο σας κινητο απο τα Public και να ειναι αψεγαδιαστο, επισης να μην ειναι πιο παλιο απο 6 μηνες και να εχει ολα τα παρελκομενα του σε κατασταση βιτρινας...

Ε-- Οριστε το κουτι με τα παρελκομενα και η αποδειξη αγορας, οριστε και το κινητο μου ελεγχε τα και πειτε μου......

Το ειχε κανα 10λεπτο κατω απο ενα πορτατιφ γραφειου και το κοιταζε, το κοιταζε το κοιταζε το κοιταζε.....

Τ-- Αποτι βλεπω εχει αγοραστει απο το Πλαισιο πριν 13 μηνες, οταν το βαζω κατω απο την λαμπα σε μια συγκεκριμενη γωνια βλεπω κατι σαν ιστο αραχνης σε ενα σημειο της οθονης μηκους περιπου μισο εκατοστο που μειωνει πολυ το κοστος αγορας.

Ε-- Ποσο το περνεις γιατι αρχιζω και κουραζομαι......

Τ-- Δεν εχει αγοραστει απο τα Public το κινητο σας, η οθονη εχει ζημια αποτι ειδα και ειναι και 13 μηνων συσκευη με μπαταρια λογικα πεσμενη, πανω απο 200 ευρω δεν μπορω να στο αγοραω για ανταλλαγη.

E-- Θα επρεπε να ντρεπεστε, εχε χαρη που σεβομαι την ηληκια σου........

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7795353#post7795353

Απο Mate 10 pro σε P20 pro το παλικαρι πληρωσε 160 ευρω και η συσκευη ηταν απο σκρουτζ μονοκαρτο.

Μαλλον επεσες στην περιπτωση ή παιζει να ειχαν κανει λαθος στο συστημα και δεχοταν το mate 10 pro 400 ευρω και κοιτανε να το σωσουν μεχρι να το διορθωσουν.

Βεβαια για να βρηκε "αραχνες" στο τζαμι της οθονης παιζει και η συσκευη να μην ηταν σε καλη κατασταση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό πολύ καλή ποιότητα από ΟΤΕ με βοε οθονη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ε προφανος για έναν και μοναδικό λόγο θα το πάρουν για μεταπολιση σαν εκθεσιακό σε αρκετά ακριβότερη τημη για αυτό καίγονται τόσο πολύ για την κατάσταση, στην πράξη μάλλον δεν θα μαζέψουν και τπρ

 

Περισσότερο το βλέπω ως δελεαρ για να προσεγγίσουν πελάτες και να τους βάλουν στο τρυπάκι να αλλάξουν το κινητό αφού έκαναν τον κόπο να πάνε μέχρι εκεί.

 

Αλλά πολύ περισσότερο το βλέπω σαν κοροιδία. Χαλαρά..

(στις 6.03.2019 και ώρα 2:40μμ)

 

Δεν είναι δυνατόν να μου παίρνει ζαμανίσια κινητά όση περίπου είναι η διαφορά της τιμής των Public με εκείνη του Πλαίσιο.

Xαρακτηριστικά, το Nokia N95 8Gb το παίρνει 204.03€ ρίχνοντας την τιμή του Mate 20 Pro στα 842,97€.

(Συγκριτικά, η τιμή στο Πλαίσιο είναι 846€.)

Το Lumia 930 208.03€ και το Κ800i στα 203.13€

https://imgur.com/a/Ow6y79p

 

Το καλύτερο; πουθενά δεν αναφέρεται πως πρέπει να είναι σε κατάσταση βιτρίνας δίχως λογικά σημάδια χρήσης -βλπ αράχνιασμα οθόνης δλδ ψιλογρατζουνιές-

ή να ρίξει την τιμή με την υπόθεση πως "είναι 13 μηνών κινητό άρα έπεσε η μπαταρία".

ή πως δεν αγοράστηκε από τα Public.

 

Αναφέρει στην σελίδα πως δεν πρέπει να είναι σπασμένο, ραγισμένο και να μην του λείπουν εξαρτήματα.

https://imgur.com/a/KBLFznd

 

Επίσης στην σελίδα αυτή, δεν μπόρεσα να βρώ πουθενά περισσότερα "ψιλά γραμματα" ώστε να ενημερωθώ για τυχόν ερωτήματα που έχω για την εν λόγω ενέργεια της αλυσίδας ή έστω να οριοθετήσω ποιό δείγμα λαμβάνεται στην υψηλότερη δυνατή τιμή και ποιά τα ακριβή κριτήρια.

 

Μπάζει από παντού.. :shifty:

 

Εdit: Το Μate 10 pro ΑΚΟΜΗ το έχουν στην τιμή που πήγε ο johnx2 για να πάρει μέρος στο πρόγραμμα της ανταλλαγής.

https://imgur.com/a/knNcC24

Edited by MadMaxS
How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που δεν ειναι επισημη προσφορα της ιδιας της Huawei,να τα περιμενετε αυτα απο την οποια αλυσιδα βγαζει την προσφορα.

 

Το μεγαλο λαθος τους ειναι αυτο που ανεφεραν στον συμφορουμιτη(αν οντως ετσι εγινε)περι διαρκειας που πρεπει να εχει το κινητο,που δεν το αναφερουν πουθενα οπως και το οτι το κινητο πρεπει να ειναι αγορασμενο μονο απο Public,αλλιως ηταν αποκλειστικα τι ειπε ο συγκεκριμενος υπαλληλος και τρεχα γυρευε να βγαλεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου πάντως χθες πήγε στα public Θεσσαλονίκης mate 10 pro μόνο την συσκευή χωρίς κανένα απολύτως παρελκόμενο και σε 10 λεπτά έφυγε με το mate 20 pro

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου πάντως χθες πήγε στα public Θεσσαλονίκης mate 10 pro μόνο την συσκευή χωρίς κανένα απολύτως παρελκόμενο και σε 10 λεπτά έφυγε με το mate 20 pro

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

... και πλήρωσε πόσα;;;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εμπειρία χρήσης το μόνο μου χαλάει είναι το τυροπιτε σήμα που.οι 6.4 είναι ανύπαρκτες. Λίγο πιο φαρδύ να ήταν όπως το mate8 π. χ θα ήταν μπόμπα.

Παρεμπιπτόντως καμία χαμένη ειδοποίηση και καμιά χαμένη κλήση

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

... και πλήρωσε πόσα;;;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Όσο έλεγε στο site.. - 600€

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περιπτωση, η ολη διαδικασία ηταν κατι παραπανω απο εξαιρετική. Εδωσα (ομολογουμενως σε αριστη κατάσταση) mate 10pro, ο υπαλληλος κοιταξε εαν υπάρχει καποιο σπασιμο στη συσκευη, ελεγξε το imei στον υπολογιστη, και σε 5 λεπτά ειχαμε τελειωσει. Εξαλλου, το πρόγραμμα ανταλλαγης (οπως και κανενα αντιστοιχο που να γνωριζω εγω) δεν αναφέρει οτι η επιστρεφομενη συσκευή πρεπει να εχει αγοραστει απο το ιδιο καταστημα ή να περιλαμβανει κουτι και παρελκόμενα. Μαλλον ο φίλος παραπανω επεσε σε υπαλληλο που δεν ειχε ενημερωθει για το τι πρεπει να κανει (δεν κανει εκτίμηση αξιας- απλα κοιτάει 3 απλά πραγματα: λειτουργία, σπασιματα, μπαταρια)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επανέρχομαι παιδια στο θεμα της ανταλλαγης με τα Public ! ! !

Κοντεψα να σκασω λοιπον και σημερα λεω ας δοκιμασω την τυχη μου σε αλλο καταστημα Public...

 

Τελικα στο χθεσινο καταστημα Public που πηγα επεσα σε μ@λ@κ@ υπάλληλο ο οποιος βαριοταν να κανει την δουλεια του, η δεν του αρεσε η φατσα μου, τι να πω !!!

Παω λοιπον σημερα το απογευμα σε αλλο καταστημα Public και σε 5 λεπτα +445 ευρω χρηματικη διαφορα, ειχα το ΜΑΤΕ 20 PRO BLACK στα χερια μου. Ο υπαλληλος μαλιστα μου αραδιασε καμια 15ρια κουτια απο ΜΑΤΕ 20 PRO BLACK πανω στον παγκο του καταστηματος και τσεκαραμε μαζι 1 προς 1 ολα τα S/N τους για να βρουμε το πιο φρεσκο.

Φυσικα πηρα αυτο με το πιο προφατο το οποιο ηταν "191150", λογικα ειναι κατασκευης 15/01/2019.

Μαλιστα το ανοιξα επιτοπου στο καταστημα, τσεκαρα οθονη κτλ και τα παντα ολα κομπλε και ΑΡΙΣΤΑ.

Απο το απογευμα το εχω λιωσει στις δοκιμες και σαν πρωτη αρνητικη εντυπωση ειναι η ενταση του ηχειου, κατα τ' αλλα το κινητο γ@μ@ει απο ταχυτητα, προσωπικα του δεινω ενα 10-15% ταχυτερη εκτελεση στα παντα σε σχεση με το ΜΑΤΕ 10 PRO που ειχα μεχρι σημερα το απογευμα. Εντυπωση μου εκανε επισης οτι τα Public δεν κρατησαν ουτε το κουτι, ουτε τον φορτιστη ουτε τα ακουστικα ουτε τιποτα απο το MATE 10 PRO και μου τα δώσανε πισω... Οποτε εχω καβατζα και ακομη εναν φορτιστη Type C.

Σε ερωτηση μου τι θα τα κανουν τα κινητα που παίρνουν, ο διευθυντής του καταστηματος μου ειπε οτι καποια θα πωληθουν σαν ανταλλακτικα και καποια σαν μεταχειρισμενα.

Του φορεσα επιτοπου και την "κλασικη-απολυτη" θηκη κατ΄εμε Spigen Rugged Armor και ολα τελεια !!!

 

ΜΑΤΕ 20 PRO BLACK POWER και καλως ηρθα στην παρεα σας !!!

http://i64.tinypic.com/2eobn1d.jpg

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επανέρχομαι παιδια στο θεμα της ανταλλαγης με τα Public ! ! !

Κοντεψα να σκασω λοιπον και σημερα λεω ας δοκιμασω την τυχη μου σε αλλο καταστημα Public...

 

Τελικα στο χθεσινο καταστημα Public που πηγα επεσα σε μ@λ@κ@ υπάλληλο ο οποιος βαριοταν να κανει την δουλεια του, η δεν του αρεσε η φατσα μου, τι να πω !!!

Παω λοιπον σημερα το απογευμα σε αλλο καταστημα Public και σε 5 λεπτα +445 ευρω χρηματικη διαφορα, ειχα το ΜΑΤΕ 20 PRO BLACK στα χερια μου. Ο υπαλληλος μαλιστα μου αραδιασε καμια 15ρια κουτια απο ΜΑΤΕ 20 PRO BLACK πανω στον παγκο του καταστηματος και τσεκαραμε μαζι 1 προς 1 ολα τα S/N τους για να βρουμε το πιο φρεσκο.

Φυσικα πηρα αυτο με το πιο προφατο το οποιο ηταν "191150", λογικα ειναι κατασκευης 15/01/2019.

Μαλιστα το ανοιξα επιτοπου στο καταστημα, τσεκαρα οθονη κτλ και τα παντα ολα κομπλε και ΑΡΙΣΤΑ.

Απο το απογευμα το εχω λιωσει στις δοκιμες και σαν πρωτη αρνητικη εντυπωση ειναι η ενταση του ηχειου, κατα τ' αλλα το κινητο γ@μ@ει απο ταχυτητα, προσωπικα του δεινω ενα 10-15% ταχυτερη εκτελεση στα παντα σε σχεση με το ΜΑΤΕ 10 PRO που ειχα μεχρι σημερα το απογευμα. Εντυπωση μου εκανε επισης οτι τα Public δεν κρατησαν ουτε το κουτι, ουτε τον φορτιστη ουτε τα ακουστικα ουτε τιποτα απο το MATE 10 PRO και μου τα δώσανε πισω... Οποτε εχω καβατζα και ακομη εναν φορτιστη Type C.

Σε ερωτηση μου τι θα τα κανουν τα κινητα που παίρνουν, ο διευθυντής του καταστηματος μου ειπε οτι καποια θα πωληθουν σαν ανταλλακτικα και καποια σαν μεταχειρισμενα.

Του φορεσα επιτοπου και την "κλασικη-απολυτη" θηκη κατ΄εμε Spigen Rugged Armor και ολα τελεια !!!

 

ΜΑΤΕ 20 PRO BLACK POWER και καλως ηρθα στην παρεα σας !!!

http://i64.tinypic.com/2eobn1d.jpg

 

φιλε μου σε ποιο μαγαζι πηγες? το mate 10 pro ηταν αγορασμενο απο public? η δεν παιζει ρολο? θελει και αποδειξη μαζι?

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα στο Συνταγμα πηγα σημερα και εκανα δουλεια ΑΡΙΣΤΗ.

Θελουν μονο την συσκευη και την αποδειξη αγορας, τιποτε αλλο.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα στο Συνταγμα πηγα σημερα και εκανα δουλεια ΑΡΙΣΤΗ.

Θελουν μονο την συσκευη και την αποδειξη αγορας, τιποτε αλλο.

 

πρεπει να ειναι αγορασμενο απο τα public? 603 ευρο το πηρες φιλε μου?

Edited by corolla001975
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σημασια απο που το εχεις αγορασει, αρκει το κινητο να συνοδεύεται απο νομιμο παραστατικο αγορας.

Ναι 445 ευρω μου κοστισε το MATE 20 PRO. Τζαμπα πραμα !

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σημασια απο που το εχεις αγορασει, αρκει το κινητο να συνοδεύεται απο νομιμο παραστατικο αγορας.

Ναι 445 ευρω μου κοστισε το MATE 20 PRO. Τζαμπα πραμα !

σοβαρα τωρα? 445 ευρο μονο? εγω εχω αποδειξη απο γερμανο οποτε αυριο βουρ στο public με 445 μονο? εσυ σε ποιο public πηγες στο πρωτο και σου ελεγε μ@@@@@ιες ο υπαλληλος?

Link to comment
Share on other sites

Ο ΝΑΙ 445 ευρω μονο !!!
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σημασια απο που το εχεις αγορασει, αρκει το κινητο να συνοδεύεται απο νομιμο παραστατικο αγορας.

Ναι 445 ευρω μου κοστισε το MATE 20 PRO. Τζαμπα πραμα !

 

 

Με υγεία να το χαρείς.. Το ότι πήγες και αλλού μάλλον σε εμένα το χρωστάς χε χε κ αν δεν το διάβασες αν είχες διαβάσει ότι έγραψα θα το είχες πάει ακόμα πιο γρήγορα... Είχα πέρυσι το s8 plus χωρίς απόδειξη πήγα το. Κοίταξαν 5 λεπτά και μ το έπαιρναν 500 για να πάρω το s9 plus..

Γνώμη μ είναι πως πρέπει να πας στον πωλητή που σε έδιωξε πρώτον γιατί διώχνει πελάτες δεύτερον γιατί σε στεναχώρησε.. Εγώ θα πήγαινα κ θα τον έκραζα στον υπεύθυνο του ή θα έπαιρνα τηλέφωνο στα κεντρικά.. Για πιο λόγο να τρέχεις εσύ κ όσο ναναι σε πείραξε η συμπεριφορά..

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...