Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει πιθανότητα να μπαίνει το ίδιο τζαμακι εφόσον δεν έχει κάποιο πρόβλημα και απλά να προμηθευτώ καινούργια κόλλα μόνο και να βάλω το ίδιο; Προς το παρόν τα σημεία δε με ενοχλούν αλλά να δω που θα φτάσει η εξάπλωση..

 

Υπαρχει, αν καταφερεις να καθαρισεις σωστα την κολλα (θελει λιγη υπομονη - αν τη διαθετεις, προχωρα ετσι)...

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ, φαντάζομαι μια οποιαδήποτε κόλλα που αναγράφεται ως κόλλα οθόνης αφής uv θα είναι κατάλληλη ε; Μη την πατήσω από την κόλλα..
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ, φαντάζομαι μια οποιαδήποτε κόλλα που αναγράφεται ως κόλλα οθόνης αφής uv θα είναι κατάλληλη ε; Μη την πατήσω από την κόλλα..

 

Ναι. Ναι. Θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Νι ρυθμίζονται όλα αυτά που λες παραπάνω.

Άμα η οθόνη είναι boe δεν θα έχεις θέμα. Οι LG λογικά αποσυρθηκαν.

Η συσκευή είναι α ψ ο γ η και ειδικά μετά τα update. Η γνώμη μου είναι να τα πάρεις άφοβα.

 

Επομενως οπως λες οτι ρυθμιζονται, οταν για παραδειγμα εχω notifications απο π.χ. 7 με 8 εφαρμογες, αν κανω scroll down βλεπω κ εκεινες που δεν δειχνει στη status bar διπλα απ' το notch, ετσι; Μεχρι πόσες δειχνει το notch?

Link to comment
Share on other sites

Kοιταξε μήπως υπάρχει kit

repair( replace....).

Δεν έχει το μηχάνημα υπεριώδους, και είναι πιο φθηνό,, (σε note 8 υπάρχει)

 

Το αποτύπωμα, δουλεύει καλά, αλλά θέλει να καθαρίζω την περιοχή, με το δάχτυλο την σκουπίζω,, χωρίς το tempered glass,, δεν είχα θέμα, δεν το έχω εμπιστοσύνη,..

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.car.gr/parts/view/18273274-tablets-accessories-tablet-screen-protector-t-max?lang=en

 

Όπως αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.uniqueshop.gr/mobileaccessories/gialines-membranes-othonis/tempered-glass-huawei/tempered-glass-huawei-mate-20-pro/t-max-liquid-full-glue-3d-tempered-huawei-mate-20-pro.html

 

Στα ίδια λεφτά κάνει, το πλήρες Κιτ.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ, φαντάζομαι μια οποιαδήποτε κόλλα που αναγράφεται ως κόλλα οθόνης αφής uv θα είναι κατάλληλη ε; Μη την πατήσω από την κόλλα..
Δεν είναι όλες ίδιες. Θέλει προσοχή Πιστεύω ότι το t max έχει είναι tp-2500f. Είναι ρευστή και αφαιρείται εύκολα. Όσο κατεβαίνεις τόσο ανεβαίνει η κολλητική δύναμη και είναι λιγότερο ρευστή.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω από εντυπώσεις, πάρα πολύ φυσικά χρώματα με ενεργοποιημένη την λειτουργία προσαρμογής χρωμάτων.

Μια διαφορά και ίσως ακόμα καλύτερη οθόνη από το Χ και σ9+ που ήταν τα αμέσως προηγούμενα κινητά που είχα.

 

Αυτοί που λένε ότι μόνο οι οθόνες της σαμσουνκ είναι καλές καλό είναι να πούμε κ την ηλικία τους γιατί πρόκειται για οπαδισμους 15χρονων συνηθως.

 

Συνδιάζει χσ Μαξ κ σ10+ όσο αφορά τη μέθοδο ξεκλείδωματος αφού έχει δύο κορυφαίες για να επιλέξεις.

Κάμερα δεν το συζητάμε είναι πολύ μπροστά πλέον η εταιρεία.

 

Μπαταρία ταχύτητα φόρτισης κτλ δε το συζητάμε.

Αυτό που συζητάμε είναι ο ήχος που σε ένταση είναι κάτω από απλ κ σαμμυ, αλλά βέβαια στερεό κ χωρίς πρόβλημα.

Double tap θα ήταν καλό για όποιον θέλει να βγάλει δαχτυλικο κ να έχει μόνο face id, αλλά εντάξει το σηκώνεις κ ενεργοποιείται.

Τα γκεστουρς έχουν λίγο ακόμα για να γίνουν μήλα αλλά είναι σε καλό δρομο πλεον. Αλλά το να μην κλείνει η οθόνη οσο σε.βλεπει όπως τα μήλα θα μπορούσαν να το εχουν...

 

Πραγματικά άψογο κινητό, πραγματικά δεν το περίμενα τόσο καλό κ τόσο όμορφο!

Αυτό που δε κατάλαβα κ ντρέπομαι λίγο είναι το, τι είναι η δεύτερη γραμμη στην ένταση όταν την αυξομειώσεις από τα κουμπιά!

Τι είναι αυτό μπαρμπαδακι ρε παιδια;;;

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

το πηρα την προηγουμενη βδομαδα...πολυ καλη καμερα!!πολυ καλη οθονη!!πολυ γρήγορη αναγνωριση προσωπου!!περίμενα λιγο πιο καλη μπαταρια,καθως μου διαρκει γυρω στη 1μιση μερα,χωρις ιδιαιτερη χρηση (ομως εχω την οθονη στην υψηλη αναλυση χωρις αυτοματο φωτισμο)...

βρηκα και ενα ωραιο,για τα γουστα μου,θεμα και ειμαι κομπλε!δεν εβαλα tempered,εβαλα smart flip.

view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σε νύχτα βλέπεται μεγάλη διαφορά με το night mode? Πολλές φορές παρατηρώ ότι το auto mode τη νυχτα με AI βγάζει καλύτερα από το night mode.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να σας ρωτησω αν το εχετε παρατηρησει με την μπροστινη καμερα ,οταν βγαζω φωτογραφια οχι με το potrait εστιαζει σε εμενα και θολωνει το ατομο που ειναι πισω μου εχει καποια ρυθμιση να μην το κανει ή ετσι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή σήμερα οθόνης ναοί LG σε ΒΟΕ, στο σέρνεις της huawei στην Μιχαλακοπούλου, μόνο σε μερικές ώρες, δεν έγινε αντικατάσταση κινητού, αλλά αλλακτηκε η οθόνη το πίσω καπάκι και η μπαταρία.Ολα καλά και γρήγορα χωρίς πολλά λόγια.
Link to comment
Share on other sites

Δεκτό αυτό που λες αλλά γιατί να μη γίνει αντικατάσταση ολόκληρης της συσκευής και προτιμησες την αλλαγή οθόνης μόνο;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει τελικά κανείς τι είναι το μπαρμπαδακι (η δεύτερη μπάρα) όταν ανεβοκατεβαίνει την ένταση;;;guxrLidpJLxysjdRA Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε ένα σκρινσοτ να δούμε τι είναι το μπαρμπαδι που εννοείς...

 

guxrLidpJLxysjdRA

 

Τελικά είναι το "επιλογή για εκφώνηση" από την προσβασιμότητα, τον οποίο όμως δεν λειτουργεί, ή δεν έχω βρει πως λειτουργεί ☹️

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να γινει αλλαγή συσκευή πως αφού το πήγα μετά από 3 μήνες, δεν μπορώ να καταλάβω αυτό που λες ,αλλαγή συσκευής γίνεται μόνο όταν είσαι μέσα σε 7ημερες από την αγορά. Παρόλο που ήξερα ότι έχω LG οθόνη , δεν ήθελα να το πάω πίσω στις αρχές του προβλήματος και να περιμένω πότε θα έρθει καινούργιο κινητό για να μου διαθέσουν για αυτό πήγα τώρα και το πήρα σε λίγες ώρες πίσω, έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει καμία διαφορά καινούργιο ήταν και το δικό μου. Γλύτωσα χρόνο και την συσκευή την έχασα μόνο για λίγες ώρες. Αλλά ξανά λέω ότι αντικατάσταση γίνεται μόνο εντός DOA.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σε νύχτα βλέπεται μεγάλη διαφορά με το night mode? Πολλές φορές παρατηρώ ότι το auto mode τη νυχτα με AI βγάζει καλύτερα από το night mode.
Το night mode απορώ κι εγώ τι το εχει.πολύ μέτριο αποτέλεσμά και πολύ ψεύτικο.
Θελω να σας ρωτησω αν το εχετε παρατηρησει με την μπροστινη καμερα ,οταν βγαζω φωτογραφια οχι με το potrait εστιαζει σε εμενα και θολωνει το ατομο που ειναι πισω μου εχει καποια ρυθμιση να μην το κανει ή ετσι ειναι?
Αν εχεις ενεργοποιημένο το ai απενεργοποίησε το και μην επιλεγείς την χρήση portrait mode.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω από εντυπώσεις, πάρα πολύ φυσικά χρώματα με ενεργοποιημένη την λειτουργία προσαρμογής χρωμάτων.

Μια διαφορά και ίσως ακόμα καλύτερη οθόνη από το Χ και σ9+ που ήταν τα αμέσως προηγούμενα κινητά που είχα.

 

Αυτοί που λένε ότι μόνο οι οθόνες της σαμσουνκ είναι καλές καλό είναι να πούμε κ την ηλικία τους γιατί πρόκειται για οπαδισμους 15χρονων συνηθως.

 

Συνδιάζει χσ Μαξ κ σ10+ όσο αφορά τη μέθοδο ξεκλείδωματος αφού έχει δύο κορυφαίες για να επιλέξεις.

Κάμερα δεν το συζητάμε είναι πολύ μπροστά πλέον η εταιρεία.

 

Μπαταρία ταχύτητα φόρτισης κτλ δε το συζητάμε.

Αυτό που συζητάμε είναι ο ήχος που σε ένταση είναι κάτω από απλ κ σαμμυ, αλλά βέβαια στερεό κ χωρίς πρόβλημα.

Double tap θα ήταν καλό για όποιον θέλει να βγάλει δαχτυλικο κ να έχει μόνο face id, αλλά εντάξει το σηκώνεις κ ενεργοποιείται.

Τα γκεστουρς έχουν λίγο ακόμα για να γίνουν μήλα αλλά είναι σε καλό δρομο πλεον. Αλλά το να μην κλείνει η οθόνη οσο σε.βλεπει όπως τα μήλα θα μπορούσαν να το εχουν...

 

Πραγματικά άψογο κινητό, πραγματικά δεν το περίμενα τόσο καλό κ τόσο όμορφο!

Αυτό που δε κατάλαβα κ ντρέπομαι λίγο είναι το, τι είναι η δεύτερη γραμμη στην ένταση όταν την αυξομειώσεις από τα κουμπιά!

Τι είναι αυτό μπαρμπαδακι ρε παιδια;;;

 

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να σας ρωτησω αν το εχετε παρατηρησει με την μπροστινη καμερα ,οταν βγαζω φωτογραφια οχι με το potrait εστιαζει σε εμενα και θολωνει το ατομο που ειναι πισω μου εχει καποια ρυθμιση να μην το κανει ή ετσι ειναι?

 

έτσι δουλεύει το portrait mode!

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να γινει αλλαγή συσκευή πως αφού το πήγα μετά από 3 μήνες, δεν μπορώ να καταλάβω αυτό που λες ,αλλαγή συσκευής γίνεται μόνο όταν είσαι μέσα σε 7ημερες από την αγορά. Παρόλο που ήξερα ότι έχω LG οθόνη , δεν ήθελα να το πάω πίσω στις αρχές του προβλήματος και να περιμένω πότε θα έρθει καινούργιο κινητό για να μου διαθέσουν για αυτό πήγα τώρα και το πήρα σε λίγες ώρες πίσω, έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει καμία διαφορά καινούργιο ήταν και το δικό μου. Γλύτωσα χρόνο και την συσκευή την έχασα μόνο για λίγες ώρες. Αλλά ξανά λέω ότι αντικατάσταση γίνεται μόνο εντός DOA.

 

Δε μιλάω για αντικατάσταση με χρήση DOA, απλά στην περίπτωση σου γινόταν 100% αντικατάσταση ως ελαττωματική συσκευή...Τώρα εάν εσύ θεωρείς ότι είναι το ίδιο με την επισκευή, αυτό είναι άλλο θέμα και εφόσον το δέχεσαι κομπλέ...εγώ προσωπικά εφόσον το σφάλμα ηταν της εταιρείας, δε μπορώ να δεχτώ να μπει χέρι σε καινούργια συσκευή παρά μόνο να πάρω ολοκαίνουργια ως αντικατάσταση...από προσωπική εμπειρία στο λέω με το σερβίς της Huawei..Ο καθένας βέβαια σα καταναλωτής συμβιβάζεται με ότι θεωρεί αυτός ιδανικό για τον εαυτό του...

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω από εντυπώσεις, πάρα πολύ φυσικά χρώματα με ενεργοποιημένη την λειτουργία προσαρμογής χρωμάτων.

Μια διαφορά και ίσως ακόμα καλύτερη οθόνη από το Χ και σ9+ που ήταν τα αμέσως προηγούμενα κινητά που είχα.

 

Αυτοί που λένε ότι μόνο οι οθόνες της σαμσουνκ είναι καλές καλό είναι να πούμε κ την ηλικία τους γιατί πρόκειται για οπαδισμους 15χρονων συνηθως.

 

Συνδιάζει χσ Μαξ κ σ10+ όσο αφορά τη μέθοδο ξεκλείδωματος αφού έχει δύο κορυφαίες για να επιλέξεις.

Κάμερα δεν το συζητάμε είναι πολύ μπροστά πλέον η εταιρεία.

 

Μπαταρία ταχύτητα φόρτισης κτλ δε το συζητάμε.

Αυτό που συζητάμε είναι ο ήχος που σε ένταση είναι κάτω από απλ κ σαμμυ, αλλά βέβαια στερεό κ χωρίς πρόβλημα.

Double tap θα ήταν καλό για όποιον θέλει να βγάλει δαχτυλικο κ να έχει μόνο face id, αλλά εντάξει το σηκώνεις κ ενεργοποιείται.

Τα γκεστουρς έχουν λίγο ακόμα για να γίνουν μήλα αλλά είναι σε καλό δρομο πλεον. Αλλά το να μην κλείνει η οθόνη οσο σε.βλεπει όπως τα μήλα θα μπορούσαν να το εχουν...

 

Πραγματικά άψογο κινητό, πραγματικά δεν το περίμενα τόσο καλό κ τόσο όμορφο!

;

 

Επειδη περασε απο τα χερια μου το συγκεκριμενο κινητο οπως και το xs max που αναφερεις και ελαχιστα το Note9,επετρεψε μου να διαφωνησω στα παραπανω που γραφεις που εισαι ελαφρως υπερβολικος και ισχυει στην περιπτωση σου αυτο που λεμε''μπηκα να αποθεωσω την αγορα μου''.

Κανεις δεν ειπε οτι μονο η Samsung βγαζει καλες οθονες,αυτο ειναι δικο σου σχολιο.

Ειναι λιγο πολυ αποδεκτο οτι στο κομματι των Oled η Samsung βγαζει τα καλυτερα panel.Απο εκει και μετα παμε στο πως τοποθετει ο καθενας το panel αυτο και τι calibration κανει στην οθονη.

Στις 1440p οθονες δεν ειναι τυχαιο γιατι τα iphone xs max και note9 πηραν περυσι βραβειο.

Αυτο δεν σημαινει οτι οι Boe ή οι LG οθονες ειναι κακες.

Ασε που το θεωρω και λιγο θρασος το παραπανω σχολιο,κυριως γιατι μου ερχεται στο μυαλο ο κοσμος που ειχε τρεχαματα με την πρωτη παρτιδα των οθονων και ορισμενοι ακομα και με τις Boe οθονες κιολας. Αυτοι ειδικα σιγουρα δεν θα συμφωνησουν με το σχολιο σου.

 

Ειναι ιδια ακριβως περιπτωση με την ταχυτητα φορτισης που σε αυτη την περιπτωση το mate20pro εχει την γρηγοροτερη φορτιση της αγορας αυτη την στιγμη.Βεβαια το κακο σε αυτο ειναι οτι δεν δουλευει με αλλους φορτιστες μιας και δεν ειναι Quick Charge τεχνολογια της Qualcomm.

Για την αυτονομια,τωρα που σιγα σιγα βγαινουν κινητα με αντιστοιχα μεγαλες μπαταριες,θα αλλαξει και αυτο.

 

Για τον ηχο παντως που αναφερεις,εκει ειναι πιο κατω οχι μονο απο Samsung και Apple,αλλα και απο Sony,Razer και HTC που επισης εχουν στερεο ηχεια. Πολυ κακη υλοποιηση για συσκευη των 1050ευρω και ακομα πιο κακη η ιδεα να κρυψουν το κατω ηχειο πισω απο την θυρα usb.

 

Παντως δεν θυμαμαι να ειπε κανεις οτι ειναι κακη Overall η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη περασε απο τα χερια μου το συγκεκριμενο κινητο οπως και το xs max που αναφερεις και ελαχιστα το Note9,επετρεψε μου να διαφωνησω στα παραπανω που γραφεις που εισαι ελαφρως υπερβολικος και ισχυει στην περιπτωση σου αυτο που λεμε''μπηκα να αποθεωσω την αγορα μου''.

Κανεις δεν ειπε οτι μονο η Samsung βγαζει καλες οθονες,αυτο ειναι δικο σου σχολιο.

Ειναι λιγο πολυ αποδεκτο οτι στο κομματι των Oled η Samsung βγαζει τα καλυτερα panel.Απο εκει και μετα παμε στο πως τοποθετει ο καθενας το panel αυτο και τι calibration κανει στην οθονη.

Στις 1440p οθονες δεν ειναι τυχαιο γιατι τα iphone xs max και note9 πηραν περυσι βραβειο.

Αυτο δεν σημαινει οτι οι Boe ή οι LG οθονες ειναι κακες.

Ασε που το θεωρω και λιγο θρασος το παραπανω σχολιο,κυριως γιατι μου ερχεται στο μυαλο ο κοσμος που ειχε τρεχαματα με την πρωτη παρτιδα των οθονων και ορισμενοι ακομα και με τις Boe οθονες κιολας. Αυτοι ειδικα σιγουρα δεν θα συμφωνησουν με το σχολιο σου.

 

Ειναι ιδια ακριβως περιπτωση με την ταχυτητα φορτισης που σε αυτη την περιπτωση το mate20pro εχει την γρηγοροτερη φορτιση της αγορας αυτη την στιγμη.Βεβαια το κακο σε αυτο ειναι οτι δεν δουλευει με αλλους φορτιστες μιας και δεν ειναι Quick Charge τεχνολογια της Qualcomm.

Για την αυτονομια,τωρα που σιγα σιγα βγαινουν κινητα με αντιστοιχα μεγαλες μπαταριες,θα αλλαξει και αυτο.

 

Για τον ηχο παντως που αναφερεις,εκει ειναι πιο κατω οχι μονο απο Samsung και Apple,αλλα και απο Sony,Razer και HTC που επισης εχουν στερεο ηχεια. Πολυ κακη υλοποιηση για συσκευη των 1050ευρω και ακομα πιο κακη η ιδεα να κρυψουν το κατω ηχειο πισω απο την θυρα usb.

 

Παντως δεν θυμαμαι να ειπε κανεις οτι ειναι κακη Overall η συσκευη.

 

Σαφώς και δεν ισχύει ότι η σαμσουνκ έχει τις καλύτερες οθόνες τουλάχιστον με την έννοια ότι θα καταλάβεις εσύ οποιαδήποτε διαφορά.

Όλη η ιστορία είναι το καλιμπραρισμα και σε αυτό είναι κορυφαία η δουλειά από όλους. Τις δυνατότητες αν είσαι νούμερακιας μπορείς να τις δεις σε σαιτ που κάνουν αυτή τη δουλειά κ θα καταλάβεις.

Πέρα από την οθόνη για τον ήχο είπα ότι είναι κάτω από τους άλλους αλλά όχι σε ποιότητα αλλά ένταση, πολύ καλά κάνανε κ το βάλανε εκεί γιατί δε ξέρεις από πόσες τρυπιτσες από όλες αυτές που έβλεπες στα μήλα για παράδειγμα, βγαίνει ο. Ήχος (από 2!).

Αυτό με την φόρτιση λίγο άκυρο εννοείται πως μόνο με το δικό του θα πετυχαίνει τα 40αρια.

Τελος δεν έχω ανάγκη να αποθεωσω τίποτα γιατί ευτυχώς είχα τα πάντα κ για μήνες κ τα άλλαξα για διαφορετικούς λόγους κ αν οτιδήποτε δε μου έκανε θα το. Άλλαζα κ αυτό.

Το μόνο ελάττωμα είναι η ένταση του ήχου κ υπερέχει σε όλα τα άλλα! Αυτή είναι η αλήθεια. (κ σε κάποια όπως οθόνη είναι όλοι στο ίδιο ουσιαστικά επίπεδο)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχα πρωτοδεί τον Οκτώβριο μήνα είχα πάθει κοκομπλόκο, το p20 pro δίπλα του έμοιαζε γενιές πίσω, τα δε Samsung (σειρά s9 plus & note 9) προσπαθούσαν αλλά δε.... Το χαζεψα κοντά στα 3 τέταρτα, ότι άλλο και να έπιασα τότε στην έκθεση δεν με εντυπωσίασε...

Κάμερες, κράτημα ,μέγεθος αέρινο σε όλα του...λογικά θα το τιμήσω ή μετά το Πάσχα ή προς το τέλος καλοκαιριού, καλά να είμαστε. Προς το παρόν με note 8 φρεσκαρισμένο φουλ σε όλα του με την pie ;) :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...