Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

DOA 6 μήνες πρώτη φορά το ακούω.

14 ημέρες είναι το σύνηθες που δίνουν τα καταστήματα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα την. 201 από το funky επιτέλους το πρόβλημα με το Bluetooth δείχνει να διορθώθηκε, το am61 μου δουλεύει κανονικά όπως και το Android που έχω στο αυτοκίνητο. Λίγο πιο νωρίς δεν μπορούσαν να το βγάλουν, πριν 2 μέρες παραγγειλα Bluetooth 5.0 από Amazon. Καλά χαμένο δεν θα πάει :)

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ εννοεί ο φίλος από Αστικό Κώδικα...και ναι ισχύει κανονικά... εφόσον μέσα στο πρώτο εξάμηνο σου εμφανίσει ελάττωμα θεωρείται ότι το ελάττωμα αυτό προϋπήρχε κατά την αγορά του...και μπορείς να απαιτήσεις αντικατάσταση, όσο πιο σύντομα τόσο το καλύτερο... παρέλαβα και γω συσκευή αντικατάστασης από το σερβίς και πιθανόν ήταν ανακατασκευή με σφάλμα στο backglass...το σερβίς αρνήθηκε να μου κάνει αντικατάσταση ενώ το πήρα χαμπάρι στις 5 μόνο μέρες και μου πρότεινε επισκευή... επειδή όμως τα 1049 που πλήρωσα εγώ το Δεκέμβρη δε τα βρήκα ούτε στο δρόμο, ούτε μου τρέχουν απ' τα μπατζακια με την παρέμβαση του συνηγόρου του καταναλωτή παρέλαβα σφραγισμένη ολοκαίνουργια συσκευή και μάλιστα από το αρχικό κατάστημα αγοράς και όχι από το σέρβις...για όσους θέλουν να διαβάσουν την πλήρη ιστορία με το ανωτέρω είναι γραμμένη σε αξιόλογηση του service της Μιχαλακοπούλου στο Google maps...1ecfa087b84c338a3d4c398e6d23b3d1.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω άλλο αυτό που αναφέρεις, που έγινε αντικατάσταση από το σέρβις, και άλλο το doa στα πλαίσια του οποίου στο αντικαθιστά άμεσα ο πωλητής. Συνήθως όταν αναφερόμαστε σε doa εννοούμε το τελευταίο.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά κινητό Android με qhd οθόνη (προσοχή στο qhd - για μένα είναι μονόδρομος αγορά με τέτοια οθόνη πλέον ανάμεσα στο χαμό των fhd+ amoled) βλέπω πρώτη φορά να παίζει το ίδιο μπάλα σαν την πρώτη μέρα που το άνοιξα. Μπραβο στη Huawei, το optimization που έχει κάνει είναι εξαιρετικό...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά κινητό Android με qhd οθόνη (προσοχή στο qhd - για μένα είναι μονόδρομος αγορά με τέτοια οθόνη πλέον ανάμεσα στο χαμό των fhd+ amoled) βλέπω πρώτη φορά να παίζει το ίδιο μπάλα σαν την πρώτη μέρα που το άνοιξα. Μπραβο στη Huawei, το optimization που έχει κάνει είναι εξαιρετικό...

 

Ε ενταξυ αυτο δεν λεει και πολλα μιας και ειναι ψιλο καινουργια κυκλοφορια το κινητο μονο λιγων μηνων.

 

Μπραβο στην Huawei για το θεμα της οθονης δεν θα εδινα ουτε για αστειο για 2 βασικους λογους

1)Για τον ολο χαμο με τις πρασινες οθονες που ηταν το λιγοτερο απαραδεκτη,ειδικα μιας και αποφασισε να ανεβασει την τιμη 250ευρω πανω απο το προηγουμενο Mate10pro

2)Γιατι δεν φοραει Samsung panel που ως γνωστον ειναι τα καλυτερα αλλα για BOE για να προωθησει την κινεζικη ντοπια ας το πουμε εταιρεια.

 

Δεν ειναι τυχαιο πως pixel3xl,note9 και Iphone xs max που ειχαν τις καλυτερες οθονες της αγορας περυσι ολα τους φορουσαν Samsung panel.

 

Βασικα για μενα μεγα λαθος ηταν και η Edge οθονη η οποια δεν εχει καν καποιες επιπλεον λειτουργιες οπως εχει η Samsung στα κινητα της,μια χαρα ηταν η επιπεδη οθονη του Mate10pro.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, γιατί το ψάχνω και δε το βρισκω με τπτ... Έχω 2 εφαρμογές η 1μια είναι με κάμερες και δεν μου στέλνει ειδοποιήσεις ασχέτως που τα έχω όλα ενεργοποιημενο και στην εφαρμογή και στις εφαρμογές στο κινητό, κ η άλλη είναι με τις εορτές που έχω κ εκεί το ίδιο πρόβλημα. Τι λέτε να κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξυ αυτο δεν λεει και πολλα μιας και ειναι ψιλο καινουργια κυκλοφορια το κινητο μονο λιγων μηνων.

 

Μπραβο στην Huawei για το θεμα της οθονης δεν θα εδινα ουτε για αστειο για 2 βασικους λογους

1)Για τον ολο χαμο με τις πρασινες οθονες που ηταν το λιγοτερο απαραδεκτη,ειδικα μιας και αποφασισε να ανεβασει την τιμη 250ευρω πανω απο το προηγουμενο Mate10pro

2)Γιατι δεν φοραει Samsung panel που ως γνωστον ειναι τα καλυτερα αλλα για BOE για να προωθησει την κινεζικη ντοπια ας το πουμε εταιρεια.

 

Δεν ειναι τυχαιο πως pixel3xl,note9 και Iphone xs max που ειχαν τις καλυτερες οθονες της αγορας περυσι ολα τους φορουσαν Samsung panel.

 

Βασικα για μενα μεγα λαθος ηταν και η Edge οθονη η οποια δεν εχει καν καποιες επιπλεον λειτουργιες οπως εχει η Samsung στα κινητα της,μια χαρα ηταν η επιπεδη οθονη του Mate10pro.

 

Εγώ λέω πάλι καλά που εκτός από τη Samsung άρχισε κι η Huawei να δίνει qhd amoled, γιατί πήξαμε στις fhd+ (που ο, τι και να γράφεται qhd σαν τυπωμένο χαρτί απεικόνιση ΔΕΝ είναι - και μιλάμε για μακράν το σημαντικότερο component ενός κινητού). Για την ωρα την απόλυτη πληρότητα σε android συσκευή δίνουν η Huawei κι η samsung (με τις αντίστοιχες τιμολόγησεις βέβαια)...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να τα βγάλεις από την αυτόματη διαχείριση της συσκευής για να μη στα κλείνει το κινητό και δε λαμβάνεις ειδοποιήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω πάλι καλά που εκτός από τη Samsung άρχισε κι η Huawei να δίνει qhd amoled, γιατί πήξαμε στις fhd+ (που ο, τι και να γράφεται qhd σαν τυπωμένο χαρτί απεικόνιση ΔΕΝ είναι - και μιλάμε για μακράν το σημαντικότερο component ενός κινητού). Για την ωρα την απόλυτη πληρότητα σε android συσκευή δίνουν η Huawei κι η samsung (με τις αντίστοιχες τιμολόγησεις βέβαια)...

 

Τι να σου πω.Προσωπικα οσο καιρο ειχα το mate,σε full hd την ειχα την οθονη γιατι διαφορες δεν πολυ καταλαβαινα με απλη χρηση και φυσικα προτιμουσα να γλυτωσω παραπανω μπαταρια(εστω και λιγο παραπανω γιατι οχι),παρα να λεω οτι εχω 1440p οθονη.

 

Στον υπολογιστη που εχω 1440p monitor,εκει ναι η διαφορα κανει μπαμ σε σχεση με τις απλες 1080p οθονες.

 

Δεν εχουμε γεμισει στις 1080p amoled οθονες,μονο οι κινεζοι τις βαζουν.

Lg και Sony δινουν κανονικα 1440p οθονες(αλλα δυστηχως χωρις τις καταλληλες σε μεγεθος μπαταριες).

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.Προσωπικα οσο καιρο ειχα το mate,σε full hd την ειχα την οθονη γιατι διαφορες δεν πολυ καταλαβαινα με απλη χρηση και φυσικα προτιμουσα να γλυτωσω παραπανω μπαταρια(εστω και λιγο παραπανω γιατι οχι),παρα να λεω οτι εχω 1440p οθονη.

 

Στον υπολογιστη που εχω 1440p monitor,εκει ναι η διαφορα κανει μπαμ σε σχεση με τις απλες 1080p οθονες.

 

Δεν εχουμε γεμισει στις 1080p amoled οθονες,μονο οι κινεζοι τις βαζουν.

Lg και Sony δινουν κανονικα 1440p οθονες(αλλα δυστηχως χωρις τις καταλληλες σε μεγεθος μπαταριες).

 

Μα αυτό ακριβώς λέω. Qhd amoled καλές δίνουν κι άλλοι. Αλλά δε δίνουν πληρότητα σε κινητά. Πάντα κάτι λείπει. Πότε η μπαταρια, πότε αλλά features. Samsung, Huawei δίνουν με άνεση τις πληρέστερες υλοποιήσεις...

Εγώ πάλι διακρίνω με άνεση τη διαφορά των fhd+, qhd. Το ποσό ξεκούραστα νιώθω όταν χρησιμοποιώ τις δεύτερες, αντί για τις πρώτες δεν περιγράφεται...

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η αυτόματη διαχείριση έχω φάει τον κόσμο...??

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως πρέπει να τα βγάλεις από την αυτόματη διαχείριση της συσκευής για να μη στα κλείνει το κινητό και δε λαμβάνεις ειδοποιήσεις;
Edited by geo84
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-Μπαταρια-Εκκινηση εφαρμογών εγώ έχω βγάλει μόνο μερικές κυρίως αυτές που χρησιμοποιώ για επικοινωνία όπως πχ viber για να μη χάνω καμία ειδοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-Μπαταρια-Εκκινηση εφαρμογών εγώ έχω βγάλει μόνο μερικές κυρίως αυτές που χρησιμοποιώ για επικοινωνία όπως πχ viber για να μη χάνω καμία ειδοποίηση

 

Σευχαριστω πολύ! Θα το παρακολουθήσω και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορά και σε μένα δεν έρχεται ούτε στο προηγούμενο τηλέφωνο που είχα τα Google messages.. Πρέπει να είναι καθαρά θέμα παρόχου αυτό και όχι εφαρμογής...για να δεις αν παραδόθηκε, πας στο νήμα της συνομιλίας και κάτω απο το sms γράφει τη λέξη "παραδόθηκε" μαζί με την ώρα παράδοσης..

 

Το προβλημα με τα μηνυματα επιδιορθωθηκε μπηκα στα settings >

apps > messages >notification management και επελεξα το allow notifications για καποιο λογο απο μονο του απενεργοποιηθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αναφορικά με τα notifications επειδή λόγω notch δεν εμφανίζονται όλα μπορούμε με κάποιο τρόπο να επιλέξουμε τις εφαρμογές που θέλουμε να λαμβάνουμε ειδοποιήσεις; και εάν το κάνουμε αυτές φαίνονται με κάποιο τρόπο στη notification bar της συσκευης;

 

Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω τη συσκευή και ρωτάω μερικά πράγματα ώστε να μου λυθούν κάποιες απορίες.

 

Επίσης το θέμα με τη πράσινη οθόνη έχει λυθεί ακούω παιδιά. Έτσι; :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τους κατοχους του TMAX glass... Εχει και εσας στα ακρα του γυαλιου σε συγκεκριμενες αποστασεις κατι σαν πολυ μικρα κυκλακια? Σε αλλο ΤΜΑΧ που ειχα βαλει στο παρελθον δεν υπήρχαν αυτα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται τα κυκλακια αυτά και μετά την τοποθέτηση; Εμένα το μόνο κακο με το τμαχ είναι ότι χωρίς να υπάρχει πτώση, έχει σπάσει η κόλλα από μέσα σε δύο άσχετα μεταξύ τους σημεία και το σπάσιμο εξαπλώνεται, σαν ιστός αράχνης ειναι το σχήμα..και δε μπορώ να καταλάβω γιατί ράγισε η κόλλα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αναφορικά με τα notifications επειδή λόγω notch δεν εμφανίζονται όλα μπορούμε με κάποιο τρόπο να επιλέξουμε τις εφαρμογές που θέλουμε να λαμβάνουμε ειδοποιήσεις; και εάν το κάνουμε αυτές φαίνονται με κάποιο τρόπο στη notification bar της συσκευης;

 

Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω τη συσκευή και ρωτάω μερικά πράγματα ώστε να μου λυθούν κάποιες απορίες.

 

Επίσης το θέμα με τη πράσινη οθόνη έχει λυθεί ακούω παιδιά. Έτσι; :)

 

Νι ρυθμίζονται όλα αυτά που λες παραπάνω.

Άμα η οθόνη είναι boe δεν θα έχεις θέμα. Οι LG λογικά αποσυρθηκαν.

Η συσκευή είναι α ψ ο γ η και ειδικά μετά τα update. Η γνώμη μου είναι να τα πάρεις άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται τα κυκλακια αυτά και μετά την τοποθέτηση; Εμένα το μόνο κακο με το τμαχ είναι ότι χωρίς να υπάρχει πτώση, έχει σπάσει η κόλλα από μέσα σε δύο άσχετα μεταξύ τους σημεία και το σπάσιμο εξαπλώνεται, σαν ιστός αράχνης ειναι το σχήμα..και δε μπορώ να καταλάβω γιατί ράγισε η κόλλα

 

Η κολλα δεν ραγιζει, το τζαμακι εχεις σπασει λογικα, στειλε φωτο

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται τα κυκλακια αυτά και μετά την τοποθέτηση; Εμένα το μόνο κακο με το τμαχ είναι ότι χωρίς να υπάρχει πτώση, έχει σπάσει η κόλλα από μέσα σε δύο άσχετα μεταξύ τους σημεία και το σπάσιμο εξαπλώνεται, σαν ιστός αράχνης ειναι το σχήμα..και δε μπορώ να καταλάβω γιατί ράγισε η κόλλα

 

Ναι φαινεται και μετα την τοποθετηση και είναι στην μεσα μερια του γυαλιού απο οτι καταλαβαινω...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Η κολλα δεν ραγιζει, το τζαμακι εχεις σπασει λογικα, στειλε φωτο

 

Όχι το τζαμακι είναι πένα...από μέσα είναι και επεκτείνεται με μορφή που έχουν οι ρίζες του δέντρου..μόλις μπορέσω θα βγάλω φωτό, αν διακρίνεται κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Όχι το τζαμακι είναι πένα...από μέσα είναι και επεκτείνεται με μορφή που έχουν οι ρίζες του δέντρου..μόλις μπορέσω θα βγάλω φωτό, αν διακρίνεται κιόλας

 

Προφανως η κολλα δεν ειχε γεμισει το "σημειο" εναυσης (ασυνέχεια) και το propagation ξεκινησε απο αυτο το weak point επεκτεινομενο παντου. Δυστυχως δε μπορεις να κανεις κατι και οταν το θεμα γινει μη αποδεκτο, απλα αλλαζεις προστασια οθονης...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να μπαίνει το ίδιο τζαμακι εφόσον δεν έχει κάποιο πρόβλημα και απλά να προμηθευτώ καινούργια κόλλα μόνο και να βάλω το ίδιο; Προς το παρόν τα σημεία δε με ενοχλούν αλλά να δω που θα φτάσει η εξάπλωση..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...