Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βάζει κανείς το μαχαίρι στο λαιμό να κάνει reset στο κινητό του ο καθένας.

Μεγάλη αναβάθμιση θεωρείται και αυτή.

Μικρές είναι μόνο οι ασφαλείας.

Οπως και να χει ο καθένας επιλεγεί τι να κάνει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη αναβαθμιση θεωρειται να παει το κινητο απο Android 9 σε 10.

 

 

 

Ναι δεν εχει αλλη ορεξη ο κοσμος καθε τρεις και λιγο να κανει reset απο την αρχη το κινητο για το παραμικρο...

Κάνεις δεν σου λει κάνε reset απλά όλοι μας λέμε συνιστάτε, τπτ περρισωτερο τπτ λιγότερο αν σε καίει η σταθερότητα απλά δεν κάνεις update αν θέλεις update και δεν σε καίει τόσο η σταθερότητα και θέλεις και τα αρχεία σου απλά παίρνεις ρίσκο. Η θα γίνει καλά η όχι.

 

Το ίδιο παίζει με όλα τα κινιτα από iphone μέχρι chin san jon

 

Πάντος καμία αναβάθμιση δεν είναι υποχρεωτική ούτε σου βάζουν όπλο στο κρόταφο να το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κύριοι. Κάτοχος εδώ και λίγες ημέρες. Απίστευτο κινητό , καλύπτει πλήρως όλες τις ανάγκες και βασικά της αυτονομίας - κάμερας. Επιτέλους 3ος δυνατός παίχτης σε αυτή την κατηγορία τιμής και αξίας. Εύχομαι καλή και απροβλημάτιστη χρήση σε όλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν σου λει κάνε reset απλά όλοι μας λέμε συνιστάτε, τπτ περρισωτερο τπτ λιγότερο αν σε καίει η σταθερότητα απλά δεν κάνεις update αν θέλεις update και δεν σε καίει τόσο η σταθερότητα και θέλεις και τα αρχεία σου απλά παίρνεις ρίσκο. Η θα γίνει καλά η όχι.

 

Το ίδιο παίζει με όλα τα κινιτα από iphone μέχρι chin san jon

 

Πάντος καμία αναβάθμιση δεν είναι υποχρεωτική ούτε σου βάζουν όπλο στο κρόταφο να το κάνεις

 

Οχι δεν παιζει το ιδιο με ολα τα κινητα.

Αυτα με τα reset και επαναφορες καθε τρεις και λιγο τα διαβαζω και στους υπολογιστες που για καθε θεμα που εμφανιζεται υπαρχουν ορισμενοι που με το καλημερα προτεινουν σαν λυση να ξαναπερασει Windows.

 

Τα κινητα στο κομματι των update πρεπει να ειναι σχεδιασμενα να λειτουργουν σε φαση plug and play,κοινως σου εβγαλε μια αναβαθμιση την κατεβαζεις και εισαι ετοιμος.

 

2019 εχουμε,οχι 2009.

 

Μονο στις μεγαλες αναβαθμισεις του Android που εκει υπαρχουν μαζικες αλλαγες ακομα και στην υποστηριξη των εφαρμογων λογω διαφορετικης εκδοσης ειναι κατανοητο να γινεται μια και καλη επαναφορα και στησιμο απο την αρχη.

 

Αν φυσικα καποιος θελει ας κανει επαναφορα και 1 φορα την εβδομαδα δεν το απαγορευει κανεις.

 

Τελος ακομα και η σταθεροτητα να καιει καποιον,οταν εχεις συγκεκριμενες εφαρμογες οπως αυτες των social media να συμπεριφερονται οπως να ναι,η σταθεροτητα παει περιπατο.

Γιαυτο λεω οτι ουτε το συχνο reset δεν σωζει τελειως την κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παιζει το ιδιο με ολα τα κινητα.

 

Αυτα με τα reset και επαναφορες καθε τρεις και λιγο τα διαβαζω και στους υπολογιστες που για καθε θεμα που εμφανιζεται υπαρχουν ορισμενοι που με το καλημερα προτεινουν σαν λυση να ξαναπερασει Windows.

 

 

 

Τα κινητα στο κομματι των update πρεπει να ειναι σχεδιασμενα να λειτουργουν σε φαση plug and play,κοινως σου εβγαλε μια αναβαθμιση την κατεβαζεις και εισαι ετοιμος.

 

 

 

2019 εχουμε,οχι 2009.

 

 

 

Μονο στις μεγαλες αναβαθμισεις του Android που εκει υπαρχουν μαζικες αλλαγες ακομα και στην υποστηριξη των εφαρμογων λογω διαφορετικης εκδοσης ειναι κατανοητο να γινεται μια και καλη επαναφορα και στησιμο απο την αρχη.

 

 

 

Αν φυσικα καποιος θελει ας κανει επαναφορα και 1 φορα την εβδομαδα δεν το απαγορευει κανεις.

 

 

 

Τελος ακομα και η σταθεροτητα να καιει καποιον,οταν εχεις συγκεκριμενες εφαρμογες οπως αυτες των social media να συμπεριφερονται οπως να ναι,η σταθεροτητα παει περιπατο.

 

Γιαυτο λεω οτι ουτε το συχνο reset δεν σωζει τελειως την κατασταση.

Είναι δεν ειναι δεν έχω δει συσκευή που παίζει σε όλα οκ μετά το major update ούτε κινιτο ούτε pc με Windows (για αυτό έχω και τα ltsc στο pc)
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με την ειδοποιηση στα μηνυματα SMS εχει εδω και λιγες μερες δεν μου παιζει το notification και ουτε το pulse notification light .
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με την ειδοποιηση στα μηνυματα SMS εχει εδω και λιγες μερες δεν μου παιζει το notification και ουτε το pulse notification light .

 

εμενα δεν μου ερχεται αναφορα στα sms και ας το εχω ενεργοποιημενο!

Link to comment
Share on other sites

Αναφορά και σε μένα δεν έρχεται ούτε στο προηγούμενο τηλέφωνο που είχα τα Google messages.. Πρέπει να είναι καθαρά θέμα παρόχου αυτό και όχι εφαρμογής...για να δεις αν παραδόθηκε, πας στο νήμα της συνομιλίας και κάτω απο το sms γράφει τη λέξη "παραδόθηκε" μαζί με την ώρα παράδοσης.. Edited by mitsosloc
Link to comment
Share on other sites

Αναφορά και σε μένα δεν έρχεται ούτε στο προηγούμενο τηλέφωνο που είχα τα Google messages.. Πρέπει να είναι καθαρά θέμα παρόχου αυτό και όχι εφαρμογής...για να δεις αν παραδόθηκε, πας στο νήμα της συνομιλίας και κάτω απο το sms γράφει τη λέξη "παραδόθηκε" μαζί με την ώρα παράδοσης..

 

α οκ,σε ευχαριστω για την ενημερωση φιλε μου!μου κανει εντυπωση γιατι εχει στις ρυθμισεις την επιλογη να τικαρεις για ειδοποιηση αναφορας η οχι γιαυτο!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση στους κατόχους.

Αυτό το χαρακτηριστικό που έχουν τα iPhone όπου όσο τα κοιτάς δεν κλείνουν ή αν αλλάξεις την ρύθμιση της προσοχής, δεν κλείνουν (η οθόνη) όσο σε βλέπουν (χωρίς να χρησιμοποιούν την κεντρική κάμερα όπως τα σ9 και πολλά άλλα για παράδειγμα ώστε να τρώνε μπαταρία, υπάρχει στο mate ή έχει απλά την κλασική επιλογή του να μένει η οθόνη ανοιχτή όσο την κοιτάς όπως είχαν πάντα σχεδόν όλα;

(Το ρωτάω γιατί είναι από τα ελάχιστα με 3D αναγνώριση εκτός απλ όποτε είναι το μόνο που θα μπορούσε να έχει ανάλογο τρόπο λειτουργίας)

 

Επίσης το πρόβλημα με τις οθόνες τελείωσε πλέον που βγήκαν επόμενες εκδόσεις ή ακόμα πρέπει να προσέχει κάποιος που θέλει να πάρει την οθόνη και το πρασίνισμα;

 

Αν κάποιος ξέρει θα με βοηθούσε γιατί σκέφτομαι να φύγω από τα μήλα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με την ειδοποιηση στα μηνυματα SMS εχει εδω και λιγες μερες δεν μου παιζει το notification και ουτε το pulse notification light .

 

Εγώ έχω το textra. Λειτουργούν τα πάντα σωστά. Ακόμα και στην AOD μου εμφανίζει ειδοποίηση. Όποιος το δοκιμάσει, να μην ξεχάσει να απενεργοποιήσει την αυτόματη διαχείριση ενέργειας στην εφαρμογή, γιατί αλλιώς θα χάνει μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δεν ειναι δεν έχω δει συσκευή που παίζει σε όλα οκ μετά το major update ούτε κινιτο ούτε pc με Windows (για αυτό έχω και τα ltsc στο pc)

 

Εγω σε windows παντως δεν ειχα ποτε προβλημα

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

καποια αξιπιστη θηκη γνωριζουμε,και σε κρατημα αλλα και σε προστασια στις πισω καμερες! spigen,nilken Η μια 360ο θα καθισει καλα στη συσκευη! η αληθεια ειναι οτι με μια απλη σιλικονης δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος ηδη εχει αραιωσει η συγκεκριμενη ισως αυτη να μην ηταν καλης ποιοτητας!και απο φορτιστη με κανονικη φοριση τι εξοδο ρευματος να κοιταξω? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ενδοαφεοραμο και εγω για το flagship αυτό. Έχω μερικές απορίες.

 

1. Τελικά στην οθόνη αναμονής του όταν δε χρησιμοποιείται και έχουμε νέα μέηλ νέα notification από social media κλπ, εμφανίζονται ειδοποιήσεις πλην του ρολογιού κ ημερομηνίας;

 

2. Στη μπροστινή οθόνη διπλα αριστερά πριν το notch μέχρι πόσα notificationμας δείχνει; Μπορουμε να ρυθμίσουμε να εμφανισθεί κάποιο εικονίδιο εάν δεν χωράνε και έχει καλυφθεί ο χώρος λόγω του notch?

 

3. Στο βίντεο όταν κάνεις ζουμ παρατήρησα μια μικρή αποσταθεροποίηση όταν πχ τραβάμε βίντεο και θέλουμε να εστιάσουμε κάπου, μου φάνηκε ότι ενώ εστιάζει (zoom-in & zoom-out) το κάνει πολύ απότομα αλλά τόσο όσο να είναι εμφανές και έντονο μετά στη θέαση του αναπαραγωγής του βίντεο.

Πειραματίστηκα λίγο στο public που πήγα να το δω από κοντά και η αλήθεια είναι ότι μου έκανε κλικ αν και στην αρχή καλοκοιτουσα το p20 pro.

 

Δε ξέρω αν μετά αυτό διορθώθηκε σε κάποιο update γιατί ίσως τα εκθεσιακα να μην ενημερώνονται. Το ίδιο θέμα δεν το είδα να παρουσιάζεται για παράδειγμα στο s9plus.

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ.

 

4. Η selfie κάμερα δεν είναι πολύ εντυπωσιακή από όσο βρεπψ σε ορισμένα youtube review videos.

 

5. Με τον ήχο στην αναπαραγωγή πολυμέσων ειναι οντως μετρια η κατάσταση; Επισης στο ακουστικό χανετε κλησεις οσοι ειστε κατοχοι;

Οι απόψεις διίστανται τι αυτό είπα να ρωτήσω ώστε να έχω εικόνα και από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ενδοαφεοραμο και εγω για το flagship αυτό. Έχω μερικές απορίες.

 

1. Τελικά στην οθόνη αναμονής του όταν δε χρησιμοποιείται και έχουμε νέα μέηλ νέα notification από social media κλπ, εμφανίζονται ειδοποιήσεις πλην του ρολογιού κ ημερομηνίας;

 

2. Στη μπροστινή οθόνη διπλα αριστερά πριν το notch μέχρι πόσα notificationμας δείχνει; Μπορουμε να ρυθμίσουμε να εμφανισθεί κάποιο εικονίδιο εάν δεν χωράνε και έχει καλυφθεί ο χώρος λόγω του notch?

 

3. Στο βίντεο όταν κάνεις ζουμ παρατήρησα μια μικρή αποσταθεροποίηση όταν πχ τραβάμε βίντεο και θέλουμε να εστιάσουμε κάπου, μου φάνηκε ότι ενώ εστιάζει (zoom-in & zoom-out) το κάνει πολύ απότομα αλλά τόσο όσο να είναι εμφανές και έντονο μετά στη θέαση του αναπαραγωγής του βίντεο.

Πειραματίστηκα λίγο στο public που πήγα να το δω από κοντά και η αλήθεια είναι ότι μου έκανε κλικ αν και στην αρχή καλοκοιτουσα το p20 pro.

 

Δε ξέρω αν μετά αυτό διορθώθηκε σε κάποιο update γιατί ίσως τα εκθεσιακα να μην ενημερώνονται. Το ίδιο θέμα δεν το είδα να παρουσιάζεται για παράδειγμα στο s9plus.

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ.

 

4. Η selfie κάμερα δεν είναι πολύ εντυπωσιακή από όσο βρεπψ σε ορισμένα youtube review videos.

 

5. Με τον ήχο στην αναπαραγωγή πολυμέσων ειναι οντως μετρια η κατάσταση; Επισης στο ακουστικό χανετε κλησεις οσοι ειστε κατοχοι;

Οι απόψεις διίστανται τι αυτό είπα να ρωτήσω ώστε να έχω εικόνα και από Ελλάδα.

 

1. εμφανιζονται κανονικα ολα

2.4 νομιζω βγαινουν,εκτος αν εμφανιστει το volte οποτε αλλα δεν ειμαι σιγουρος

3 ναι υπαρχει μια αποσταθεροοιηση και πριν την εγγραφη στην αρχη νομιζα πως ειναι καποιο θεμα του κινητου,παρολαυτα σε προσφατο βιντεο εντος μαγαζιου βραδυ για ποτο ,εντυπωσιαστικα με την λεπτομερεια και τα χρωματα!

4. σε σχεση με το s8+ χιλιομετρα καλυτερη ειδικα λεπτομερεια!υπαρχει αυτο το Beuty mode λιγο που το κανει το δερματακι αλλα οκ μικρο το κακο!εμενα μαρεσει αρκετα ,δεν εχει καψει ποτε ουρανο σε οτι και αν εχω βγαλει σε σελφι!

5.δεν ειχα στερεο πριν,για τα δικα μου γουστα ειναι αρκετα εως πολυ καλα ο ηχος του,βεβαια οταν το κρατας για να στηριχθει καλα η συσκευη στο χερι σου μερικες φορες το κουμπωνεις απο κατω!

Link to comment
Share on other sites

Η aod έχει βελτιωθεί; η είναι ακόμα σε παιδικό στάδιο; μόνο ρολόι και μηνύματα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Η aod έχει βελτιωθεί; η είναι ακόμα σε παιδικό στάδιο; μόνο ρολόι και μηνύματα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι ακριβώς!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι παρα πολυ καλο αν και τωρα εδω και 1 εβδομαδα εχω προβλημα με τα sms δεν μου ερχεται ειδοποιηση και ουτε σε pulse notification,οσο για την μπροστινη καμερα ειναι καλη αν και εχω παρατηρηση στο photo καμια φορα εστιαζει σε εμενα και στους απο πισω ειναι ποιο θολο,στο βιντεο με το ζουμ πραγματι ειναι αποτομο,μπαταρια πολυ δυνατη και πολυ καλη αυτονομια,για τα speakers τα προηγουμενα κινητα που ειχα htc ηταν καλυτερα αλλα μια χαρα ειναι και με της κλησεις δεν εχω κανενα προβλημα,εχει κανεις αλλος προβλημα με τα sms και αν το επιδιορθωσατε ενημερωστε με.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ισχυει το εντος 6μηνου προβλημα να το θεωρεί ο νομος doa? Θυμαμαι οτι ετσι ηταν καποτε. Να πω οτι ειχα ηδη αλλαξει το δεκεμβρη μια φορα συσκευη εξαιτιας της οθονης. Θα το δεχτουν στο σερβις η θα μου κανουν επισκευη? Δεν πολυγουσταρω ουτε να κανω φασαριες ουτε ομως αυτα τα κινητα δεν ειναι το καλυτερο να ανοιγουν κ να τα ξανακλεινουν
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ισχυει το εντος 6μηνου προβλημα να το θεωρεί ο νομος doa? Θυμαμαι οτι ετσι ηταν καποτε. Να πω οτι ειχα ηδη αλλαξει το δεκεμβρη μια φορα συσκευη εξαιτιας της οθονης. Θα το δεχτουν στο σερβις η θα μου κανουν επισκευη? Δεν πολυγουσταρω ουτε να κανω φασαριες ουτε ομως αυτα τα κινητα δεν ειναι το καλυτερο να ανοιγουν κ να τα ξανακλεινουν

 

 

Doa μερικοί έχουν μια εβδομάδα κ κάποια καταστήματα 2 βδομάδες.. 6 μήνες δεν υπάρχει σίγουρα Doa εκτός κ κάνω τόσο λάθος.. Όσο για το άνοιγμα μιας συσκευής αν είναι της εταιρίας κ έχει εξειδίκευση κλείνουν σωστά κ έχουν πάλι αδιάβροχοποίηση... Καλή επιτυχία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο με το doa το ξερω. Απλα νομιζω οτι ο νομος λεει οτι αν εχει ένα πρόβλημα ή ελάττωμα εντός 6μηνου θεωρειται οτι το ειχε εξ αρχης. Γιαυτο εγω θα ζητησω αντικατασταση κ ο θεος βοηθος. Η αντικατάσταση πρεπει να ηταν ανακατασκευη γιατι ειχε το τσαλακωμενο χαρτάκι στο sim tray pin...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο με το doa το ξερω. Απλα νομιζω οτι ο νομος λεει οτι αν εχει ένα πρόβλημα ή ελάττωμα εντός 6μηνου θεωρειται οτι το ειχε εξ αρχης. Γιαυτο εγω θα ζητησω αντικατασταση κ ο θεος βοηθος. Η αντικατάσταση πρεπει να ηταν ανακατασκευη γιατι ειχε το τσαλακωμενο χαρτάκι στο sim tray pin...

δεν πιστευω να δεκτουν αντικατασταση...

και εγω πηρα τηλεφωνο στα κεντρικα σχετικα με το ξεθωριαμενο λευκο που κανει η οθονη σε χαμηλο φωτισμο(σε 1-2 σημεια φαινονται καποιες ελαφρες πινελιες πιο λευκες,εκτος απο τις καθετες γκριζες γραμμες στο λευκο που το κανουν να μοιαζει σαν ξεθωριασμενο) και μου ειπαν οτι αντικατασταση γινεται μονο σε lg οθονες...(βεβαια το"προβλημα" θελει προσοχη για να το προσεξεις,να φανταστεις ανεβασα φωτογραφιες στο forum αλλα δυστυχως δεν το προσεξε κανεις λογω φωτογραφιας...)

Σε ολα τα αλλα θεματα γινεται επισκευη...

Εαν ημουν Αθηνα θα το κυνηγουσα αλλα απο το τηλεφωνο δεν βγαζεις ακρη...

Παντως στην δικια μου περιπτωση επειδη το προβλημα φαινεται μονο σε συνθηκες πολυ χαμηλου φωτισμου(με φωτισμο πανω απο 25% η οθονη πραγματικα ειναι τελεια) και επειδη το θεμα οθονης ειναι λοταρια αποφασισα να το αφησω εως εχει...

 

Καποτε ειχα θεμα με οθονη dell υπολογιστη και οι ανθρωποι μου αλλαξαν 3 οθονες μεχρι να εχω το ελαχιστο backlight bleeding,χωρις να πληρωσω ουτε ενα ευρω μεταφορικα..

 

Κριμα γιατι το κινητο ειναι κορυφη και συγκρινεται μονο με xs max και s10+...

 

Πιστευω οτι η HUAWEI με την συγκεκριμενη πολιτικη θα χασει πολους πελατες..

Edited by tolisrx8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...