Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον εδω και μια εβδομαδα που δουλευω το κινητο(αφου περιμενα 3 εβδομαδες,την αντικατασταση) εχω παρατηρησει τα εξης

1.ο αισθητηρας δακτυλικων μερικες φορες δεν πιανει με την πρωτη(μου εχει λειψει η αμεσοτητα που ειχε το mate 10 pro...

 

2.οταν βαζω βιντεο σε 1080p 60fps,το βιντεο μοιαζει ζουμαρισμενο ενω με τον ευρυγωνιο στο βιντεο θολωνει το συμπαν..

ειμαι με την 153...

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι εχει την καλύτερη τεχνολογία μέχρι στιγμής σε smartphone και είναι από τα πιο όμορφα και γρήγορα κινητά...

Και μια ερωτηση

3.Επειδη η υπερταχεια φορτιση(40w) με αγχωνει οτι μπορει να κουρασει γρηγορα την μπαταρια εαν το φορτιζω με γνησιο φορτιστη huawei 5V/2A ή 9V/2A max 18w θα εχω προβλημα?

 

Σημερα μου τοποθετησαν σε καταστημα(yolo Ιωαννινα) ενα τζαμακι(μαρκα δεν γνωριζω) το οποιο εκατσε αρκετα καλα.

ιδιο με αυτο(αλλα για mate 20 pro)

https://www.facebook.com/2128321304119740/photos/a.2128438847441319/2130582530560284/?type=3&theater

το δακτυλικο αποτυπωμα λειτουργει αλλα μερικες φορες χανει λιγο περισσοτερο.

Edited by tolisrx8
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μη λέτε ανακρίβειες. Τις πράσινες άκρες τις ειχαν και τα 2 LG που είχα στα χέρια μου όπως φυσικά και η ΒΟΕ. Αλλά αυτές είναι φυσιολογικες. Αν ανατρέξετε στο ποστ που έκανα όταν πρωτοπηρα day one το κινητό(LG οθόνη) το πρώτο πράγμα που ρώτησα εδώ είναι αν τα πράσινα στα άκρα είναι φυσιολογικα. Τα οποία ναι είναι. Που να ήξερα όμως ότι το καλύτερο το κρατούσε για μετά η LG.

Επίσης σε όλα τα reviews στο ίντερνετ φαίνεται το φαινόμενο με το πρασινισμα των άκρων ανάλογα την οπτική γωνία.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα ξανά (από το προηγούμενο πιστοτικο ειχα παρει) lg οθόνη πάλι αλλά δεν έχει θέμα αντε να δούμε πως θα πάει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε αναμονή 8-9 ωρών δηλ το βράδυ στον ύπνο, πόσο σας χάνει? Εμένα 5-6% είναι φυσιολογικό? Ανοιχτό WiFi σε 4g, τοποθεσία κλειστή, συγχρονισμό νομίζω απενεργοποιημενο, aod κλειστό!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε αναμονή 8-9 ωρών δηλ το βράδυ στον ύπνο, πόσο σας χάνει? Εμένα 5-6% είναι φυσιολογικό? Ανοιχτό WiFi σε 4g, τοποθεσία κλειστή, συγχρονισμό νομίζω απενεργοποιημενο, aod κλειστό!

 

Τα ίδια κ σε μένα Παρασκευα. Κ μόλις ξυπνήσω η ετοιμότητα κυψέλης είναι περίπου στο 35-40%. Η μπαταρία στο 95

Edited by Chriskap11
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κ σε μένα Παρασκευα. Κ το πρώτη μόλις ξυπνήσω η ετοιμότητα κυψέλης είναι περίπου στο 35-40%. Η μπαταρία στο 95

 

Ωραια, γιατί φάνηκε καπως αυτό το5-6αρι!αλλα αν είναι φυσιολογικό, προχωράμε :)

Link to comment
Share on other sites

40-60 λεπτα
Υπάρχει άραγε τρόπος απενεργοποίησης fast charge?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, και συγνωμη για το ασχετο μου ποστ....πως μπορω να βρω τις παλιοτερες μου αγγελιες και να τις κλειδωσω ?? ευχαριστω εκ των προτερων.... :)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άραγε τρόπος απενεργοποίησης fast charge?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν βρηκα καπου που να υπαρχει απενεργοποιηση του fast charge το δοκιμασα και στο 35 % αλλα τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Υπάρχουν στην αγορά κινητά με οθόνες LG ή όχι; Όλες είναι με ΒΟΕ; Έχει ολοκληρωθεί η απόσυρση;

Ήμουν αρκετά άτυχος με το ΧΖ3 και δε θέλω να δοκιμάσω τη τύχη μου πάλι με Huawei και μάλιστα με συσκευή που πρασίνιζε. Και μία συσκευή να υπάρχει στην αγορά θα έρθει σε εμένα...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Υπάρχουν στην αγορά κινητά με οθόνες LG ή όχι; Όλες είναι με ΒΟΕ; Έχει ολοκληρωθεί η απόσυρση;

Ήμουν αρκετά άτυχος με το ΧΖ3 και δε θέλω να δοκιμάσω τη τύχη μου πάλι με Huawei και μάλιστα με συσκευή που πρασίνιζε. Και μία συσκευή να υπάρχει στην αγορά θα έρθει σε εμένα...

 

Στις μεγάλες αλυσίδες όσες δίνονται τώρα είναι με οθόνη BOE. Για Κωτσοβολου στο λέω με μεγάλη σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άραγε τρόπος απενεργοποίησης fast charge?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ότι κάνω και εγώ έχω ενα charger 1A για φόρτιση το βράδυ
Καλημέρα, σε αναμονή 8-9 ωρών δηλ το βράδυ στον ύπνο, πόσο σας χάνει? Εμένα 5-6% είναι φυσιολογικό? Ανοιχτό WiFi σε 4g, τοποθεσία κλειστή, συγχρονισμό νομίζω απενεργοποιημενο, aod κλειστό!
Όλα τα huawei το κάνουν
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα ξανά (από το προηγούμενο πιστοτικο ειχα παρει) lg οθόνη πάλι αλλά δεν έχει θέμα αντε να δούμε πως θα πάει

Χαρα στο κουραγιο σου βρε που αντέχεις την μπανιέρα by Huawei:lol::p

Παράσημο γενναιότητας επρεπε σου χορηγηθεί μαζι με δωρεάν αφρόλουτρο για οσο καιρό το έχεις για extra εκμετάλλευση του :D:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη συσκευή σήμερα με διαφορά από τον δεύτερο. Λέτε ότι θέλετε.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη συσκευή σήμερα με διαφορά από τον δεύτερο. Λέτε ότι θέλετε.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σε χαρακτηριστικά ναι πολύ δυνατό, στην πράξη όμως πες σε αυτόν που έχει αλλάξει 4 φορές την ίδια συσκευή με το ίδιο πρόβλημα .. Στην αναμονή για καλές οθόνες απροβληματιστες.. Κ ευχή Ναμη ξανατυχει σε επόμενες συσκευές κάτι τέτοιο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε χαρακτηριστικά ναι πολύ δυνατό, στην πράξη όμως πες σε αυτόν που έχει αλλάξει 4 φορές την ίδια συσκευή με το ίδιο πρόβλημα .. Στην αναμονή για καλές οθόνες απροβληματιστες.. Κ ευχή Ναμη ξανατυχει σε επόμενες συσκευές κάτι τέτοιο

 

Το ΧΖ3 που έχει οθόνη LG είχε άλλο θέμα. Στην ένωση του gorilla glass με το πανελ, με αποτέλεσμα να γρατζουνιέται και να αλλοιώνεται το χρώμα στο σημείο. Καταραμένη LG. Δε καταστρέφει μόνο τα δικά της τηλέφωνα με τα bootloops, εξαπλώνει τον ιό. Άχρηστη εταιρεία.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ΧΖ3 που έχει οθόνη LG είχε άλλο θέμα. Στην ένωση του gorilla glass με το πανελ, με αποτέλεσμα να γρατζουνιέται και να αλλοιώνεται το χρώμα στο σημείο. Καταραμένη LG. Δε καταστρέφει μόνο τα δικά της τηλέφωνα με τα bootloops, εξαπλώνει τον ιό. Άχρηστη εταιρεία.

 

 

Η LG αν και πολύ δυνατή στις tv έχει τάσεις αυτόκαταστροφής στα κινητά της.. Για τις υπόλοιπες εταιρείες είναι άξιες της μοίρας τους που διαλέγουν από αυτήν για οικονομία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους τους φιλους...υπαρχει τροπος μεσω imei πριν ανοιξουμε την συσκευασια….να δουμε τι οθονη φοραει ?? Συγνωμη αν εχει απαντηθεί η ερωτηση σε αλλα posts
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω και μια εβδομαδα που δουλευω το κινητο(αφου περιμενα 3 εβδομαδες,την αντικατασταση) εχω παρατηρησει τα εξης

1.ο αισθητηρας δακτυλικων μερικες φορες δεν πιανει με την πρωτη(μου εχει λειψει η αμεσοτητα που ειχε το mate 10 pro...

 

2.οταν βαζω βιντεο σε 1080p 60fps,το βιντεο μοιαζει ζουμαρισμενο ενω με τον ευρυγωνιο στο βιντεο θολωνει το συμπαν..

ειμαι με την 153...

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι εχει την καλύτερη τεχνολογία μέχρι στιγμής σε smartphone και είναι από τα πιο όμορφα και γρήγορα κινητά...

Και μια ερωτηση

3.Επειδη η υπερταχεια φορτιση(40w) με αγχωνει οτι μπορει να κουρασει γρηγορα την μπαταρια εαν το φορτιζω με γνησιο φορτιστη huawei 5V/2A ή 9V/2A max 18w θα εχω προβλημα?

 

Σημερα μου τοποθετησαν σε καταστημα(yolo Ιωαννινα) ενα τζαμακι(μαρκα δεν γνωριζω) το οποιο εκατσε αρκετα καλα.

ιδιο με αυτο(αλλα για mate 20 pro)

https://www.facebook.com/2128321304119740/photos/a.2128438847441319/2130582530560284/?type=3&theater

το δακτυλικο αποτυπωμα λειτουργει αλλα μερικες φορες χανει λιγο περισσοτερο.

 

κανεις να μου πει την αποψη του παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Χαρα στο κουραγιο σου βρε που αντέχεις την μπανιέρα by Huawei:lol::p

Παράσημο γενναιότητας επρεπε σου χορηγηθεί μαζι με δωρεάν αφρόλουτρο για οσο καιρό το έχεις για extra εκμετάλλευση του :D:p

 

για την camera το πήρα και μπαταρία ολα τα αλλά.....

 

btw εχω ένα θέμα 3 μέρες το εχω εδώ και 2 μέρες εχω ενα θέμα χάνω κλήσεις στο άκυρο σήμερα εχω αλλάξει sim και έκλεισα wifi calling και volte να δω μήπως από αυτό ειναι

Link to comment
Share on other sites

για την camera το πήρα και μπαταρία ολα τα αλλά.....

 

btw εχω ένα θέμα 3 μέρες το εχω εδώ και 2 μέρες εχω ενα θέμα χάνω κλήσεις στο άκυρο σήμερα εχω αλλάξει sim και έκλεισα wifi calling και volte να δω μήπως από αυτό ειναι

 

εχω γραψει και στο νημα της τηλεφωνιας cosmote wifi calling αλλα και παραπανω,εχω παρομοιο προβλημα,δεν ειναι της συσκευης αλλα απο το δικτυο πιθανον! αν ανατρεξεις λιγο ποιο πανω θα δεις τι παιζει η περιπτωση μου!

Link to comment
Share on other sites

εχω γραψει και στο νημα της τηλεφωνιας cosmote wifi calling αλλα και παραπανω,εχω παρομοιο προβλημα,δεν ειναι της συσκευης αλλα απο το δικτυο πιθανον! αν ανατρεξεις λιγο ποιο πανω θα δεις τι παιζει η περιπτωση μου!

 

για την ωρα μου έκανε αλλη μια φορά με κλειστά αυτά

και το περίεργο είναι στο γράφημα δεν έχω κάποια διακοπή σήματος

 

θα βάλω αύριο wind να δω τι θα κάνει με αυτήν

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τί γίνεται θα πάψουν να πουλάνε?...

http://www.capital.gr/diethni/3340232/neo-xtupima-stin-kineziki-huawei-auti-ti-fora-apo-ton-omilo-vodafone?amp=true

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τα καταστήματα της Vodafone προφανώς αναφέρομαι.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...