Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια διαδικασία ακολουθούμε αν έχει πρόβλημα η οθόνη? Το πηγαίνουμε στο κατάστημα που το πήραμε ή υπάρχει κάποια αντιπρωσοπεία που το στέλνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Τηλ στην Huawei Aθηνα,. Αν έχει οθόνη lg. για τεχνικό έλεγχο, έτσι έκανα,. Και μου άλλαξαν συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Τηλ στην Huawei Aθηνα,. Αν έχει οθόνη lg. για τεχνικό έλεγχο, έτσι έκανα,. Και μου άλλαξαν συσκευή.

 

Κανονικα η απάντηση τους είναι θέλετε την ίδια κ να την ξανά φέρετε μεθαύριο ; η να σας δώσουμε το p20 pro που είναι κομπλέ κ έχουμε κ μεταχειρισμένο της Apple το ξέχασε εδώ μετά την μείωση μισθού ένας υπάλληλος μετά την κοινοποίηση μέσω Apple στο Twitter καθαρά χιουμοριστικο

Αν βγάλουν θέμα και οι Boe οθόνες μαύρο φίδι που την έφαγε..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οι boe να παρουσιάσουν θέμα.

Δεν ξέρω αν στο xda εχει αναφερθεί κάτι.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χθές έκανα τηλεφωνικα την παραγγελία απο Κοτσόβολο και σήμερα με πήραν τηλ. και μου είπαν πως το Σάββατο θα το έχω στα χέρια μου (Twilight).

Ρώτησα τι γίνεται σε περίπτωση που θα είναι προβληματική η οθόνη και μου απάντησε η κυρία πως καλό θα είναι να το ανοίξω στο κατάστημα αμέσως και αν διαπιστωθεί κάτι, μου αλλάζουν αμέσως συσκευή!!!

 

Αν η συσκευή έχει προβληματική οθόνη, είναι κάτι που θα μου το δείξει αμέσως όταν την ανοίξω ή μπορεί στην αρχή να φαίνεται ΟΚ και μετά απο κάποιες ώρες/μέρες να μου βγάλει το θέμα; Ρωτάω γιατί αν το ανοίξω στο κατάστημα εκείνη την στιγμή και δείχνει εντάξει, το πάρω και μου βγάλει το θέμα στο σπίτι ή μετα απο μερικές μέρες, δεν θα ήθελα να γυρίσουν να μου που "ξέρεις όταν το πήρες ήταν οκ" και να τραβιέμαι. Να το ανοίξω στο κατάστημα; Τι λέτε εσείς;

 

Επίσης, τι ρυθμίσεις κάνω στο κινητό για να μπορώ να διακρίνω καλύτερα αν έχει θέμα η οθόνη ή όχι; Ξέρω ότι πρέπει να το δείς σε σκοτεινό μέρος (που στο κατάστημα του Κοτσόβολου δεν νομίζω να μπορέσω) αλλά απο εκεί και πέρα τι άλλο πειράζω στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Χθές έκανα τηλεφωνικα την παραγγελία απο Κοτσόβολο και σήμερα με πήραν τηλ. και μου είπαν πως το Σάββατο θα το έχω στα χέρια μου (Twilight).

Ρώτησα τι γίνεται σε περίπτωση που θα είναι προβληματική η οθόνη και μου απάντησε η κυρία πως καλό θα είναι να το ανοίξω στο κατάστημα αμέσως και αν διαπιστωθεί κάτι, μου αλλάζουν αμέσως συσκευή!!!

 

Αν η συσκευή έχει προβληματική οθόνη, είναι κάτι που θα μου το δείξει αμέσως όταν την ανοίξω ή μπορεί στην αρχή να φαίνεται ΟΚ και μετά απο κάποιες ώρες/μέρες να μου βγάλει το θέμα; Ρωτάω γιατί αν το ανοίξω στο κατάστημα εκείνη την στιγμή και δείχνει εντάξει, το πάρω και μου βγάλει το θέμα στο σπίτι ή μετα απο μερικές μέρες, δεν θα ήθελα να γυρίσουν να μου που "ξέρεις όταν το πήρες ήταν οκ" και να τραβιέμαι. Να το ανοίξω στο κατάστημα; Τι λέτε εσείς;

 

Επίσης, τι ρυθμίσεις κάνω στο κινητό για να μπορώ να διακρίνω καλύτερα αν έχει θέμα η οθόνη ή όχι; Ξέρω ότι πρέπει να το δείς σε σκοτεινό μέρος (που στο κατάστημα του Κοτσόβολου δεν νομίζω να μπορέσω) αλλά απο εκεί και πέρα τι άλλο πειράζω στις ρυθμίσεις;

 

Είναι καινούρια παρτίδα θα έχεις οθόνη Boe κ δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Chris, η κύρια όπως έγραψα χθες μου είχε προτείνει να μην παραγγείλω το μπλε γιατί αν και είναι νέα παρτιδα υπήρχαν αρκετά που εμφανισαν πρόβλημα. Επίσης εχω διαβάσει περιστατικά και με οθόνες BOE (όχι πολλά σε σχέση με LG) και γι'αυτο ρωτάω πως και τι, για να είμαι 1000% σίγουρος!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Chris, η κύρια όπως έγραψα χθες μου είχε προτείνει να μην παραγγείλω το μπλε γιατί αν και είναι νέα παρτιδα υπήρχαν αρκετά που εμφανισαν πρόβλημα. Επίσης εχω διαβάσει περιστατικά και με οθόνες BOE (όχι πολλά σε σχέση με LG) και γι'αυτο ρωτάω πως και τι, για να είμαι 1000% σίγουρος!

 

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να είσαι σίγουρος... Κ αν στο εμφανίσει στο μήνα τι γίνεται στο ανοίγουν για αλλαγή οθόνης μόνο γιατί δεν ισχύει αλλαγή με καινούργιο μετά τις δύο βδομάδες εξαρτάται το μαγαζί για ημέρες doa.

Προς το παρόν η παίρνεις το ρίσκο ή περιμένεις λίγο καιρό ακόμα μήπως και βγούνε πιο ασφαλή συμπεράσματα για τις νέες παρτίδες..

Αν τύχεις σε καλή παρτίδα είναι σίγουρα λουκούμι η συσκευή..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από ενάμιση μήνα, πήρα τηλέφωνο στην Huawei Αθήνα, και μου το άλλαξαν, περίμενα άλλον 1 μήνα

Δεν έπαιξε ρόλο το doa

Φίλος από εδώ το νήμα, μου συνέστησε , να πάρω τηλ στην αντιπροσωπεία,. Και από το plaisio, αυτό που είπαν.

Πίστευα , θα μου αλλάξουν οθόνη κλπ, ήταν lg, τελικά τις συσκευές day one, τις αντικατέστησαν σιωπηλά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Chris, η κύρια όπως έγραψα χθες μου είχε προτείνει να μην παραγγείλω το μπλε γιατί αν και είναι νέα παρτιδα υπήρχαν αρκετά που εμφανισαν πρόβλημα. Επίσης εχω διαβάσει περιστατικά και με οθόνες BOE (όχι πολλά σε σχέση με LG) και γι'αυτο ρωτάω πως και τι, για να είμαι 1000% σίγουρος!
Πού διάβασες προβλήματά με boe?

Εψαξα και στο xda αλλά δε διάβασα κάτι σπουδαίο.

2 χρήστες αναφέρουν μόνο οτι κάνει μία πιο γκρι απόχρωση στο λευκό και στον άλλον οτι η οθόνη εχει μία ροζ απόχρωση.

όσοι άλλοι γράφουν δεν φαίνεται να εχουν κάποιο πρόβλημα.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ένα που είχα διαβάσει στο xda ήταν αυτό καθώς επίσης ο τύπος είχε ανεβάσει βιντεάκια BOE vs LG για ποιοτική σύγκριση.

 

 

 

Ανάλογα την γωνία θέασης, το προσινάκι της το δείχνει ο ΒΟΕ.

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78454045&postcount=8

 

Υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις (όχι πολλές όπως λες) που με μια αναζήτηση στο google, τις βρίσκεις.

 

Προς Θεου, δεν είμαι κανένας που τα ψειρίζει πολύ, απλά βρε παιδιά, θα πάρω σύντομα το κινητό και στις 6 Φεβρουαρίου πάω εξωτερικό και θα είμαι εκτός Ελλάδος πάνω απο 50 ημέρες και θα ήθελα να είμαι σίγουρος πως αυτό που θα πάρω δεν θα μου προκαλέσει προβλήματα, γιατί δεν θα μπορώ να κάνω κάτι τότε. Ξέρω πως στις ΒΟΕ δεν υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις προβλημάτων όπως στην LG, αλλά έστω αν υπάρχει περίπτωση μια στο εκατομμύριο να πέσω πάνω σε προβληματική οθόνη, θα ήθελα να το κοιτάξω μόλις το παραλάβω.

Γι' αυτό ρωτάω πως μπορώ γρήγορα εκείνη την στιγμή να ελέγξω αν η οθόνη του κινητού που θα πάρω στα χέρια μου είναι εντάξει ή όχι. Πως το βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το φαινόμενο στις edge ακριες το παρουσιάζουν όλες οι συσκευές πού εχουν κυρτή οθόνη.

Λογικό το effect αυτό.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς στο πλαίσιο να δίνουν και κουπόνι 70€ για mate 20 pro?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το φαινόμενο στις edge ακριες το παρουσιάζουν όλες οι συσκευές πού εχουν κυρτή οθόνη.

Λογικό το effect αυτό.

 

Στα βιντεάκια παραπάνω η LG δεν το εμφάνιζει αυτό, όπως επίσης η ΒΟΕ ανάλογα την γωνία θέασης έκανε ένα πράσινο tint στην οθόνη. Βασικά δεν με ενδιαφέρει τόσο αυτό, όσο το αν θα πετύχω οθόνη που κάνει εκείνες τις ακραίες πρασινίλες/hulk :p

Link to comment
Share on other sites

Στα βιντεάκια παραπάνω η LG δεν το εμφάνιζει αυτό, όπως επίσης η ΒΟΕ ανάλογα την γωνία θέασης έκανε ένα πράσινο tint στην οθόνη. Βασικά δεν με ενδιαφέρει τόσο αυτό, όσο το αν θα πετύχω οθόνη που κάνει εκείνες τις ακραίες πρασινίλες/hulk :p

Και εγω το προσεξα στην γωνια αλλα πιστευω ειναι θεμα της οθονης αλλα δεν σημαινει οτι εχει προβλημα δες το review

στο 3:35
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εγω εχθές τελικά πήρα την καινούρια συσκευή από την Μιχαλακοπούλου μετά από 10 μέρες που είχαν κάνει των έλεγχο στο παλιό όλα καλλα το τηλ είναι 21/12/18 με οθόνη Boe έκανα το τεστ κανένα πρόβλημα,μεχρι στιγμής τουλάχιστον. Πάντως εγώ το είχα σχεδόν 1 μήνα και το πήγα και μου το κάναν αντικατάσταση σε μπλε χρώμα. Αυτό είχα και πριν πάντως. Γιατί σε μαύρο δεν είχε ακόμη. Όσο για τα παρελκόμενα μου τα κράτησαν τελικά από ότι κατάλαβα ότι δεν τούς πας το κρατάνε από το καινούριο. Και έκανα εκεί phone clone και μετα έφυγα. Πολύ εξυπηρετικό πάντως
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα αυτο παρα την πρασινιλα της LG και πιστευα οτι η LG θα ηταν δυνατος αντιπαλος της SAMSUNG στην οθονη των κινητων,εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο ,
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε.με boe δεν γίνεται hulk η οθόνη.

Σήμερα παρέλαβα από mozik spigen tempered glass case friendly.

Αψογο φαίνεται αν και κάνει μέσα αυτές τις μικρές κουκκίδες.

Το δαχτυλικο επίσης πιάνει αψογα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την ομαδα...ηθελα να ρωτησω προσφατα αγορασα απο ινσομνια ενα mate 20 pro απο ατομο που το αγορασε απο αλλον πωλητη με εταιρικο αφμ.....δυστηχως παρουσιασε προβλημα μεσα στο doa 7, πηγα στο πλαισιο οπου ειναι αγορασμενο....αναγνωρισαν το προβλημα προτεινουν αντικατασταση...αλλα δε τη κανουν λογω αρθρου 33 (λογιστικος λογος-εταιρικο αφμ) και ζητανε να παραστει ο κατοχος του αφμ.... (ο κατοχος του εταιρικου αφμ) δε μπορει να βρεθει...καποια ιδεα καποιος φιλος ?? help....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την ομαδα...ηθελα να ρωτησω προσφατα αγορασα απο ινσομνια ενα mate 20 pro απο ατομο που το αγορασε απο αλλον πωλητη με εταιρικο αφμ.....δυστηχως παρουσιασε προβλημα μεσα στο doa 7, πηγα στο πλαισιο οπου ειναι αγορασμενο....αναγνωρισαν το προβλημα προτεινουν αντικατασταση...αλλα δε τη κανουν λογω αρθρου 33 (λογιστικος λογος-εταιρικο αφμ) και ζητανε να παραστει ο κατοχος του αφμ.... (ο κατοχος του εταιρικου αφμ) δε μπορει να βρεθει...καποια ιδεα καποιος φιλος ?? help....

 

Πας το τηλέφωνο στο service στη μιχαλακοπουλου κ γίνεται η αντικατάσταση από εκει

Link to comment
Share on other sites

Πας το τηλέφωνο στο service στη μιχαλακοπουλου κ γίνεται η αντικατάσταση από εκει

χιλια ευχαριστω αδερφε μου...απλα φοβαμαι μη πεσω σε καμια παλι προβληματικη παρτιδα.....στο πλαισιο με διαβεβαιωσαν ειχαν μοντελα κατασκευης δεκεμβριου....αλλα θα ρισκαρω...ειδωμεν.....

Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω αδερφε μου...απλα φοβαμαι μη πεσω σε καμια παλι προβληματικη παρτιδα.....στο πλαισιο με διαβεβαιωσαν ειχαν μοντελα κατασκευης δεκεμβριου....αλλα θα ρισκαρω...ειδωμεν.....

 

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση μην αγχώνεσαι καθολου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...