Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μισο λεπτακι, οταν λες η κολλα α4, ποσο μεσα μπαινει? γτ κ εγω δοκιμασα στις γωνιες και μπαινει 2χιλ μεσα οντως.

 

 

 

εχω μιλησει εγω και για να μην τα πολυλογω αυτο που μου ειπε ειναι οτι απο τη στιγμη που σου δινει συσκευη, ανακατασκευασμενη ή μη δεν μπορω να τους κανω κατι και κατεληξε "και μη χειροτερα".

 

 

 

και εμενα αυτη την εντυπωση μου δωσανε.

 

 

Μπαίνει από τη μια μερια παραπάνω από τις υπόλοιπες η κόλλα Α4...και τώρα που το είδα μια φορά το μάτι πάει κατευθείαν εκεί...είναι στις 2 από τις 4 η ανομοιομορφία και ειδικά στη μία είναι πολύ εμφανές...το πήγα στο σέρβις πριν 2 ώρες, μου λέει το έχετε μια βδομάδα και δε βλέπω κλήση καταγραφής του προβλήματος...λέω το πήρα χαμπάρι το Σάββατο που το είχα ήδη 5 μέρες το κινητό και το έφερα κατευθείαν εδώ την πρώτη εργάσιμη σας...το κοίταξε λίγο και το ανέβασε πάνω στον τεχνικό όπου εν τέλει μου είπαν ότι το έβγαλαν φωτό να το στείλουν στα κεντρικά με όλο το ιστορικό και μέχρι αύριο θα με πάρουν τηλέφωνο να δουν τι απάντησαν...τη συσκευή μου την δώσανε πίσω και αναμένω...δλδ πως είναι καλυμμένοι στην γραμματεία καταναλωτή όταν η συσκευή αντικατάστασης είναι εμφανώς ελαττωματική; Περιμένω με μεγάλη περιέργεια να δω τι θα μου πουν...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα, με ΕΛΤΑ courier, συσκευή αντικατάστασης.

S/N. ...C...., και άλλα τα imei.

Αν είναι ανακατασκευή, έκαναν καλή δουλειά, δεν είδα δακτυλιες, κουτί καινούργιο.

Θα το κοιτάξω το βράδυ..

Η εφαρμογή που ελέγχει την οθόνη , αν είναι lg ,, boe. ??

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/to-9-0-0-171-update-veltionei-akomi-perissotero-tin-kamera-toy-huawei-mate-20-pro/

Ετσθ για να ξεφύγουμε λίγο από την γκρινια

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στην υπομονή σας παντως, μετά από 3 μήνες και συνεχίζουμε και διαβάζουμε για αντικατστασεις, ανακατασκευες και αναμονή νέων παρτίδων.... Κάποτε...

 

Εφοσον δεν άλλαζε η κατασταση μέσα σε μια. δύο. εβδομάδες με αντικατάσταση με Απολύτως Καινουργια Συσκευή... Θα τους το Φερνα στο Κεφάλι... και θα παιρνα τα λεφτακια μου πίσω....

 

Απόλυτη Κοροϊδία...

 

Διεκδικηστε τα Δικαιώματα σας ως Καταναλωτές

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στην υπομονή σας παντως, μετά από 3 μήνες και συνεχίζουμε και διαβάζουμε για αντικατστασεις, ανακατασκευες και αναμονή νέων παρτίδων.... Κάποτε...

 

Εφοσον δεν άλλαζε η κατασταση μέσα σε μια. δύο. εβδομάδες με αντικατάσταση με Απολύτως Καινουργια Συσκευή... Θα τους το Φερνα στο Κεφάλι... και θα παιρνα τα λεφτακια μου πίσω....

 

Απόλυτη Κοροϊδία...

 

Διεκδικηστε τα Δικαιώματα σας ως Καταναλωτές

Συν ότι 3 μήνες μετά έχει πέσει 200 ευρώ κάτω. Ο καθένας ανάλογα με τις αντοχές του βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

ALEp5NeJKdMoL3oH8 προσπάθησα να ανεβάσω φωτό με χρήση συνδέσμου από Google photos αλλά δε μου το ανοίγει σε μένα άρα μάλλον δε ξέρω πως να ανεβάσω Edited by mitsosloc
Link to comment
Share on other sites

ALEp5NeJKdMoL3oH8 προσπάθησα να ανεβάσω φωτό με χρήση συνδέσμου από Google photos αλλά δε μου το ανοίγει σε μένα άρα μάλλον δε ξέρω πως να ανεβάσω

Μέσω tapatalk ανέβασε αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω tapatalk ανέβασε αν έχεις.
Τώρα έκανα τίποτα; Εμένα δε μου φαίνεται φυσιολογικό πάντως622502895fcc2cb8d7f62bbe46a8a3a8.jpg8308b9396a85fb4f294eac011d353e66.jpgba8fcbdd039a65d69df7f13e9edae53e.jpgcfb36101c0647d9a7c5053376e7cc8e0.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έκανα τίποτα; Εμένα δε μου φαίνεται φυσιολογικό πάντως622502895fcc2cb8d7f62bbe46a8a3a8.jpg8308b9396a85fb4f294eac011d353e66.jpgba8fcbdd039a65d69df7f13e9edae53e.jpgcfb36101c0647d9a7c5053376e7cc8e0.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανες φαίνονται τζάμι. Όχι δεν είναι καθόλου φυσιολογικό το στέλνεις πίσω όπως ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έκανα τίποτα; Εμένα δε μου φαίνεται φυσιολογικό πάντως622502895fcc2cb8d7f62bbe46a8a3a8.jpg8308b9396a85fb4f294eac011d353e66.jpgba8fcbdd039a65d69df7f13e9edae53e.jpgcfb36101c0647d9a7c5053376e7cc8e0.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και έβγαλαν φωτογραφία για να σου απαντήσουν; Αυτό είναι στραβοκολλημένο, τι άλλο θα δούμε....
Link to comment
Share on other sites

Έκανες φαίνονται τζάμι. Όχι δεν είναι καθόλου φυσιολογικό το στέλνεις πίσω όπως ειναι.

 

οπως ειναι βουρρρρρρρ πισωωωωω φίλε μουυυυ. λυπαμε για αυτην την εξελίξει που εχει η υπόθεση αντί να δώσουν καινούργιες συσκευές δίνουν οτι νανεεε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παθών και'γω με το mate 20 pro αλλά έχω άλλα προβλήματα με το κατάστημα που το αγόρασα. Το πήγα για αντικατάσταση μου δώσανε πιστωτικό και μου είπαν δεν γίνετε παραγγελία πάρε άλλο, εντωμεταξυ είδα πως στη σελίδα τους, το mate 20 pro δεν υπάρχει πλέων. Μίλησα τηλεφωνικά μαζί τους και δεν μου λένε τίποτα, το μόνο που μου είπε κάποιος στο τηλέφωνο είναι πως δεν θα ξαναφέρουν, στα email που έστειλα δεν απαντούν. Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; Μιλάμε για μεγάλο κατάστημα.
Φίλε άμα είναι μεγάλο κατάστημα πήγαινε από εκεί πες τι έχει συμβεί και δες τι θα σου πούνε αλλιώς βάλε τις φωνές ζητά υπεύθυνο και ειδικά αν έχει κόσμο το μαγαζί θα βρεις πιο γρήγορα άκρη καλό κουράγιο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

οπως ειναι βουρρρρρρρ πισωωωωω φίλε μουυυυ. λυπαμε για αυτην την εξελίξει που εχει η υπόθεση αντί να δώσουν καινούργιες συσκευές δίνουν οτι νανεεε

Λογικά ειναι ανακατασκευή. Δεν πετυχαίνει πάντα. Μόνο να το εβαζε ο φίλος σε νερό θα το έπερνε στο χέρι σε 5 λεπτά και αντε να βρει το δίκιο του. Τουλάχιστον το πήρε πρέφα γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Μένει τώρα να μου πουν ότι είναι φυσιολογικό ή ότι επειδή πέρασε 1εβδομαδα ακριβώς το έχω κάνει εγώ και να έχουμε άλλα...και γω απόρησα με τις φωτό που είπαν ότι βγάλανε, είναι ξεκάθαρο το κενό... έπρεπε να πουν, να πάτε στο καλό θα σας ειδοποιήσουμε για να παραλάβετε την καινούργια συσκευή σας και συγγνώμη που ένα μήνα τώρα ασχολείστε με τηλέφωνο που πληρώσατε 1050€.....

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπουμε στις φωτογραφιες είναι χοντρος τσαμπουκας φαινεται σαν χτυπημα από πτωση...αν και για να γινει αυτό θα πρεπει να υπαρχει και θραυση οθονης...Εβγαλα την συσκευη μου και τσεκαρισα..εμενα είναι απο τις πρωτες ,πρωτες παρτιδες αλλα με ΒΟΕ (σπανια περιπτωση) και δεν εχει καμια σχεση με αυτό που βλεπω στις φωτογραφιες...το μεταλικο πλαισιο πρεπει να καβαλαει εστω 1mm το γυαλι της οθονης η' να εφαπτεται στο χιλιοστο που λεμε χωρις περιθωριο για να χωρεσει χαρτι η' κατι παραπλησιο.Στις φωτογραφιες βλέπουμε να εξεχει το γυαλι 2,3mm πανω από το μεταλικο πλαισιο και μαλιστα οι αντανακλάσεις του φωτος σου δινουν την αισθηση ότι στην γωνια της οθονης υπαρχει ζημια, σαν να είναι η γωνια στραβη σαν καποιος να προσπαθησε να ξεκολλησει την οθονη...Απλα τραγικο....

 

Και χαριτολογωντας θα πω, πως μολις εβγαλα την θηκη της συσκευης μου για να τσεκαρω (spigen rugded armor) νομιζα ότι κρατουσα στα χερια μου άλλη συσκευη....

Το τηλεφωνο είναι τελικα πανεμορφο...Πληρωνουμε τοσα χρηματα για να κριβουμε τις συσκευες μας σε αθλιες θηκες....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπουμε στις φωτογραφιες είναι χοντρος τσαμπουκας φαινεται σαν χτυπημα από πτωση...αν και για να γινει αυτό θα πρεπει να υπαρχει και θραυση οθονης...Εβγαλα την συσκευη μου και τσεκαρισα..εμενα είναι απο τις πρωτες ,πρωτες παρτιδες αλλα με ΒΟΕ (σπανια περιπτωση) και δεν εχει καμια σχεση με αυτό που βλεπω στις φωτογραφιες...το μεταλικο πλαισιο πρεπει να καβαλαει εστω 1mm το γυαλι της οθονης η' να εφαπτεται στο χιλιοστο που λεμε χωρις περιθωριο για να χωρεσει χαρτι η' κατι παραπλησιο.Στις φωτογραφιες βλέπουμε να εξεχει το γυαλι 2,3mm πανω από το μεταλικο πλαισιο και μαλιστα οι αντανακλάσεις του φωτος σου δινουν την αισθηση ότι στην γωνια της οθονης υπαρχει ζημια, σαν να είναι η γωνια στραβη σαν καποιος να προσπαθησε να ξεκολλησει την οθονη...Απλα τραγικο....

 

Και χαριτολογωντας θα πω, πως μολις εβγαλα την θηκη της συσκευης μου για να τσεκαρω (spigen rugded armor) νομιζα ότι κρατουσα στα χερια μου άλλη συσκευη....

Το τηλεφωνο είναι τελικα πανεμορφο...Πληρωνουμε τοσα χρηματα για να κριβουμε τις συσκευες μας σε αθλιες θηκες....

Σε όλες τις συσκευές μου είχα spigen rugded armor, θωρακίζει η άτιμη και σε πτώση δεν παθαίνει τίποτα η συσκευή...

Όποτε την βγάζω έχω ακριβώς την αντίδραση που περιεγραψες, κρατάω την συσκευή κάνα δεκάλεπτο και μετά την ξαναβάζω για να μην πληρώνω 300αρια για οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπουμε στις φωτογραφιες είναι χοντρος τσαμπουκας φαινεται σαν χτυπημα από πτωση...αν και για να γινει αυτό θα πρεπει να υπαρχει και θραυση οθονης...Εβγαλα την συσκευη μου και τσεκαρισα..εμενα είναι απο τις πρωτες ,πρωτες παρτιδες αλλα με ΒΟΕ (σπανια περιπτωση) και δεν εχει καμια σχεση με αυτό που βλεπω στις φωτογραφιες...το μεταλικο πλαισιο πρεπει να καβαλαει εστω 1mm το γυαλι της οθονης η' να εφαπτεται στο χιλιοστο που λεμε χωρις περιθωριο για να χωρεσει χαρτι η' κατι παραπλησιο.Στις φωτογραφιες βλέπουμε να εξεχει το γυαλι 2,3mm πανω από το μεταλικο πλαισιο και μαλιστα οι αντανακλάσεις του φωτος σου δινουν την αισθηση ότι στην γωνια της οθονης υπαρχει ζημια, σαν να είναι η γωνια στραβη σαν καποιος να προσπαθησε να ξεκολλησει την οθονη...Απλα τραγικο....

 

Και χαριτολογωντας θα πω, πως μολις εβγαλα την θηκη της συσκευης μου για να τσεκαρω (spigen rugded armor) νομιζα ότι κρατουσα στα χερια μου άλλη συσκευη....

Το τηλεφωνο είναι τελικα πανεμορφο...Πληρωνουμε τοσα χρηματα για να κριβουμε τις συσκευες μας σε αθλιες θηκες....

 

 

Αυτό ακριβώς, φαίνεται σαν κάποιος να προσπάθησε να ξεκολλήσει την οθόνη...στην πάνω αντίθετη γωνία είναι έτσι πάλι αλλά λίγο καλύτερα...δλδ αν υποστηρίξουν ότι είναι από πτώση ενώ δεν υπάρχει άλλο σημάδι, σημαίνει ότι μου έπεσε και από την άλλη μεριά...και άμα ξεκολλούσε πιστεύω θα έπαιζε λίγο πέρα δώθε... αυτό είναι βράχος, έτσι κολλημένο... περιμένω να δω απάντηση από σέρβις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πληρωνουμε τοσα χρηματα για να κριβουμε τις συσκευες μας σε αθλιες θηκες....

 

Τραβηγμένη λίγο σαν τοποθέτηση για την προστασία που παρέχει η συγκεκριμένη θήκη αλλά ούτως η άλλως δε μας υποχρεώνει κανένας. Όταν όμως έχεις δώσει 1000+ ευρώ για μια συσκευή που γυμνή γλιστράει για πλάκα... Τότε είναι το λιγότερο σοφή μια τέτοια κίνηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς, φαίνεται σαν κάποιος να προσπάθησε να ξεκολλήσει την οθόνη...στην πάνω αντίθετη γωνία είναι έτσι πάλι αλλά λίγο καλύτερα...δλδ αν υποστηρίξουν ότι είναι από πτώση ενώ δεν υπάρχει άλλο σημάδι, σημαίνει ότι μου έπεσε και από την άλλη μεριά...και άμα ξεκολλούσε πιστεύω θα έπαιζε λίγο πέρα δώθε... αυτό είναι βράχος, έτσι κολλημένο... περιμένω να δω απάντηση από σέρβις
Δεν θα υποστηρίξουν κάτι τέτοιο, αφού δεν έχει χτυπηθεί η γωνιά, δεν θα φαινόταν κάποιο βαθούλωμα...;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πολλά άλλα μόνο ενα που αναφέρει το μοντέλο και την 3πλη κάμερα LEICA... Κάμερα, ρυθμίσεις, υδατογραφημα...

 

Yep το βρήκα αυτό αλλά ήθελα να βάλω άλλο manually.

Thanasis Thessaloniki
Link to comment
Share on other sites

Πω δε παιδιά κάθε φορά που μπαίνω στο θέμα διαβάζω τα σχόλια το 99% είναι για προβλήματα. 3 μήνες μετά ακόμα στέλνουν ανακατασκευή η ακόμα και με LG οθόνες. Ο φίλος πιο πάνω αγόρασε Day one και ακόμα δεν έχει κινητό. Έδωσε 1049 και ακόμα τρέχει. Όταν έχει 840 σήμερα καινούργιο. Η Huawei φέρθηκε σαν την χειρότερη κινεζική εταιρεία που υπάρχει. Στα εύκολα όλοι καλοί είναι. Σε τέτοιες καταστάσεις φαίνεται η σοβαρή εταιρεία. Και μόνο που δίνει ανακατασκευής για καινούργια έπρεπε να πάρετε τα λεφτά σας και να πάτε σε κάποιο άλλο πχ note 9 στα 700 mix 3 στα 550 κτλ.

 

Ασε μας ρε ''πονοψυχε''king μου μιλας για σοβαρες εταιρειες στο κομματι του service και μου αναφερεις το Mi Mix3 με 1χρονο service ΚΙνας.

 

Οσοι θελανε να πανε απο mate 20pro σε note 9 ή ακομα και σε iphonemax(ολως τυχαιως ποτε δεν προτεινεις Iphone..)πηγαν ηδη.Για να επιμενουν πολλοι στα mate 20 σημαινει οτι εχουν τους δικους τους λογους και δεν κοιταζουν αλλοι.

 

Α και κατι που ορισμενοι κανουν γαργαρα ειναι οτι οσοι το πηραν day one απο τις αλυσιδες,το εκαναν γιατι εδινε δωρο το ρολοι αξιας 200-250ευρω η Huawei,γιαυτο επεσαν με τα μουτρα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα - αύριο θα ρίξω την 182 που λέγεται ότι βελτιώνει πολύ τα system gestures. Η συσκευή πετάει!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Την πέρασα. Ενσωμάτωσε το super Macro στην κάμερα, βελτίωσε το system gestures και εημερώση Ιανουαρίου της Google.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα μου απαντησει καποιος αν χαλαει η μπαταρια να την φορτιζεις με τον ταχυφορτιστη?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα μου απαντησει καποιος αν χαλαει η μπαταρια να την φορτιζεις με τον ταχυφορτιστη?

 

Προσωπικα εγω πάντα φορτίζω τις συσκευές μου με των αυθεντικό φορτιστή που παρέχει η κάθε εταιρία... Θεωρώντας ότι αυτός είναι ο πιο κατάλληλος... Όταν μου δίνετε η επιλογή να έχω ή όχι ενεργοποιημενη την γρήγορη φόρτιση(Samsung) τότε την απενεργοποιησω just in case... Οταν δεν υπαρχει επιλογή φορτίζω με τον original φορτιστή στην γρήγορη ταχύτητα... Βέβαια δεν κρατάω τις συσκευές μου ούτε 3 μήνες (πολλές φορές ούτε 1 μήνα) για να δω το αποτέλεσμα μετα απο 1, 1,5, 2 χρόνια....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...