Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξέρω για τις δικές σας εμπειρίες αλλά το face id είναι φοβερό. Εφάμιλλο του iPhone.

Το finger έκανε και σε μένα κάτι κουλά. Μερικές φορές δεν έπιανε καθόλου και έπρεπε να ξεκλειδώσω με αλλον τρόπο ώστε να λειτουργήσει σωστά μετά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Έτσι στο πολύ γρήγορο και πρόχειρο σας έφτιαξα 2 βιντεακια σε χάλια ανάλυση (αλλά κάνουν την δουλειά τους) να δείτε πως λειτουργεί το δακτυλικό στην οθόνη και το face id

Η άποψη μου είναι ότι το δακτύλικο λειτουργεί πολύ καλά αλλά δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος λειτουργίας του... Θα έπρεπε να είναι άγγιγμα αφής και όχι πίεσης της οθόνης (πολλά ζητάω εεεε)

Το face id είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα ακαριαιο και αλάνθαστο όπως στο βίντεο ακόμα και την νύχτα...

Δακτύλικο

45676840435_a1bfbaae1d_z.jpgHuawei Mate 20 Pro fingerprint test by GumJd tsiglas, on Flickr"]45676840435_a1bfbaae1d_z.jpgHuawei Mate 20 Pro fingerprint test by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

Face id

31649573427_ae18e6eee9_z.jpgHuawei Mate 20 Pro face id test by GumJd tsiglas, on Flickr"]31649573427_ae18e6eee9_z.jpgHuawei Mate 20 Pro face id test by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

Καθόλου πολλά δεν ζητάς. Το 6Τ που έχει ίδιας τεχνολογίας δακτυλικο δουλεύει χωρίς πίεση...

Link to comment
Share on other sites

@tsiglas με την καμια σε εμενα δεν δουλευει οπως δουλευει σε σενα ειδικα το δακτυλικο και fyi εκανα ακριβως τη διαδικασια register που εχεις περιγραψει. Εχω αρχισει και πιστευω πως ΚΑΙ αυτο ειναι οτι τυχει στον καθενα και τελικα έχουμε ολοι δικιο σε αυτα που λεμε. να υπαρχει διαφορα στο hardware σαν το silicon lottery στους επεξεργαστες δηλαδη.

 

υγ. οσον αφορα το faceid unlock, εχω βαλει 2 stage, δηλαδη μετα να θελει swipeup να ξεκλειδωνει γιατι χρειαζομαι το lockscreen. Παντως προσωπικα ευχαριστω για τα videaκια, ήταν μειζουσας σημασιας.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι στο πολύ γρήγορο και πρόχειρο σας έφτιαξα 2 βιντεακια σε χάλια ανάλυση (αλλά κάνουν την δουλειά τους) να δείτε πως λειτουργεί το δακτυλικό στην οθόνη και το face id

Η άποψη μου είναι ότι το δακτύλικο λειτουργεί πολύ καλά αλλά δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος λειτουργίας του... Θα έπρεπε να είναι άγγιγμα αφής και όχι πίεσης της οθόνης (πολλά ζητάω εεεε)

Το face id είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα ακαριαιο και αλάνθαστο όπως στο βίντεο ακόμα και την νύχτα...

Δακτύλικο

45676840435_a1bfbaae1d_z.jpgHuawei Mate 20 Pro fingerprint test by GumJd tsiglas, on Flickr"]45676840435_a1bfbaae1d_z.jpgHuawei Mate 20 Pro fingerprint test by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

Face id

31649573427_ae18e6eee9_z.jpgHuawei Mate 20 Pro face id test by GumJd tsiglas, on Flickr"]31649573427_ae18e6eee9_z.jpgHuawei Mate 20 Pro face id test by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

Και εγω την ιδια εμπειρία χρήσης εχω

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την ιδια εμπειρία χρήσης εχω

 

Και εγώ όσο είχα το mate 20 pro το face id ήταν απίστευτο λειτουργούσε έτσι όπως πρέπει να λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να περιμένω εγώ.. Απο 12 /12 το έχω παραγγείλει κωτσοβολο.. Δεν αντέχω αλλοοοοοο

 

Δελτίο Κωτσόβολου ημερομηνία 20/10/18. Τους έχω γυρίσει 5 πίσω και συνεχίζω και επιμένω στο να παραλάβω σωστό. 4/1/19 σήμερα και ακόμα τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος πρεπει λογικα να εφερε συσκευες γιατι στο site εχουν twilight ενω πριν λιγες μερες ελεγε μη διαθεσιμο σε ολα τα χρωματα.Εκανα μια παραγγελια και μου ειπαν Δευτερα θα το εχω.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος πρεπει λογικα να εφερε συσκευες γιατι στο site εχουν twilight ενω πριν λιγες μερες ελεγε μη διαθεσιμο σε ολα τα χρωματα.Εκανα μια παραγγελια και μου ειπαν Δευτερα θα το εχω.

Επιβεβαιώνω και εγώ ο Γερμανός έχει διαθέσιμο σε Μαύρο χρώμα.

Επίσης στο Public (ιδιοκτήτης ο ίδιος ο Γερμανός) έχει διαθέσιμο σε μαύρο και μπλε.Νομίζω πως από βδομάδα θα εμφανιστεί και στα υπόλοιπα μαγαζιά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά χθες το βράδυ ξανά έκανα το τεστ της οθόνης και μετά από μια βδομάδα και κάτι από την αγορά σε πλήρες σκοτάδι όλα σβηστά σαν να μου κάνει αριστερά λίγο σαν πράσινηλα το έβγαλα μια φοτο αλλά δεν φαίνεται τίποτα στην φοτο αλλά σίγουρα δεν είναι όπως στην αρχή αν και το κοιτάω κάθε μέρα τι λέτε να κάνω προτω άνοιγμα 25 /12 αγορά 24 δικαιούμαι αντικατάσταση και πως θα τους το αποδείξω ότι πρασινίζει αφού για να φανεί θέλει τέρμα σκοτάδι. Όσο για το face is σε εμένα δουλεύει τέλεια καμία σχέση με p 20 pro και δακτιλικο πριν βάλω τζαμάκι και αυτό τέλειο ,τώρα με το τζαμάκι λίγο ζόρικο. Συγνώμη για την έκθεση
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την αλλαγή launcher για να icons έχει πετύχει κανείς κανένα καλό θέμα που να έχει ομοιόμορφα εικονίδια;; Γιατί τα μισά είναι στρογγυλά, τα άλλα τετράγωνα και άλλα κάτι ενδιάμεσο... πλήρης ανομοιομορφία!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ στην 153 με nova η εμπειρία χρήσης είναι σε επίπεδα υψηλά, πολύ καλύτερα από P20 Pro που είχα πριν.

Face id και δαχτυλικο χωρίς προβλήματα, απλά το δαχτυλικο θέλει πάτημα να το νιώσεις, και όχι απλά άγγιγμα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ στην 153 με nova η εμπειρία χρήσης είναι σε επίπεδα υψηλά, πολύ καλύτερα από P20 Pro που είχα πριν.

Face id και δαχτυλικο χωρίς προβλήματα, απλά το δαχτυλικο θέλει πάτημα να το νιώσεις, και όχι απλά άγγιγμα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και που να βάλεις την 182! Διαβάζω κάνει θαύματα στο κομμάτι του system navigation gestures και adds Super macro mode to Camera.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Και που να βάλεις την 182! Διαβάζω κάνει θαύματα στο κομμάτι του system navigation gestures και ενσωματωνει smart focus!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Βάλε μαε μια παράθεση που διαβάζεις πληροφορίες έτσι να ενημερωνομαστε και εμείς... Ευχαριστω

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εχει βγαλει κανα 2 φορες camera error οταν παω να τραβηξω φωτογραφια. Που μπορει να οφειλεται αυτο ? Παιζει να ειναι hardware το προβλημα ? ειμαι στην 153 με nova launcher αλλα μου το εχει κανει και σε προηγουμενη εκδοση του λειτουργικου (παλι με nova). Παιζει να φταει ο νοβα ?
Link to comment
Share on other sites

Lg οθόνη και πρώτη παρτίδα από ότι είδα A

 

Πάρε τηλέφωνο στην Αθήνα Huawei, εμένα μου πρότειναν οι ίδιοι, να στείλω την συσκευή για τεχνικό έλεγχο,,, πέρασε ο courier από το σπίτι,, δεν πλήρωσα τίποτα, και την προωθούν στο service,,, και είμαι στην λίστα , για αντικατάσταση του κινητού,, περιμένω δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις. Σε ευχαριστω πάντως για την απάντηση. Σου είπαν για αντικατάσταση. Γιατί φοβάμαι μην το πάρουν το πάνε για επισκευή και τελικά μου τι κάνουν χειρότερο. Με όλα αυτά που ακούω έχει φοβηθεί το μάτι μου αν και τόσα χρόνια δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την huawei
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις. Σε ευχαριστω πάντως για την απάντηση. Σου είπαν για αντικατάσταση. Γιατί φοβάμαι μην το πάρουν το πάνε για επισκευή και τελικά μου τι κάνουν χειρότερο. Με όλα αυτά που ακούω έχει φοβηθεί το μάτι μου αν και τόσα χρόνια δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την huawei

 

Φίλε μου εγώ το άφησα 18 Δεκεμβρίου στη Μιχαλακοπούλου και 27 Δεκεμβρίου με πήραν τηλέφωνο να πάω να το πάρω...η αντικατάσταση είναι σίγουρη με άλλη συσκευή και άλλο ιμει...εμένα η παλιά ήταν κατασκευής 25 Οκτωβρίου και αυτή είναι 12 Δεκεμβρίου...σε δέκα μέρες κατά πάσα πιθανότητα είσαι κομπλέ με νέα συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μαε μια παράθεση που διαβάζεις πληροφορίες έτσι να ενημερωνομαστε και εμείς... Ευχαριστω
Γιέ δες εδώ https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3881981&share_tid=3881981&share_fid=3793&share_type=t

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου κατέβασε την 153. Τώρα βλέπω ότι στην φωτογραφική μου έχει ζουμ μέχρι χ3 και όχι χ5 που είχε πριν. Το έχετε παρατηρήσει; Τί έγινε το χ5; Χρησιμοποιούσα και χρησιμοποιώ τα 10ΜΡ.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις. Σε ευχαριστω πάντως για την απάντηση. Σου είπαν για αντικατάσταση. Γιατί φοβάμαι μην το πάρουν το πάνε για επισκευή και τελικά μου τι κάνουν χειρότερο. Με όλα αυτά που ακούω έχει φοβηθεί το μάτι μου αν και τόσα χρόνια δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την huawei

Πήρα τηλέφωνο στην Αθήνα Huawei,, 2111988000, τώρα, και μου είπαν ότι σήμερα 4/Ιανουαρίου, στάλθηκε συσκευή, μου είπαν καινούργιο, από το επισκευαστικό κέντρο, και ότι θα το έχω Δευτέρα, Τρίτη.

Το πιο πιθανόν, αν έρθει Τρίκαλα, αύριο Σάββατο, θα πάω στα elta courier, και θα την πάρω,,, διανομή δεν γίνεται Σάββατο.

Μου είπαν για καινούργιο,, ας το ελπίζουμε,, μην πάθω κάνα πλάκα, και μου στείλουν επισκευασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Μου κατέβασε την 153. Τώρα βλέπω ότι στην φωτογραφική μου έχει ζουμ μέχρι χ3 και όχι χ5 που είχε πριν. Το έχετε παρατηρήσει; Τί έγινε το χ5; Χρησιμοποιούσα και χρησιμοποιώ τα 10ΜΡ.

 

Ζουμαρεις δλδ με τα δάχτυλα και δε πάει πάνω από 3χ?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το είχες χρησιμοποιείσει με γιατί εγώ το χρησιμοποιώ 10 μερες

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και για την φοτογράφια εμένα κάνει ζουμ μέχρι 10 και χθες το βράδυ κατέβασα την 153

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το είχες χρησιμοποιείσει με γιατί εγώ το χρησιμοποιώ 10 μερες

 

Το είχα ενάμιση μήνα, μετά έμαθα..κλπ

Μην φοβάσαι για DOA.

Πάρε τηλέφωνο. τώρα !!!!!!., στις 7 ώρα κλείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...