Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κανένα καλό τζαμακι παίζει για το κινητό? Φοράω θήκη Spigen και πήρα το tempered της ίδιας εταιρείας και δεν έχει κόλλα παντού, μόνο στο περίγραμμα και το fingerprint scanner έχει πάει περίπατο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ με το panzerglass δεν είχα θέμα με το finger print παρόλο που είχε και αυτό περιμετρικά την κόλλα. Αλλά δεν μου άρεσε η ποιότητα του. Τώρα έχω την μεμβράνη της newzerol. Για το spigen πάντως στο xda διαβάζω ότι λειτουργεί το δακτυλικό.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από wind στην Λαμπράκη (Πειραιάς) μαζί με το δώρο P20Lite και είναι με την BOE οθόνη.

Σούπερ το τηλέφωνο :)

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

(Offtopic) Καλησπέρα , δινουν και την δωροεπιταγη 120€ αν δεν κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δείξεις μια φώτο; Εχω την εντύπωση έτσι πως το περιγράφεις ότι αφορά screen colour uniformity που είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από τις γνωστές πράσινες οθόνες που είχαν το θέμα κυρίως στα πλαϊνά στην αρχή και δεν αφορούσε uniformity αλλά ίσως την κόλλα ή κάτι άλλο.

 

Τι φώτο θέλεις? Screenshot ή να βρω κάποιο τρόπο να το φωτογραφίσω στο σκοτάδι που είναι πολύ δύσκολο. Πχ τώρα που γράφω σε δωμάτιο με αναμμένο lap top αλλά σβηστά φώτα και η φωτεινότητα του κινητού είναι τέρμα χαμηλή, παρατηρώ στο SwiftKey που χρησιμοποιω σε σκούρο Mode ένα πολύ πολύ απαλο πρασινισμα σχεδόν σε όλη την αριστερή πλευρά του πληκτρολόγιου. Ανεπαίσθητο μεν αλλά όταν το δεις καταλαβαίνεις ότι κάτι τρέχει εκεί

Edited by papia777
Λάθος ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το panzerglass δεν είχα θέμα με το finger print παρόλο που είχε και αυτό περιμετρικά την κόλλα. Αλλά δεν μου άρεσε η ποιότητα του. Τώρα έχω την μεμβράνη της newzerol. Για το spigen πάντως στο xda διαβάζω ότι λειτουργεί το δακτυλικό.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα τρίχες αδερφέ , επειδή το είχα και χωρίς το γυαλί , είναι η μέρα με την νύχτα, αργεί περισσότερο και ανοίγει όποτε γουστάρει.

Εννοείται ότι τα ξαναπέρασα τα δακτυλικά αποτυπώματα.

Ψάχνω να βρω ένα καλό και ποιοτικό full cover που να μην το ξερναει η Spigen.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ποτε δεησουν απο το τελωνειο και φυγει απο εκει (ειναι απο τις 7/12) το γυαλι της nillkin θα μαθουμε πως ειναι το δακτυλικο και εκει. Χτες παντως εκανα παλι μετα απο 1 εβδομαδα το τεστ με την οθονη. Το screen tester που δεν δινει μαυρη οθονη αλλα ενα γκρι περιεργο, παντως ακομα εχει ενα glow ΣΑΝ πρασινο, δεν ειμαι σιγουρος. Στο mate 8 που το εβαλα και παλι ειναι απλα γκρι. Στο αλλο screen tester που ειναι μαυρη ολη η οθονη δεν βλεπω τιποτα. Οπως και οταν το παει στο γκρι αλλα πιο ανοιχτο τονο. Τωρα να θεωρησω οτι ειμαι ΟΚ η οχι? (ΒΟΕ εχω για οσους δεν το ειχαν διαβασει παλιοτερα)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν ποτε δεησουν απο το τελωνειο και φυγει απο εκει (ειναι απο τις 7/12) το γυαλι της nillkin θα μαθουμε πως ειναι το δακτυλικο και εκει. Χτες παντως εκανα παλι μετα απο 1 εβδομαδα το τεστ με την οθονη. Το screen tester που δεν δινει μαυρη οθονη αλλα ενα γκρι περιεργο, παντως ακομα εχει ενα glow ΣΑΝ πρασινο, δεν ειμαι σιγουρος. Στο mate 8 που το εβαλα και παλι ειναι απλα γκρι. Στο αλλο screen tester που ειναι μαυρη ολη η οθονη δεν βλεπω τιποτα. Οπως και οταν το παει στο γκρι αλλα πιο ανοιχτο τονο. Τωρα να θεωρησω οτι ειμαι ΟΚ η οχι? (ΒΟΕ εχω για οσους δεν το ειχαν διαβασει παλιοτερα)
Στο screen tester το note 9 είναι κατάμαυρο ενώ στο mate 20 pro με ΒΟΕ κρατάει κάποια φωτεινότητα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ποτε δεησουν απο το τελωνειο και φυγει απο εκει (ειναι απο τις 7/12) το γυαλι της nillkin θα μαθουμε πως ειναι το δακτυλικο και εκει. Χτες παντως εκανα παλι μετα απο 1 εβδομαδα το τεστ με την οθονη. Το screen tester που δεν δινει μαυρη οθονη αλλα ενα γκρι περιεργο, παντως ακομα εχει ενα glow ΣΑΝ πρασινο, δεν ειμαι σιγουρος. Στο mate 8 που το εβαλα και παλι ειναι απλα γκρι. Στο αλλο screen tester που ειναι μαυρη ολη η οθονη δεν βλεπω τιποτα. Οπως και οταν το παει στο γκρι αλλα πιο ανοιχτο τονο. Τωρα να θεωρησω οτι ειμαι ΟΚ η οχι? (ΒΟΕ εχω για οσους δεν το ειχαν διαβασει παλιοτερα)

 

Το Mate 8 με LCD οθονη δεν ειναι; Ολες οι OLED σε εξαιρετικα πολυ χαμηλη φωτεινοτητα το γκρι το πρασινιζουν, ειναι προβλημα των OLED.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το Mate 8 με LCD οθονη δεν ειναι; Ολες οι OLED σε εξαιρετικα πολυ χαμηλη φωτεινοτητα το γκρι το πρασινιζουν, ειναι προβλημα των OLED.

 

Σωστά έτσι κάνουν οι περισσότερες oled και εδώ ένα ελαφρύ πρασινισμα με ΒΟΕ υπάρχει σε όλη την οθόνη αν και εφόσον η φωτεινότητα του display είναι τέρμα χαμηλά. Επίσης, σκούρο φόντο και χαμηλή φωτεινότητα τις γραμματοσειρές την ώρα που κάνεις κύλιση και μόνο τότε τα γράμματα μωβιζουν

Link to comment
Share on other sites

Αν ποτε δεησουν απο το τελωνειο και φυγει απο εκει (ειναι απο τις 7/12) το γυαλι της nillkin θα μαθουμε πως ειναι το δακτυλικο και εκει. Χτες παντως εκανα παλι μετα απο 1 εβδομαδα το τεστ με την οθονη. Το screen tester που δεν δινει μαυρη οθονη αλλα ενα γκρι περιεργο, παντως ακομα εχει ενα glow ΣΑΝ πρασινο, δεν ειμαι σιγουρος. Στο mate 8 που το εβαλα και παλι ειναι απλα γκρι. Στο αλλο screen tester που ειναι μαυρη ολη η οθονη δεν βλεπω τιποτα. Οπως και οταν το παει στο γκρι αλλα πιο ανοιχτο τονο. Τωρα να θεωρησω οτι ειμαι ΟΚ η οχι? (ΒΟΕ εχω για οσους δεν το ειχαν διαβασει παλιοτερα)

 

Μπα, μάπα είναι και αυτή (κρίμα, γιατί δεν το περίμενα για Nillkin). Η κόλλα είναι μόνο περιμετρικά (το σιχαίνομαι αυτό) και το δαχτυλικό δεν πιάνει σωστά. Την πέταξα μετα από μία ημέρα...

Για την ώρα έχω μόνο τη νανοπροστασία από Media Markt σε συνδυασμό με τρεις πολύ καλές θήκες (2 UAG και μία Ringke).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μπα, μάπα είναι και αυτή (κρίμα, γιατί δεν το περίμενα για Nillkin). Η κόλλα είναι μόνο περιμετρικά (το σιχαίνομαι αυτό) και το δαχτυλικό δεν πιάνει σωστά. Την πέταξα μετα από μία ημέρα...

Για την ώρα έχω μόνο τη νανοπροστασία από Media Markt σε συνδυασμό με τρεις πολύ καλές θήκες (2 UAG και μία Ringke).

 

έχω την εντύπωση ότι με καμια προστασία δεν θα πιάνει καλά το αποτύπωμα.... αν κάνω λάθος διορθώστε με...

 

για μένα το fingerprint πάνω στην οθόνη είναι ακόμα μια τεχνολογία που πιστεύω θέλει δουλειά ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Για καλό tempered glass με υγρή τοποθέτηση όπως τα dome ειναι το T-MAX Glass (Liquid Dispersion Tech) Full Cover απο 20-30 ευρω.

Εγώ στο δικό μου έχω περάσει το AntiCrash X-One Ultimate Upgrade v.2 (Japan) μεμβράνη και έχει και ωραία αίσθηση και καλή τοποθέτηση χωρίς φουσκάλες (αν και με παίδεψε λίγο να το βάλω) και τέλεια αφή με κόστος περίπου 10-15 ευρω. Sκroytzaρετε, δείτε και τα ανάλογα βίντεο στο youtube και αποφασίστε ποιο σας ταιριάζει. :)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε drop calls με το volte? Εγώ όταν πάω να πάρω τηλέφωνο πολλές φορές κλείνει μόνο του.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε drop calls με το volte? Εγώ όταν πάω να πάρω τηλέφωνο πολλές φορές κλείνει μόνο του.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι. Με ενεργό το volte έχω drop calls με cosmote. Επίσης νομίζω οτι και το wifi calling έχει πρόβλημα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα και εγω σημερα το Mate 20 Pro

δυστυχως με LG οθονη.

τραβηξα μια φωτογραφια και μου φαινεται να ψιλοπρασινιζει λιγο...

Το θεμα ειναι οτι ειναι δωρο και δεν ξερω πως να γινει η αντικατασταση.

Επειδη ειμαι απο επαρχια και επειδη ειναι δωρο (δεν εχω αποδειξη) να μιλησω απευθειας με το service η να φερω σε δυσκολη θεση τον"ΑΙ ΒΑΣΙΛΗ" να μου δωσει την αποδειξη?

https://imgur.com/a/TB4gaxl

Edited by tolisrx8
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα και εγω σημερα το Mate 20 Pro

 

δυστυχως με LG οθονη.

 

τραβηξα μια φωτογραφια και μου φαινεται να ψιλοπρασινιζει λιγο...

 

Το θεμα ειναι οτι ειναι δωρο και δεν ξερω πως να γινει η αντικατασταση.

 

Επειδη ειμαι απο επαρχια και επειδη ειναι δωρο (δεν εχω αποδειξη) να μιλησω απευθειας με το service η να φερω σε δυσκολη θεση τον"ΑΙ ΒΑΣΙΛΗ" να μου δωσει την αποδειξη?

 

https://imgur.com/a/TB4gaxl

Δεν το λες κ λίγο αυτο.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Με ενεργό το volte έχω drop calls με cosmote. Επίσης νομίζω οτι και το wifi calling έχει πρόβλημα.
Ναι ρε αδερφέ και με το vowifi και εμένα τα ίδια

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε αδερφέ και με το vowifi και εμένα τα ίδια

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε μένα τα ίδια έκανε. Drop calls συνέχεια το απενεργοποιησα και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι με καμια προστασία δεν θα πιάνει καλά το αποτύπωμα.... αν κάνω λάθος διορθώστε με...

 

 

 

για μένα το fingerprint πάνω στην οθόνη είναι ακόμα μια τεχνολογία που πιστεύω θέλει δουλειά ακόμα...

Με το panzerglass έπιανε πάντα. Αλλά το έβγαλα όταν επέστρεψα το κινητό. Από ποιότητα δεν ήταν κ ότι καλύτερο αλλά την δουλειά του την έκανε μια χαρά. Όταν περνάτε τζαμακι στο Mate, αφού το τοποθετήσετε στη σωστή θέση πρώτα πιέζετε το σημείο στο οποίο είναι το δακτυλικό αποτύπωμα κι μετά στο υπόλοιπο. Τώρα είμαι με την soft μεμβράνη της newzerol που είναι ό.τι καλύτερο σε μεμβράνη και όταν χαλάσει θα δοκιμάσω το spigen.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα, μάπα είναι και αυτή (κρίμα, γιατί δεν το περίμενα για Nillkin). Η κόλλα είναι μόνο περιμετρικά (το σιχαίνομαι αυτό) και το δαχτυλικό δεν πιάνει σωστά. Την πέταξα μετα από μία ημέρα...

Για την ώρα έχω μόνο τη νανοπροστασία από Media Markt σε συνδυασμό με τρεις πολύ καλές θήκες (2 UAG και μία Ringke).

 

Ποια απο τις 2 nillkin εχεις δοκιμασει?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

mediamarkt ξερουμε τι παρτιδες εχει? να παω να το παρω λετε?

 

οχι ακομα...!! προτείνω να περιμένεις να έρθουνε νέες παρτιδες... ρώτησε τους επίσης αν έχουνε φέρει νέες παρτίδες... εγώ θα το άνοιγα μέσα στο μαγαζί μόλις το αγόραζα και θα έβαζα το μαύρο θέμα και θα άνοιγα το dialer... αν εμφανιστεί πράσινη οθόνη άμεσα ζητάς αντικατάσταση... είναι υποχρεωμένοι να ανοίξουνε άλλο αν όλα είναι τα ίδια τότε σου δίνουνε τα λεφτά ειτε σε δωροεπιταγή η αγοράζεις κάτι άλλο εκκινεί την ώρα....

Link to comment
Share on other sites

Το 256mb με τα 8gb μνήμη δεν έρχεται Ελλάδα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα και εγω σημερα το Mate 20 Pro

δυστυχως με LG οθονη.

τραβηξα μια φωτογραφια και μου φαινεται να ψιλοπρασινιζει λιγο...

Το θεμα ειναι οτι ειναι δωρο και δεν ξερω πως να γινει η αντικατασταση.

Επειδη ειμαι απο επαρχια και επειδη ειναι δωρο (δεν εχω αποδειξη) να μιλησω απευθειας με το service η να φερω σε δυσκολη θεση τον"ΑΙ ΒΑΣΙΛΗ" να μου δωσει την αποδειξη?

https://imgur.com/a/TB4gaxl

 

Δεν νομίζω πως θα έχεις πρόβλημα αν αναφέρεις ότι είναι δώρο. Το κινητό είναι καινούριο και με το ΙΜΕΙ του φαντάζομαι μπορούν να δουν ποτε αγοράστηκε και από που. Είτε το στέλνεις service για αντικατάσταση και περιμένεις αρκετές μέρες είτε πας στο κατάστημα και ζητάς να δεις το serial number Στο κουτί της αντικατάστασης πριν στο δώσουν ώστε να σιγουρευτείς ότι είναι από μετέπειτα παρτίδα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...