Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα χθες από Κωτσόβολο σε μαύρο. Η οθόνη είναι ΒΟΕ χωρίς πράσινο.

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα και δεν ξέρω τι φταίει. Η μια sim είναι Vodafone και η άλλη Cosmote. Άσχετα σε πια θέση είναι η κάθε κάρτα, (έχω δοκιμάσει και στις δύο) η Vodafone λειτουργεί κανονικά, αλλά η Cosmote ενώ έχω data, sms και δέχομαι κλήσεις, δεν μπορώ να κάνω κλήση. Αν κλείσω την Vodafone και μείνω μόνο με την Cosmote, και κάνω κλήση, μου βγάζει 'δεν υπάρχει δίκτυο' αλλά δέχομαι κλήσεις. Πήρα την Cosmote το πρωί και ακόμα το ψάχνουν. Πήρα και νέα sim από Γερμανό.

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Δοκίμασε να κλείσεις το volte.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλείσεις το volte.

 

Έχω δοκιμάσει και με ανοιχτό, και με κλειστό. Πριν λίγο συνδέθηκα στο wifi για κλήση μέσω wi fi, αλλά cosmote ούτε μέσω wi fi κάνει κλήση. Μόνο δέχεται κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και με ανοιχτό, και με κλειστό. Πριν λίγο συνδέθηκα στο wifi για κλήση μέσω wi fi, αλλά cosmote ούτε μέσω wi fi κάνει κλήση. Μόνο δέχεται κλήσεις.

 

Βγαλε την vodafone και βαλε μονο την cosmote, αν συνεχιζει δοκιμασε να βαλεις την cosmote στην θεση της vodafone να δεις μηπως εχει προβλημα η θυρα. Σε αλλη συσκευη η cosmote κανει κλησεις;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στο μαύρο θέμα για εξοικονόμηση μπαταρίας, τέρμα κάτω η φωτεινότητα, κάνοντας scrolling τα γράμματα θολώνουν και δεξιά τα κουμπιά

με τα οποία επιλέγουμε ή απενεργοποιούμε, παραμορφώνονται???

Είναι κάτι που αντιμετωπίζω με το κινητό.

Τα παραπάνω σας εμφανίζονται και σε εσάς είτε με LG είτε με ΒΟΕ???

 

Εχω την εντυπωση οτι αυτο ειναι απο την amoled. Θυμαμαι και το s2-s4 που ειχα το εκανε αυτο και απορουσα απο τοτε...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου δώσανε το serial number που θα παραλάβω αύριο είναι LHS7N18B08009738 μήπως ξέρει κάποιος αν φοράει ΒΟΕ οθόνη Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια

 

Το έχω στα χέρια μου η οθόνη ειναι ΒΟΕ. Η αγορά έγινε από κωτσο

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και με ανοιχτό, και με κλειστό. Πριν λίγο συνδέθηκα στο wifi για κλήση μέσω wi fi, αλλά cosmote ούτε μέσω wi fi κάνει κλήση. Μόνο δέχεται κλήσεις.

Mε wifi calling και cosmote έχει θέματα και εμένα. Επίσης όταν εχω ενεργό το volte και κάνω συνεχείς κλήσεις (στο 11888 για δοκιμή) υπάρχει πιθανότητα να πέσει η γραμμή. Ενω έχοντας και το wifi calling και το volte στο off δουλεύουν τέλεια η κλήσεις . Αν υπήρχε θέμα με σιμ η hardware θα υπήρχε το πρόβλημα και με της επιλογές κλειστές ,οπότε ειναι θεμα καθαρά software-driver . Θυμάμαι πέρυσι με το iphone x δεν είχα για κανα δυο μήνες wifi calling και με update έφτιαξε. Το παράξενο με το δικό σου ειναι οτι μόνο δέχεται κλήσεις και δεν μπορείς να πάρεις. Αναμένουμε με αγωνία για το τι θα σου πουν.

 

 

Το έχω στα χέρια μου η οθόνη ειναι ΒΟΕ. Η αγορά έγινε από κωτσο

 

Kαλορίζικο φίλε μου. Χρώμα ? Περιμένουμε και της εντυπώσεις σου. :)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου μου κρατάει μούτρα.. Ήρθε με την 122 και παραμένει εκεί. Ούτε γκόμενα να ήταν..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!Ξερετε κανα καλο προγραμμα που να σκαναρει εφαρμογες (bar code) και να γινονται εγκατασταση?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Στο μαύρο θέμα για εξοικονόμηση μπαταρίας, τέρμα κάτω η φωτεινότητα, κάνοντας scrolling τα γράμματα θολώνουν και δεξιά τα κουμπιά

με τα οποία επιλέγουμε ή απενεργοποιούμε, παραμορφώνονται???

Είναι κάτι που αντιμετωπίζω με το κινητό.

Τα παραπάνω σας εμφανίζονται και σε εσάς είτε με LG είτε με ΒΟΕ???

Μια απάντηση για να με βοηθήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου μου κρατάει μούτρα.. Ήρθε με την 122 και παραμένει εκεί. Ούτε γκόμενα να ήταν..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε Αχιλλέα, δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά μάλλον θα το κάνω. Πώς ήρθε με την 122? Την 108 δε θα έπρεπε να έχει out of the box? Μάλλον σε refurbished έπεσες κι'εσύ, όπως και οι περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Στο μαύρο θέμα για εξοικονόμηση μπαταρίας, τέρμα κάτω η φωτεινότητα, κάνοντας scrolling τα γράμματα θολώνουν και δεξιά τα κουμπιά

με τα οποία επιλέγουμε ή απενεργοποιούμε, παραμορφώνονται???

Είναι κάτι που αντιμετωπίζω με το κινητό.

Τα παραπάνω σας εμφανίζονται και σε εσάς είτε με LG είτε με ΒΟΕ???

Μια απάντηση για να με βοηθήσετε.

 

Το δικό μου, το έστειλα για τεχνικό έλεγχο, στην Αθήνα.

Επικοινωνήστε με huawei Aθηνα.

Προσωπικά περιμένω, να μου στείλουν συσκευή άλλη, επισκευασμένα!!, και όχι καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, το έστειλα για τεχνικό έλεγχο, στην Αθήνα.

Επικοινωνήστε με huawei Aθηνα.

Προσωπικά περιμένω, να μου στείλουν συσκευή άλλη, επισκευασμένα!!, και όχι καινούργιο.

 

Το θέμα είναι οτι λόγω του προβλήματος που είχαν τα LG το έστειλα DOA για να πάρω με BOE και τελικά καταλαβαίνεται οτι είναι

refubrish έχει BOE 18Β16 serial, με το παραπάνω πρόβλημα που ανέφερα. Γι αυτό ρωτάω αν υφίσταται το πρόβλημα με BOE για να το ξαναστείλω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αχιλλέα, δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά μάλλον θα το κάνω. Πώς ήρθε με την 122? Την 108 δε θα έπρεπε να έχει out of the box? Μάλλον σε refurbished έπεσες κι'εσύ, όπως και οι περισσότεροι.
Εξαρτάται την ημερομηνία παραγωγής. Τα πρώτα είχαν την 108. Τα επόμενα με την 122. Τα πιο επικίνδυνα για refurbished είναι οι πρώτες παρτίδες. Στο hicare φαίνεται ποτέ ανοίχτηκε πρώτη φορά η συσκευή. Η εγγύηση λήγει μια μέρα πριν. Πάντως στο service ήταν κατηγορηματικοί. Η αντικατάσταση είναι μόνο με καινούργιο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με καλούνε και αμέσως κλείνει η γραμμή. Ενώ όταν τους καλώ λειτουργεί κανονικά. Τι έγινε ****το ξεπεράσαμε το πρόβλημα με την οθόνη και αποκτήσαμε αλλά. Για πείτε ρε παιδιά τι μπορεί να φταίει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σταματηστε την καταστροφολογια επιτελους μερικοι!!Και μενα με boe σε μαυρο φοντο το ιδιο θεμα εχει με το scrolling αλλα δεν ειναι θεμα και αυτο δεν σημαινει οτι μας εδωσαν refurbished αυτα ειναι βλακειες που λετε!

 

Αφηστε να ηρεμησουμε επιτελους και να χαρουμε το κινητο!

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με καλούνε και αμέσως κλείνει η γραμμή. Ενώ όταν τους καλώ λειτουργεί κανονικά. Τι έγινε ****το ξεπεράσαμε το πρόβλημα με την οθόνη και αποκτήσαμε αλλά. Για πείτε ρε παιδιά τι μπορεί να φταίει

 

Λαλακια απενεργοποιησα το volte και όλα τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Λαλακια απενεργοποιησα το volte και όλα τέλεια

 

Αυτο το volte που το γραφει να το εχω υποψην μου?

 

Το βρηκα και γω ευχαριστω!

Edited by Michaelis
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με καλούνε και αμέσως κλείνει η γραμμή. Ενώ όταν τους καλώ λειτουργεί κανονικά. Τι έγινε ****το ξεπεράσαμε το πρόβλημα με την οθόνη και αποκτήσαμε αλλά. Για πείτε ρε παιδιά τι μπορεί να φταίει

 

Κοίταξε στις ρυθμίσεις, μήπως είναι ενεργοποιημένη η φραγή εισερχομένων κλήσεων.

Είχα το ίδιο θέμα, αλλά με το antivirius , μου μπλόκαρε όλες τις εισερχόμενες..

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στις ρυθμίσεις, μήπως είναι ενεργοποιημένη η φραγή εισερχομένων κλήσεων.

Είχα το ίδιο θέμα, αλλά με το antivirius , μου μπλόκαρε όλες τις εισερχόμενες..

 

Όχι απενεργοποιησα το volte και κενταει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σταματηστε την καταστροφολογια επιτελους μερικοι!!Και μενα με boe σε μαυρο φοντο το ιδιο θεμα εχει με το scrolling αλλα δεν ειναι θεμα και αυτο δεν σημαινει οτι μας εδωσαν refurbished αυτα ειναι βλακειες που λετε!

 

Αφηστε να ηρεμησουμε επιτελους και να χαρουμε το κινητο!

 

Ο λόγος που επέστρεψα με την LG οθόνη ήταν αυτός ο λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αχιλλέα, δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά μάλλον θα το κάνω. Πώς ήρθε με την 122? Την 108 δε θα έπρεπε να έχει out of the box? Μάλλον σε refurbished έπεσες κι'εσύ, όπως και οι περισσότεροι.

 

Οχι έρχονται και με την 122 τα σχετικά πιο καινούρια. Η πρώτη πρώτη παρτίδα ήταν με την 108

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την vodafone και βαλε μονο την cosmote, αν συνεχιζει δοκιμασε να βαλεις την cosmote στην θεση της vodafone να δεις μηπως εχει προβλημα η θυρα. Σε αλλη συσκευη η cosmote κανει κλησεις;

 

Φίλε έχεις δίκιο. Τελικά έφταιγε η vodafone!!! :mad: :dash: . Ακόμα και όταν είχα απενεργοποιημένη την vodafone, είχα πρόβλημα. Όταν την αφαίρεσα, έκανε κλήσεις από cosmote κανονικά. Ακόμα και όταν έβαλα μια sim Wind. Κατάλαβα ότι έφταιγε η βλακεία που κατεβάζει η vodafone όταν ενεργοποιώ πρώτη φορά μια συσκευή με κάρτα της. Έβαλα μόνο την Cosmote και έκανα επαναφορά τηλεφώνου. Στην πρώτη ενημέρωση κατέβασε ένα μικρό αρχείο προφανώς της cosmote. Μετά έβαλα και τις δύο sim όπως τις είχα πριν, και λειτουργούν όλα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου μου κρατάει μούτρα.. Ήρθε με την 122 και παραμένει εκεί. Ούτε γκόμενα να ήταν..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και σε μενα το ιδιο.

 

Εξαρτάται την ημερομηνία παραγωγής. Τα πρώτα είχαν την 108. Τα επόμενα με την 122. Τα πιο επικίνδυνα για refurbished είναι οι πρώτες παρτίδες. Στο hicare φαίνεται ποτέ ανοίχτηκε πρώτη φορά η συσκευή. Η εγγύηση λήγει μια μέρα πριν. Πάντως στο service ήταν κατηγορηματικοί. Η αντικατάσταση είναι μόνο με καινούργιο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο που φαινεται στο hicare?

Edited by tanner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...