Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ένα δυσάρεστο

Συσκευασία το κινητό, ώστε αύριο να φύγει για Αθήνα, στο service της huawei.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου: έκανα την εφαρμογή screen test, το είδα κάπως φωτεινό, και ανήσυχος πήρα τηλέφωνο στην huawei Aθηνα,, μου το πρότεινε ένας φίλος από εδώ το φόρουμ,,,

Και κανόνισα να περάσει η courier, από τον χώρο μου, Τρίκαλα, να πάρει το κινητό, και στο σέρβις στην Αθήνα, για τεχνικό έλεγχο.

Αυτό μου το πρότεινε από την huawei Αθήνα ο υπάλληλος.

Τώρα τι θα συμβεί

1. Δεν έχει πρόβλημα, μου το επιστρέφουν

2 έχει πρόβλημα η οθόνη, LG, αντικατάσταση συσκευής, απαισιόδοξος..!!!

3. Κάτι άλλο, που θα μου πούνε από το σέρβις ο τεχνικός, έδωσα τον αριθμό τηλεφώνου μου.

Δεν έχω ακούσει, καλά σχόλια για το σέρβις της huawei.

 

Το άτιμο το κινητό, Δεν το χάρηκα καθόλου, λίγες μέρες το δούλεψα, μεγάλο σπάσιμο.

 

Τι εννοείς το είδες κάπως φωτεινό; Είχε πρασινάδα ή όχι; Μήπως βιάστηκες να το στείλεις χωρίς να έχει θέμα; Ας έβγαζες καμία φώτο να μας έδειχνες να σε βοηθουσαμε.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι κ το μαύρο πλέον δεν είναι διαθέσιμο στον κωτσοβολο. Μέχρι χθες υπήρχαν κομμάτια μόνο σε μαύρο κ απ τον κωτσοβολο ισχυριζόταν ότι ήταν η νέα παρτίδα χωρίς το πρόβλημα της οθόνης. Αν κάποιος παρέλαβε τις τελευταίες μέρες ας μας ενημέρωσει για το τι οθόνη παρέλαβε
Link to comment
Share on other sites

Τι τραβάεi το καινούργιο σου κινητό (mate 20 pro) για να αλλάξουν την οθόνη και όχι μόνο!

Εδώ το πρόβλημα.....

 

Στο 2ο βίντεο αναφέρει ότι όλα έχουν bleeding απλά οι ΒΟΕ οθόνες επειδή δεν έχουν τόσο υψηλή φωτεινότητα όσο η LG δεν διακρίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Στο 2ο βίντεο αναφέρει ότι όλα έχουν bleeding απλά οι ΒΟΕ οθόνες επειδή δεν έχουν τόσο υψηλή φωτεινότητα όσο η LG δεν διακρίνεται.

 

Μα δεν έχει να κάνει με τη φωτεινότητα ρε συ, αφού με τις μέρες η LG το εμφάνιζε σε κάθε συνθήκη. Επίσης εγώ με την ΒΟΕ δεν έχω κανένα παράπονο με την φωτεινότητα δεν έχω παρατηρήσει να είναι λιγότερο φωτεινή.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος πήρε σήμερα σε μαύρο με S/N:LHS7N18A25004712.'Eχουμε εικόνα για τι κατασκευή πρόκειται??Μην είναι μάπα το καρπούζι;):D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος πήρε σήμερα σε μαύρο με S/N:LHS7N18A25004712.'Eχουμε εικόνα για τι κατασκευή πρόκειται??Μην είναι μάπα το καρπούζι;):D

 

Από που το αγόρασε?? Λογικά το Α είναι απ την πρώτη παραγωγή. Ας με διορθώσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα. Να κατεβάσει ο φίλος σου την εφαρμογή device info HW κ να δει τι πάνελ έχει η συσκευή του για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος πήρε σήμερα σε μαύρο με S/N:LHS7N18A25004712.'Eχουμε εικόνα για τι κατασκευή πρόκειται??Μην είναι μάπα το καρπούζι;):D

 

25 Οκτωβρίου η κατασκευή που σημαίνει από τις πρώτες παρτίδες άρα να το προσέξει πολύ και να το παρακολουθήσει εφόσον είναι με πάνελ LG..Από ποιο μαγαζί το πήρε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει ανοίξει ακόμα.Το πήρε από κατάστημα Cosmote.Οπότε το βλέπω να του χτυπάει η οθόνη σε λίγο καιρό...
Link to comment
Share on other sites

Το Α δεν σημαίνει ότι δεν έχει οθόνη ΒΟΕ.

Χθεσινό κομμάτι από Πλαισιο με Α στο σειριακό και είναι ΒΟΕ κανονικά.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Απλά πρέπει να είναι πιο τυχερός από τους υπόλοιπους γιατί στην πλειοψηφία με σειριακό αριθμό Οκτωβρίου ήταν με κατασκευή LG...Αν έχει BOE τότε θα είναι πολύ τυχερός...Μέχρι στιγμής πάντως αν δε κάνω λάθος βλέπω ότι καινούργιες παρτίδες έχει δώσει μόνο ο Κωτσόβολος με B και πολλοί ακόμη έχουν κατασκευής Α... Βέβαια πλέον έχει τελειώσει και το μαύρο χρώμα οπότε και από εκεί καλό Γενάρη 2019 για κάποιον που θα παραγγείλει τώρα... Edited by mitsosloc
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

εδώ και 3 μέρες ειμαι και εγώ κάτοχος του mate 20 pro , αντικατεστησα το galaxy s7 που είχα εδώ και 2.5 χρόνια. πήγα huawei μιας και ενα p10 που αγόρασα στην γυναίκα μου πέρσι ακόμα δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα και χωρίς προβλήματα αρα ειπα να κανω την αλλαγή.

Με το s7 ήμουν αρκετά ευχαριστημενος για τους 3-4 πρώτους μήνες μετα άρχισαν τα προβλήματα lag, μπαταρίας και εχω τα ιδια εμπειρία με ολες της συσκευές της sammy αρα ειπα να δοκιμάσω κατι διαφορετικό.

μεγαλη εντυπωση μεχρι στιγμης μου κανει η αποδοση της μπαταριας ειναι το πρωτο κινητο που δεν βαζω στην φορτιση το βραδύ και οταν ξυπναω το πρωι η μπαταρια ειναι το πολυ 3% χαμηλότερη απο οτι την ειχα αφησει. Φόρτιση φανταστικη με το δικο του φορτιστή σε 20-30 λεπτα βγαζω ολη μερα ανετα.

Μου λείπουν ορισμενα πραγματακια απο τα apps της sammy οπως το samsung health, το samsung notes(δουλευω πολυ το notes στο tab s3 που εχω) και ο διαφορετικος τροπος που χειριζεται τα contacts το mate αλλα νομιζω οτι θα συνηθισω της εφαρμογες της huawei, οσο για το notes θα κανω την καρδια μου πετρα και θα αρχισω να χρησιμοποιω το OneNote και στο tab s3 για τις σημειωσεις μου.

H οθονη του κινητου ειναι φανταστικη (BOE) και δεν εχει να ζηλεψει κατι απο της samoled της sammy τουλαχιστων στο δικο μου το ματι, ισα ισα που βρίσκω της αυτοματη φωτεινότητα της συσκευης πολυ πιο ρεαλιστικη απο αυτην της samsung.

Αναγνωριση προσωπου και fingerprint scanner δουλευουν αψογα.

Αληθεια καποιο assistant εχει η huawei οπως την bixbi η απλα παιζουμε με το google assistant ?

Το μονο που μενει να δουμε ειναι η διαρκεια στο χρονο, γιατι εκει ειναι το προβλημα ολων των android συσκευων που ειχα μεχρι στιγμης, δεν ζηταω πολλα πιστευω να μου δουλευει καλα μια συσκευη για τουλαχιστον 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

εδώ και 3 μέρες ειμαι και εγώ κάτοχος του mate 20 pro , αντικατεστησα το galaxy s7 που είχα εδώ και 2.5 χρόνια. πήγα huawei μιας και ενα p10 που αγόρασα στην γυναίκα μου πέρσι ακόμα δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα και χωρίς προβλήματα αρα ειπα να κανω την αλλαγή.

Με το s7 ήμουν αρκετά ευχαριστημενος για τους 3-4 πρώτους μήνες μετα άρχισαν τα προβλήματα lag, μπαταρίας και εχω τα ιδια εμπειρία με ολες της συσκευές της sammy αρα ειπα να δοκιμάσω κατι διαφορετικό.

μεγαλη εντυπωση μεχρι στιγμης μου κανει η αποδοση της μπαταριας ειναι το πρωτο κινητο που δεν βαζω στην φορτιση το βραδύ και οταν ξυπναω το πρωι η μπαταρια ειναι το πολυ 3% χαμηλότερη απο οτι την ειχα αφησει. Φόρτιση φανταστικη με το δικο του φορτιστή σε 20-30 λεπτα βγαζω ολη μερα ανετα.

Μου λείπουν ορισμενα πραγματακια απο τα apps της sammy οπως το samsung health, το samsung notes(δουλευω πολυ το notes στο tab s3 που εχω) και ο διαφορετικος τροπος που χειριζεται τα contacts το mate αλλα νομιζω οτι θα συνηθισω της εφαρμογες της huawei, οσο για το notes θα κανω την καρδια μου πετρα και θα αρχισω να χρησιμοποιω το OneNote και στο tab s3 για τις σημειωσεις μου.

H οθονη του κινητου ειναι φανταστικη (BOE) και δεν εχει να ζηλεψει κατι απο της samoled της sammy τουλαχιστων στο δικο μου το ματι, ισα ισα που βρίσκω της αυτοματη φωτεινότητα της συσκευης πολυ πιο ρεαλιστικη απο αυτην της samsung.

Αναγνωριση προσωπου και fingerprint scanner δουλευουν αψογα.

Αληθεια καποιο assistant εχει η huawei οπως την bixbi η απλα παιζουμε με το google assistant ?

Το μονο που μενει να δουμε ειναι η διαρκεια στο χρονο, γιατι εκει ειναι το προβλημα ολων των android συσκευων που ειχα μεχρι στιγμης, δεν ζηταω πολλα πιστευω να μου δουλευει καλα μια συσκευη για τουλαχιστον 2 χρονια.

 

Καλορίζικο κ απροβληματιστο φίλε. Από που το αγόρασες?

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρέλαβα και εγω απο το σερβις Μιχαλακοπούλου, 18Β16 μαύρο. 3η συσκευή λοιπόν.

Unboxing μπροστά τους. Το wrap απέξω ήταν "σωστό", καλό σημάδι λέω, το κουτάκι μέσα ήταν ανέγγιχτο (τα προυγούμενα 2 φανερά χρησιμοποιημένα τα Pins) οπότε εδώ είμαστε λοιπόν, πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να μην είναι ανακατασκευή. ΒΟΕ λοιπόν και χωρίς σημάδια. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και χωρίς ξεκολλημένα backglasses.......

Η πίκρα και η ξενέρα όμως έχει μείνει όπως είπε και ο φίλτατος Αχιλλέας.

Εγώ θα συνεχίσω να παρακολουθώ το νήμα και εάν μπορώ να δώσω βοήθεια σε κάποιον εάν τη χρειαστεί.

Εύχομαι σε όλους καλά ξεμπερδέματα!

 

υγ. στη 2η συσκευή,με ΒΟΕ ήταν άθλια η οθόνη. αυτή η ΒΟΕ που έχω τώρα είναι εξίσου καλή εάν όχι εφάμιλλη με την LG.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρέλαβα και εγω απο το σερβις Μιχαλακοπούλου, 18Β16 μαύρο. 3η συσκευή λοιπόν.

Unboxing μπροστά τους. Το wrap απέξω ήταν "σωστό", καλό σημάδι λέω, το κουτάκι μέσα ήταν ανέγγιχτο (τα προυγούμενα 2 φανερά χρησιμοποιημένα τα Pins) οπότε εδώ είμαστε λοιπόν, πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να μην είναι ανακατασκευή. ΒΟΕ λοιπόν και χωρίς σημάδια. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και χωρίς ξεκολλημένα backglasses.......

Η πίκρα και η ξενέρα όμως έχει μείνει όπως είπε και ο φίλτατος Αχιλλέας.

Εγώ θα συνεχίσω να παρακολουθώ το νήμα και εάν μπορώ να δώσω βοήθεια σε κάποιον εάν τη χρειαστεί.

Εύχομαι σε όλους καλά ξεμπερδέματα!

 

υγ. στη 2η συσκευή,με ΒΟΕ ήταν άθλια η οθόνη. αυτή η ΒΟΕ που έχω τώρα είναι εξίσου καλή εάν όχι εφάμιλλη με την LG.

 

Ας είναι το 3ο και το τυχερό! Καλορίζικο φίλε!! Πόσο καιρό έκανες να παραλάβεις την καινούργια συσκευή από το σέρβις αφότου άφησες την 2η;

Link to comment
Share on other sites

Ας είναι το 3ο και το τυχερό! Καλορίζικο φίλε!! Πόσο καιρό έκανες να παραλάβεις την καινούργια συσκευή από το σέρβις αφότου άφησες την 2η;

 

Σε ευχαριστώ πολύ! έκανε 10 ημέρες ακριβώς όπως και την πρώτη φορά. ήθελα ΜΟΝΟ μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο κ απροβληματιστο φίλε. Από που το αγόρασες?

 

media markt , πηρα το twilight και παρόλο που ειναι A σειρα εχει BOE οθονη. Βασικα δεν ειχα σκοπο να παρω ακομα κινητο, συνηθος παιζω 3ετια με τις συσκευες μου, το s7 το ειχα 2.5 χρονια αλλα μιας και εβγαλαν την προσφορα και ηθελε και η κορη μου κινητο απο τον Αγιο Βασιλη ειπα να το παρω.

Link to comment
Share on other sites

Από 15/12 έως και 05/01 για όσους είναι κάτοχοι πιστωτικής ή χρεωστικής καρτας eurobank θα έχει επιστροφή 10% για καταστήματα Γερμανός και Κοσμοτε, που στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι 100€, καθόλου άσχημα... περίμενα 20% βέβαια όπως συνήθως αλλά δεδομένου ότι δίνει και το δωράκι μαζί θεωρώ ότι είναι πολύ καλό το ντιλ..
Link to comment
Share on other sites

Από 15/12 έως και 05/01 για όσους είναι κάτοχοι πιστωτικής ή χρεωστικής καρτας eurobank θα έχει επιστροφή 10% για καταστήματα Γερμανός και Κοσμοτε, που στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι 100€, καθόλου άσχημα... περίμενα 20% βέβαια όπως συνήθως αλλά δεδομένου ότι δίνει και το δωράκι μαζί θεωρώ ότι είναι πολύ καλό το ντιλ..

 

Το δειχνει παντως προσωρινα μη διαθεσιμο...

https://www.germanos.gr/mobile/search/?q=Mate%2020%20pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος , πόσο πρέπει να ζωρισω το κινητό για να δω άμα πρασινίζει, η και μόνο που είναι ανοικτό άμα είναι να πρασινίσει θα πρασινίσει, ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με lg οθόνη δεύτερης παρτίδας,28 οκτώβρη αν θυμάμαι καλά έχουν ολα θέματα;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο μαύρο θέμα για εξοικονόμηση μπαταρίας, τέρμα κάτω η φωτεινότητα, κάνοντας scrolling τα γράμματα θολώνουν και δεξιά τα κουμπιά

με τα οποία επιλέγουμε ή απενεργοποιούμε, παραμορφώνονται???

Είναι κάτι που αντιμετωπίζω με το κινητό.

Τα παραπάνω σας εμφανίζονται και σε εσάς είτε με LG είτε με ΒΟΕ???

Link to comment
Share on other sites

Το δειχνει παντως προσωρινα μη διαθεσιμο...

https://www.germanos.gr/mobile/search/?q=Mate%2020%20pro

 

Όντως, τους πήρα και τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση στον Γερμανό αλλά άκουσα την φράση "δε ξέρουμε αν θα είναι ξανά διαθέσιμο στο eShop γιατί εξαντλήθηκε" και της λέω αφού από την αρχή της προσφοράς 1+1 εξαντλημένο ήταν και το γνωρίζω επειδή το παρακολουθούσα...Άρα ποιο το νόημα να μου διαφημίζεις προσφορά αν από την αρχή δεν έχεις διαθέσιμο απόθεμα και δε μπορώ να την πάρω; Μου έδωσε μετά τηλέφωνα από μερικά καταστήματα να πάρω μπας και το έχουν διαθέσιμο αλλά δεν ασχολήθηκα..Και η Κοσμοτε στο σαιτ περίεργα τα γράφει... άφαντο και εκεί το τηλέφωνο...

Edited by mitsosloc
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι κ το μαύρο πλέον δεν είναι διαθέσιμο στον κωτσοβολο. Μέχρι χθες υπήρχαν κομμάτια μόνο σε μαύρο κ απ τον κωτσοβολο ισχυριζόταν ότι ήταν η νέα παρτίδα χωρίς το πρόβλημα της οθόνης. Αν κάποιος παρέλαβε τις τελευταίες μέρες ας μας ενημέρωσει για το τι οθόνη παρέλαβε

 

Το πήρα χθες από Κωτσόβολο σε μαύρο. Η οθόνη είναι ΒΟΕ χωρίς πράσινο.

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα και δεν ξέρω τι φταίει. Η μια sim είναι Vodafone και η άλλη Cosmote. Άσχετα σε πια θέση είναι η κάθε κάρτα, (έχω δοκιμάσει και στις δύο) η Vodafone λειτουργεί κανονικά, αλλά η Cosmote ενώ έχω data, sms και δέχομαι κλήσεις, δεν μπορώ να κάνω κλήση. Αν κλείσω την Vodafone και μείνω μόνο με την Cosmote, και κάνω κλήση, μου βγάζει 'δεν υπάρχει δίκτυο' αλλά δέχομαι κλήσεις. Πήρα την Cosmote το πρωί και ακόμα το ψάχνουν. Πήρα και νέα sim από Γερμανό.

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...