Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, τελικά παρόλο το κράξιμο που πέφτει αύριο έρχεται το εν λόγω κινητό αν και θεωρώ ότι δεν ια υπάρχει πρόβλημα με την παρτίδα που ια πάρω θα ήθελα όμως να ξέρω πως αναγνωρίζουμε τι οθόνη έχουμε
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το play store, την εφαρμογή, screen test,,

Δεν είδα πρασινισμα στις άκρες,. νομίζω δηλαδή..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβηκα στα υπόγεια χωρις φωτα κτλ. Θα πρεπει να ειναι ολομαυρη η οθονη στο 0? Γιατι δεν ειναι ουτε στο mate 8 ουτε στο 20. Το 8 μου φανηκε προς το γκρι και το 20 επισης αλλα με λιγοτερο να φωτιζει αλλα με ενα glow. Παιζει να ηταν κ παλι λιγο πρασινο. Σιγουρα οχι σαν το πρωτο αλλα ειναι πρωτη μερα.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το play store, την εφαρμογή, screen test,,

Δεν είδα πρασινισμα στις άκρες,. νομίζω δηλαδή..

 

Λοιπον κατεβηκα στα υπόγεια χωρις φωτα κτλ. Θα πρεπει να ειναι ολομαυρη η οθονη στο 0? Γιατι δεν ειναι ουτε στο mate 8 ουτε στο 20. Το 8 μου φανηκε προς το γκρι και το 20 επισης αλλα με λιγοτερο να φωτιζει αλλα με ενα glow. Παιζει να ηταν κ παλι λιγο πρασινο. Σιγουρα οχι σαν το πρωτο αλλα ειναι πρωτη μερα.

 

Aν η οθόνες σας ειναι boe 99.9% δεν έχετε πρόβλημα. Καλορίζικα ! :)

 

Κατι που παρατήρησα με την χρήση ειναι οτι touch και η απόκριση στην οθόνη ειναι κορυφαία. Ανώτερο και απο iphone x και note 8 που είχα.

Σε μερικά παιχνίδια που έπαιξα για δοκιμή (asphalt 9,asphalt extreme ,zombie gunship revenant) έπαιζαν με υψηλά fps αντίστοιχα του iphone και το μάτι σου ευχαριστιέται smoothila !To μεγάλο μου παράπονο στα android κινητά ηταν οτι οσο καλά και αν έπαιζαν τα παιχνίδια ,κατι τσικ ,κατι κοψιματάκια εδω και εκεί τα έβλεπες, εδώ δεν υπάρχει το παραμικρό πέσιμο στα fps η lag μεσα στο παιχνίδι!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβηκα στα υπόγεια χωρις φωτα κτλ. Θα πρεπει να ειναι ολομαυρη η οθονη στο 0? Γιατι δεν ειναι ουτε στο mate 8 ουτε στο 20. Το 8 μου φανηκε προς το γκρι και το 20 επισης αλλα με λιγοτερο να φωτιζει αλλα με ενα glow. Παιζει να ηταν κ παλι λιγο πρασινο. Σιγουρα οχι σαν το πρωτο αλλα ειναι πρωτη μερα.

Πρέπει να είναι τελείως μαύρο ναι. Αλλιώς δεν είναι amoled με άπειρη αντίθεση. Galaxy S του 2010 και έχει απόλυτο μαύρο σε σκοτάδι. 9 χρόνια μετά η Huawei ακόμα να φτιάξει μια σωστή amoled. Το mate 8 είναι ips οπότε λογικό να έχει γκρι μαυρο.

 

Σε μια amoled σωστη σε τελείως σκοτάδι δεν βλέπεις τίποτα έχεις το απόλυτο μαύρο. Εφόσον βλέπεις φως στείλτο πίσω είναι οθόνη από τα lidl.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι τελείως μαύρο ναι. Αλλιώς δεν είναι amoled με άπειρη αντίθεση. Galaxy S του 2010 και έχει απόλυτο μαύρο σε σκοτάδι. 9 χρόνια μετά η Huawei ακόμα να φτιάξει μια σωστή amoled. Το mate 8 είναι ips οπότε λογικό να έχει γκρι μαυρο.

 

Σε μια amoled σωστη σε τελείως σκοτάδι δεν βλέπεις τίποτα έχεις το απόλυτο μαύρο. Εφόσον βλέπεις φως στείλτο πίσω είναι οθόνη από τα lidl.

 

Δεν είναι με άπειρη αντίθεση.

 

 

There is a minor light bleed on the pitch-black screen, but this is not unseen and nothing to worry about.

Huawei Mate 20 Pro 0.002 Black, cd/m2

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p3.php

 

 

Aς βάλει το παλικάρι το screen test απο amberfog (το καταβάζεις απο το google play ) και αν βάλει μαύρο και φωτίζει τοτε έχει πρόβλημα.

Το πρόγραμμα που εχουν βγάλει για να τσεκάρεις αν έχει πράσινο δεν έχει μαύρο φόντο αλλα μια απόχρωση του γκρι οπότε λογικό ειναι να βλέπει την οθόνη αναμμένη.

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι με άπειρη αντίθεση.

 

 

There is a minor light bleed on the pitch-black screen, but this is not unseen and nothing to worry about.

Huawei Mate 20 Pro0.002 Black, cd/m2

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p3.php

 

Κανονικά οι σωστές οι amoled έχουν άπειρη αντίθεση. Τουλάχιστον ότι Samsung έχω τσεκάρει είναι κατάμαυρες στο σκοτάδι με 0 cd/m2 μαύρο. Θα τσεκάρω και το Mi8 να δω αν έχει κάποιο bleed.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα για το services της Huawei στην Ελλάδα και για την συνεχόμενη πρασινίλα της οθόνης...προτιμώ να σταματήσω την αγορά του κινητού μέχρι να μάθουμε κάτι το επίσημο. Ντροπή τους αν συμβαίνουν αυτά σε ένα κινητό που η αξία του είναι στα ύψη!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα για το services της Huawei στην Ελλάδα και για την συνεχόμενη πρασινίλα της οθόνης...προτιμώ να σταματήσω την αγορά του κινητού μέχρι να μάθουμε κάτι το επίσημο. Ντροπή τους αν συμβαίνουν αυτά σε ένα κινητό που η αξία του είναι στα ύψη!

Γενικά προσπαθούν να μην το κάνουν βούκινο από τη Huawei και να μείνει μόνο σε αυτούς που έχουν το θέμα. Το θέμα είναι η ατέλειωτη ταλαιπωρία που περνάνε κάτι απαράδεκτο. Ο φίλος πιο πάνω είναι 3 μήνες χωρίς κινητό. Φταίει η Huawei γιατί αν του έδινε τα χρηματα πίσω θα πήγαινε σε κάποιο άλλο αξιόπιστο κινητό και θα τελείωνε το θεμα. Η κατάντια της Huawei δεν έχει προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά οι σωστές οι amoled έχουν άπειρη αντίθεση. Τουλάχιστον ότι Samsung έχω τσεκάρει είναι κατάμαυρες στο σκοτάδι με 0 cd/m2 μαύρο. Θα τσεκάρω και το Mi8 να δω αν έχει κάποιο bleed.

 

 

Eγω στο δικό μου που κοίταξα μόλις τώρα με το παραπάνω πρόγραμμα που προτείνω στο παλικάρι ,οταν βάζω μαύρο ειναι λες και ειναι σβηστή η οθόνη . Κατάμαυρο. Το 0.002 δεν το βλέπει το μάτι μάλλον , αλλα για να το έχουν γράψει στο review θα το έκαναν με εργαστηριακή φωτομέτρηση.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Γενικά προσπαθούν να μην το κάνουν βούκινο από τη Huawei και να μείνει μόνο σε αυτούς που έχουν το θέμα. Το θέμα είναι η ατέλειωτη ταλαιπωρία που περνάνε κάτι απαράδεκτο. Ο φίλος πιο πάνω είναι 3 μήνες χωρίς κινητό. Φταίει η Huawei γιατί αν του έδινε τα χρηματα πίσω θα πήγαινε σε κάποιο άλλο αξιόπιστο κινητό και θα τελείωνε το θεμα. Η κατάντια της Huawei δεν έχει προηγούμενο.

Είναι σοβαρά όλα αυτά και θα στείλω email στην Huawei....

Ρε που πάμε να μπλέξουμε....

Huawei Mate 20 Pro: προβλήματα hardware και service ταλαιπωρούν τους Έλληνες κατόχους!

https://gr.gizchina.com/2018/12/09/huawei-mate-20-pro-provlimata-hardware-kai-service-talaiporoyn-toys-ellines-katochoys/

Link to comment
Share on other sites

Eγω στο δικό μου που κοίταξα μόλις τώρα με το παραπάνω πρόγραμμα που προτείνω στο παλικάρι ,οταν βάζω μαύρο ειναι λες και ειναι σβηστή η οθόνη . Κατάμαυρο. Το 0.002 δεν το βλέπει το μάτι μάλλον , αλλα για να το έχουν γράψει στο review θα το έκαναν με εργαστηριακή φωτομέτρηση.

Έχεις σωστή amoled έτσι πρέπει να είναι να μην πιάνει το μάτι την οθόνη σε απόλυτο σκοτάδι.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σωστή amoled έτσι πρέπει να είναι να μην πιάνει το μάτι την οθόνη σε απόλυτο σκοτάδι.

 

Ναι απλά λέω οτι το ειδικό πρόγραμμα που έχουν βγάλει για να τσεκάρεις την πράσινη οθόνη δεν κάνει τεστ το μαύρο αλλα μια συγκεκριμένη απόχρωση του γκρί οπότε ειναι λογικό να βλέπει το παλικάρι να βλέπει αναμμένη οθόνη ακόμα και στην 0 φωτεινότητα . Το θέμα είναι με το συγκεκριμένο πρόγραμμα να μην βλέπει πράσινο περιμετρικά της οθόνης.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Πως ξέρουμε όταν αγοράζουμε το κινητό ότι έχει οθόνη ΒΟΕ?

Και τι στην ευχή είναι αυτή?

Θα μας εξηγήσει κανένας?

Λέτε αν το αγόραζα κατ' ευθείαν από Κίνα να σταθώ τυχερός?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Πως ξέρουμε όταν αγοράζουμε το κινητό ότι έχει οθόνη ΒΟΕ?

Και τι στην ευχή είναι αυτή?

Θα μας εξηγήσει κανένας?

Λέτε αν το αγόραζα κατ' ευθείαν από Κίνα να σταθώ τυχερός?

 

Δεν υπάρχει τρόπος να ξέρεις τι οθόνη έχει το κινητό αν δεν το έχεις τσεκάρει με το πρόγραμμα.

Η huawei στο mate 20 pro εχει 2 προμηθευτές οθονών την LG και την BOE

Η οθόνη BOE ειναι απο την εταιρία κατασκευής οθονών BOE, και είναι η οθόνες που δεν έχουν πρόβλημα.

Οι προβληματικές παρτίδες είναι με οθόνη LG .

Aν το πάρεις απο κίνα και έχει οθόνη lg θα θέλεις πιο πολύ τύχη για να βγάλεις άκρη μετά.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Tips2018...μακριά λέμε... είσαι κι ολίγον τι ψείρας, τρώγεσαι μου φαίνεται με την πιο ρίσκη συσκευή της αγοράς ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μ' αυτά και μ' αυτά .... θα ξεπέσουμε από την Ferrari στην McLaren...

Θα γράψω στην Άι Βασίλη να μου φέρει τελικά ένα pocophone F1 + DJI Osmo pochet .... (video 4k/60)

Ευχαριστώ για την απάντηση ΒΟΕ ....

Konakis έχεις δίκαιο και θα σε ακούσω....

Kαληνύχτα και καλή συνέχεια στην ομάδα!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Tips2018 ...Και καλά θα κάνεις μπορεί να μην έχει τα θέματα που σε απασχολούσαν στο 1+ και να είναι σε πολλούς τομείς κορυφαίο, όμως δυστυχώς ακόμα φαίνεται πως κυκλοφορούν μπόλικα κομμάτια απ τις αρχικές προβληματικές παρτίδες...το Ρίσκο δικο σου όμως εδώ όπως διαπιστώνεις το μέγεθος της διαφοράς στο χρηματικό κομμάτι αγγίζει το διπλάσιο σε σχέση με τα 1+ 6Τ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και φυσικά αλλάζουν και οι απαιτήσεις!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζεις ή κατεβάζεις φωτεινότητα??

 

Κατεβάζεις

 

κατεβάζεις ήθελα να γράψω, μπερδεύτηκα:)

 

Πως ξέρουμε όταν αγοράζουμε το κινητό ότι έχει οθόνη ΒΟΕ?

Και τι στην ευχή είναι αυτή?

Θα μας εξηγήσει κανένας?

Λέτε αν το αγόραζα κατ' ευθείαν από Κίνα να σταθώ τυχερός?

 

ρε φίλε ούτε καν.. είναι δυνατόν να πάρεις τηλέφωνο χωρίς εγγύηση;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε ούτε καν.. είναι δυνατόν να πάρεις τηλέφωνο χωρίς εγγύηση;

20 χρόνια που αγοράζω συσκευές για το σπίτι ή κινητά ή αυτοκίνητα πάντα τα αγόραζα-ζω χωρίς εγγύηση!

Ήμουν από τους πρώτους που ανοίχτηκα στην αγορά της Κίνας - Ευρώπης (ebay, amazon κ.λ.π.) ακόμη και όταν ίσχυαν τα capitals control και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα (μπορεί και να ήμουν τυχερός)!

Την μόνη εγγύηση που έκανα χρήση στην ζωή μου ήταν όταν αγόρασα μια οθόνη-TV της LG και που μέσα από εδώ (Myphone) καθοδήγησα τους συμφορουμήτες μου (80 άτομα) στην ανέξοδη επιστροφή των χρημάτων τους. Θα με θυμούνται για χρόνια εκεί στην LG......έκτοτε ακούω LG και ταράζομαι!!!

Τι θυμάμαι τέτοια ώρα....καλή συνέχεια.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικα εβαλα αλλο screen tester και σε απολυτο σκοταδι δεν καταλαβαινεις καν οτι ειναι αναμενο το κινητο. Αρα ηταν το προγραμμα που εχει γκρι φοντο αντι για μαυρο
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικα εβαλα αλλο screen tester και σε απολυτο σκοταδι δεν καταλαβαινεις καν οτι ειναι αναμενο το κινητο. Αρα ηταν το προγραμμα που εχει γκρι φοντο αντι για μαυρο
Το μαύρο δεν είχε θεμα ακόμη και στα ελαττωματικά κινητά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκοτσέζικο ντουζ είναι αυτό το θέμα ρε ****το.. Εκεί που λέω ήρθαν νέες παρτίδες θα το πάρω πάλι κρατιέμαι.. Αντε να δούμε πόσο θα αντέξω :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανένας τις τελευταίες μέρες από μεγάλες αλυσίδες (Κωτσόβολο, παμπλικ, πλαίσιο κτλ.) για να μας πει τι παρτίδες κυκλοφορούν τώρα στην ελληνική αγορά; ακόμη του Οκτωβρίου δίνουν;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...